• mm

    Zdravim fsecky, potreboval bych poradit, kde se daji sehnat pruziny na predelani vidle Marz Z5 Air (model 2000), ze „vzduch-olej“ na „pruzina-olej“. Nejlip kdyby to bylo nekde kolem Zlina, popr nakej kontakt pres net. A taky nevim jak se to predelava. Vidlu umim komplet rozdelat, takze by mi stacil jen strucnej manual.

    Dik moc a kolu zdar – mm

    0 0
    • ferda  

      Ahoj,tuhle vidlici jsem taky driv mel a o neco podobneho jsem se pokousel.Pruziny jsem sehnal od Benestu, ale nevim,jestli to jeste jde,ale tenkrat staly okolo 300 i s postov­nym.Predelat to neni slozite,jenom vysroubujes zatky a stricis dovnitr pruziny.Kdyby si chtel ladit prepeti pruzin, tak si musis sehnat jine zatky a nebo jako ja dofukovat, na pozadovanou tvrdost, vzduchem.

      0 0
    • TinkTink  

      Pokud mas zajem, tak se mi ozvi na mail...tinktink@seznam.cz – dneska vecer budu vyrizovat komplet emaily (tak se omlouvam vsem, kterym jsem neodpovedel, ale jsem busy…)…pomuzu ti mozna problem vyresit..levne :) – jsem od Zlina…

      0 0
      • wertigo  

        No kdybys mel nahodou pruzinu co vleze do Marzocchi EXR 02 tak dej vedet. Ani levne to byt nemusi :-)

        0 0
        • TinkTink  

          Hehe…vtipny :)

          Mam tu kit na Z5 – pruziny + zatky…na 100mm asi :)…to jediny nevim na 100%…sem to kupoval do vidle co jsem predpokladal ze budu mit, ale nebudu, tak se toho chci zbavit…sem si jisty, ze by to slo do MXC Air 2002 a do jednoho EX olejovych 03 – si to oznaceni u EXek nepamatuju… :-/ (chci = potrebuju)

          0 0
          • wertigo  

            muzes ty pruziny pomerit ? delka, prumer ? mel jsem orig. kit na Z5 100mm a to do EXR 02 urcite nepasuje, jsou kratke, to by mozna jeste slo nejak vypodlozit, ale hlavne prumer je vetsi nez vnitrni noha o cca 1–2 mm a to uz tam naprat bohuzel neslo.

            jestli to pomeris tak prosim te napis.

            0 0
            • wertigo  

              a sakra jsem se prehlidl, myslel ze nevis jestli je to na Z5, tak to nema cenu, to pasovat nbude, ale kdybys mel chvilku tak zmwr aspon ten prumer, co kdyby nahodou.

              0 0
              • TinkTink  

                o = 24mm l = 190mm

                :)

                0 0
                • mastihuba  

                  vim, že už to tu někde bylo ale co typružiny udělají v té MXC air? umožní to foukat na nižší tlaky? má citlivější nástup?

                  0 0
                  • kovar  

                    no jo, vidla je citlivejsi a s pruzinama to muzes nechat i na nulovem pretlaku.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Nebo vzduch vysat a mit ji s podtlakem! :)

                      0 0
                    • mastihuba  

                      no dycky dyž sem zkoušel nižší tlak tak se mě to spiš nelibylo než libilo

                      0 0
                      • kovar  

                        a mi se to libi, za zalezi na vkusu kazdeho soudruha

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          To sice jo, ale soudruzi co nechteji, aby jim vidle pruzila a z tech 105mm vyuzivaji pri jizde 30, maji podle me vkus zvrhly az zvraceny a radeji se jim vyhybam.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            až se naučim jezdit bez toho věčnýho pohupování tak začnu třeba upoštět, ale zatim využívám tak do 50–60mm

                            0 0
                      • TinkTink  

                        NJN…ale jde o to, ze tam misto prubehu pruzeni vzduchu budes mit pruziny – tzn.neco uuuplne jinyho :)…chodi to fakt jinak – citlivejsi zacatek…zbytek radsi bez grafu popisvovat nebudu :)..

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Tak to aspon naznac. Prosim. Predstavime-li si na ose X zatizeni v Newtonech(100N=1b­od) a na ose Y zdvih v milimetrech (10mm =1 bod), vypadal by graf asi takto: 1,1;1,2;1,3;1­,4;2,5;2,6;3,7;4,8;6,8;8­,8;9,9;10,10;… :)

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Kdyz uz jsi si s tim dal tu praci, tak jsi meritko mohl zvolit inteligentnej :) – 1N = 1bod…1bod = 1mm :)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              To je fakt. Takhle to neni tolik videt, ale podle tveho meritka je to zase moc psani:(

                              1.0000,1.0001;1­.0001,1.0002;­......... :)

                              0 0
                • wertigo  

                  tak to do EXR nenarvu. vnitrni nohy maji prumer 20 mm a vzdalenost od vrsku vidlice k vnitrnimu tlumicimu telesu dela 23,5 cm. no nic budu pruzit vzduchem i letos…

                  diky za ochotu a tvuj cas.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.