• gekon69

    Ciao mal som kazetu sram 950 a teraz som kupil 970 ale ta 970 vyzera ako z hlinika :) oproti tazkej 950 myslite ze nizsia vaha pri 970 ide na ukor zivotnosti ? alebo 970 vydrzi viac ? a este jedna otazka to iste sa chcem opytat pri retazi ci sa viac oplati 950 alebo 970 ? ktora vydrzi viac ? vdaka

    0 0
    • Blabas  

      Myslim, že hlavní rozdíl je v povrchové úpravě. Něco je nikl, něco chrom, atd. Teoreticky by měly vyšší modely vydržet víc. Třeba na řetězech je nikl na části pak už všude apod. Teoreticky, ovšem. Některá úprava míň rezne, některá ( kazety ) je tvrdší.

      0 0
    • marapara  

      Být tebou tak pg 970 nekupuju. Vozil jsem pár sezon 970tku a ty kazety docela brzo odešly, je to celkem bláto. Navíc neměla moc kvalitní povrchovou úpravu, normálně se loupala a kazeta pak rezla po mytí. Počítám, že u 950 je to podobný ne-li horší. Pak jsem koupil pg 980 a ta kazeta je úplně někde jinde co se týče kvality a životnosti. Jednu vozím přes 2 roky a jednu rok a zatím drží obě dvě. Letos jsem investoval do kazety XT 11–34. Ještě mám i LX na fullu a taky celkem drží. Tady bych asi nedoporučoval šetřit pár stovek. Buďto kup kvalitní sramku pg 980 nebo za cca 200–300 méně máš XT, která bude na tom kvalitativně stejně, ne-i lépe jak 980.

      0 0
      • dieegoo  

        950 určitě nerezne. Vydržela mi něco přes 5k a to jen kůli vlastní blbosti, kdy sem zapoměl vyměnit řetěz.. sežvejkal se prostřední pastorek a střílí a střílí…

        0 0
        • jecnak  

          Nezlob se na me, ale rikat, ze je kazeta dobra, kdyz odejde po 5k?

          0 0
          • dieegoo  

            Vsak rikam ze to bylo moji blbosti, protoze sem zapomel vymenit retez a s novym si proste ten jeden pastorek nechce sednout. Precti si vsecho co pisu, ne jen prvnich par slov ;)

            0 0
      • Evilcleaner  

        souhlasím, mám taky 970 a po 5k km trvá asi 150km než se zaběhne řetěz a přestane přeskakovat. takže budu kupovat xt nebo 990, obě jdou sehnat na netu velmi slušně.. (kupkolo.cz; bagbike.cz)

        0 0
        • marapara  

          Jo, taky jsem měl tento problém … po cca 5 kkm si řetěz sedal asi 200–300 km. XT za litr to jistí :).

          0 0
      • Jenda  

        vzhledemk tomu ze 950 stoji ani ne pulku toho co ta 980 tak ma vydrz celkem solidni (v pohode 6–7 kkm pri stridani 4 retezu) Nicmene ted jsem koupil deorovou za 420 Kc tak uvidim. Jo a vahu fakt moc u spotrebaku typu kazeta neresim.

        0 0
        • Blabas  

          Taky vozim na biku 980. Spokojenost, drží. Zatím má 3000 km. Na zimáku 950 a ta má min. 8000 a zatim žádný problém. Řetězy vytahám dost rychle. Měnim včas. Několik let jesm nevozil nic jiného než 8sp. XT a až na nejmenší pastorek ty kazety snad nestárly. Při srovnání se starou 8sp. Sram 7.0 ani nebudu dělat. Ta byla totální bláto, vytahaný zuby snad i na kašpárkovym ( největšim )

          0 0
    •  

      Zdravíme Ječňáka!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.