• Cllaude

    tak jsem si vcera dostavil svůj nový bike a jaké bylo moje prekvapení, kdyz jsem zjistil ze je zadní stavba VYRAZNE krivá. zadní kolo je alespon o 8 mm posunuto doprava (ke kazete)…zadní vidlice je vyosena (rafek je OK)…jinak spodní vzpery jsou uz docela ok a tam sedi kolo jakz takz znamy mi tvrdil jak je to hrozne… …muze to mit vliv na chovaní kola… poradte..reklamovat se mi to nechce, cekat dalsi mesic :((( Cllaude

    0 0
    • Pá-dlista1  

      No existuje takovy nacini na rovnani zadni stavby, ale radsi bych to reklamoval. Jestli jses si jist, ze mas dobre vypleteny kolo :)

      0 0
    • McBlacky  

      a není to špatně vycentrovaným kolem? Zkus tam nasadit jiné zadní kolo, nebo svoje zadní do jiného rámu. Pokud to bude opravdu křivý rám, tak se dá srovnat, jsou na to spec. rovnací stolice, není nic nenormálního ve výrobě rámy rovnat, to že to RB neudělal je ale amatéřina…

      0 0
      • martt  

        nech do toho ramu strci to koleso raz normalne a raz obratene (teda kazetou na druhu stranu) a hned bude vidiet, ci je problem v kolese alebo v rame.

        Hlinikovy ram by som urcite nerovnal a uz vobec nie novy, prave kupeny ram. To by som sa najprv riadne nahneval a potom siel reklamovat.

        0 0
        • McBlacky  

          já taky nemyslel aby ho rovnal sám! bud ho poslal k RB na dorovnání, nebo si ho nechal někde dorovnat… Hliníkový rámy se normálně ve výrobě rovnaj, bys koukal kolik :-(

          0 0
    • kovar  

      predpokladejme, ze mas opravdu stavbu nakrivo,ze to prasti pres oci (a neni to treba spatne vycentrovanym kolem atd). V tom pripade by ti to meli vymenit okamzite obratem. Pokud jsou to hnupi, tak dodrzi uredniho simla a poslou to soudnimu znalci, tak budes cekat fakt mesic. Jo jinak tato zavada je dost casta a u nejmenovanych znacek obzvlast, staci se podivat na kola v obchode nebo venku, ale hodne lidi ani o ni nevi. Blazena nevedomost. NA jizdni vlastnosti to muze mit ale i nemusi mit vyrazny vliv. Projevi se treba tak, ze plast budes mit ojety vice zboku nebo taknejak

      0 0
      • Cllaude  

        zkusim tam dat jiny zadni kolo… a dost mozna se na to vyprdnu, chci jezdit a ne se handrkovat o milimetry (i kdyz by to melo byt dodano v poradku) C

        0 0
        • RomanH  

          No tak to te obdivuji. Prvne bych to overil na nejakem nove zapletenem rafku (treba v Cykloobchode) a pak bych to reklamoval, skoro centak mi prijde dost. Asi bych jim nenadaval, stat se to muze kazdymu. Prave proto moc nedam na argumenty HAND MADE, protoze robot mi z laickemho pohledu prijde vice nezavislej na okolnostech nez clovek. Nic ale proti RB, taky si chci na podzim CRX kupovat, alespon me pripadna rklamace nebude tolik mrzet.

          0 0
        • kovar  

          napred zkus to stavajici zadni kolo otocit a pak se podivej na jeho pozici – jestli bude o stejnou delku vybocovat na druhou stranu…

          0 0
    • MARIN  

      Rozhodne bych to reklamoval a jeste jim k tomu neco od srdce povedel

      0 0
    • vlk  

      těžko to poznáš raději si to proměř bez kola.Otoč kolo vzhůru nohama deja do zadní vidle kovový v profil.Najdi na něm střed mezi tou zadní vidlí a přilož pravoúhelník.Pokud ti bude konec ležet přesně ve středu té přední trubky do které se montuje střed, tak je to ok,Drobné odchylky jsou taky ok.Ale 8mm je už moc.Nerovnal bychto.Opsal si číslo rámu a vyreklamoval.Dával bych pozor aby mi nevrátili ten samý rám.Rovnaný bych teda nechtěl.Jinak Může to být tím, že máš špatně zapletené kolo.pro,ěř to prostě bez kola.

      0 0
    • Petr Heinik  

      To Cllaude – pokud jsme jako firma RB dodali opravdu vadny ram tak jak popisujete, domnivam se, ze spravnym resenim je jeho reklamace a naprava teto vady z nasi strany. Kazdy nas ram je peclive premerovan a pokud se k Vam dostal ram s takovouto vadou, neni to prilis dobra vizitka, bohuzel stat se to ovsem muze. Byl bych velmi rad, kdybyste me kontaktoval na rb@racebike.cz popripade na tel.: 2 72 77 05 56, abychom mohli tuto neprijemnost co nejrychleji napravit k Vasi plne spokojenosti.

      0 0
      • Boris  

        Hoši, to je slovo do pranice… :-))

        0 0
      • TinkTink  

        Dejte nekdo z vas pak vedet, jak to probiha…docela by me to zajimalo – RB fandim i kdyz jednocepy fakt asi jezdit nemuzu :)

        0 0
      • Mamutt  

        Kdyby to takhle uměl řešit každý výrobce… :( RB chválím!

        0 0
      •  

        Tomu říkám zájem o zákazníka, po třech hodinách co tu byl založen thread odpověď od výrobce, kdyby si tak někdo všiml authora…

        0 0
        • jakub  

          urcite vsima, ale ani se mu nedivim, ze se radsi nezapojuje (((-: (nic proti arturovi)

          0 0
          • Pavlos  

            Ja osobne si myslim ze Bikeforum cte hodne prodejcu kol at uz s e-shopem nebo kamenakem

            0 0
            • ravo  

              A já si zase myslím, že až tak moc ne. Majitelé e-shopů určitě ano, ale třeba takový Author nebo kterýkoliv jiný prodejce ( či distributor) ve velkém bude asi tak 90–98% svých zákazníkůl hledat jinde, než mezi náma.

              Přístup Petra Heinika svědčí o tom, že v RB si dobře uvědomují, že nevyrábějí masovky a taky o tom, že vědí k čemu je to, čemu se říká „zpětná vazba“ a kde ji hledat. A pro majitelé kol značky RB je dobře, že to v RB vědí:-)))

              0 0
      • MARIN  

        tak RB ma u me jedno velke +

        0 0
    • Mamut  

      Uviaz nit o zadnu patku, ved ju okolo hlavovej trubky a potom k druhej patke. A pozeraj vzdialenost nite od sedlovej trubky. Ked je rovnaka, tak asi ram ohnuty nebude.

      0 0
      • aku  

        At ziji jednoduche a efektni reseni. Pekne

        0 0
      • fousac  

        a takovy to ze prava zadni vzpera je vic vyhnuta kuli kazete se dopocitava jak???

        0 0
        • Žanek  

          To tě přece nezajímá. Patky musí být od podélné osy rámu stejně daleko;

          0 0
          • fousac  

            clovece ti nevim… ted sem se byl kouknout v garazi a 3 biky maj pravou patku dal, aby se tam vesla kazeta…

            0 0
            • Žanek  

              Já bych řekl že ne. Zadní kolo je přece vypletené na střed (vyosené jsou příruby na nábě kvůli kazetě). Přece když jedeš na bajku rovně, tak obě kola jedou po stejné stopě, ne?

              0 0
              • fousac  

                to souhlasi, obe kola jedou ve stejny stope.. :) jenom bych rek, ze pokud bys to chtel mit na prestredku, nejvetsi pastorek by uz musel bejt v rovine rafku a to by asi nedelalo dobrotu..

                0 0
                • Žanek  

                  Donutil jsi mě slézt o dvě patra níž a podrobit svoji Meridu důkladné prohlídce :o)) takže: Z. kolo je vypletené na středu – když ho otočím v rámu, tak je pořád uprostřed – aby byly obě kola v ose bicyklu(jely po stejné stopě) tak musí být obě patky vidlice od osy kola stejně daleko, tzn žádná odchylka v pozici pravé patky není.(to, že mohou být jinak profilované šavle zadní vidlice je věc jiná…) A to, že by největší pastorek byl v rovině ráfku je blbost – ořech tvoří tak 1/3 délky osy náboje (třeba tady je to dobře vidět: http://www.velotrade.cz/…edomodra.jpg ) a pořád ti zbývají 2/3 na výplet. Proto se taky na straně kazety dávají kratší dráty.

                  0 0
                  • fousac  

                    at to merim jak to merim, furt mi ta prava patka vychazi o 7mm dal od osy nez leva… a kdyz otocim kolo, tak je mimo osu a drhne o stavbu.. :)

                    0 0
                    • Žanek  

                      a? to měřím, jak to měřím, tak na všech kolech, co máme doma (2×Author, 2× Merida)se dá zadní kolo normálně otočit a je uprostřed. Všechny zadní kola, který jsem kdy zaplétal jsem centroval na střed. Takže máš buďto ohlý rám, nebo špatně vypletené kolo. A nebo obojí Konec konců, i tenhle bazmek http://www.parktool.com/…/FAG_2.shtml na kontrolu rámu porovnává vzdálenost p. a l. patky od osy…

                      0 0
                    • kovar  

                      co mas z toho, mi u jednoho ramu vychazi zase leva patka asi 2–3mm dal od osy

                      0 0
    • gomolka  

      pro: Cllaude tak jak jsi dopadl? Myslím, že nejenom mě, ale i ostatní to velmi zajímá ?!

      0 0
      • Cllaude  

        bohužel jsem ještě neměl čas…doufám že tento týden se dostanu do RACE TOOL a vyřešíme to …nemám bohužel vůbec čas :(

        0 0
        • Mamutt  

          Mohl bych tě poprosit, jakou velikost rámu máš a kolik měříš? Nemůžu si vybrat podle geometrií na jejich stránkách. Díky Lukas

          0 0
          • Cllaude  

            mam M a meřím 180 cm C

            0 0
          • RomanH  

            A ja 176 a budu si kupovat L s 10cm predstavcem. Vyzkousej si to, kazdymu sedne neco jineho.

            0 0
            • Mamutt  

              No, mám 186 a rozhoduju se mezi XL a XXL (podle těch geometrií), jsem zvyklý na delší rám a kratší představec. Budu dávat 120mm a určitě rovnou sedlovku. Problém je v těch číslech – neměří vzdálenost střed – osa horní rámové trubky, ale až obkímku sedlovky. Takže netuším, nad kterým rámem se ještě rozkročím a kdy už na něm budu sedět :( Zatím to podle vás tedy vypadá na to XL. Kdyby ho někdo měl, zkuste to prosím proměřit. A skutečnou délku horní rámové trubky. Jinak samozřejmě díky. Lukas

              0 0
              • Mamutt  

                Podařilo se mi najít stejným způsobem měřenou geometrii svého biku (to to trvalo ;) takže už mám srovnáno a vybráno, beru XL. Takže ho hned teď objednám a čekám uvítání do klubu ;)

                0 0
              • Mamutt  

                Pozor, změna! ;) Psal mi pan Heinik (naštěstí včas), přidávám kopii mailu, čísla se můžou hodit i ostatním:

                Dobry den,

                Velmi nas tesi Vas zajem o ram CRX. Pokud preferujete delsi ram s kratsim predstavcem tak bych spise doporucil velikost XXL, nase ramy se radi spise mezi ty kratsi.

                Skutecne rozmery – XL – horni ramova trubka 560mm, vyska ramu 440mm XXL – horni ramova trubka 575mm, vyska ramu 490mm

                S pozdravem Petr Heinik

                Takže v mém případě to bude XXL.

                0 0
                • Vymi  

                  pratele delaji pratele… :-)

                  0 0
                • senožrout  

                  Až to budeš mít a projedeš to, tak mi prosímtě dej vědět, jak ti ten rám XXL sedne. Mám 188 a taky se rozhoduju mezi XL a XXL. Asi bych si koupil XL. Ale chci tam dát bomderku Z3 s 80mm zdvihu. Je mi líto jí odvrhnout :-). Tak jí dám na pevňáka. Takže budu mít větší hlavovej úhel, což bych vykompenzoval tím větším rámem. Ale nevím, jestli ten rám nebude moc velkej. Dík senozrout@seznam.cz

                  0 0
                  • Mamutt  

                    Já jsem teď zvyklý na genesis geometrii, takže kolo dlouhý jako vlak. Proto jsem vzal XXL, když mi pan Heinik poslal ty skutečné rozměry. Stejně je proti Garymu v eLku pořád o 3cm kratší ;) No a postavit bych se nad tím ještě měl… snad… bude to taktak. Až bude doma, tak sem všechny poznatky hodím.

                    0 0
                    • senožrout  

                      Já mám dosluhujícího Cannona F900 a to je taky docela dlouhá geometrie. Nějak jsem si na to zvyk. Proto tě tak uháním…:-).

                      0 0
                    • senožrout  

                      No a co si to někde vyzkoušet? To já asi se pokusím udělat. Někde splašit XL i XXL a projet si to.

                      0 0
                      • senožrout  

                        Tak CRX, který bude od začátku srpna můj mají vystavenej ve Velu Plzeň za výlohou. Takže nééé, že mi to okoukáte a už vůbec, že si někdo z Plzně objedná tu samou barvu (sid-blue) :-) To a? nikoho ani nenapadne :-)))!!!

                        0 0
                        • Gumicuk  

                          Az budes mit fotku tak to sem hod, v te barve jsem na to zvedavej…

                          0 0
                        • morlo  

                          hmmm, ja mam taky v sid blue :)) teda tenhle tyden budu mit …

                          0 0
                        • Pá-dlista1  

                          a nevyšisuje ta barva? :)

                          0 0
                        • Pietro  

                          Tak jsem si doted myslel ze jsem mozna jediny co ma CR 1300 v modre SID a jak vidim tak se to zacina rozrustat, jedinou utechou pro mne je ze uz ho mam rok a za tu dobu jsem stejny nevidel.

                          Musim ho umyt nafotit a umistit bo sekce bikes. ZdaRB

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.