RST Gila T4 vs Suntour XCP 75 LO

60 nepřečtených
  • mosquito

    zdar fsem, chci koupit levnou vidli (tj max ±2500 kc) a jsem na vazkach mezi RST GILA a SR XCP 75 LO

    mam 77kg, kolo Author Spirit 97–98, jezdim docela dost po silnici a nekdy po lesnich cestach – zadne extremni skoky nad 20cm apod

    1. GILU ma tatik a zda se byt na oko „dobra“ jen se mi nezda ze by tam fungovala regulace pruzeni
    2. XCP 75 LO tu ma asi dost lidi a vsichni remcaji ze priserne tvrda a ze cuka a buhvi co, ale libil se mi ten LO na silnici a do kopce
    3. pokud je jeste jina moznost tak pls navrhnete
    • prosim nesrovnavat s Marzochi apod – vim ze proti nim je to uplna sracka, dekuji
    0 0
    • Vymi  

      no ja mam Gilu T4 a jsem zatim spokojen – je sice dost mekka ale zehlit taky dovede… vazim 87 kg takze mam elastometry na tuho a pri sjezdech docela pruzi ale neni to zas zadna slava – zatim mi vyhovuje – nez si nasetrim na lepsi…

      co se tyka Suntouru to zavirani vidle do kopce a na silnici – budes to vubec pouzivat???? me se to zda jako zbytecnost. Ale to je jen nazor – ja jezdim hlavne v lese… :-)

      0 0
    • ravo  

      Pokud jsi pečlivě pročítal bouřlivou debatu na téma „sluneční cyklisté“, tak určitě víš, že to vychází tak, že spokojen s 75LO je jen ten, kdo má dostatečnou váhu a já odhaduji, že tvých 77kg bude málo. A navíc díky přetlumenému tlumiči je otázka, co vlastně suntourka pobere tam, kde je víc než jeden hrbol na krátkém úseku.

      Gila T4 je jednoduchá, bezproblémová vidle, jejíž funkce je prostě úměrná ceně.

      0 0
    • lubos  

      Na lockout se vykasli.

      0 0
    • Elmaco  

      LockOut ma v reale minimalne vyuzitie. Hovorim z vlastnej skusenosti. No a LockOut na Suntour nema podla mna absolutne ziadny zmysel. Vatsina Suntour vidiel, s ktorymi som sa stretol bola totiz Locknuta uz z vyroby… :o)

      0 0
      • bradek  

        Mam XCP 75 LO, lock jsem nikdy nepouzil, na silnici se vidla ani nehne. Bohuzel skoro ani v terenu.

        0 0
      • mosquito  

        dobre tak GILA T4 vs XCP-75 (nema LO ani olej tlumeni) vs XCP-75 LO

        0 0
        • Elmaco  

          :o) To si musis rozhodnut sam. Ak vyberas len medzi tymito vidlami a chces odpruzenu vidlu tak chod do Gily.

          0 0
        • bradek  

          Predpokladam, ze kdyz se nehne XCP 75 LO, tak se nehne ani XCP 75. Ale jak rikam, nehne se ale ani v terenu, coz muze byt u odpruzenych vidlic jista nevyhoda.

          0 0
        • ravo  

          Tak z těhle tří jednoznačně GILA T4. Ale pokud chceš opravdu Suntoura, tak na akcebike pořád nabízejí MG91 za cca 1500. Pokud ji opravdu mají, tak na tuhle vidli snad nikdo nikdy nenadával:-)))

          0 0
          • mosquito  

            akcebike.cz je fakt „levnej“ servr i pres vsechny slevy :))) a pak nechapu proc stribrna MG91 je o 500kc drazsi nez modra, nicmene to asi taky nevyresi problem tuhosti ??? Pokud se nemylim tak MG91 ma JEN ELASTOMER takze to bude tuhoska, no takze jdu zitra pro tu Gilu nez prijdou ty EU ceny GRRRR

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ceho se bojis? Budou levnejc, ne?

              0 0
            • zirecek  

              MG91 ma v obou nohach symetricky: pruzina+elastomer a pruzi vyborne, takovi hopik, pro lidi do 70kg hodne dobra volba. Zdvih cca 6cm. Ale chodi pekne…

              0 0
    • K2  

      Nevím, jaký je to přesně typ (možná xcp 95), ale je to starší Suntour, má na nohách harmonikové prachovky, uvnitř je elastomer pružina (dostatečně citlivé a trochu i tlumí větší rázy) Nohy mají tuším průměr 32 a dokonce má i hliníkový krk, váha cca 1750. Cena by mohla odpovídat tomu co chceš. Z mého pohledu vypadá daloke lépe než RST. Má ji přítelkyně se svými cca 58, předělanou na měkčí elastomery a je spokojerná (moc toho nenajezdí, ale na některé schody si už troufne)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Troufnul bych si tvrdit, ze jestli se jedna o starsi suntour, tak prumer 32mm budou mit leda nohy vnejsi :)

        0 0
    • mosquito  

      no uz vazne premyslim jen o te GILE T4 … ted jen DOTAZy PRO UPRESNENI jestli to vse dobre chapu:

      RST GILA je jednoducha vidle co se da lehce doma rozebrat, event opravit ci vymenit nejakej bazmekt uvnitr? jestli jo tak ji beru a narvu tam nejaky podlozky pod pero at je krapet tuzsi

      0 0
      • ravo  

        Použij vyhledávání, pružiny se taky probíraly a někdo tam uváděl kontakt na perovnu, kde mu udělali pružinu za cca 200,–, navíc rychle a ochotně…

        0 0
    • widlicka  

      Kamarat ma rok staru Gilu TL pricom jazdil len vlete aj to nic extremne. najazdene ma cca 1000km. Toho roku najazdil asi 200km a vo vidle mu to asi v polke zdvihu vzdy cvakne.. este ju nerozoberal bo je taka lama jak ja..

      0 0
      • sharkcom  

        asi takhle. Můj brudr má suntoura mg92, či jak se to jmenuje. Elastomer. Když s tím zkusím ject po polní cestě. Drkotaj mi zuby, poleno. On s tím ale spíš skáče ( zatím žije ) Kolega má RST CAPA. Když na tom jedu na polní cestě, celkem to bere nerovnosti slušně, akorát jako každý elastomer kope. Subjektivně pokud jezdíš spíš pohodovku, myslím bude lepší RST. Protože suntourky jsou na medvědy, nebo pro freeridisty s malým rozpočtem a RST pro turisty s malým rozpočtem. Takže pro tvou váhu a styl jezdění myslím budeš víc spokojenej s RST.

        0 0
    • SunBiker  

      Ja mám xcp 95 a som bol doposiaľ som bol spokojný, kým mi táto diskusia nenasadila červíka do hlavy! Mám XC MIssion Full a najradšej jazdím XC lúky hory lesy v dos? športovom štýle. Tam je tá mierna tvrdos? na mieste, snáď…

      0 0
    • Honzin  

      a co RockShox Judy TT, da se sehnat uz za 3500,– treba by se vyplatilo si trochu prisetrit

      0 0
    • Sethi  

      Suntour – ten lock je super, akorat ze ja pri svejch 74kg ho vubec nepotrebuju, protoze se pode mnou ta vidle skoro nehne. Ja bych zainvestoval vic a koupil neco jineho. Ale nekdy proste prachy nejsou, to chapu.

      0 0
      • Vymi  

        mam ted Gilu T4 asi tak 3 mesice najeto s ni mam tak kolem 400 KM a az ted zacala trochu pracovat… sice je mekka i pri max utazeni elastometru ji porad zmacknu tak kdyz jedu to svoje tak mi docela setri zapesti. Jo neni to zadna slava ale nekdy to opravdu potesi… Vse co je tak kolem 5 cm ji zas tak velke problemy nedela vraci dobre ale i s kopanim ale jak kdy… myslim ze je to dobrej zaklad. „Zkusenost s lepsi vidli zatim nemam – bohuzel“ .-)

        0 0
        • Dumbo  

          ja mam RST Gila TL rok 2002 sa mi zda skacem na nej vela a zatial drzi… niesom ani bender ani simons ani bourdon ale skacem rad a som spokojny i ked dal som si vyssi ciel RST mozzo co je na bighite na stranke sterba-kola aj ked zo zaciatku moja gila nebola boh vie co ? rozobral som ju precistil som ju vibral stamat tu modru lepiacu vazelinu a dal tam poriadnu AK vazelinu a teraz slape krasne som az prekvapeni zostal ked som ju jazdil ze jak krasne chodi nekope pruzi aj vetsie sutre na zjazde aj vyzehli polnu cestu proste krasa ja by som na tvojom mieste zobral to RST gila t4 aj ked ten novi model sa mi zda byt horsi nez to co mam ja

          0 0
    • TinkTink  

      Hele…nez toho Suntoura, to radsi RST…na lesni cesty je lepsi…a vydrzi to taky…

      Ale zrovna to Gila T4 bych nechodil a soupnul tam rovnou Omega SC…ta uz diky elastomerum tlumi a pod 3 litry se taky sezene…

      0 0
      • kovar  

        gila ma taky elastomery, mam dojem..a chodi docela dobre, vzhledem s Suntouru. Souhlas s tim, ze radsi RST nez Suntour.

        0 0
        • TinkTink  

          Jo jo…rozdil je akorat ve zdvizich a v tom, ze to SC tlumi trochu vic…teda aspon v porovnani… :)…elastomery maj obe – akorat ze SC nakej MCU :)))) A SC je o neco lehci…prej :)

          0 0
          • Vymi  

            konecne taky trochu chvali pro RST Gila T4 uz jsem si myslel ze mam opravdu ten shit… ale me zatim vyhovuje a jsem s ni docela spokojen…

            0 0
            • dawa  

              Nebo zkus sehnat RST Aerosu TL , je to taky pružina -elastomer , akorat vypada trochu bytelnějš – vnitřni nohy 30mm , cena tak kolem 3000 kč .

              0 0
              • Vymi  

                chci se zeptat co se tyka servisu te vidle Gila T4 da se dobre sehnat nahradni dily (stiraci krouzky, pera, vazelina atd??) diky predem za odpovedi… jsem z Prerova

                0 0
                • ravo  

                  Author nabízí na svých stránkách ND ( minimálně pružiny) pro RST, rozhodně originál díly seženeš snáz, než k Suntouru…

                  0 0
              • kovar  

                tak to uz mi pripada, ze 3000,– za RST je uz prilis hodne. Pro Vymi: my ale nechvalime, tady spis sedi primer slepy mezi jednookymi kralem.

                0 0
                • Vymi  

                  prosim nekaz mi radost… :-) koupil jsem ji i s novym kolem tak jsem si myslel ze bude dobrej zaklad – ale asi nejsu daleko od pravdy…

                  0 0
                • lubos  

                  Nemelo to byt opacne ? :)

                  0 0
            • TinkTink  

              jo…ale jenom trochu :) (se mi tedka smazal prispevek, tak znova…uz me to stve…)…klidne tu RST prodam, ale musi clovek slibit, ze s ni nebude skakat :)))

              0 0
              • Vymi  

                tak jinak v cem je problem u teto vidle???? Docela by me to zajimalo – protoze novou vidlu lepsi (snad) si koupim az na podzim… :-)

                0 0
                • kovar  

                  to mozna poznas az zacnes jezdit nejakou tlumenou vidlici. Jinak RST je zaklad, to jo, mnozi jsme na ni zacinali.

                  0 0
                • TinkTink  

                  Ono toho zas az tak moc neni – jenom spatny futra a blbe uchyceni vnitrnich nohou v korunce – to se proste sem tam stane, ze se ti ta vidle komplet rozpadne…takze neskakat, nedavat kruty DH a neprilis drasticky brzdit. :)

                  0 0
                  • Vymi  

                    no je fakt ze ji davam docela zabrat a nekdy si skocim jak schody tak nejakou prikop – zatim se me nerozpadla…

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Zalezi na tom, jak to davas…sou lidi, co vidlici dost pomahaj a naopak…takze treba ti jeste par mesicu vydrzi v pohode.

                      Nemas vakl?

                      Schody – jak velky? :) Prikop – to skaces do nej? :-)))))

                      0 0
                      • Vymi  

                        Vakl zatim se mi to nezda ze by mela… ty schody no kdyz to vezmu uhel tak kolem 45 stupnu a dolet na asfalt tak ze dva metry, vyska tak do metru… nejsem jedinej kdo si je z party skoci… co se tyka tech prikopu nezkacu zrovna po hlave jak se rika ale po smeru jedu na silnici hop a jedu v prikope… :-) nejsem zase zadnej sragora ale davam si docela pozor kde skacu apod… uz jse mi to parkrat nevyplatilo…

                        0 0
                        • TinkTink  

                          No tak to mas dobry, ze ti jeste zije…to mas asi nakej „vadnej“ model :))))

                          No ja uz nic extra velkyho taky nedavam…nejsem sebevrah – uz me to pomalu preslo…je lepsi jezdit a nezabit se :)

                          0 0
                          • Vymi  

                            No mala chybicka by se snad nasla a to ze mi ted vylezlo na prave noze tesnici krouzek asi tak o 2 milimetry… druha noha je v pohode… proto se ptam i na ten servis o vikendu ji chci rozdelat a jak se rika trochu opravit doladit ikdyz toho neni moc kde ladit… :-)

                            Vis sjezdy mam nejradeji ale extra velke skoky uz u me nikdo nevydi, driv se clovek nebal ale ted… co se tyka tech schodu, radsi se jim vyhybam ale nekdy proste neodolas… Dneska to zase pojedu projet – jo zacina mi odchazet retaz hruza je starej skoro 4 mesice a uz je vytahanej…

                            0 0
                  • Vymi  

                    no je fakt ze ji davam docela zabrat a nekdy si skocim jak schody tak nejakou prikop – zatim se me nerozpadla…

                    0 0
    • mosquito  

      Moje nova Gila T4

      predem diky vsem za rady a tipy :)

      nakonec jsem koupil Gilu T4 jen za 1190kc coz byl peknej shock, kdyz jsem cekal doporucenou MC 1690kc

      a vypada na mym kolecku fakt dobre

      www.motom.euweb.cz/…iritgila.jpg

      jel jsem ji projet ale po 8 km jsem prorazil plast 6cm velkym hrebem a sel pesky dom, ale z toho mala a vezmu-li v uvahu ze je nevychozena tak „pruzi“ :)

      0 0
      • lubos  

        barvu jsi trefil, to musim uznat :) Cena je temer jak za pevnu vidlu. Kolik vazi a jak je pevna v celistich pro V brzdu ?

        0 0
        • widlicka  

          pevna stoji 500SK takze nie tak celkom…:-)

          0 0
          • lubos  

            Ako ktora .. ale nehadam sa. Ale velky rozdiel to uz nie je.

            0 0
        • mosquito  

          predtim tam byla pevna Hi-Ten (vaha podle ruky kdyz jsem ji tahl tedka domu tak ± 1 kg hold rok 1998) a ta Gila ma tusim 1.58kg ale nevim jestli s tou tyci pro predstavec (vsude to meri jinak) kazdopadne byla oproti sunturum XCP-75 lehka (ty suntury mely kolem 2,1–2,2 kg)

          vakl to nema, utahovani sice neni od volne az po tuhou, ale je to poznat kdyz se s tim „knoflikem“ otoci (az 10×), V-cka drzi asi tak stejne jako na te stare … uvidime po par km (za 14 dni dam vedet)

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.