• Marika88

    Muzete mi nekdo prosim vysvetlit, jake jsou rozdily v jednotlivych sadach Shimano? Vim zhruba, k cemu jsou urcene, jako napr. ze XTR jsou zavodni, alivio a acera spis na turistiku. Jsou nejake rozdily v tom, jak funguji? Diky…

    0 0
    • kubad  

      Obrovské, otázka je kolik a jak jezdíš a jestli to oceníš. Ještě větší rozdíly jsou totiž v cenách

      0 0
    • socka  

      pac sem socka tak jezdim prehaz, presmyk, prevodnik, kazeta → alivio+acera,na­boje,hlava,brzdy,hla­va → lowend cosi, kolo je tezky, vsecko to vydrzi stejne jak vyssi sady, vim z praxe, funguje to i bez velky udrzby, tedy po 10t postupne menis vse, nejlepsi vyhodit a koupit novy socka kolo za 10t :) rozdil je ta vaha

      0 0
      • enjoy  

        takze ve funkci ne:-)

        0 0
      • yetti  

        Mozna u komponentu jako je razeni a brzdy je rozdil hlavne ve vaze, ale treba u klik je obrovskej rozdil v tuhosti. Jezdil jsem kliky Sh 475, coz jsou duty kliky Deore nan octalink a ted mam novy XT Hollowtech II a ten rozdil v tuhosti je obrovskej. Radeji bych jezdil XT kliky a zbytek mel v Alivku nez treba komplet Deore, nebo dokonce Deore LX. Samozrejme zalezi hodne na tom kolik kdo vazi a jakym stylem jezdi, ale pro mne pri mych 92kg a silovym zpusobu jezdeni jsou kliky zaklad kola.

        0 0
        • kafac  

          A v testech byly LX zrovna podstatne tuzsi jak XT ;-)

          0 0
      • filipes  

        XT razeni z roku 94 vozim doted, cena za 1 kilometr bude mnohme mensi nez u nizsich rad. Podobne drzaky jsou paky a treba kliky, prehazka ne oproti tomu spotrebak…

        0 0
    • dada  

      no dyk sis vodpovedela sama. snad jen doplnit ze mezi Alivkem a XTR sou deore/LX/XT a lze je charakterizovat tak ze je to neco mezi Alivkem a XTR…

      0 0
      • kubad  

        A co Saint a Hone ???

        0 0
      • dada  

        hone a saint te predpokladam netrapi…

        0 0
        • dada  

          to byla sekunda…no dobrá: saint je vcelku regulérní FR/enduro variace na XT. U hone je to problematičtější-je to variace na LX ale spíš designová-třeba dle váhy klik lze usuzovat na zcela totožné provedení z hlediska odolnosti.

          0 0
          • Radek Broz  

            Kamos ma Hone a podle me jsou bliz k Saintu (= na enduro/fr tedy podstatne lepsi nez LX)

            0 0
          • Radek Broz  

            Jeste k ty variaci na XT bych doplnil, ze Saint brzdy jsou co se ucinku a davkovani tyce asi to nejlepsi, co jsem zkousel (teda po Brembo, ktery je cenove nad urovni spousty zdejsich kol;-)

            0 0
        • kubad  

          No jen pro uplnost – taky sady

          0 0
    • grafik  

      naboje deore sem po dvou letech zrusil (cim to nevim, nejezdim hc), oba najeto cca 6 tisic v terenu. Zadek uz mam novatec, predek bude co nevidet. Prehazka deore slouzi celkem v poho uz druhym rokem, smyk taky.

      0 0
    • tomas tt  

      marika, kup radenie sram gripshift 5.0 a prehadzovacku sram 5.0.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.