• Martyss

    Zdravim! Mam poprvé kolo s odpruženou vidlicí (Author kinetic). Je na něm vidle RST Gila. Chtěl bych se zeptat, čím jí přesně mazat. V obchodě, kde jsem kolo kupoval mi doporučili řídkou vazelínu, ale z toho moc chytrej nejsem.A taky bych potřeboval vědět, jak často. Díky za rady

    0 0
    • zirecek  

      Mažu od Yarrowlinu tou speciální vazelínou na vidle. Je hodně dobrá, hlavně zlepšuje chod vidle vzhledem k jiným mazivům, dle mých zkušeností.

      0 0
    • mosquito  

      maz nohy (me se osvedcil) silikonovy olejicek pri beznem provozu podle toho jak a kde jezdis … tak at je to furt mastny, hlavne ne WD40 tim se na vidli pekne spalil … ztuhla do tvrda po te co to sezralo vazelinu a rozebrat komplet a mazat cely nohy najdes viz jine prispevky hledej (kazdpodne kdyz mas kineticka tak asi moc nejezdis tak ti to bude stacit 1× za rok nebo pokud ji namocis v rybnice tak ze do ni natece voda)

      0 0
      • Jogador  

        Jo, mám taky nějaký takový olejíček koupený na Pavláku asi za 20Kč, je ho málo ale na vidli, ač ji ma¨žu po každé vyjíždce a tzn. 5krát tejdně tak už 2 měsíce ji mám. Prostě řekni v obchodě silikonovej olejíček. OPak jenom hadrem utři nohy a polej obvod a zapéruj a ono se to hezky rozetře.

        0 0
        • mosquito  

          uplne presne delam totez … ja vzal naposledy za 60kc asi 150ml … nic moc ale ja proste v Olomouci nic vetsiho (s lepsim pomerem mnozstvi/cena nesehnal)

          0 0
      • Martyss  

        Pohybuju se tak 1000 – 2000 Km ročně. Záleží jak je čas hlavně jezdim pro zábavu, ale to zase neznamená tempo rodiny na výletě:-) Jinak Kinetica jsem vybral jako kompromis. Jsem student, tak peněz není moc a tohle kolo beru, že je to z kategorie, která se nezopadne po 2000 Km a optimální kolo pro mě leží spíš u 20 kkč, ale to je na jinou diskuzi.

        0 0
        • mosquito  

          tak jestli jezdis 1–2000 rocne a jezdis spis za lepsiho pocasi (kdyz je sucho) a v cistem terenu (ne voda, ne moc blata, ne moc prachu) tak ti to bude stacit vycistit i za 2 roky … pokud jsi alespon trosku technik tak tu komplet udrzbu odhadnes podle chovani te vidle – zadrhavanani, ztuhnuti nebo nejaky zvuky apod.

          0 0
          • Twister  

            No, zas aby to nepodceni. Funkce se zhoršuje plíživě a pak už může být pozdě. Vydřený futra jsou hned.

            0 0
        •  

          presne tohle kolo mam, ale model 03 a vypada torsicku jinak :)). co ti dlouho nevydrží budou pláště – cca 600 km, pak už to bude na sypkym povrchu trošičku o hubičku, jednak brzdění a záběr nic moc, ale to sou semislicky. Jinak rafky celkem drzej, akorat sem na zadnim jeden drat ohl, centrovani tak cca 1× za 2–3 měsíce. No jinak so utam dost ubohy duše, na max rozměr 1,75", takže je možny že budou častějc defekty,co ti bude vadit asi dost je jen 42 zubů na pilve ve předu, brzdy sou celkem ok, vidle no to je kapitolka sama pro sebe, ale jestli budes jezdit jen xc a nebudeš občas skakat a takovy ruzny prasečinky tak to vydrží, jo ta t4 nema prachovky, takze po kazdy jizde setrit hadrikem „krouzky“ s bordelem a olejem a zase bud tu ridkouvazelinu nebo olej, ja mam dole prachovky, beru injekci s jehlou a strikam olej pod „tesneni“ – ty uvozovky tam maji vyznam .) Pokud budeš jezdit přes zimu tak se připrav na tuhnutí a to docela nehezký, ale to dělaj všecky elastomery. Az konecne budu mit vidli (ach jak se to tahne…) tak mozna hodim nekam na web a dam okdaz, jak taky kinetik muze vypadat :))

          0 0
          • Martyss  

            O tom otírání vidle vím, ale právě nevím, co ještě je řídká vazelína a co už není. Jestli tam můžu „fláknout“ první, co mi přijde pod ruku nebo dát na něktetý typy druhy pozor. Taky tam mohli ty prachovky dát. Jsou to dva kusy gumy, tak za 10 Kč. Jinak ty pláště a duše jsou kategorie sama pro sebe. Zatim nejezdim nijak ostře a už první píchnutí. Dokonce skrz na skrz. Nevím, jestli jsem měl málo nafouknuto, ale stalo se mi to při sjezdu a na zadnim kole. Asi až je trošku ojedu, tak tam asi fláknu WTB veloci raptora. Jinak výše se mě někdo ptal, co jezdim. Snažim se spíš suchej les a cesty v něm, ale ne vždy se zadaří, aby bylo sucho:-). Bydlim 1 km od VVP Jince, tak myslim, že působiště je jasné

            0 0
            • mosquito  

              no aby te to VVP neprislo draz nez to kolo, teda pokud nemas povolenku :))

              0 0
              • Martyss  

                Nu je pravda, že bych se tam nechtěl honit s podldama ve feldě nebo s někym v gaziku, ale zase na druhou stranu, jezdim hlavně tam kde to dobře znam a jezdim po neupravených cestách. Prostě pokud tam zahlídněš někoho podezřelého, tak se musíš „stáhnout do ústraní“ a když tě někdo bude nahánět, tak zdrhnout. Sřílet po tobě tam nikdo nebude( snad:-) )

                0 0
                • mosquito  

                  tak jen tak pro informaci co se stane kdyz vas chyti ve VVP:

                  • obsilka do 30ti dnu s modrym pruhem k takovemu malemu „polnimu soudu“
                  • poprve pokuta do vyse 20.000kc
                  • opakovany neopravneny vstup tusim 200.000kc nebo odneti svobody (ted nevim jestli nekecam)
                  • vse se to lisi asi podle toho jestli tam je ci neni cviceni, jestli se strili ostryma apod.

                  kazdopadne to nikomu moc nedoporucuju, je to sice hezky zazitek na vypraveni do hospody, ale jinak to legrace neni

                  0 0
                  • Martyss  

                    Velikost těch pokut z hlavy nevím, musel bych se zeptat. Navíc střelby jsou rozepsané v okolních vesnicích, při střelbách jsou na silnicích směrem ke střelnici rozestavený vojáci a před střelbou ještě houkají, takže šance, že bys se tam nějak připletl je malá.(vím, že jsi mluvil trošku o něčem jiném). Vím, že tam občas dělávali poldové zátahy na lidi, co tam na houby jezdí autem. Ale, že by někoho honili po lese o tom jsem ještě neslyšel. Navíc si myslím, že pokud tě nechytí policajti, tak ti nikdo jinej pokutu dát nemůže.(nevím to přesně, možná mě opravíš)

                    0 0
                    • mosquito  

                      ve voj. ujezdu .. funguje voj. policie … pravomoci ma velke :) na to aby te legitimovala a zapsala si napr. cislo kola

                      0 0
                      • Žanek  

                        A co když u sebe biker nebude mít žádný doklady?? Podle „čísla kola“ zjistí kulový, teda jestli nemáš na bajku SPZ ;o)

                        0 0
                        • mosquito  

                          mel bys vedet ze v takovem pripade tim od policie nafasujes pokutu za to ze nemas obcansky prukaz (ten musis porad s sebou, pokud jsi vzdalen od domova – nevim jestli 1 km nebo jinak je to v zakone) a samozrejme ze si te overi … tj. reknes jim o sobe vsechny mozny informace, a oni zavolaji vysilackou na stanici kde to porovnaji

                          0 0
                          • Martyss  

                            mohu se zeptat odkud máš všechný své informace, co jsi tady zveřejnil?

                            0 0
                            • mosquito  

                              jako kazdopadne te muzou zadrzet a privolat policii cr … ale delat komplikace se vetsinou moc nevyplaci

                              0 0
                            • mosquito  

                              … je to proste – pred 5 lety me chytili :))) … dnes se tomu uz docela smeju ale tehda to bylo k placi

                              0 0
                              • Martyss  

                                Nu a cos dostal za postih? Předpokládam, že si tam byl na kole......

                                0 0
                                • mosquito  

                                  tehda me chytili s kamaradem co mel v rodine znameho co shodou nahodou slouzil s tim majorem co to prosetroval .. takze bylo divadlo, a kdyz jsme meli zaplatit cca 2000kc tak sklapl pokladnicku a rekl at vypadnem … takze to tehda bylo bez pokuty ale uz tam rozhodne nepachnu

                                  0 0
                                  • Martyss  

                                    Možná teď na naší straně o je trošku lepší. Ve Strašicích už vojaci nejsou a na Bahnech se taky tolik necvičí. Pamatuju si, že dřív jsem slyšel střelby každejch 14 dní. Ale hlavně, že ti to dopadlo takhle dobře. Od lidí z VLS vím, že jdou hlavně po cízích, konkrétně nemají moc v lásce pražáky

                                    0 0
                                    • wroum  

                                      jak poznaj kdo je prazak a kdo je neprazak?

                                      0 0
                                      • aku  

                                        A jak to pozna Jozin z Bazin? Po cichu ne prece :)

                                        0 0
                                      • Martyss  

                                        Třeba podle značky nebo to máš v občance:-)…a někdy na silnici nemusim vidět ani značku..stačí styl jízdy:-)

                                        0 0
                                        • wroum  

                                          kolo znacku nema a skutecne jezdej prazaci jinak nez ostatni? mas k tomu rozumne vysvetleni?

                                          0 0
                                          • Martyss  

                                            Myslel jsem pražáka v autě(omlouvám se, že jsem to nezdůraznil)…jinak bikeři mi přijdou v pohodě všichni…

                                            0 0
                                            • wroum  

                                              ja sem prazak a jezdim u strany, svitim a vubec jezdim skoro podle predpisu. takze bys to mozna poznal, protoze na vidlakove (neuraz se) se neaplikuje bohuzel ani jizda na strane (ten vul proti stejne uhne), svetla pouzivaj az kdyz si nevidej na nos a jedou co jim jejich zanovni nebrzdici skoda 105 dovoli. takze vlastne mas pravdu. prazaka v aute poznas na prvni pohled.

                                              0 0
                                              • Martyss  

                                                Nu u já mam zkoušenosti ty, že když se za mě něco přežene, co při dodržování předpisů zdržuji, tak je to většinou přažák. Netvrdím, že pražák = hovado na silnici.

                                                0 0
                                      • Komi  

                                        Většinou stačí první věta :-) ..

                                        0 0
                                    • djano  

                                      Pozor na Bahna – bolo tam vela vretenic ked sme to stavali. Aby tam clovek jazdil so serom, (pokial ich nevystrielali).

                                      0 0
                          • vili  

                            tezko od vojenske policie,te nic ukazovat nemusis.

                            0 0
                            • blue  

                              ani ve vojenskym prostoru?

                              0 0
                            • mosquito  

                              jako kazdopadne te muzou zadrzet a privolat policii cr … ale delat komplikace se vetsinou moc nevyplaci

                              0 0
                          • pos3k  

                            OP nemusis mit u sebe, prokazat totoznost ano vychazim z zakony.idnes­.cz/obcanurad­.asp?r=obcanu­rad&c=A050422_000000_ob­canurad_6619

                            0 0
                            • enjoy  

                              na me dnesni hodine terie:-),nam instruktor celkem jasne rekl,ze k prokazani totoznosti slouzi bud obcanka nebo pas.rekl to dost jasne na to abych mu veril a nevymyslel na policajty nejaky kraviny typu prukazka do knihovny:-)

                              0 0
                              • pos3k  

                                :-) tam to pisou, mel bys prokazat totoznost tj Totožností jsou jméno a příjmení, datum narození a trvalý pobyt, kdyz jim to prokayes tak bud jim to staci nebo si te vemou na stanici. Tady jde o to, ze opravdu OP mit u SEBE nemusis, resp nechat se za to zcupovat ci nafasovat od organa dokonce pokutu.

                                0 0
                              • pos3k  

                                nejakej strejda z autoskoly ?

                                0 0
                                • enjoy  

                                  no on dodal to,co ja jsem tady nerekl.tedy ze muzou predvest k overeni.. a je to zda se celkem zkusenej matador:-).ty jeho kecy bys mel slyset,fakt frajer:-))

                                  0 0
                                  • pos3k  

                                    ja mel v moste taky matadora :-) pohodar co mel furt levou ruku pripravenou :-) jednou jsem potkal zubama volant, kdyz mi slapl na brzdu pred krizovatkou, bych to stihl v pohode i s vozikem co jsem mel vzadu, ale chtel mi ukazat ze tahle krizovatka je jina :-)

                                    kamaradka mu za par let znicila prave predni, rekl a tady zatocte doprava, zeptala se uz ted? a on ze jo tak zatocila na obrubnik -chodnik :-)

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      hustyy:-))).rikam si,ze zrovna v tom „turnusu“ ve kterym jsem byly na teorii fakt vypeceny slecinky,mel jsem pocit ze je ten pan intruktor docela omrknul a moc se nesmal:-)). ale ja je vsechny prekonam..,aut maji dost.

                                      0 0
                    • Daum  

                      OT – nevis nahodou v kterejch vesnicich je to rozepsany? Byli jsme tam s oddilem a nejakej clovek nas pred tim trochu zrazoval… Spali jsme na Brde, tak 200m od dopadiste :) ale byla noc, takze jsme to nastesti nevideli :) a tu noc nestrileli.

                      0 0
                      • mosquito  

                        treba u nas teda kousek od nas je to v malem mestecku na tabuli pred radnici

                        0 0
                      • Martyss  

                        Mělo by to být ve všech obcích sousedících s prostorem. Pokud pojedeš po asfaltce, tak tam budou vždycky rozvezený záklaďáci, který tě tam nepustí, ale s tim spanim v cílový zóně neni fakt prdel. Můžou mít v noci cvičení a budete mít při nejlepším horší spánek a jestli chceš ještě jednu dobrou radu, tak se tam nevydávej na podzim. Myslim od začátku září, je odstřel zvěře, tak bys mohl být uloven.....v celém smyslu slova..:-)

                        0 0
                        • Daum  

                          To se nam skoro stalo :) S jednou holkou jsme sli po silnici k vyhlidnutemu kopci, kde jsme chteli spat. Pred odbockou jsme si precetli ceduli o odstrelu. Tak chvili rozmyslime a ze tam teda pudem. No a v tom slysime takovy divny rany :) nakonec jsme nechali odbocku odbockou a sli jinam :)

                          0 0
            • McBlacky  

              velociraptora snad radši ne, ale já nejsem povolanej ještěrolog, počkej do rána co ti tady napíšou…

              0 0
            • enjoy  

              kazdy to vidi jinak…,ale ja jsem zjistil ze zadni velociraptor je sice krasnej,ale zato celkem k nicemu vsude krome snehu.

              0 0
              • vlk  

                když už jste se zmínili o wtb.Nevíte jaký je motoraptor?-vlastn9 yku3enosti

                0 0
                • JT  

                  Motoraptor 2,4" je nádherně pohodlnej (při huštění na povolený minimum), drží skoro na všem, je předvídatelnej, „neprůstřelnej“, …:-) Ale abych jenom nechválil tak je taky dost těžkej a podle toho taky jede…na XC nic moc,nebo spis nic než moc, a taky se trochu zanáší v hustým bahně, ale to se zanáší všechno co má vzorek…stačí poskočit nebo se trochu rozject a je to v klidu… Vzorek celkem drží i při občasných pojezdech po asfaltu…

                  0 0
            • Mamutt  

              Ne lithiovou vazelínu, poškozuje gumové součástky. Ideální je třeba ten silikonový olej, ona je to skoro ta vazelína.

              0 0
              • ropman  

                mám ve spreji právě Lithium mazání (nestíkavou řídkou vazelínu) s teflonem, kde se dá dočíst, že Lithium poškozuje gumu nebo odkud to máš ty ? Díky.

                0 0
                • nobody  

                  koukni na rok příspěvku :)

                  0 0
                  • ropman  

                    jasně, no už se stalo, na mazání vidle mi to nic moc víc nevyhodilo. Btw. odpověď asi neznáš … :-)

                    0 0
                    • náčelník  

                      Lithium nepoškozuje gumové součásti. Léta jsem mazal náboje, hlavu i vidlici Manitou lithiovou vazelínou a prachovkám, stírákům apod. se nic nestalo.

                      Ovšem v případě vidlic pozor – každý výrobce doporučuje, jakou vazelínou mazat jeho výrobek. Např. Manitou se mají mazat lithiovou vazelínou, ale u Rock Shox je lithiová vazelína přímo zakázána, protože by mohla rozpustit povrchovou úpravu vnitřních nohou.

                      0 0
                      • ropman  

                        k Epiconovi v návodu (co jsem si musel z Kupkola dodatečně vyžádat) doporučují mazat nohy teflonem. Ta Lithiová vazelína ve spreji Teflon taky obsahuje a pokud neničí gumičky myslím že není důvod ji nepoužít.

                        Další mazadlo co mám je Molykote Omnigliss Spray, má to být nízkoviskózní disperze pevných maziv v minerálním oleji, to už je otázka co to přesně znamená a jak funguje, má to být i pro hodně vysoké tlaky

                        0 0
                      • ropman  

                        mluvil jsem s kamošem co dělá přes 10 let v oblasti maziv a olejů (firma Ekolube). Mělo by se to mít tak, že:

                        • Lithiové mazání skutečně pryž poškozovat může
                        • obecně minerální oleje, tedy na bázi ropy, gumu mohou poškozovat
                        • syntetické oleje by měly být ok
                        • silikonový olej je ok, ale zase moc nemaže, spíše jen vytváří dělící vrstvu
                        0 0
                    • nobody  

                      já si dělal test, nacpal jsem do lith. vazelíny kus gumy a za měsíc na to koukl a guma dost ztvrdla, já to stříknu silikonem, necham zatuhnout a otřu.

                      0 0
      • Twister  

        Já mám nějakej sprej, Silkal se to menuje, od Star Collection. Zatim jsem ho aplikoval jen jednou, a drží tam pěkně. Rozhodně líp, než TF2 či GT85. To jsem musel mazat i během vyjížďky.

        0 0
    • admxx  

      Myslite ze to muzu mazat treba GT85??? SR Suntour XCP75LO

      0 0
      • Mamutt  

        Nehro? to. Silikonový nebo teflonový olej. TF2 se mi ale zdá proti GT85 trochu lepší. Alezase nevoní ;)

        0 0
        • RomanP  

          No a co třeba Motorex Dry Lube co jsem koupil na řetěz. Dá se to, nebo je to nesmysl?

          0 0
          • Mamutt  

            To bych do vidle radši necpal.. Nejlepší je vážně ten silikonový olej. Já kupuji v Hypernově něco od Velvany, 300ml za 75Kč, ve spreji, prostě super..

            0 0
      • BH  

        nedoporucuji,Tyto oleje jsou spise konzevacni a nebo na uvolneni zareznutych spoju.Jejich pouzivani a nebo take WD40, je nejlepsi recept jak vidlici znicit. Jak uz nekdo psal, vsichni vyrobci doporucuji mazat vidlici silikonovym olejem, ovsem tim se mysli nasledujici technlologicky postup: vidlici ocistit od prachu(tedy nohy) a kapnout kapicku oleje v miste styku s guferem- pryzovou ucpavkou.Ne ,jak ten nestastnik, ktery tam leje olej po kazde vyjizdce! A pouziti maziva na retezy je uplne silenstvi! Toto mazivo je lapac prachu a zakonite musi zlikvidovat zejmena teflonovy potah na noze vidle.Specialni vazelina se pak pouziva pri mazani rozdelane vidle,ne ke kazdodenni udrzbe, je na bazi silikonu.Klidne to muze byt vazelina od Yaroline,dobre jsou vsak take original Rock shox a nebo Manitou.(mimo to Manitou ma specialni maznice, takze vidle se nemusi tak casto rozdelavat). Nesmi se pouzivat vazelina bazi lithia, grafitu a pod. tyto vazeliny vytvori brusnou pastu a dokonale vydrou savle i pouzdra vidlic.Na ty pak neni pekny pohled a hlavne to pak nechodi.

        0 0
    • Martinson  

      Nevím jak u nových RST ale u starších nedoporučuju mazat nohy olejem, u RST 461 (měl jsem 5 let ) olej vyplavil vazelínu z pouzder a vidlice začne po nějaký době drhnout. U jiný elastomerový vidle – Rockshox Indy XC naopak olej pomáhal a byl přímo vyžadován.

      0 0
      • sharkcom  

        Jo kdyby nebylo moderní nevozit prachovky, tak stačí jednou za uherák trochu másla.

        0 0
        • RomanP  

          No a co třeba Motorex Dry Lube co jsem koupil na řetěz. Dá se to, nebo je to nesmysl?

          Jeste jsem zapomel dodat, ze jde o MZ Race na avalanche 0.5 , jestli v tomhle hraje nejakou roli typ vidle.

          0 0
        • wroum  

          kdyz ono se tam ty manzety u nekterych vidlic proste nevejdou (kdyz das vidlu na doraz tak mas tak max 2 cm volna na noze u korunky) aby se tam vesli tak tam musi byt misto, aby bylo misto musela by mit mensi zdvih nebo delsi nohy = mene tuha, tezsi, nachylnejsi na totalni destrukci, vyssi – takze je lepsi kdyz tam nejsou.

          0 0
          • Pekáček  

            Napadlo mě dát je na Marzocchi MX Comp ETA, nemusel bych pořád šmrdlat nohy a myslet na bordel co se zachytává pod „guferem“. Jenže právě ty nemaj osazení, manžeta se tam nezaklikne a může pod ní lézt bordel. A asi proto prej to některý výrobci přímo zakazujou. Co je dole připevnit ouzkou elektrikářskou páskou? Na mých dvou Suntourkách manžety jsou a fungujou SKVĚLE!

            0 0
            • Pá-dlista1  

              A ma tvoje vidlice Marzocchi MX Comp ETA problemy s bordelem co se zachytava pod „guferem“ nebo s nim mas problemy jenom ty? Ja bych hadal to druhy:)

              0 0
              • jiri1  

                Já bych taky hádal to druhý,protože jsem viděl stěrky od Marzochy na Suntouru a funguvali skvěle.Nedřely,ale přitom nepouštěly bordel.

                0 0
                • Gatier  

                  Manzety su na hovno. Drzia len bordel. Stejne su na nich otvory, cez ktore sa tam ta spina dostane.

                  0 0
                  • Pekáček  

                    Manžety jsou na ho..o, třeba ty RST. O Suntouráckých na jejich vidle s kovovejma futrama bych to netvrdil. Hádej, proč?

                    0 0
              • Pekáček  

                Ale jdi ty, prostě jsem 3 roky zvyklej vozit manžety a teď si musím zvykat koukat na zaprasený nohy vidle, ale pokud jste všichni toho názoru že je to v poho, tak já taky budu v poho, protože právě tohle sem asi potřeboval slyšet, teda číst.

                0 0
    • atrex  

      je tohle dobrý na vidle? autodoplnky.me­gapark.cz/hekra-silikonovy-olej-400ml/

      0 0
    • Jane  

      Používám obyč. silikonový sprej Motip (400 ml) – mají ho třeba na koloshopu, sem ho ale kupovala v bikezone za 100 a něco. Nějaký info je zde: www.autodoplnky.cz/index.php?… Akorát asi inovovali potisk obalu – ten můj je celý černý s nápisem „Grand Prix“ a obrázkem auta…

      0 0
    • MaRtYs  

      Mel bych podobny dotaz… Mam TORU 318 , na promazani noh mi doporucoval znamy GT85, ale radsi se poptam jestli je to vhodné… nebo spis co je tak nejidealnejsi na tu vidli diky moc

      0 0
    • pepek  

      Myslím, že nejlepší je udělat si mezi gufera dírku se závitem M4, do které pak nacpeš konec injekční stíkačky a natlačíš tam tu vazelinu. Je to totiž potřeba dělat dost často, já jsem to mazal tak jednou za 400 km a bylo to fakt poznat. Taky záleželo na vazelíně, měl jsem jakousi origoš bílou, značku už nevím. Byla taková klouzavější, než všechny ostatní běžné typy, které jsem zkoušel. (vidlice: Manitou Mach ) Potom tam ty mazničky začal dávat i indián a nic mě za moje know-how nezaplatil :-)

      0 0
      • pepek  

        Jo a dírku pak zašroubuješ šroubkem:-)

        0 0
        • Filltos  

          Jak to myslis? Z boku gufera, nebo tam kde to mival Manitou (Microlube)?

          0 0
          • pepek  

            Su blbej, už je to dlouho, chtěl jsem napsat: mezi ty dvě futra. To horní futro je totiž často suchý.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.