• black.horse

    Zdárec, tak příští týden jedem s Eilou na 4dny na vejlet, budeme bydlet na kraji Děčína a mít s sebou bajky a pohorky a dělat výlety do okolí. Můžete nám prosím doporučit nějaké zajímavosti? Co vidět, co ne… kam jet, kam jít atd… prostě náměty na vejlety… hory, kopce, přírodní úkazy, sjezdíky, terén, no prostě si to chceme užít:-) předem díky za rady:-)

    Anketa: Jája a Pája jsou:

    0x
    0%
    4x
    67%
    0 0
    • MARIN  

      Decinsky sneznik,Tissky skaly,CeskeSvy­carsko to vse je jenom kousek a cesty tam pekny at uz na kole nebo pesky. Jo ZOO uz jsem dlouho nevidel ale asi tak pred 10lety nebylo o co stat ale pry se zlepsili :)

      0 0
    • DragON  

      Jednou jsme tam byli, jeli jsme z Děčína parníkem do Hřenska (na parníku točili i pivečko), z Hřenska se dá jít do soutěsek s lodičkama – bohužel teď už se platí vstup do soutěsky a pak ještě za lodičky a pak na Pravčickou bránu (na tu jsme nešli, protože tam bylo vysoký vstupný, ale až pak jsme se dozvěděli že to bylo kvůli cizincům – češi to měli levněji, nevím jak je to teď, ale doporučuju se u kasy zeptat) a zpět – je to spíš na pěší turistiku ale je tam moc pěkně.

      0 0
      • dada  

        tak to je hustý! kolik chtěj za tu soutěsku????

        0 0
        • DragON  

          za vstup do soutěsky to dělá nějakou symbolickou dvacku aby mělo město na udržování chodníků, skal apod. Lodičky si už nepamatuju, navíc jsme tam byli tak před pěti rokama, takže bude možná všechno jinak.

          0 0
          • xshreck  

            :-D šel sjem tam v 19 s babičkou a přítelkyní… A byl tam zajímavý pán na kase .-) dával dětské vstupné i mě. Nepobral jsem to a tak jsem se jen tak zeptal a odpověděl mi, že jako děti bere ty, kteří nepracují a bydlí u rodičů a študujou :-) :-D Tak su zvědavý někdy až tam půjdu :-) škoda jen toho zákazu vjezdu kol, musím zjistit jestli tam ještě je

            0 0
      • Smazaný účet  

        zase ale nedat si bira pod gate :-) to mi prijde trestuhodne okradani se o zazitky :-))))))

        0 0
    • civetta  

      Kde na kraji Decina budete bydlet + kolik casu chces na tom kole stravit (kolik dni a jak dlouhy svihy)? Podle toho ti neco strucnyho pripravim, jestli to pred dovolenou stihnu. Zatim mrkni na thread Ceske Svycarsko… z minulyho tydne 8-)))

      0 0
      • black.horse  

        bydlet budem v pensionu ve Žlebské 68 www.mapy.cz/searchScreen?… budeme tam od pondělního poledne do čtvrtka odpoledne… výlety klidně celodenní, jak na bajku tak pěšky, ale rozumným tempem… tak 5–6hod na kole na jeden den, víc by v tomhle počasí byl opruz…:-(

        0 0
    • misj  

      další místa: belvedér (ze žlebu je to přes vodu) – na kole do Schony pak přívozem, pak do Janova nebo korytem suchy kamenice primo na belveder (myslim ze tam jsou schody :-() no a pak po turisticky do děčína a zpět podle vody – pohodicka, Pavlinino udolí – taky moc pěkný pry se tam nesmí na kole ale obcas tam jedu. Z maxicek je dobry sjezdik do žlebu nebo do čertovy vody.

      0 0
    • civetta  

      Taakze – uz jsem na dovoleny, ale sliby se maj plnit a deti uz jsou v pelechu, tak aspon strucne: co pise misj je pravda – ostatne dole to taky popisuju (psal jsem to offline).

      Bydleni mate z bikovyho hlediska polozeny prima. Hned nad barakem vede nadhernej technickej travers po zeleny TZ z Decina do Certovy vody (teda aspon loni na podzim jeste ved – ted je to koukam v mape znaceny jinak, tak nevim) a moc pekny je i pokracovani po zluty do Dolniho Zlebu. Hezky/drsny jsou i vsechny tri vyjezdy nahoru z udoli – po zluty z DC, po zeleny z Certovy vody a po zluty ze Zlebu – to je strasnej krpal, uz jsem to tady kdysi v historii s nekym resil. Je to trat (doufam byvalyho 8-))) Decinskyho maratonu (taky podrobne reseno a uz se k tomu radsi nevracet – o mrtvych jen dobre 8-))). Cim zacit – koupil bych mapu SHOCART active Ceskosaske Svycarsko 1:60 000 – zbrusu nova – a tam je vyznacena jezditelnost rekneme 80% peknejch cest v okoli, no a libovolne bych je napojoval. Stoji 95,– a nejsou to vyhozeny prachy, urcite totiz jeste prijedete 8-))) Jeden den bych dal bike na Komari vizku (kopec nad Teplicema) po cerveny – po ceste rozhledna Sneznik, hospy a koupani, v pripade casovy tisne mozno sjet po trati DH do Bohosudova a vratit se vlakem. Druhej den bych prejel na druhej breh Labe, dal rozhledny tam a mrknul do Ceskyho Svycarska. Ty dva zbyly puldny (pondeli a ctvrtek, jestli si pamatuju – pisu to offline) bych piloval techniku na tech uphillech v okoli, pesky bych nechodil, je to hrich 8-))) Uz jen heslovite:

      hospy – Dolni Zleb horolezecka uplne nahore ve vsi pod tim krpalem, Drevak Maxicky, Kristin Hradek, Hotel Sneznik, U Cisare Ostrov (NUTNOST!!!), Turisticka chata Tisa (nad vsi u silnice smerem na Sneznik) – pisu jen ty kde je hezky biker-friendly prostredi, kvalita jidel je takova malinko na nemeckou klientelu (= prevaha smazenejch minutek), ale da se. Naopak je potreba se naprosto vyvarovat hospody nahore na Snezniku (kde nenechali moji zenu v osmym mesici dojit si ani na zachod) a dole na krizovatce (Hrebenova bouda – tam je snad dokonce symbol skrtnutyho kola, no fuj). To je levej breh – druhej den na pravym brehu je to horsi, ale s jednou jistotou – Myslivecka hospoda v Kamenu, neprekonatelna zalezitost…

      koupani – Maxicky, Vlci jezero, Ostrov (plaz je oplocena a pisou tam Majetek Policie CR, ale neni tam zakaz a chodi se tam), Cihlarsky rybnik za Tisou a rybnik u Krasnyho Lesa (myslim uze je to castecne nudisticky – mistni Ustecaci budou vedet, minule tam kazdopadne lezela naaadherna kocka primo na hrazi po ktery jedes, no dlouhou dobu jsem dumal ze se vratim a budu se ptat na cestu 8-))) – to je prvni den, na druhym brehu zase slabsi, ale Stara Oleska je v poho, nebo koupaliste v Arnolticich (ale to bez zaruky, uz jsem tam dlouho nebyl)…

      rozhledny – prvni den ten Sneznik (nutne!!!), druhej Velky Chlum hned nad DC a Sokoli vrch a dale excelentni vyhled na kanon Labe z Belvederu…

      co musite dat krome toho co je popsano vyse – downhill po cerveny do Ostrova a vyjezd po zluty z nej, Tisky steny (kola zamknout u Turisticky chaty), pokud z Kristina hradku na Sneznik, pak doporucuju ne po silnici, ale uhnout hned za KH doprava podle stozaru elektrickyho/te­lefonniho? vedeni (neznaceno, jeden peknej sjezdik a vzapeti pekelnej vyjezdik 8-))) druhej den zelenou z DC do Bynovce (mozna lepsi obracene – pri navratu), udoli Suchy Kamenice z Labsky Strane nebo Arnoltic…

      privozy – ve Zlebu tusim jeste nejezdi, ale jezdi ve Hrensku a je i za cesky koruny, kdyz ukazete obcanku ci pas (provozujou ho Nemci a v eurech stoji vic)…

      To by snad mohlo stacit, manzelka uz nadava, ze si mam zalozit vlastni poradenskej web 8-))) Nabizel jsem to minule Frankiemu, nabidnu to zase – na +420 602 483 3­51 jsem na hotline, kdybyste nekde joo bloudili 8-))) Tak ciao a dejte vedet jaky to bylo!

      0 0
      • black.horse  

        super chlape, to čumím seš borec;-) fakt díky moc… tak tohle si vytisknu a beru s sebou místo průvodce:-) našel sem na netu nějaký cyklo a pěší trasy, takže to proberu a spojím toho co nejvíc od Tebe a od nich do kupy:-) zatím mám vymyšlený jen pondělí a to pěšák z Hřenska na tu Pravčickou bránu a na soutěsky:-) to chci vidět, mám rád skaly a hory a kopečky a áááá:-) a pak budem bajkovat dle tvých rad:-) jinak kdyby někdo taky něco sháněl, tak pár věcí, asi spíše turistických sem našel zde: www.cztour.cz/tourway_cz.html www.cztour.cz/bicycle_cz.html

        0 0
      • black.horse  

        Ahoj, tak sem zpátky a vzpomněl sem si, že Ti dlužím poděkování a info… takže děkuji a informuju:-) První den sme přijeli kolem oběda, ubytovali se a jeli autem na Hřensko, tam mě nasrali vietcongové vybírající parkovný, ale vykašlal sem se na ně a postavil radši auto ofiko na parkplac… dali sme soutěsky nahoru (vybíraj tam pěkně vstupné:-( na vstup do soutěsek a na každý pramice zvlášť) a pak takovým okruhem na Pravčickou (taky vstupný, ale tam sme došli po zavíračce:-( ), fajn procházka, dalo to i se zastávkama na fotky a kochání se na vyhlídkách asi 7hodin:-) Druhý den sme vzali bajky a vyšlápli si to nahoru na Sněžník, dali sme to tou cestou, jak jde zelená a červená spolu, takže sme dost nesli po těch kamínkách kola na rameni:-) ale bylo to super, bohužel Eile bylo nějak blbě a nahoře usnula, tak to byl pro ten den konec a po chvilce relaxace u rozhledny sme jeli dolů, ale ten sjezdík je bomba! jeli sme to stejně, jak nahoru a ty šutry sou paráda:) asi nejlepší singlík, co sem kdy jel:-) samý drncání, šutry, občas kořen, prostě super, hlavně ta jedna prudká pasáž, jak tam jedeš vlastně po tý skále:-) PS. sjel sem to všechno:-) někdy tam musím vyrazit znova, za tu hoďku a půl po dálnici z Prahy mi to stojí:-) Pak sme se vrátili pomalu na pokoj do sprchy a večer procházka… Třetí den byl ve znamení zdejšího plaveckého areálu:-))) to bylo příjemné zpestření pobyt, zvláště, když sme zjistili, že tam vstup stojí na celý den půlku toho co v Praze hodina:-) k večeru sme dali ještě Belveder a Růžovou zahradu u zámku… Poslední den sme se zbalili a ještě na závěr vyjeli do Maxiček a pak po zelený tím traverzem nad Žlebem a pak hurá domů:-) sice sme se proti původnímu plánu vlastně flákali, ale i tak to bylo super a letos se asi ještě aspoň jednou do těchto končin vrátíme:-) já určo, kvůli sjezdu ze Sněžníku:-D takže díky za info a rady;-) a ještě pár foteček… soutěsky

        0 0
        • black.horse  

          pohled z pramice, to svezení bylo fajn, měli sme štěstí i na dobrýho průvodce se smyslem pro humor:-)

          0 0
        • black.horse  

          takovejpěknej domeček a kolem něj kopeček

          0 0
        • black.horse  

          v těch soutěskách se mi fakt líbilo:-)

          0 0
        • black.horse  

          výhled z trasy na Pravčickou, tyhle vyhlídky z kopců miluju:-)

          0 0
        • black.horse  

          teďka pár fotek z toho sjezdíku ze Sněžníku:-)

          0 0
        • filipes  

          chlape, prozradis kolik je to vstupne, kdyz uz stoji za antismajlika, a kterou znackou je ten narocny sjezd ze snezniku? Razime tam tedko na vikend…

          • nemate nekdo bike tipy na nemeckou stranu? Z decinskeho snezniku jsou videt nadherne stolove hory u nasis sousedu…

          Dik.

          0 0
          • black.horse  

            no, přesně si to nepamatuju, ale vietnamci chtěli asi 20–30 za hoďku na parkplac, ale doklad Ti fakt nedaj, poslal sem je dopr***, nechal sem to radši na ofiko hlídaným parkovišti, tam to bylo asi 30 nebo 40 za hodinu, ale řekl sem jim že tam budu 4hodiny, to, že si to protáhnem na 7hodin sem netušil a zpětně sem to fakt neplatil:-) a vstup do soutěsek byl myslím 30–40kč, ISIC nebrali… na Pramice byl taky kolem 40kč na každou, ale u obou sme dostali na ISIC slevu na dětský vstupný na asi půlku:-) a Pravčická byla kolem pade myslím… sou to malý sumy, ale za celej den se to posčítalo… ale nestěžuju si, mě to za ten zážitek stálo, lepší než to prochlastat:-) jinak ze Sněžníku ten krásnej sjezdík je jak jede červená a zelená společně… a pak se doporučuji napojit na zelenou a na Maxičky a pak po zelený traverzem co vede podél řeky nad Žlebem:-) asi tam někdy o víkendu vyrazím na jeden den autem a sjedu si to takhle znova:-)

            0 0
          • civetta  

            Ad tipy Nemecko: neco Ti poslu o vikendu, ale moc toho neni – jejich turisticky znaceni je dost tragicky, takze po nekolika fest kufrech jsem u nich rezignoval na teren a honim tam kilaky na silnici (coz je pohoda, protoze jezdej fuckt opatrne + maj v okoli hodne nepouzivanejch lesnich asfaltek). Navic ty stolovy hory (s vyjimkou Koenigsteinu, coz je obrovska pevnost, ktera stoji za videni) jsou v narodnim parku, takze se na ne s bikem nemuze. Ozvu se!

            p.s.: A uz si nekdo rychle vymyslete oblast kterou neznam 8-))))))

            0 0
          • misj  

            ja jsem jel terenem na nemecky strane jen na nasich mapach znacenou zlutou znacku – moc pekny akorat to u nich neni vubec znaceny jen obcas drevena sipka a udaj v case (napr. Schona 1 1/2 hod.). Je tam pekny singlik koncici u kozelnyho rybnicku. Pak je chvilku asfalt, lesni cesta a nakoec sjezd po asfaltu k Labi. Dole je nechutny esicko – skoro jsem se tam nevesel.

            0 0
          • Frankie  

            Ceník na Pravcickou…pry to byvalo drazsi…

            FV

            0 0
        • black.horse  

          Eila si to taky dává:-)

          0 0
        • black.horse  

          Eila traverzuje…

          0 0
        • black.horse  

          a ještě mezi šutry:-)

          0 0
          • kajulka2  

            My jsme tam byli s na kole loni první týden v červenci, a skorou celou dobu lilo a mlha jak v prádelně, když vidím ty fotky, tak Vám závidím ty panoramata, my viděli prd ;( PS:škoda že se nesmí na Pravčickou na biku, co?

            0 0
        • civetta  

          Ahoj!!! 8-)))))))))))))­))))))) nemas vubec za co – rikal jsem Ti ze je to tady navykovy 8-))) Tak priste dej vedet a muzeme dat neco spolu, ale ten sjezd za Snezniku nedam (ani jsem si ho netrouf popisovat, ale prehlid jsem v profilu/fotkach biku ze mas enduro) – ja zlomil svyho fuela uz dvakrat na mensich brutusarnach… Jo – ty fotky jsou super! Rovnou do kalendare.

          0 0
          • scret  

            Vzdyt to neni tak hrozny,ja jsem to dal na softailu az tusim na jedno misto cely…

            0 0
            • civetta  

              OK – nas.ali jste me – v sobotu to zajedu zkusit 8-)))

              0 0
              • filipes  

                se tam mozna potkame. zakladnu budem mit v Tisy, kdyz nebude chcat tak kolo, v desti na to prdim a pujdem pesky do skal.

                0 0
                • civetta  

                  Jo vy jedete uz tenhle vikend? A na to jsi chtel ty tipy do Nemecka? Jestli nezapomenu, vemu do prace mapu a napisu Ti to rano.

                  0 0
                  • civetta  

                    Takze jsem zapomnel – vecerni rodinna parba byla velmi ucinna a evidentne jsem prisel prave o ty mozkovy bunky, ktery si pamatovaly to ze mam vzit tu mapu 8-))) Nicmene zpameti doporucim zlutou z hranicniho prechodu Sneznik/Rosenthal smerem na Schoenu, je tam jeden peknej vyjezd a pak sjezd k takovymu krasnymu lesnimu rybniku (Taubenteich?) a pak je hezka cervena z Cunnersdorfu do Rosenthalu, je to takovej epic ride s vyhledama.

                    0 0
            • black.horse  

              myslím že vím který místo:-) na začátku tý skalnatý pasáže je takovej „obrubník“ a ten se mi nějak nepodařilo projet… na přejetí je moc velkej… a skočit ho bunny taky nejde, páč bych to poslal do kamení a to by moje XC717 ráfky+zeslabovaný dráty s mýma 112kg nerozdejchali:-D ale příště slibuju, že ho dám… skoušel sem to přehopsat alá trialově, ale nějak sem v nášlapech neměl moc rovnováhu, tak mi to nešlo, ale příště tu zkusím na víc pokusů:-) jinak kromě tohodle „šutrů“ se to dá sjet celý parádně:-)

              0 0
          • scret  

            a fuely radi praskaly:)

            0 0
            • civetta  

              Mi povidej… A tenhle uz taky obcas vydava zvuky jako kdyz prevalujes v prstech prazdnou plechovku od piva 8-((( budu ho muset prohlidnout.

              0 0
          • black.horse  

            tak třeba až tam pojedu na jednodenní akci, an ten trailík ze Sněžníku, se můžem domluvit a pojezdit:-)

            0 0
        • Smazaný účet  

          jo to je bozi trail z toho snezniku :-) a jak mi poradil Pietro, z maxicek priste dejte zlutou :-)) taky vychytana :-))))

          0 0
          • civetta  

            Ta je dobra do kopce 8-))) ale je fakt ze letos po ty zime vypada v jednom delsim miste drsne i dolu…

            0 0
            • Smazaný účet  

              jak je dole takovej ten altanek ne ? :-)) jinak… nahoru bych to fakt jet nechtel :-))

              oblibena trasa je: busem do adolfova-tisa-ostrof-sneznik-maxicky-decun :-))

              0 0
              • civetta  

                Altanek – presne… Ad trasa – ano, nadhera, ja ji jezdim obracene po cerveny (z Ostrova po zluty), na Adolfove pivko a nazpatek po silnici. Snad se priste nesrazime v nejakym uzkym miste 8-)))

                0 0
            • black.horse  

              hehe, po žlutý sme to jeli taky nahoru:-) dolů by byla fajn, docela pohodička, ale moc krátký technický pasáže… ten travers je sice primitivní turistika, ale aspoň je to delší:-)

              0 0
    • ememem  

      zdravim pani, asi cez zajtra vecer ocitnem v decine, romzyslam ze ked tam uz budem hodim do auta bike a zostanem na vikend. jak je to aktualne s bikovanim vzhladom na NP?

      pozrel som tento thread, potom tu a volaco tu , nieco si pamatam a

      trocha sa v tamojsich koncinach orientujem aj ked som tam uz peknych par rokov nebol, ale mi to vychadza tak ze znacna cast toho co si viem predstavit ako trasu sa aktualne nachadza na uzemi noveho NP(alebo aspon by sa mohla, zas az tak to v hlave nemam) alebo je asfalt. ako nic proti vyjizdke z decina na maxicky ale kvoli tomu tam bike trepat nebudem.

      alebo inak celkom otvorene – ak pojdem kade uznam za vhodne, tych poje…ych ochranarskych gasparov je tam moc? buzeruju v pripade stretnutia?

      btw – niekto z miestnych nahodou nevie ci premava kompa zo zlebu k tomu bordelu na druhej strane? (ako nie ze bych sa to chystal navstvit, to len kvoli orientacii)

      0 0
      • VanVren  

        Ahoj,

        převoz ve Žlebu funguje. Oblast na levém břehu je na ježdění zcela bez omezení- doporučuji navštívit třeba Grosse zschirnstein, zirkelstein, papstein, pfaffenstein, oblast bielatalu. Bikování na německé straně hranic je super! U nás sněžník, rájec, ostrov, vše po TZ je dobré poježdění.

        Pravý břeh Labe – červená do hřenska, sjezd suchou kamenicí je náročný, teď tam vyhlásily národní přírodní rezervaci, takže asi budou buzerovat. Ale nebál bych se toho. V parku je ochránců dost, většinou to řeší domluvou, ale stejně už tam moc nejezdim a když už tak jedu říší po jejich bikových stezkách a u nás zakázanýma cestama jen kousky. Ochranáři maj landrovery, kterejma jsou schopný tě honit, ******* cestu a ještě tě *****. Podle hesla Kázat vodu, pít víno…

        0 0
        • ememem  

          převoz ve Žlebu funguje. Oblast na levém břehu je na ježdění zcela bez omezení – dik za reakciu a dobre spravy.

          Ochranáři maj landrovery, kterejma jsou schopný tě honit, ******* cestu a ještě tě *****. – su vsade rovnaki a aj preto ich mam vsade rovnako rad :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.