• Favoman

    Dnes jsem se fakt už naštval. Máme s kámošem stejně starý bike a najezdíme přibližně stejně a stejný terén. Já tam mám DEORE a on ALIVIO (komplet sady) a já pořád řešim problémy s přesmykem (oba máme Top Swing). Už tam mám druhý a dnes už zase rachtá jak když vezu kárku plnou železa a on se mi jen tiše směje. Tak teď nevim co s tim dál. Mám si zase koupit DEORE nebo ALIVIO který je o 200 levnější?

    0 0
    • enjoy  

      ja ti poradim,kup si downswing

      0 0
    • vlk  

      deore měl můj kamoš taky a dost na něj nadával.Proto jsem si koupil LX , dokonce jsem ho sehnal i levněji než bylo to deore a jsem velice spokojen.

      0 0
    • Favoman  

      Takže jestli to dobře chápu tak rozdíl mezi DEORE a ALIVIO je kromě 9-ti kolečka jen v ceně a v kvalitě žádný

      0 0
      • xo  

        co znamena ze „rachta“, nechce ti preradit na nizsie ozubenie?

        0 0
      • jolly  

        vis co, vykasli se na shitmano a kup si SRAM, jestli seženeš starej dobrej 5.0 tak vyhraješ – cena bude stejna jak u alivka a trvanlivost je mnohonasobne vetsi – ja mam na nem nalitano 12000km a porad jak novej – zadnej vakl

        0 0
        • Pekáček  

          Tohle můžu potvrdit, za ty peníze je to fakt spolehlivej držák a navíc nemá problémy házet na malou pilu.

          0 0
        • kovar  

          az na to, ze Sram smyky maji nestastne umistenou objimku, obvykle jde pres vystouplou navarku na sedl trubce na kosik, skoda, jinak bych ho na kole mel taky, nebot se mi subjektivne zda, ze radi lip nez shimano jakykoliv presmyl at top nebo down swing..

          0 0
          • ivovi  

            Pro nekoho nestastne umistenou, pro nekoho stastne. Ja jsem ho koupil prave proto ze mne narozdil od downswingu na ram jde, objimka vychazi nekam mezi shimano topswing a downswing. Ale zatim jsem ho jeste na kolo nedal, cekam kdy me definitivne nastve topswing deore, zatim vakla silene, ale radi dobre, mrcha. Sachy s pruzinkou uz jsem delal, ale uz nepomuzou.

            0 0
        • mars  

          Az na to, ze pri SRAMe bude musiet zmenit aj radenie. Inak povodne som mal na biku Alivio downswing (bolo tam od vyroby, hoci mam 9 koliecko) a vydrzalo mi 1.5 sezony. Potom zacalo priserne pri zjazdoch drncat (vola). Vymenil som ho za smyk Deore topswing. Zatial mam na nom nieco cez 2000 km a je bez vole. Ale pravdou je, ze toho terenu vela nebolo.

          0 0
          • BoB  

            u přesmykače je řazení stejné, rozdíl je jen u převodového poměru přehazovačky

            0 0
      • Žanek  

        Rozdíl v kvalite je – Alivko je kvalitnější. Oproti Deoréčku je to držák. Vím o čem mluvím, mám, teda měl, jsem kompletní Deore. Přesmyk kup Alivko nebo LX, ale NE downswing. Mám od víkendu místo přesmyku Deore LX klasiku – na řazení je znát tužší chod pružiny, ale není to nic strašnýho.

        0 0
        • enjoy  

          chtel jsi rict ne topswing,bych si skoro tipnul:-) ja mam LX topswing asi 6000km,radim jak pominutej a je porad jak novej(mozna ne uplne,ale nic nepozoruju).

          0 0
          • Žanek  

            Máš pravdu! Mě Deore topswing vydržel 15 tis (to jsem ale vyjímka, kámoši ho vyhazovali po 4 tis… Asi řadím šetrně, nebo jsem měl nějakej lepší kus..) a pak umřel, LX je ale kvalitnější, to je v poho.

            0 0
    • Honzis  

      Osobně bych koupil asi alívko, páč já mám také deore top swing a nějraději bych ho prokopl :-) Alívko jsem neměl, ale no name mi řadil lépe, staré SIS také, jenže to bylo na 6/7speed …

      0 0
    • lubos  

      Je tam takova pruzina stocena do S. Vyndat, napruzit, vratit zpatky. Je to primo „genialni“ system jak branit vuli cepum.

      0 0
      • Favoman  

        Odpoledne se na to mrknu než nad ním udělám křížek. Ale jak to tady čtu tak mám dojem že DEORE není zrovna kvalitní.

        0 0
      • zirecek  

        presne tak, a Top Swing chodi jako novy uz nekolik let, :-)

        0 0
        • encal  

          Jezdím s alivkem a žádné problémy mě nikdy nepotkaly, naproti tomu deorečko mě při občasném vyjetí dosti zlobilo. Teď si budu kupovat novou přehazku a zase jdu do alivia, je levnější, ale hlavně s ním mám dobrou zkušenost.

          0 0
    • Pablo9  

      Jo já mám taky Alivko a žena Deore,já mám najeto kolem 8 tis km a bez problému,žena polovinu a časté problémy…Pořád chtěla lepší,tak to má…Chrastí a chrastí,přitom už byla kolikrát na seřizování…

      0 0
      • kovar  

        serizeni presmyku chrasteni nevyresi, je treba provest to, co vyse napsal Lubos.

        0 0
    • kajdamajda  

      Zajimalo by mne, co ti na presmykaci rachta???

      0 0
      • Vymi  

        mam dojem ze to dela „hlava“ co vede retazek bud nahoru nebo dolu… :-) snad jsem to nepopletl…

        0 0
      • lubos  

        Je tam takova stavba s asi 4 nebo 6 cepmi. A pokud tam neni ta pruzina, nebo je vytahana, tak to cele ma hroznou vuli. A rachta to :)

        0 0
    • PePu  

      Asi jsem kapnul na nejaky lepsi kus Deore topswing, ale zatim ma asi 7–8tis. km (vetsinou v terenu) a zadne chrasteni. Nebo tam je, ale pres ramus retezu do ramu/voditek/kam­kolijinam to neslysim. Tudis to neresim a jezdim.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.