• Phoebe

    Zatím jsem vozil jen véčka. Teď budu mít na novém biku hydraulické kotoučovky. Jakým způsobem se zajíždějí. Mám na ně šlapat od začátku, nebo zpočátku brzdit obezřetně až si sednou, příp. za jak dlouho si sednou, než budu moc naplno brzdit. V historii nic takového není. Pořád se tu řeší, jaké brzdy, jejich klady a zápory…, ale o zajíždění jsem nic nenašel. Díky

    0 0
    • blue  

      pokud zvladas anglictinu

      blue.sweb.cz/bf/bra­kes.jpg

      0 0
    • fousek  

      asi tak jak se zajizdej vecka

      0 0
      • Phoebe  

        Takže z počátku spíše lehce, žádné dlouhé sjezdy, dlouhé brždění, tj. nechat si dostatek prostoru na lehčí brždění. Poté již trochu přitvrdit a až si to sedne tak postupně modulovat sílu až do maxima? Pokud pojedu klasiku, standartní XC v lese, kolik km na zajetí? Kolem 100, nebo více.

        0 0
        • dieegoo  

          NO myslim ze uplne takhle to brat nemuzes.. protoze cas od casu potrebujes zastavit na co nejkratsi vzdalenosti, kdy to nepredvidas.. pochybuju, ze tem brzdam nejak uskodi, kdyz za ne drapnes naplno

          0 0
        • fousek  

          Abych rek pravdu, ja je nikdy nezajizdel nakym specialnim zpousobem, proste sem je vysteloval a zkusil jak brzdej a uz sem jel, proste brzdy jsou od toho aby brzdily a ne od toho aby se zajizdely

          0 0
    • Peslezedirou  

      Moc to neřeš :o) Budeš překvapený z hydruliky takže si budeš přibržďovat i na rovině. Chce to akorát myslet na to, že bude brzdná dráha trochu větší, ale pokud bude vlhko tak se zajdnou poměrně brzo. U mě to trvalo cca 120 km..........

      0 0
      • Phoebe  

        Takže v horších podmínkách (vlhko, bláto…) dojde k rychlejšímu obroušení a zajetí brzdy. Jde mi o to, abych ty nové brzdy hned nesplálil nebo tak něco, a abych poctivím zajetím dosáhl max. účinnosti.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Jo jo, v takových podmínkách se čas na zajetí zkrátí. Fakt se toho neboj, pro jistotu jim prvních 200 Km nedávej moc velkej kouř. Já jsem je drtil od prvních km a pohoda :o)

          0 0
        • fousek  

          Spalit by si je nemel v zadnym pripade, maximalne kdyz by se moc zahrali tak by nebrzily do ty doby nez by se ochladily

          0 0
      • fousek  

        Ja sem zajel Juicy 5 asi na 5 km, nebo ze by mohly brzdit jeste lip nez ted?

        0 0
        • RUMcajs  

          Uplen stejna zkusenost s shimano 525. Zato El-Camina, ty chteli asi 20 km projizdku.

          0 0
    • pos3k  

      historie nemlci treba pomuze www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

      0 0
    • kovar  

      čím líp vyrovnáš třmen (a zároveň s tím destičky) vzhledem ke kotouči, tím menší doba potřebná k zajetí

      0 0
    • Lone1  

      Nejde jen o perfektní vyrovnání třmenu.Jestli máš na vidli očka,doporučuju zafrézovat.Post mount to má vyřešené.Platí to,co u výměny kotoučovek u auta.Nezajíždí se obložení,ale hlavně kotouče.Najdu si dlouhý prudký sjezd,celou dobu lehce brzdím.Dole už mám kotouče hezky zajetý i s obložením.

      0 0
      • lubos  

        Jestli se zajizdi kotouce, proc tedy musim vzdycky nove desticky zajet aby to brzdilo ? ;)

        0 0
        • Radek Broz  

          K tomuto dotazu se pripojuji;-) Na DH zavode jsem diky nepozornosti menil vzadu desticky az pred zavodni jizdou a fakt nebrzdili (kotouc byl zajetej, tak cim to bude?:o) Celou cestu od chaty k lanovce jsem slapal a brzdil, pridaval na desticky blato a trochu se to teda chytlo, nicmene pri zavode jsem tu brzdu stejne uvaril a na 2. jizdu si nechal privezt Avid BB7.

          0 0
    • Venda  

      Normálně jezdi a až si na to znova vzpomeneš, tak už budou zajetý.

      0 0
    • Matts.  

      Obdivuhodné, akou hovadinou sa dokážu ľudia zapodievať. Vieš koľko ľudí by chcelo mať tvoje problémy?

      0 0
      • Komi  

        Zas to tak neber .. naprosto chápu jeho situaci. Vžij se do toho, že máš mít něco novýho (nemusí to být ani na bike), drahýho .. no prostě nemůžeš si dovolit to každou chvilku kupovat znovu .. taky by ti asi záleželo na tom, aby si to neposral při prvním použití, ne?

        0 0
        • Matts.  

          No jasné, bicykle sa vyrábajú z kvetu makového, keď si ho kúpiš, tak sa musíš naň aspoň tri roky pozerať, aby sa ti fakt dačo neposralo. Pá-dlista to vystihol presne – nechcel by mať jeho problémy.

          0 0
          • Phoebe  

            K čemu pak je to B-F? Možná, že se ti to zdá absurdní, ale koukni se, kolik je tu threadů o kotoučovkách. Není jich málo a stále se to probírá.

            0 0
            • Matts.  

              Veď hej, preberajú sa tu veľkom všelijaké nezmysly, nie si v tom sám. Čím ďalej je úroveň B-F úbohejšia. Niektorý sa pýtajú len preto, aby sa niečo opýtali. Čakám odpoveď, že keď ma to nebaví, aby som to nečítal…

              0 0
              • Phoebe  

                To ne, to ti psát nebudu. Je pravda, že se tu probírá dost blbostí, ale zas na druhou stranu, se musíme něčím bavit. Jinak slovenština je skvělá. V týmu (basket) máme jednoho slováká a během zápasu jsem něco probírali. Znáš to, signály, akce atd. Jelikož jsem mladší generace, tak už jsem měl problémy mu rozumět. Pořád na mě něco chtěl a já mu stále nějak nerozuměl. Byla to docela sranda, než jsem se domluvili. Jinak se moc snažím, ale než chytnu obsah věty, tak musím tak třikrát přečíst.

                0 0
              • Venda  

                Pro někoho to nesmysl je, pro někoho ne. Já kdybych si například koupil pračku, tak bych taky nevěděl jestli ji stačí zapnout do zásuvky nebo se musí ještě něco udělat než ji budu normálně používat.

                0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja teda ne. Co pak musi delat, kdyz ma skutecnej problem :)

        0 0
      • Phoebe  

        Proč se tyto příspěvky vůbec objevují? Přece, pokud byses nezabíral těmito hovadinami, tak ani nemusíš psát tyto „originální“ příspěvky. I když se ti to zdá jako hovadina, jsem rád, že umíš poradit…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.