• CZiko

    Čau, koupil jsem si dráty DT Champion 2.0. Délku jsem si spočetl na kalkulátoru na stránkách DT (www.dtswiss.com/index.asp) a vyšla mi 272mm pro 3× křížený výplet. Výpočet jsem ověřil také v jiném programu na výpočet délky drátů a objednal jsem je v jednom e-shopu.

    Pak jsem ale zjistil, že na mém nynějším výpletu mám stejný průměr ráfku a se stejným nábojem a 3× kříženým výpletem mám dráty neznámé značky o celých 7mm kratší. Myslíte, že kolo půjde zaplést? nebo jsou dráty moc dlouhé? Kalkulačka tvrdí 272mm a praxe, něco jiného…

    Má sestava výpletu: ráfek Alex DM24 (vnitřní průměr 559mm, 32 děr), zadní náboj Shimano Deore pro V brzdy – rozteč 135mm, niple DT Pro Lock dlouhé 12mm, výplet 3× křížený.

    Děkuji za odpověď. A nemusíte mi říkat, že jsem debil, že jsem si nezkontroloval a neobjednal to podle toho starého výpletu:-)vím to sám:-)

    Anketa: Půjde to zaplést?

    1x
    13%
    0x
    0%
    0 0
    • micro  

      No hele taky sem kupoval dráty, vzal sem vzorec, vnitrni prumer rafku a sel do shopu a tam koupil naboj + draty – chtel sem merit roztec der na naboji + pocitat to , a misto toho mi to zmerili primo, takze sem zaplejtal , a na jedny strane to paradne vyslo, na druhy couhaj draty z niplu uz tak, ze couhaj nad hranu vnitrku rafku… – nalepil sem na kazdou tu diru tlustou lepenku + pasku do rafku a nechal sem to bejt…

      Ale zkus jeden ten starej drat vyndat , a dat tam misto nej ten DT , a jestli ho utahnes aniz by couhal nad vnitrni hranu rafku, tak to neva… ale 7 mm je dost, ty my sou delsi „jen“ asi o 3 mm

      0 0
    • CZiko  

      a ještě mám ten *******, že jsem si myslel, že mi z e-shopu poslali ty dráty omylem dlouhé, tak jsem jim je tam poslal,a samo sebou zjistili, že to poslali dobře že jo…:-) tak jim teď znova píšu, že jsem cip a ať se mnou mají trpělivost a cítím se strašně trapně:-D

      0 0
      • micro  

        nojo… dráty kupovat jen v kamennym shopu… no jestli si mel to kolo doma, a jen si chtel vymenit draty – tak teda nechapu proc sis to nerozplet a nezmeril.???

        0 0
        • CZiko  

          já kupoval nový ráfek totiž… tak mě ani nenapadlo, že bude ten vnitřní průměr stejný… pak přišly dráty, já to kolo rozpletl abych z toho dostal nábu a čumím na ráfek – rozměr je stejný… srovnám dráty, a byly kratší:-)

          0 0
          • jaski  

            ucvaknout a pohrat si se zavitnikem :-)

            0 0
            • CZiko  

              to neklapne:-)

              0 0
              • jaski  

                no jako krajni reseni proc ne.mozna by vadilo kdyby to byly ty uprostred zeslabovany ale psal si 2 mm tak by podle toho nemely bejt.

                0 0
              • rb  

                ono by to šlo,ale chce to odbornika,ten závit se tam myslim valcuje…

                0 0
                • CZiko  

                  no a přesně ten odborník nejsem a taky nikoho tak odborného neznám:-)

                  0 0
                  • micro  

                    já bych to řešil koupí novejch drátů :-)) než abych každej drát zkracoval… vlastní výplet – to je vždycky sázka do loterie ..hehe

                    0 0
                    • Quake 9.0  

                      Přesně tak, určitě koupit nové dráty. Na řezání závitu zapomeň, rozbít si bradu můžeš nějak jinak. Závit se na drátech válcuje – řezaný závit nemá šanci takovou zátěž vydržet.

                      0 0
                      • CZiko  

                        ježiš, já to ale nechci řezat… kde jste to sebrali? :-D

                        0 0
                        • rb  

                          A co se třeba domluvit s obchodem na jine delce(pravda,po reklamaci to nebude jednoduche)

                          0 0
                          • CZiko  

                            už jsem jim napsal…

                            0 0
                            • fousek  

                              Kdy ti ty draty prisly? Pokud to jeste neni 14 dni tak je normalne posli z5 a oni ti musej vratit penize, protoze kdyz kupujes pres net tak je v zakone receno ze do 14 dnu muzes zbozi bez udani duvodu vratit, ale nesmi na nem bejt znamky pouziti a musi bejt v origo baleni

                              0 0
                              • fousek  

                                ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY V případě spotřebitelských e-smluv se uplatňuje § 53 odst. 6 a 7, dle nichž má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí plnění bez udání důvodu. Kupující je však povinen při využití tohoto práva o této skutečnosti informovat prodávajícího Koloshop.cz, dále je povinen uhradit prodávajícímu veškeré náklady na zaslání zboží a náklady na balné ve výši 40 kč. Prodávající Koloshop.cz je oprávněn dle § 415 a násl. odečíst z kupní ceny zboží, kterou musí kupujícímu uhradit zpět, výše uvedené náklady. Splatnost této vrácené částky kupujícímu je 30 dnů od doručení zboží zpět prodávajícímu Koloshop.cz. Další podmínkou je, že takto vrácené zboží není poškozeno, nebylo namontováno a použito. Dále se uplatní § 53 odst. 7 (speciální stavba kola). Neoznámené zásilky nebudou přijaty!

                                0 0
    • Mamut  

      No, 17 ti uz boo, to by si uz mohol poznat cosinusovu vetu. Viac na spocitanie dlzky spic nepotrebujes (skoro vsetky udaje si tu napisal a tie zvysne lahko odmerias, zvlast, ked uz mas doma vsetko pohromade). Na zaver pripocitaj 3mm a zaokruhli na najblizsiu vyrabanu dlzku.

      0 0
    • Vilém  

      To nepude.Priste pouzij Spocalc.xls je tam velka databaze rafku i nab.Po osobni zkusenosti vsak doporucuju vse premerit a zadat rucne.

      0 0
    • libi  

      co skusit tenhle vzorec, myslim ze je to celkem srozumitelny, taky podle toho budu kupovat draty

      0 0
    • libi  

      me ten kalkulator tvrdi 243mm a mozna ma pravdu. tu roztec tam asi nedavej 135, ale sirku jakou mas podle toho obrazku co sem tu uz daval tak to „b“

      0 0
    • Jogador  

      Zkusil bych se domluvit v tom obchodě, jestli by ti neposlali nový kratší výměnou, teda pokud jsi tamty už nenamontovával a z neohýbal…

      0 0
    • enjoy  

      na tohle mam uplne super vychytany system.prijdu do bike shopu s rafkem a nabou a reknu jim aby mito zapletli.nevim jak to,ale bez silenejch vypoctu dotanu dobre zapleteny kolo s draty ktery jsem chtel:-)

      0 0
    • gobike  

      A pro tyto pripady si radeji kupuju uz hotovy vypleteny kola…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.