• kubajs mtb

    ahoj, tak zvažuju kopi nrska, ale tak sem tady tak pročítal, že na něj spousta lidí nadává, můžete mi říct proč ho neku povat a proč jo? dík

    0 0
    • maxtor  

      Jen tak jsem na to mrkl, ale mám pocit, že za tu cenu se dá koupit lepší stroj. Nezdá se ti?

      0 0
    • náčelník  

      NRS je specifický (no sag) systém odpružení, který se tahem řetězu zamyká, což řadě lidí nevyhovuje a tak nadávají. Já s ním žádné zkušenosti nemám, ale jako HTčkařovi se mi dost zamlouvá.

      0 0
      • kubajs mtb  

        no já nevim, já jezdim stejně dost po silnici takže b ymi to asi ani tak nevadilo

        0 0
      • scret  

        osobne tenhle system u mne nema sanci!odpruzeny neodpruzeny kolo bych nechtel!ale verim ze nekdo s nim muze byt spokojenej…

        0 0
        • Zodiax  

          Neodpustim si rejpnuti, protoze ten softail z tvyho profilu je presne to odpruzeny neodpruzeny kolo ;)

          0 0
          • TinkTink  

            Ten jeho Softail je v bazaru…asi poznal viru :)

            A k NRS – kdyz nedodrzis to, ze je to NO-SAG, tak se sagem je to v pohode :)…aspon v ramci moznosti.

            0 0
            • scret  

              prodavam ho proto ze neuzivim 2 kola,hlavne casove a je mi lito ze obe tak rikajic pak zevlujou doma:(((Takze chci neco mezi tim. Jinak bych se softaila nevzdaval za zadnou cenu!na HT bych dneska fakt asi uz nejezdil…

              0 0
              • TinkTink  

                Si trosku protirecis…mel jsi radsi rict, ze full se 17cm je lepsi na XC nez soft :)

                0 0
                • scret  

                  v cem si protirecim???mozna se nechapeme…

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Leda by jsi byl rozpulena osobnost :))

                    //osobne tenhle system u mne nema sanci!odpruzeny neodpruzeny kolo bych nechtel!ale verim ze nekdo s nim muze byt spokojenej… //

                    a lehci vynatek z textu:

                    Jinak bych se softaila nevzdaval za zadnou cenu!

                    0 0
                    • scret  

                      tak se mrkni niz a pochopis v cem delam rozdil mezi softailem a NRSkem jako odpruzenym neodpruzenym kolem…

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Uz vidim, ale stejne je to takovy nahnuty – o fulla se nijak extra taky nestaras…osobne nevidim v ramci servisu rozdil mezi HT a FS…pro me je to uplne stejny (samozrejmosti je pouziti prumyslovych lozisek na vsech cepech = nutnost)

                        0 0
                        • scret  

                          OK,to NRS ma?? no nestaram,ale potencionalne je tam vic „hejblatek“ vic veci na pos…ni,staci jenom treba ze se musis starat o tlumic stejne jako o vidli… A proste malokdo kdo ma nebo mel NRSko rekne ze je to dobrej full… Ja koukam na NRSko jako cca na Epica…Joo,je to sice jinej system,ale taky ma prej do pohodli daleko… Takovy neco jako kdyz zavodni chrti vozej vidle tak aby jim chodily tak max. 4cm…

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Nema? :)

                            No je to Tvuj uhel pohledu, brat Ti ho nebudu i kdyz myslim ze neni idealni :) – spis premyslim, kolik casu mas, ze neuzivis dve kola…mne nestaci tri :))

                            0 0
                            • scret  

                              Libi se mi,ze pripoustis to ze nekdo ma jiny nazor,to je rozumna rec,ja to taky nikomu nevnucuju,jen proste rikam co se mi nelibi,co je pro mne prijatelnejsi apod. No casove opravdu na tom moc dobre nejsem,ikdyz nevydelavam na sebe a manazer apod. taky nejsem.Ale proste mam vic konicku,pritulku atd. Takze to jsou ty zrouti casu..:)

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Taky se ted chci vratit k modelum – aspon dostavim tu RC lod co mam v garazi :o)…dokud se mi zapesti neopravi :)

                                Ja jsem vydelecne cinny teda, ale bajky stiham v ramci moznosti vsechny :)…snaz se…vypust neco, co nutne nepotrebujes – treba spanek :)

                                0 0
                                • scret  

                                  To me taky napadlo:))))je­ee,vzpominam na dobu kdyz jsem jeste byl student,nadaval na to jak mam malo casu a pritom ho mel milionkrat vic nez ted:)))

                                  0 0
            • kafac  

              Ono to neni NO-SAG ale „No Resonance System“ – si jaksi neumim predstavit ze by to nemelo SAG…

              0 0
              • Palo TT  

                Tak si to budes musiet predstavit :) NRS je podla manualu odporucane fukat na NO-SAG.

                0 0
          • scret  

            tak to je videt ze jsi asi nikdy nejel na softailu!:) ano da se tak nazvat,jenomze oproti NRS nema zadny cepy,je lehci,odpada udrzba a pohodli je na tom nejspis skoro stejny…

            0 0
            • cabbage  

              bych moc 3cm s 9,5 nesrovnával…

              0 0
              • scret  

                jde samozrejme kolik to ma zdvihu,ale dost zalezi na subjektivnim pocitu pohodli a to ve mne NRSko bohuzel nevzbudilo.Bylo samozrejme o kousek pohodlnejsi,ale ne zas az o takovej kus aby me to presvedcilo jit do nej! RUMcajs ma Cuba s 95mm vzadu a taky bych nerekl ze je to extra pohodlny kolo,na fulla na muj vkus malo!Mam mit „malo“ pohodlnyho softaila nebo malo pohodlnyho fulla kterej je tezsi,drazsi,na­rocnejsi na udrzbu…

                0 0
    • cabbage  

      Na NRS nemam jednotnej názor ani po 3 letech ježdění, prostě buď nastavíš na nosag a máš skoto HT, který se trochu probere ve sjezdu, nebo na sag a máš relativně pohodlnou houpačku(ne že by to moc vadilo). Záleží na každy, osobně top ovažuju za super přechud z HT na Fully. Nakonec jsem NRSko nahradil 2 kolama(viz profil :)

      0 0
      • cabbage  

        každý, to, atd… překlepů jak nasázeno..

        0 0
      • vlk  

        Mám dotaz k tomu canyonu.Takže canyon se tolik nehoupe a přitom je citlivý proti NRS-když se nastaví na „žehlení“?

        0 0
        • cabbage  

          canyon se předevšim nezavírá tahem řetězu. NRS se při nastavení na sag houpe přímo strašně( ale při záběru se zhoupne směrem nahoru), canyon se houpe konstantně.

          citlivost bde asi podobná, ale canyon postě na stejnou nerovnost použije větší zdvih, takže je mnohem pohodlnější.

          0 0
          • JMT  

            canyon je predevsim tezkej, strasne se houpa a vubec neni citlivej :-)

            0 0
      • náčelník  

        Právě že když NRS nastavíš na nenulový sag (což je chyba), tak ho šlapání rozhoupe, což je na prd. Souhlasím s tvým tvrzením, že NRS je „skoro HT, který se trochu probere ve sjezdu.“ Nic víc, nic míň.

        0 0
        • kubajs mtb  

          takže byste mě od koupě odradili než podpořili? byl by to můj první full takže moc nevim

          0 0
          • náčelník  

            Informací je tu dost, rozhodnou se musíš sám. Já osobně bych do toho šel. A na tý fotce vypadá pěkně.

            0 0
        • cabbage  

          chyba to neni, ale máš v podstatě pravdu. To houpání ale neni zas tak energii žeroucí a i na sag se při spurtu NRS zavře. Aby se na NRS nekydalo jen bláto, tak musím napsat že z NRSka jsem na HT přešel skoro ze dne na den a i na trochu rozbitý cestě jsem poznal dost podstatný rozdíl, prostě nemůžeš v sedě přejíždět 3–4–5cm kořeny v sedě jako teď, ale něco menšího co mě na HT už spolehlivě vyžene ze sedla to pobralo.

          0 0
          • TinkTink  

            Myslim ze to zcela vystihne toto: NRS bylo navrhnuto na zavodni XC, nic min, nic vic.

            0 0
          • kubajs mtb  

            no tak něco takovýho od toho očekávám, nejsem žádnej sjezdař, jenom bych si chtěl zpohodlnit jízdu, navíc ve sjezdu málokdy sedim, takže bych chtěl aby mi to pěkně jelo po polních a lesních cestách a dobře to zarovnávalo děravý silnice, zase nechci něco co se mi bude houpat pořád pod prdelí, na to jezdim moc po silnici, kde bych s tim asi nebyl moc spokojenej

            0 0
            • MlokCZ  

              Jenže když si koupíš třeba něco jako mám já, tak to bude mnohem pohodlnější než NRS a ani při plně aktivním tlumiči se to nějak děsivě nehoupe. A klidně bych šel i spíš do o něco vyššího zdviho.

              To jsou právě ty přehnané obavy o houpání (a když by ti to lehounké pohupování vadilo, tak nic jednoduššího než ten tlumič přepnout páčkou do jiné polohy) a že to nepojede lidí, kteří nemaj s fully žádné zkušenosti.

              Já bych do NRS rozhodně nešel.

              0 0
              • kubajs mtb  

                jenomže já sem si dal finanční limit 25000 a to b ych se asi nevešel, chci klidně něco staršího když to nebude moc vojetý

                0 0
      • scret  

        jak jezdi ten canyon?????

        0 0
    • Pixi  

      Koupil jsem si Nrsko2 asi před dvěmi měsíci. Předtím jsem jezdil jen na HT Fort Avenger (delší posed, celkem rychlé kolo), takže jsem zviklej na celkem švihovější jízdu. Na Nrs jsem si hodně rychle zvikl, je to taky celkem rychlík a při pokusech s nastavením tlumiče se dá docílit optima pohodlí bez houpání. Můj dojem je takovej, že je to kolo pro delší vyjížďky se svižnějším tempem, jel jsem s ním už tři maratony a nemůžu stěžovat.

      0 0
    • tm  

      mam nrs uz druhej rok a naprosta spokojenost. ono je to fsechno o nastaveni. na kratky rychly xc pridas tlaku, ono to pobere ty velky stosy a jede to, gdys jedes na vylet – uberes tlaku a ono se to pohodlne houpe (v mezich zdvihu 8/9 cm). ty rozdily v tech tlacich jsou ale minimalni, musis to vychytat, tagze zadny prefukovani megatlakama „aby se to nehoupalo“.jinak o udrzbe navic – prumyslovy loziska obcas otres, tlumic svinstvo nechyta je sikovne skovanej za ramem, tagze servis jako u kazdyho jinyho kola.

      0 0
      • Bohus  

        Aj keď mám tlmič nafúkam na tlak, pri ktorom sa pohupuje pri jazde, tak dosiahnem odhadom len 2/3 zdvihu (63 mm). Na druhej strane, keď chcem úplné no sag pruženie, tak je to už dosť tvrdé. Možno je to veľkosťou rámu S a mojimi 60 kg. Ale ináč som vcelku spokojný. Za cenu, za ktorú som ho pred rokom kupoval asi nebola moc lepšia voľba. A páči sa mi jeho nízka hmotnosť. Pri veľkosti S ju odhadujem na 2,5 kg aj stlmičom. Kupoval som ho, aby som bol rýchlejší v zjazde a aby ma menej bolel chrbát. Rýchlejší oproti HT asi veľmi nie som a chrbát ma bolieva rovnako.

        0 0
        • pali  

          aky tlmic tam mas,ja fox float r fukam podla manualu teda po nasadnuti v klude sag 2mm, mam 68 kg, no a mne to chodi krasne plny zdvih jak na tlmici tak na vidle, aj po celom dni som v pohode teda necitim bolesti chrbta ani krcnej chrbtice, a myslim si ,ze to moje nrs-ko sa pri mne nenudi :)

          0 0
          • Palo TT  

            Podla fotky jeho biku tam ma original NRS tlmic. Taky isty mam ja. Ked ho nafukas NOSAG, tak cely zdvih urcite nevyuzijes. Tie FOXky su zrejme lepsie. Btw. je to nejaka upravena verzia pre Giant NRS.

            0 0
            • Alex  

              Ja mam tiez original (OEM) tlmic nastaveny na sag 3 mm a vyuzivam cely zdvih, mam to pohodlne a rozhodne som rychlejsi ako som bol na HT. Som spokojny.

              0 0
            • pali  

              nie je to normal prevedenie tlmica fox

              0 0
              • Palo TT  

                To nebola otazka, to bolo konstatovanie. Ten tlmic nie je identicky s tym co kupis v obchode. Mali by tam byt nejake upravy specialne pre Giant NRS.

                0 0
    • tutite  

      nejrychlejší full, co jsem kdy jezdil.

      0 0
      • pali  

        potvrdzujem je to tak tiez ho jazdim na rame v top verzi skladal som si ho podla svojich poziadaviek a som s nim max. spokojny splnil mi moje ocakavania, kamos s klubu na nom skoncil tento rok na maratone Salzkammergut na trati 203 km na 8. mieste co dodat, je pravda ze kazdy ma ine poziadavky a predstavy,to je odvodene od „praxe“, ma samozrejme svoje + / -, ale toho som si bol vedomi ked som sa rozhodol pre tento system

        0 0
    • Charles  

      no jak tu pisou skutecni uzivatele NRSka …™ je to o nastaveni – ja to mam na hrane, bere to i drobnejsi nerovnosti, ale pri klidny jizde to zbytecne nehoupe

      vice viz recenze po vic jak 2 letech to porad beru jako sqelou volbu

      0 0
      • Palo TT  

        Suhlas.

        0 0
      • Bully  

        Taky nemuzu nez souhlasit. Neni to zehlicka, ale lepi to kolo k podkladu a po dlouhe jizde clovek rozhodne nema pocit nakopane pr*ele, jako u HT.

        0 0
    • Haryk  

      Na NRS jezdím pátým rokem a jsem spokojen.Je to tvrdší kolo, ale z mýho pohledu pobere to, co má. Chtěl jsem full, ale ne moc aktivní, protože v době, kdy jsem ho kupoval, jsem se ještě snažil závodit v XC. I při hodně tvrdým nafoukání se to s HT nedá srovnat. Je to dobrý kolo a při přechodu z HT takřka ideální. Jak psal Tink, je to kolo na závodní XC…pokud tohle miluješ, nemáš co řešit…:)

      0 0
    • rb  

      Po roce ježdění plná spokojenost.Příští kolo už bude s většim zdvihem…

      0 0
      • cabbage  

        hehe, to si budeš řikat i na sjezďáku;o)

        0 0
        • Echon  

          nrs trochu houpe při poho jízdě když se vlastně ani nezabírá jenom točí, ale když se alespoň trochu zabírá tak nehoupe :) sem si všiml. Včera jsem jel podél Vltavy do Mělníka a pak po asfaltu spátky do Prahy celkem 102km a naprostá spokojenost.

          0 0
    • kubajs mtb  

      tak sem to byl dneska projet a hrozně se mi líbilo to pojetí pružení, jel sem teda jenom chvilkula ebylo mi to hrozně sympatický, asi do něj pudu jestli mi ho ten chlap už neprodá dřív někomu jinýmu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.