Vas nazor na tieto dve kola...oplati sa?

96 nepřečtených
  • mimulino

    Chcem kupit 2 horske kola pre mna a priatelku na vykendove vylety do prirody. Nasiel som zaujimavu akciu v obhodoch METRO.

    Kolo pre mna: www.dynamic-bike.cz/czech/laser.php

    Kolo pre priatelku: www.dynamic-bike.cz/…/insider.php

    Podla stranky usudzujem ze to je zacinajuci cesky predajca kol.

    Zaujimalo by ma ci povodna cena (bez akciovej ceny) suhlasi s vybavou kola alebo je to len obchodny trik.

    Za kazdy nazor velmi dakujem…

    0 0
    • ydaho  

      chystáte se na hromadnou sebevraždu ??

      0 0
    • Marika88  

      Na cyklostezk fajn, ale tim to konci. Terenni to neni. Ta kotoucovka musi byt dost hrozna, kdyz si vezmes, ze cele to kolo je levnější než nějaké hydrauliky.

      0 0
      • _Luky_1  

        Sice píšeš,že to je pro přitelkini,ale pokud nevaží do 40Kg a nejezí po cestě tak bych to moc nedoporučoval :))) a je to nějak podezřele levné :)

        0 0
    • pajasimi  

      tesco bikes :D každý kolo tak do 15000 je maximálně na jump do řeky

      0 0
      • Marika88  

        S tím bych úplně nesouhlasila. Nemůžeš to měřit podle ceny. Ale když jsou na kole za 5t kotoučovky, to už je co říct.

        0 0
        • pajasimi  

          jo to je pravda to nemůžu..jestli máš tak dobrý kontakty a dokážeš si sehnat skvělý slevy:)..a takový ty pofidérní kotoučovky najdeš na každým olpranu za 1500 i u nás..nic extra..by mě zajímalo co je tam za brzdový destičky..

          0 0
          • Marika88  

            Já bych spíš snížila tu hranici na 5000. Myslím, že slušné krosové kolo se dá pořídit třeba za 7k. Nebo já mám MTB za přibližně 12 a odjela jsem s tím několik maratonů úplně bez problémů…

            0 0
      • pepek  

        Ale ta barva je krásná a to sedlo vypadá fakt hodně pohodlný !!

        0 0
        • pajasimi  

          sedlovka, brzdové páky a zadní brzda dural..to jsme se dozvěděli hodně..přední brzda disc..taky už vim o jakou jde..ráfek dvojitý..jinej snad ani neznám..a výplet special..je opravdu nějakej divnej..asi bych si s tim netrouf na tu svojí 50–60 ku z Kletě

          0 0
    • yetti  

      Tahle znacka je hodne rozsirena v Nemecku a dela i dost kvalitni kola, ale tohle budo hodne obtizne jezditelne. Myslim, ze mezi takhle levnymi koly nejsou velke rozdily. Takze je jedno jestli Olpran nebo Dynamic.

      0 0
      • mimulino  

        No a ked tam pisu ze predajna cena je 8923.81 včetně DPH Ck a 11898.81 vrátane DPH Sk tak to uz patri do vyssej triedy kol nie?

        0 0
        • pajasimi  

          co si budem nalhávat..je to šmejd..a jestli tam píšou že norm. cena je 11000 tak je to reklamní trik..za 11000 totiž už seženeš kolo co je postavený minimálně na aliviu vyjímečně i na deore..samozřejmě na kole do 20000 nemůžeš počítat s dobrou vidlicí, brzdama a ničim..když už kotoučovky tak mechaniky, nebo hayes sole který ale fakt nejsou na úrovni jiných mechanik..je to brzda co je samostatně neprodejná a montuje se právě na levný kola..no a vidlice většinou nejnižší modely jednotlivých výrobců..nějaká julie atd…vyjímka je rst..topmodely firmy rst jsou však kvalitativně na úrovni nejnižších vidlic ostatních výrobců..

          0 0
        • MlokCZ  

          Ale jo, na 9000 už začíná vyšší třída biku. Za 9000 je už slušná vidlice nebo taky za 9000 můžeš mít slušnej pevnej rám, taky třeba slušnej tlumič, velmi dobrý brzdy.

          0 0
        • pajasimi  

          to už si kup nějakýho olprana za 1500 a máš tam stejný „komponenty“..ale doporučuju jezdit jen kolem hypermarketu páč ti stejně hned odlítne kotouč, nebo praskne ten skvělej duralovej rám se zárukou 12 let, nebo se rozcentruje výplet „special“ :D abys to mohl hned reklamovat

          0 0
    • Wirgie  

      ja se ridim podle hesla „nejsem tak bohaty abych si kupoval levne veci“ tyhle kola se daji srovnat jako boty z trhnu, jednou se v nich projdes a muzes je vyhodit. mel jsem moznost projet se na techto typech levnych kol a nikdy v zivote bych je nekoupil a uz vubec ne sve pritelkyni, ani zadarmo bych je nechtel a to neprehanim. svou duveru bych jim pri jizde z kopce nikdy nedal

      0 0
      • MlokCZ  

        S tim nesouhlasím, v těch botech se párkrát projdeš a pak je vyhodíš. Na tom kole se ale párkrát projedeš a není jistý, jestli ještě budeš schopnej to kolo zahodit.

        0 0
        • pepek  

          Ale na ten „vykendovej“ vylet do přírody to může stačit. Myslím, že typickej vykendovej výlet je tak :5 km po rovině, bez náhlých změn rychlosti a směru. Počítej ročně: 30 vykendovejch výletů, tj: 150 km, za 5 let: 750 km. To může vydržet a pak to zahodí a je to. (a taky to sedlo je asi fakt pohodlný:-), za 5 km ani vlka nedostane) – Doporučuji

          0 0
    • Manas  

      To vazne vypada na hromadnou sebevrazdu. To bych si nelajsnul, radsi pridat vic a jezdit nez narazit hned ze zacatku – konkretne treba v servisu.

      0 0
    • mimulino  

      tak doporucte nejaky najlacnejsi co sa oplati… Alebo si mam dat radsej poskladat (v jednej predajni to robia) a pre zaciatok si zvolit nejaky kvalitnejsi zaklad a casom doplatit za lepsie komponenty?

      0 0
      • Manas  

        ram + vidlice je zaklad. Pokud nehrotis teren tak klidne pevnou, ale i na nasich silnicich se uz vyplati tech 80 – 100mm zdvih. Zalezi kolik do toho mas v planu vrazit. Od toho se pak odviji cely plan.

        0 0
        • pajasimi  

          na český silnice fully se zdvihy minimálně 170/170..marzocchi supermonster jedině k dobru ale tu asi nesežene

          0 0
      • pajasimi  

        si kup rovnou dobrý kolo a nebudeš muset ty komponenty měnit časem..dřív nebo pozdějc bys je stejně vyměnil..až na výjimky platí že čim dražší tim lepší..u bajku bych nešel pod 20000..vidlice musí bejt solidní, brzdy hydrauliky ale né paskvily jako hayes sole..osazení minimálně deore a rám by neměl bejt uplně obyčejnej

        0 0
        • goofy  

          Uvedom si, ze takovi lide si kolo za 20000 nekoupi…

          0 0
          • pajasimi  

            proč ne? si koupí kolo za dva tisíce a za opravy vrazí tak strašně moc peněz..a když bude muset nedejbože koupit něco novýho tak stejnej shit nesežene a za nový pláště zaplatí víc než za celý kolo :D

            0 0
        • SoLaX  

          Absolutne nesouhlas.. Sem sice taky zastancem poradnyho biku, ale dokazu se vzit do rekreacniho cyklisty s omezenyma financema, kterymu nutit hydrauliky, ne uplne obycejnej ram a celkove kolo za 20k je nesmysl.. Ja do ted nekolik let jezdil s veckama a s obyc ramem a nemoh sem si stezovat..

          0 0
          • pajasimi  

            myslim že kdo má na to koupit si kolo za 5000 má i na to koupit kolo za dvacet..

            0 0
            • Marika88  

              toz to uz je docela odvazne tvrzeni. Jako ze bych nepoznala nejakych 15t… Kdo ma na kolo za 30, tak nejspis ma i na kolo za 45, to je neco jineho, ale toto? Nekdo proste chce na kole jezdit na nakupy a po stezkach, tak mu staci nejake Tesco. Vsak se podivej do mojeho proflu, na cem jsem zacinala. A to jsem to vubec nesetrila – rychle sjezdy v lese, obcas i skok (neplanovane). Jezdila jsem na tom od deseti do ctrnacti a kupodivu ziju :)

              0 0
              • pajasimi  

                taky nejsem fotograf a mám „průměrnej“ foťák..protože chci aby těch pár fotek za něco stálo..

                0 0
                • Marika88  

                  kolo za 20 je pro obcasneho vikendoveho jezdce tezky nadprumer (pokud teda neni multimilionar a muze rozhazovat jak chce.)…Je to vec nazoru, asi se neshodnem.

                  0 0
                  • pajasimi  

                    20000 je hovno..ono to možná vypadá že jsem z nějaký bohatý familie ale kdo chce ten má..dvacet tisíc nejsou žádný těžký prachy

                    0 0
                    • pajasimi  

                      vždyť dvacet litrů jsou jak dva až jeden plat..když teda vemu v úvahu že dospělej člověk za se za to musí najíst, bydlet a případně živit rodinu tak nejdýl za půl roku bude mít prachy na fajnový kolo..holt se nesmí utrácet za blbosti

                      0 0
                      • goofy  

                        Je videt, ze si este hodne mladej cucak… :-)

                        0 0
                        • pajasimi  

                          co na to říct..když si na mě uděláš obrázek z toho co píšu na foru..když mám chybnej názor na to kolik do kola vrazit a kolik ne..kdyby mi bylo jako tobě minimálně bys byl ke mě drobet slušnější..kon­čim..jsem mladej cucák a mladý cucáci musí jít brzo spát

                          0 0
                        • filipes  

                          Neber mu iluze, jen at ma motivaci. Kdyz se bude dobre ucit, tak si jich klidne koupi nekolik i se splatkou hypoteky…

                          0 0
                      • Marika88  

                        To je pravda, ale nekomu je treba lito do toho vrazet tolik penez, kdyz muze min a rozdil nebude treba znatelny (pri jizde na nakupy). Jinak ja bych si samozrejme taky pred rokem koupila neco mnohem drazsiho, kdybych tusila, ze me to tak chytne a budu jezdit maratony…No, uz se stalo, tak postupne upgraduju:)

                        0 0
            • Kubik  

              S tvejma nazorama by me celkem zajmalo co mas za kolo a jestli si ho kupoval za svy…

              0 0
              • pajasimi  

                pells thorr elite..kupoval jsem za svý..dva roky jsem dával všechny peníze na bajk..nekouřim nepiju..neutrácim za kino a podobný věci..nosim normální hadry a šetřim kde se dá

                0 0
                • Kubik  

                  To se potom omlouvam na tvuj vek a to ze si ho kupoval za svy je to hodne slusny kolo…

                  0 0
                  • pajasimi  

                    neomlouvej se..já jenom chci aby se jezdilo na dobrých kolech a aby postupně zmizely kola z gigamarketů, protože se lidem rozsvítí a budou kupovat kvalitku..tyhle levný kola jsou nejen nepohodlný a pro jízdu nevhodný ale troufnu si říct i nebezpečný

                    0 0
                    • Kubik  

                      Kola z hypermarketu u me taky podporu nenajdou, ale myslim si ze i na kole s Vckama na alivku (nak nevidim vyjma hmotnosti, ceny a designu rozdil mezi tim Aliviem a XT)v cene kolem 10kKc si clovek muze solidne sjet…i kdyz uznavam ze vidle bude v tyhle cenovy relaci asi pokulhavat za zbytkem ale tu neni problem casem vymenit…

                      0 0
                      • pajasimi  

                        já teda beru jako standard deorečko..né kvuli tomu že je to 9sp ale vlastně i kvuli tomu..kvůli kompatibilitě s „kvalitnějšíma“ dílama..když máš alífko tak už si to nijak nevylepšíš..leda bys vyměnil plno součástek najednou

                        0 0
                      • enjoy  

                        alivko je vuci XT jiny uplne ve vsem.takze krome toho co jsi rekl i ve funkci:-). treba zase me prijde XT lepsi jak XTR,ale to uz je muj problem:-)

                        0 0
                  • dada  

                    hlavně tam narozdíl od tebe ten věk v profilu má…

                    0 0
        • Kubik  

          Nejsi zrovna skromnej ve vyberu komponentu, nemyslim si ze bez hydraulik a deore nejde jet ale jak myslis… :o)

          0 0
        • _Luky_1  

          Ty dyndošu :D to kolo je pro babu a ty by jsi nešel pod 20 000?§?!?!Kdyby to byla nějaká super cyklistka tak by si to kolo za 20k koupila ,ale kdyz to chce na vikendové vyjíždky tak to nemusí být nad 20k :) .navíc já jak vidím své kámošky tak těm stačí doteď nějaké staré amulety.Samoz­řejmě,že když by si kupovali nové kolo tak si koupí asi už nejaké lepší,ale pořád ne na 20k :)

          0 0
      • Kubik  

        Jak pise Manas napis nakej financni strop aby dalsi diskuze mela smysl…

        0 0
      • goofy  

        No pokud to chcete fakt na obcasne projizdky, tak bych do toho vrazil urcite pres 10000Kc. Treba tohle: www.author.cz/…0&cat_id=783 a pro pritelkyni treba: www.author.cz/…9&cat_id=784

        Nebo nejake uplne jine. Oba se daji sehnat ve slevach kolem tech 10000Kc…

        0 0
        • mimulino  

          hehe no to je sice pekne ale 13k Ck je 17k Sk a to neni kolo za 10tisic… a ked mam kupit 2 kol. Sory ale nevyhodim 2 vyplaty za kola… :(

          Autor sa mi zda dost draha znacka…

          0 0
          • Marika88  

            Hm, mi se nezda Author drahy. Zalezi co povazujes za „znacku“. Ale jak rikam, jestli nezavodite, jezdite po silnici nebo stezce a nevazite 120kg, tak by se zminenymi koly (snad) nemely byt nejake velke problemy. Treba Author Solution uz by byl prijatelny, ne?

            0 0
            • mimulino  

              No je pekny no ale je to stale cena 12000 Sk a to za jeden. Tolko som chcel dat za obe kola. No ja sa tym komponentom moc nerozumiem chcelo by to nejaku tabulku kde by som si mohol porovnat alebo vyhadat suciastku a zistit ci je ok alebo porovnat s inou.

              0 0
              • Kubik  

                Pokud chces dat 12kSk za obe tak si myslim ze jedina moznost jak nebejt zklamanej je bazar…

                0 0
      • Sinty  

        Možná by nebylo špatné je poskládat z již použitých dílů: www.cyklobazar.cz/

        0 0
      • MlokCZ  

        Kup si něco s pevnou vidlicí a s V-čkama za cca 8–10 tis. a už se na tom bude dát v pohodě jezdit.

        0 0
    • SoLaX  

      Kamarad ho ma a ty kotoucovky VUBEC nebrzdi a predni kolo drzi nejaka napodobenina odpruzene vidlice (kazdy suntour i RST ji vazne hrave hodi do kapsy..) Jednou na tom upad a uz zlomil riditka (i plechovky od pepsi sou delany z tlustsiho plechu :-) a po par skocich zlomil zadni osu. Neni to zadnej velkej biker, ale to kolo nikdo proste nemuze brat jako horaka. Na klidnou (a s ohledem na brzdy hlavne pomalou!!) jizdu po cyklostezkach by se pouzit snad dalo..

      0 0
      • mimulino  

        to snad nemyslis vazne…akoze mam jedno stare kolo nejaky noname asi uz 6 rokov a stalo okolo 2000/2500 Sk a vyvadzal som na nom ine kusky a to skoro denne (skoky, zjazdy po horskom terene) a nikdy sa mi tam nic nezlomilo az na ohnutie zadneho rafika, ktory ale nebol dvojity, potom som kupil novy rafik asi za 350Sk dvojity a ide do dnes… Tak neverim ze kolo ktore by malo byt podal ceny a vybavy urcite minimalne o 1 triedu vyssie by tak dopadlo ako pises…

        0 0
        • Marika88  

          No jo, pred sesti lety neni dnes. Ja mam jedno zhruba stejne stare kolo taky levne doma, ale za stejne prachy bych ted poridila v mnohem horsi kvalite.

          0 0
        • SoLaX  

          Opravdu si nevymyslim. Ja mel taky 5 let ocelove JOKO s pevnou vidli z bazaru za 3000 a nic se mi na nem nezlomilo a za celou dobu sem menil jen SISku za poradnou prehazku a vymletou stredovou osu.. Ale je pravda, ze kamos to kolo ke svemu stylu jizdy dost podcenil – ta serie skoku co odepsala zadni osu byla docela troufala. Jinak to kolo nechci jen hanit, ram zatim v pohode, prehazuje jak ma, jen ty brzdy jsou vazne nepouzitelne a vidlice se uz skoro nehybe.. Nerad sem posel spatnych zprav (a sam je nerad slysim), ale to kolo se jen tvari, ze je o tridu vys, ty komponenty tomu vazne neodpovidaji..

          0 0
          • mimulino  

            Pises ze kazdy suntour je lepsi. Takze ten tvoj kamos si kupil asi ten INSIDER.

            Lebo tento www.dynamic-bike.cz/czech/laser.php ma vydlu SUNTOUR tak hovoris ze ked tak tak uz ten LASER? Ma aj o nieco lepsiu vybavu ostatnych komponentov.

            0 0
            • SoLaX  

              Aha, nevsiml sem si, ze to jedno ma vidli Suntour – nevim co ma ten kamos za model (a ted uz se to nedovim, pac z toho strhal vsechny nalepky :-)), ale ma tam nejakou no name vidli.. Radu „kdyz uz, tak radsi…“ ode me prosim nechtej, u tehle kol si na to netroufam.

              0 0
    • black.horse  

      išli myšli, kam sme přišli, našli sme tu, čtyři myši, jedna měla malej ocásek, druhá zase bimbásek a třetí neměla ponětí…kterej debil napsal tuhle píčovinu:-) a ta čtvrtá cítila za všechno vinu.

      0 0
    • pajasimi  

      když už teda budem hovořit o „občasném víkendovém jezdci“ tak nevim na co kupovat horský kolo..to mi nejde na rozum..po asfaltu a po lesních cestách musí crossy jezdit super..a jsou obecně levnější..za 15000 už je slušný crossový kolo a ty nejlepší stojí kolem pětadvaceti

      0 0
    • Santus  

      I kdyz to na prvni pohled vypada vyhodne, tak to sou opravdu vyhozeny penize. Minulej rok sem byl svedkem, kdy nejakej tatik ze synatorama prebiral 2 kola ze servisu, kde je dal hned po nakupu seridit, myslim ze to byly zrovna tyto kola Dynamic ktery koupil v Makru. Servisak ho proskolil, po kterym tatik lomil rukama a bedoval ze ty kramy pujde vratit, nedalo mi to a taky sem ty skvosty trochu prohlidnul a sou tam konstrukcne velice zajimavy veci, treba trmen brzdy neni pritazenej sroubem, ale jen zajistenej segrovkou na tycce.Kdyz pominu ze ten tremen tam volne vakle, tak ta segrovka je primo zivotu ohrozuijici.
      Kup nejaky obyc kolo na alivku s Vbrzdamy za 8–10tkc a bode to lepsi-

      0 0
    • mimulino  

      Hmm no neni som moc nadseny s vasich poznamok…:) No ale vidim ze su tu sami profici do kol takze racionalnejsi nazor asi z vas nedoostanem :) Ale nie.. Ja tiez ako celkom slusny znalec pocitacov by som vam nedoporucil nejake shitove komponenty.:)

      No nic tak kolo asi zatial nekupim mozno za buduci rok :) Vdaka za nazory…

      0 0
      • Manas  

        Pocki, ja bych to nevzdaval, staci jen kdyz zhruba urcis za kolik a na co zhruba bys to chtel a jiste neco najdeme, pripadne poradime. To by byla skoda hazet flintu do zita.

        0 0
      • dada  

        taxi je kup. za tu zkušenost to není moc peněz…

        ale ja to zkusím vzít jinak: kolo je vjec která se sládá z rámu, vidlice, obutých kol a mnoha drobných komponentů. pokud se toto vše má vejít do 3k a eště na tom několik lidí vydělá a zaplatěj prodavače pak cena jednotlivých položek musí být v řádu desetikorun až korun. a to je divný! napadá mě trochu jiné řešení-poku opravdu chceš kolo na cyklostezku tak se koukej po nějakém městském kole-nač je 18/21 nebo nedejbože 24speed když to nefunguje… moje máma si teď koupila něco s třírychlostní nábou a vypadá to docel schopně-asi za šestku no jestli chce jezdit do kopce a zkopce tak holt šetři a za rok přitlač…

        0 0
    • enjoy  

      hrozne rad bych ti rekl,ze ty kola jsou v pohode,da se na nich jezdit a nevypadat jako snob.. tak ja to teda reknu..uff.. da se na nich jezdit!

      0 0
      • mimulino  

        Ano super tak ich beriem… ale na tvoju zodpovednost…:) (ked sa mi nieco stane)

        0 0
        • enjoy  

          ale proboha te prosim!neber je jako kola do terenu! podivej se na moje,treba a jestli ti biky neco rikaji,tak vez,ze i to moje nic moc neskousne.

          0 0
          • mimulino  

            No pekne kola :) beriem ich za 15000 Sk obe ok? A nevadi mi ani to ze su uz ojazdene… no ale ked das este zlavu tak nebudem proti :)

            0 0
            • enjoy  

              ok,jedno neprodam nikomu a to druhy muzes mit za 25000,– ceskych:-)).mam k nm osobni vztahy.a ty k tomu druhymu si cenim na 25:-)))

              0 0
              • Manas  

                Jj, jak rikaj v jednom filmu: Andrew: „Za vsechno na svete muze laska a penize.“ Jake: „Jo jo, laska k penezum …“

                0 0
    • mimulino  

      No tak chcem to na vykendove vylety do prirody jak po asvalte tak po offroad cestach pripadne lesnych steskach.

      Co sa tyka ceny tak co najnizsia :) Pretoze potrebujem 2 kola.. pre mna a pre priatelku.

      S cenou tak do 15000 Sk za obe kola :)

      Ale podla diskuzie vidim ze to je nerealne takze asi s toho nic nebude.

      0 0
      • enjoy  

        ono nerealne je to pro hodne lidi i na jedno kolo.a kdyz to vezmes tak,ze pro nekoho je to co chces dat za dve kola,treba cena vidlice nebo ani to ne,tak to abyses pak nestacil divit:-) neber si to tak:-)

        0 0
        • mimulino  

          no to jo ale naco mi bude vydla za 15k ked budem na tom JAZDIT (nie skakat) po horskych cestickach.....

          Tiez si nekupis auto JEEPa do velkomesta…

          0 0
          • enjoy  

            draha vidlice neznamena velky zdvihy.. vem si treba to sci-fi okolo foxe,ty ceny nejdrazsich XCcek.pres 30 tisic tusim.to je fakt hodne ulitly!

            myslim,ze vetsina jeepu nepozna nic horsiho nez ceskou silnici..coz ale taky staci

            0 0
      • Francek  

        podla mna je ten laser celkom v poho. pred nedavnom som kupil od kamarata ten bike co mam. do teraz som jazdil so shitom: foto takze na tie vikendove prechadzky v POHO ! podla mna

        0 0
    • toncekk  

      Tyhle radoby kola nekupovat. Mam moznost na takovych Red Fox fullech obcas jezdit a je to akorat na projizdku po vesnici na rovince, na nic vic. Pokud jsou penize omezeny, coz se da chapat, tak bych se pokoukl po necem lehce jetym, ktere ma porad o tridy lepsi uroven. Podle me je limit pro rekreacni kolo 5 tisic, nebral bych to tak vazne s nazory o minimu 20t. Pokud nejste oba zavisli pouze na kolech a chcete to mit na lehkou, napriklad nedelni vyjizdku, nemel by byt problem. Krome toho stare soucastky, jako razeni atd. nebyly tak sizene jako dnesni, takze zivotnosti predci leckdy i dnesni kousky. Jen tak namatkou: www.cyklobazar.cz/inzeraty.php?… foto: www.cyklobazar.cz/…05183754.jpg www.cyklobazar.cz/inzeraty.php?… foto: www.cyklobazar.cz/…07113336.jpg

      Na tomhle bych se na odpoledni vylet s pritelkyni rozhone nebal. Chce to trochu skromnosti. Jako celkem fungujicimu celku muzes casem vymenit vidlici a slouzit to bude dobre. Kamarad si koupil jako doplnek k silnicce pevny Mongoose na LX za 5 a je spokojenej.

      0 0
    • Páník  

      www.bradsky.cz/index.php?… …treba

      0 0
    • martt  

      ja osobne lacne biky neodsudzujem, ale ten bicykel na obrazku by som z tychto dovodov nebral:

      • velmi zvlastny vyplet, skoro urcite neservisovatelny
      • mechanicka kotucovka pravdepodobne dost mizerna
      • ta vidla Suntour bude asi ten model s umelohmotnymi puzdrami, co sa hned vyvakli.

      Nedavno tu bol podobny thread o nejakych bikoch Madison a tie sa mi celkom pozdavali.

      Rozhodne to ale nie je material na nejake skoky, na to ale nie je vhodny ani XC bicykel za 50 tisic.

      Asi najlepsie je kupit z druhej ruky nieco ako Author basic (skratka cosi co povodne stalo tak 10–15 tisic), za nejakych 5 tisic. Kopa ludi si kupi bicykel, potom stoji par rokov v garazi a prekaza a nakoniec ho za zlomok ceny preda.

      Z tohto fora si moc poznatkov k lacnym bicyklom neodnesies, malokto ich tu z vlastnej skusenosti pozna. Ja som jeden z mala, co takychto bikov prevadzkuje a opravuje niekolko.

      Nemyslim to ironicky, snazim sa Ti poradit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.