• Marasek

    Jak casto mazete retez?Ja mam Dry Lube od Motorexu a mazu zhruba co 200km..

    0 0
    • Pavlos  

      az zrezne ze se netoci:) retez se toci???

      0 0
    • bikemanx  

      průměrně tak po každé druhé vyjíždce (cca 150km), někdy míň, někdy víc, podle zaprasenosti :-))

      0 0
    • MartinXC  

      Motorkářská vazelina na řetězy (Valvoline žlutá – do bláta a vody) – mažu tak po 350–400km.

      1 0
      • jihra  

        Na ty mazací prostředky na řetězy motorek jsem také slyšel chválu. Zkusím to. Máte někdo zkušenosti s těmito mazadly? Používáte spíče nějaké oleje ve spreji, nebo vazelíny?

        0 0
        • MartinXC  

          Ve spreji, ale tak 60% skončí na zemi. Mám na to zlepšováček – čistou fólii, ze které to sliju do stříkačky…

          0 0
          • ota  

            co to stojí?díky

            0 0
            • MartinXC  

              Nevím přesně, do 300 Kč za 400ml (asi). Teď po Drtiči takové mazání musím ještě jednou ocenit – s řetězen žádný problém a to na mazání bylo ujeto před Drtičem 230km, s ním 335 (asi), a řetěz po umytí vodou a otření hadrem běží pořád dobře (ale radši ho máznu).

              1 0
        • Volf  

          Ve spreji zapráskáš, sebe, kolo a spousta draze koupenýho mazadla je fuč a pak se to taky blbě dávkuje. Jinak jsem se poprvé v životě nechal přesvědčit recenzí ve Velu a koupil jima celkem vychvalovanej Red Oil. No namazal jsem a jezdím už 100 km sice v suchu ale ještě jsem nemusel domazávat. Ale je fakt, že vysolit za tu malou flaštičku 120 kachlí to jsem se kroutil. Jinak ty mazadla na motorky jsou možná zbytečně tuhý teda alespoň na řetěz u kola.

          1 0
          • blue  

            nevim, co mate za problem se sprejema, proto se u nich dodava trubicka na trysku, aby to nestrikalo vsade mozne… a davkovat se da taky bez problemu, jen to chce hodne citlivej prst na trysce :-)

            0 0
            • Pavlos  

              spreje nebrat hlavne kdyz ma clovek kotouce a parkinsna;)

              1 0
              • blue  

                jo, kdyz ma clovek levy ruce a nehodi pres kotouc hadr, nebo strika do kladek, tak je to pak tezky :-)

                1 0
            • BB  

              neni spray jako spray, dokonce lahve od jednoho vyrobce se lisi, nektere pisty maji krasny mekky chod a perfektne se davkuji, nektere jsou strasne tvrde, nejdrive nic a potom to jde naplno.

              1 0
              • Man  

                tak na to striekanie naplno chlapi davajte strasny pozor!!! nie vzdy to ostane bez nasledkov :-)))

                1 0
            • Jane  

              Já teda používám sprej Brunox, samozřejmě to největší balení 400 ml, stojí to do 150 Kč a nestěžuju si. Jen nechci nic drahýho, protože se snažím řetěz čistit po každý vyjížďce, ale po 100 km už mažu určitě. Je to srovnatelný s WD-40. Přiloženou trubičku nepoužívám, sprej stříknu do víčka a z něho to nanáším na jednotlivé čepy řetězu štětečkem na kreslení. Ztráta obsahu je tak minimální.

              0 0
              • MartinXC  

                Ale přijdeš o super vzlínavost, danou rozpouštědlem, které se rychle odpařuje. Takže to vlastně degraduješ na olej ve flašce.

                0 0
              • wroum  

                jestlize je to srovnatelny s WD 40 tak je to uplne na neco jinyho nez na mazani retezu. WD 40 je na povolovani zarezlych spoju, vytesnovani vody a podobne. NE NA MAZANI!

                jo a kdyz uz sem u toho WD 40 – je to nejlepsi hubic hmyzu, 3 roky sem se ve skleniku nemoh zbavit vosiho hnizda a pak sem neco strikal WD a zkusil sem to striknout na vosu – ta se oplne roztekla, na hnizdo sem decentne nastrikal WD a vosy zmizely a uz se nikdy nevratily.

                1 0
    • MartinXC  

      Na minulém BF byla vcelku shoda s tím, že nový řetěz vyprat od konzervační vazelíny a namazat po svém. Tak jsem (na biku) vyzkoušel nechat Shimano řetěz HG93 jen s původním mazáním:

      • když odhlédnu od toho, že mi příšerně skáče skoro všude
      • tak orig. mazání vydrželo bez domazávání cca 500km (a ještě by možná chvilku dalo, ale nevydržel jsem a trošku pomohl namazáním olejem)
      • neskřípalo, stačilo po každé vyjížďce otřít hadrem prach a ze začátu (s trochou lihu v hadru) ten humus, co se na tom nalepil
      • ta špína z řetězu ani moc neulpívala na pastorcích
      • jezdil jsem víc v prachu a suchu, ale díl vody a bláta taky dostal
      • myslím, že stovku by ještě vydržel

      Docela by mě zajímalo, čím to dělají, protože by stačilo vyprat a zopakovat ještě jednou a je mazání na celý život řetězu…

      0 0
      • RomanH  

        Tak to me taky, protoze ja to tam odjakziva nechaval a byl jsem s tim spokojenej. Akorat jsem to nechaval tak 300 km a pka jsem zbytek „strhl“ WD a hadrou a pak promazaval TF2 nebo Yarrolinem.

        0 0
      • blue  

        tusim, ze chodis taky do Program cycle, ze jo? tak jestli znas Quarka, tak se s nim na tohle tema muzes pobavit, mam pocit, ze to mazivo nekde vypatral a dokonce psal vyrobci, jak to dopadlo dal, uz nevim

        0 0
    • Martin  

      GTčkem. Tak po dvou vyjížďkách vytřu hadrem řetěz a pastorky a namáznu. Možná je to přehnaná pečlivost, ale všechno funguje jak má.

      0 0
    • Martyss  

      Asi po 50 km(jedna,dvě vyjížky) TF2. Občas při tom otřu převodníky,kazetu, kolečka v napínáku…

      0 0
      • beskydy  

        ahoj-dyz uz sme u toho mazani-poradte-vrzou mi kufry na spd-jde to nejak sikovne vyresit na delsi dobu ? nechci je jeste menit-drzi dobre a mozna by to ani nepomohlo

        0 0
        • quassar  

          mam stejny problem, urcite to jde nejak vyresit?! co na ty kufry hodit, radsi olej nebo vazelinu?

          0 0
          • beskydy  

            zkousel sem vazelinu-pomohlo to tak na hodinu-pak zase symfonie-uvazoval sem o nejake gume, pasce atd. ale nechci ztimovatet (=kutil tim) mam Ritchey Comp

            0 0
            • Lister  

              Já vždicky prostříkno olejem zámek a mechanismus pedálu a to pomůže tak na 300km, záleží na počasí.

              1 0
            • Martin  

              Mám je 2 roky, pravidelně stříkám WDčkem a žádný problém.

              0 0
          • Paja  

            Ja obcas maznu pedaly (plosku, kde dosedaji kufry) vazelinou, na cas to pomuze a pak zacne znovu, ale pri cene vazeliny… nejake definitivni reseni jsem neobjevil.

            0 0
        • pucháč  

          Zkus na ně stříknout po vyčištění silikonový olej – mě to pomohlo…

          0 0
        • bikerGT  

          Zjistil jsem , ze v mym pripade nevrzou zamky zarazek, ale podrazka tretry dosedající na telo pedalu. Odrizl jsem cast precnivajici gumy a ono to prestalo. Pedaly nemazu nijak casto. Nevyhoda toho je, ze kufry klapou pri chuzi vic, a krok na kluzkym povrchu neni tak jisty.

          1 0
          • quassar  

            no me prave pripada taky ze vrzou podrazky… jakou gumu si seriz… takovou tu podrazku co je vedle kufru na chozeni??

            0 0
            • bikerGT  

              Mam tretry Louis Gerneau (nebo jak se to pise). Po obou stranach zarazky jsou (teda byly) cca 1cm siroky a cca 5cm dlouhy gumovy vylisky – vystupky (soucast podrazky). No tak ty jsem trochu serizl.

              0 0
    • Eila  

      no tak jednou tydne retez i kazetu umeju bio ravou (jako arva) a maznu motorkarskym shellem necham nalezt do retezu a otru, do kazety a k pedalum striknu wd

      0 0
      • Lister  

        Cože. Stříkat olej do kazety???? Nechápu.

        1 0
      • Daf  

        No s tim strikanim oleje a nejakych odmastovadel na kazetu bych byl opatrnej a nebo to vubec nedelal. Muze to zatect do orechu a tam to dela neplechu. Zacina to tim ze orech prestane cvrkat pak se v nem udela velka vule a nakonec az se to rozhodnes rozdelat zjistis ze mas vyrezle drahy i kulicky v orechu :)

        1 0
        • Eila  

          ja ho tam nestrikam ale jen kapnu. kdyz to tam nedam dela to neplechu daleko vetsi. a odmastit kazetu musim, protoze vetsinou po tydnu jezdeni vypada jak mastna spinava koule:)

          0 0
          • Volf  

            Čím to prosím tě mažeš. Myslím si, že řetěz je nutný mazat pouze tak aby nevrzal, protože jak se používá maziva více než je nutný máš kolo jako prase. Já řetěz mažu přez jehli ij¨njekční stříkačky a rozhodně nemá menší životnost než když jsem ho mazal jako divej.

            0 0
            • Lister  

              Problém bude v tom použitém mazivu. Při použití kvalitních maziv ne CYKLOřetězi by se neměla kazeta tak zasírat. Já ji čistím tak jednou za 500km a radši to vždycky sundám, protože už se mi jednou stalo, že jsem si cyklostarem odmastil ořech.

              0 0
              • pitelboy  

                Ja byl nedavno na chate a nevzal sem si mazani. Tak se hledal a nasel sm MOGUL 1 (motorovy olej). Stetcem sem to rozmazal po celym retezu a poradne setrel. A este setrel a znovu setrel. Pak sem to stiral este po kazdy vyjizdce. A vydrzelo to 250km jezdeni po silnici a navrch XC v bahne. Ale neda se s tim jezdit v prachu pac to extremne vaze prach.

                1 0
            • Eila  

              shellem na motorky, zda se mi z toho co jsem vyzkousela nejlepsi ale hrozne na sebe lepi d¨bordel, nenechavam ho tam moc, jen striknu necham tak 10 min nalezt a pak otru, ale stejne..

              0 0
              • Smepet  

                Na retez pouzivam cycle racing wax. Je to husty vosk. Vycistim retez benzinem, nanesu na retez, necham pres noc zatuhnout. Druhy den retez pretru flanelem. Nespini to, vydrzi tak 250 km. Petr

                0 0
              • MartinXC  

                Musí se utírat po prvních 2–3 vyjížďkách, pak se špinit přestane. Ale je asi bezkonkurenčně nejlepší do mokra a bláta. (Už se těším na sníh!)

                0 0
      • L_i  

        Kua končně žena co má vztah k mechanice. Jinak s tim mazáním se připojuju k předešlejm přízpěvkům. Pozor na jev vyplavení vazelíny olejem s nižší viskozitou – namažeš, ale pak už musíš mazat pořád. Lepší některý díly mazat pořád – (řetěz, nerozebiratelnej přesmykač atp.) a ty který maj schopnost udržet vazelínu jednou za dlouhej čas rozebrat a dát tam novou vaz. Teda podle mýho názoru…

        1 0
    • Pekáček  

      Víte jak maže Véna Hornych před jízdou v dešti?

      0 0
      • aku  

        Nevim

        0 0
      • pitelboy  

        Jak ?

        0 0
      • Pekáček  

        Vezme si srarej hrnec, na kraji zahrady po větru pod ním zatopí a rozehřeje v něm vazelínu (nevím jakou). Hrozně to smrdí, proto takový opatření. Pak se v tom jednoduše vymáchá řetěz a nechá se vystydnout. Véna tvrdí, že to vydrží celý Sudety na blátě, já nemám zahradu, tak to asi nevyzkouším :o) Ale on je docela koumák, tak mu to věřím.

        1 0
        • L_i  

          :)))) už se tu o tom mluvilo hodněkrát, ale nikdy tak vtipně :)))))

          0 0
    • confido  

      cau, pouzivam nakej hustsi nemeckej olejicek, kterej nanasim na kazdej cep jednotlive(nejprve vsak dukladne vycistim retez).Da to dost prace, ale vydrzi to dost dlouho,nelepi se bordel, pac se nezamasti celej retez, ale jen cepy.

      0 0
  • TheIF

    Nevím proč jsi vytáh všechny ty starý thready, za 3 roky se toho dost změnílo a určitě i dotyční otestovali různé mazadla…

    Pokud by to někdo připisoval do starýho threadu tak nováček to musí projet komplet protože to bude mít jako nepřečtený celý, děláš tu jen bordel ;-)

    0 0
    • L_i  

      Nic až tak zásadního se asi myslím nezměnilo a je to prdel… Jestli změnilo, napiš svý návody…

      1 0
  • Krys

    Ešte!!

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.