jezdíte na zimákách a nebo vám to je jedno

140 nepřečtených
  • jjirka

    Mně je strašně líto brát bajka do těch sraček venku .............­.......

    0 0
    • SODOVKA  

      je mi to jedno. Prostě kolo umeju.....

      0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      jezdim a je to sranda

      0 0
    • orca  

      No je mi to líto zvláště když ty „sračky“ jsou solené.. řetěz nemínim měnit po pár km v soli… takže zimák to jistí .. A ten mažu olejem z práce celkem brutálně ale funguj je to . Jinak pokud je sucho tak jedině s miláčkem do terénu…

      0 0
    • Martinkaa  

      Mi taky, proto jezdim v zime na bezkach. Na bajku jezdim akorat kdyz primrzne a tam, kde neni mokro a sul. Aspon se vice tesim na jaro :-) Na jare vymenim bowdeny a retaz a je to zase vsecko OK :-)

      0 0
      • Darkson  

        retaz…krásný slovo, už jsem ho někde slyšel

        0 0
        • Martinkaa  

          Prijde mi uplne normalni stejne jako sedatko :-)))

          0 0
          • Darkson  

            mne nepřijde vůbec normální, furt mne tahá za uši, ale zvykám si:-)))

            0 0
            • Martinkaa  

              Me taky jiste vyrazy tahaji za usi :-) Asi to bude tim, ze jsi z Cech a ja su z Moravy :-)))

              0 0
            • Medunka  

              a šlapátka a špice…

              0 0
              • MartinXC  

                né špice ale špajchny ;-)

                0 0
                • Medunka  

                  my rikame špice a basta

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak to rikate blbe.

                    0 0
                    • Medunka  

                      Tož to jako né, jiný kraj, jiný mrav

                      0 0
                      • goofy  

                        Myslish jako Praha 3 a Praha 4? No jo, je to holt velky rozdil… :o)

                        0 0
                        • Medunka  

                          No rozdil Praha a Slovacko

                          0 0
                          • Martinkaa  

                            No ja sem tak napul mezi Ostravou a valachama a spice rikame taky :-). Tak nevim, kdo to rika blbe :-))))

                            0 0
                            • Darkson  

                              a já to vím:-)

                              0 0
                              • Martinkaa  

                                He he, tak to rekni :-)))

                                0 0
                                • Darkson  

                                  co myslíš? máš jeden pokus.

                                  a dám ti nápovědu: já to nejsem:-)))

                                  0 0
                                  • Martinkaa  

                                    Tu du du tuuuu. Nevim :-)

                                    0 0
                                    • Darkson  

                                      nechce se ti vědět, co? přiznej se:-)

                                      0 0
                                      • Martinkaa  

                                        :-P

                                        0 0
                                        • Darkson  

                                          tak ještě jednou: řetěz. dráty. řetěz. dráty. řetěz. dráty…:)))

                                          0 0
                                      • Medunka  

                                        Nechte se! Kazdy to rika dobre, ale po svojem!

                                        Tady je ukazka krasne cestiny: „Matka sa večér nekam chystá?“ ptá sa Tomáš Jankových z Derfle svojéj céry. „Jo, říkala, že sce jít do kina.“ „A nevíš, estli půjdu s ňú?“

                                        0 0
                                        • Darkson  

                                          překlad, pls:-)

                                          0 0
                                        • Martinkaa  

                                          Vsak ja vim, ze a i be je spravne ;-) To mi pripomnelo jeden vtip, ktery tady u nas koluje:-). Pije chlap v Brne na namesti vodu z kasny a prijde k nemu deda a rika: Nechlemte tu vodu z teho vodotryska, chcijo do teho morgosi a blejo do teho ozrale machri. A chlap rika: Cozeee, ja vam nerozumiiim ja jsem z Prahyyy. A deda: Ale jen sem rikal at pijes pomalu, ze je ta voda studena :-))) P.S.Omlouvam se vsem Prazakum ale neslo mi to sem nenapsat ;-)

                                          0 0
                                          • Luka  

                                            Tenhle vtip me vzdycky dostane :)))

                                            0 0
                                            • wroum  

                                              me se libi kolik variant ten vtip ma. V praglu sem ho slysel ve verzi kdy Slovak pije z Vltavy, v Brne sem slysel to co je psano vyse a v Olmiku sem slysel este dalsi variantu. Nejlepsi vtip je ale ten o tom, jak vzniklo Brno :-)

                                              0 0
                                          • Rybnik  

                                            Tož Martinko dík! Pekne jsem se v tom pracovním shonu zasmál!! A tuhle variantu jsem slysel poprvé a je super! A to nejsem brnák.

                                            0 0
                      • black.horse  

                        říká se: jiný kraj, jiný varm…

                        0 0
                • Vilém  

                  Draty jsou spravne:)Ja zas nesnasim cesky „heled""koukej“…

                  0 0
                  • Martinkaa  

                    A luxusni a vymazleneeej :-)))

                    0 0
                    • Vilém  

                      Mame stejnej seznam neoblibenych slov:)

                      0 0
                      • Martinkaa  

                        Ted nas tu vsichni ukamenujou :-))

                        0 0
                        • pegal  

                          a mimochodem jezdite na zimaku nebo je vam to jedno? .. :)

                          0 0
                          • Martinkaa  

                            Ja uz jsem se vyjadrila a muj retaz tady, jak se zda, rozpoutal bourlivou diskuzi :-)))

                            0 0
                          • Vilém  

                            Vylozene zimaka nemam,ale to na cem pojedu vybiram podle pocasi,terenu a nalady.Volim mezi kolem A,kolem rasovacim a singlespeedem­.Vetsinu km momentalne najizdim na singlu.Kolo A se mi moc nechce cistit,ostatni umyvam az jsou moc tezky:)

                            0 0
                      • Pekáček  

                        Copa to tady jé? (plzeňácky) :oP

                        0 0
                  • Rybnik  

                    Souhlasím! A přidám Viď

                    0 0
                • ota  

                  čili špajchle.jinak řetaz je u nás běžný termín.

                  0 0
    • Pá-dlista1  

      Neumim si predstavit, jak bych uzivil svuj vozovej park jeste v zimnich verzich.

      0 0
      • Hanz_Zlin_CB  

        zacni neco delat a ne porad psat do BF a uvidis ze casem si vydelas i na zimaka :DD (ber to jako srandu)

        0 0
    • Daf  

      Jezdim na letnaku. Myslim ze to kolo zas tak netrpi. Akorat casteji mazu retez a casteji myju kolo. Ale je fakt ze do uplnych sracek vubec nevyrazim, ale myslim ze to bych nevyrazil ani na zimakovi.

      0 0
    • kovar  

      na kole v zimě ujedu průměrně tak 1km za týden – na babiččiném kole, takže pohoda.

      0 0
    • goofy  

      Pokud myslish tema srackama to bile co pada z nebe, tak ano v nich jezdim. A jezdim na tom, co mam na celorocni provoz, neboli na mem jedinem kole…

      0 0
      • jjirka  

        nemyslím to krásné bílé co padá z nebe ale ty prosolený sračky co se tu v Praze válejí po zemi

        0 0
        • goofy  

          Aha… tak to jo. To si potom musis vybrat jine mesto. Je jich v republice tolik… :o)

          0 0
          • wroum  

            mesto je jen jedno :-D

            0 0
            • goofy  

              Aha… Takze Havirov a zbytek je jeho predmesti, jo? Tak uz mam v tom konecne jasno… :o)

              0 0
              • wroum  

                Hav.. co? v jaky to je zemi? Rumunsko? Madarsko? nebo snad Polsko? :-D

                0 0
                • goofy  

                  Haviřov. Opakuj po mne: H pak A posleze V nasleduje I hned po nem Ř a O no a na konec V… :o) Napada te snad jina moznost? Je to nejmladshi mesto v republice, tak to urcite museli soudruzi postavit za timto ucelem. A diky jeho strategicke poloze by mohlo byt povazovano za hlavni mesto Evropy… ;o)

                  0 0
                  • wroum  

                    H..A…A…v..I. covece nejak mi to nejde z huby ven. proste nejde, takze jako hlavni mesto sveta nechame i nadale Prahu (s tim problem nemam :-)

                    8-D

                    0 0
                    • goofy  

                      No vidis to… Jeshte par lekci a uz ti to pujde Zajdo… :o)

                      0 0
        • Páník  

          v Praze je to sra*ka jeste driv nez to dopadne na zem,no a v Brne to na zem vecinou ani nedopadne…ale letos se Brno pochlapilo,je tu vic snehu nez v Praheee

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Zimáka nemám, takže beru bika, potom ho ale pořádně umyju a namažu…

      0 0
    • jecnak  

      Jezdim a je mi to jedno.

      0 0
    • palkac  

      nejezdim a na valce zimaka nepotrebuju :-)

      0 0
    • McBlacky  

      zimák to jistí, ale po letošním upgradu už to až zas tak zimák není, každopádně je to kolo kterýho je mi mín líto :)
      Což mi připomíná že bych si mohl poopravit profil :)

      0 0
    • vlk  

      ne jezdím na letním.Moje kolo musí vydržet vše a pokud ne tak jsem nějakou tu součástku koupil nekvalitní a je třeba ji vyměnit.Nechápu proč bych měl v zimě jezdit na starém kole.Proto jsem si snad koupil nové, že mi staré něčím nevyhovovalo.Horské kolo je koncipováno jako kolo do každého terénu a do každého počasí. Ty máš také zvlášť zimní a zvlášť letní auto?

      0 0
      • McBlacky  

        test the best destroy the rest :)

        0 0
      • MartinXC  

        Jasně – na léto kabrio, v zimě limuzínu. Někdo to tak nemá ?

        0 0
        • vlk  

          No jo no.Vám z vyšších kruhů musím dát jiné srovnání.Máš taky zvlášť jeden typ tryskáče na léto a jeden na zimu? :o)

          0 0
    • Luka  

      Kdyz vim, ze pojedu jen a jen po cistem cerstvem snehu a kdyz silnicari zaspali, pak beru letni kolo, a kdyz je vsude sul a bahno, tak zustavam doma (bo jsem zimaka prodala v ramci uspory mista) a kdyz jsem prilis presvedcena ze ven musim, beru letnaka a pak ho peclive umeju.

      0 0
    • Eila  

      v zime radsi vubec nejezdim:-)

      0 0
    • dieegoo  

      zimaka nemam, takze na letnim

      0 0
    • kankrlicek  

      V zimě zimáka a nemeju ho vůbec, pouze ho nechávám okapat :). Občas namažu řetěz. Až to nebude vůbec řadit, tak vyměním řetěz, kazetu, placky. :)

      0 0
    • rock  

      Silnice co vede naší dědinkou se zrovna moc nesolí a pak už je do lesa blízko. Takže spíš bláto a sníh než sůl ⇒ na co zimáka …

      0 0
    • wroum  

      tak tohle fakt neresim.

      0 0
    • MartinXC  

      Před 3mi lety jsem (jako důsledek lenosti přezouvat obutí a posléze přehazovat obutá kola) iniciativně dostavěl zimáka a pořádně si jej užil v zimě a na jaře – s cílem šetřit Princeznu výhradně do sucha a hezkého počasí. Od té doby se nějak dostanu míň a míň na bika, takže když už se (nejen v zimě) dostanu ven, sedlám Princeznu, abych z jízdy měl ten nejlepší pocit ;-)

      0 0
    • jpl  

      Čím míň mám času na ježdění, tím víc si to chci užít. Takže do soli a bláta nevyrážím, na všechno ostatní se dá použít jednice. Na sněhu je to paráda, proč si kazit náleadu nedokonalým kolem.

      0 0
    • Pekáček  

      Používám zimáka, aj v létě do bahna. Duratec Career je letňák a Duratec Vagrant zimák, komponenty plynule přestupují z letňáka na zimáka a pak do krabice. Takže dojezdím všechno.

      0 0
    • mawerick  

      No vzheldem k tomu že na dvě kola fakt nemám tak holt nezbejvá než jezdit na jednom:)

      0 0
    • JancA  

      no jezdila bych asi na zimáku, ale další kolo kvůli tomu kupovat nebudu..i když trochu mám strach, co řekne můj servisman:) zítra mýmu totálně zadělanýmu kolu (řekla bych že řetěz, bovdeny, možná i kazetu můžu vyhodit:(

      0 0
    • Glum  

      Zimák to není, je to prostě kolo číslo dvě. Zimák je kolo číslo tři, ale ten je už horší, takže ho vozím jen když potřebuju nosič nebo ho musím někde zamknout. Dvojku nešetřím, proč taky. Trochu rychleji odcházejí řetězy, brzdový špalky a ráfky, samozřejmě je na jaře nutno vyměnit kompletně kabeláž. Ostatní normálně vydrží, zvlášť když kolo občas někdo umeju a promažu.

      0 0
    • yakub  

      Mě taky. Ale co mám dělat, když zimáka nemam. Jezdim v zimě doma na trenažeru na silnici a ven vyjíždim na bajku jen v počasí, když to není na úkor materiálu, takže sucho, pod nulou atd…

      0 0
    • Dan  

      u nás je pořád přesoleno, než vyjedu z města, je kolo bílý od soli. Takže bez zimáka ani ránu, mojeh GT by mi bylo líto

      0 0
    • cabbage  

      jestli zima biku vadi, tak v lete(na jare/podzim) se musi rozpadnout, takovy bahno s piskem to je teprv chutovka pro vsechny pohyblivy komponenty;/

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Na to mam jarnaka a podzimaka ;)

        0 0
        • Darkson  

          chtělo by to ještě na každý období soboťáka a neděláka, aby se přes víkend biky moc neunavily

          0 0
        • Lance  

          Ja nemam,ale chtel bych: Lednaka,Unora­ka,Breznaka,Dub­naka,Kvetnaka,Cer­vnaka,Cervencna­ka,Srpnaka,Za­rinaka,Rijnaka,Lis­topadaka,Prosin­cnaka a potom Pondelnaka, Uternaka, Strednaka, Ctvrnaka, Patnaka, Sobotnaka a takovy Nedelnak by se taky zesel

          0 0
          • Pá-dlista1  

            V nedeli nejezdim. To bych mel pak jedno kolo uplne zbytecne. To si nemuzu dovolit.

            0 0
            • Lance  

              Tak to jo, to je zbytecny

              0 0
            • rock  

              Ty nejezdíš v neděli ? Není to pak zabitý den ?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                V nedeli nic nedelam. Jsem hluboce verici.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Moh bys jezdit na mši. To by snad nebyl hřích.

                  0 0
                • rock  

                  Pokud bereš kolo jako práci, máš samozřejmě pravdu. Pokud jako zábavu, tak se připravuješ o cca 52 dní vhodných k ježdění naprosto zbytečně :-) …

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Blby je, kdyz jsou zavody. To je kvuli me museji presouvat na sobotu.

                    0 0
                    • rock  

                      … anebo je nepřesunou. Alespoň dostane šanci na vítězství i někdo jiný :-) …

                      0 0
                    • Darkson  

                      ty si děláš prdel, ale kvůli trojskokanovi Edwardsovi tenkrát měnili program na nějaký vrcholný akci(ME nebo MS), aby se neskákalo v neděli; to už je ujetý ve větším než malém množství

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Myslim, ze to bylo dokonce na OH, ale prijde mi to ujety jako nabozenstvi samo. A tohle je to nejmensi co to s lidma umi.

                        0 0
          • cabbage  

            a neni tech 365,25 biku nejak moooc?;)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No to mas pravdu. Na jednom by mohl jet dvakrat za rok, aby kvuli tomu nemusel ctvrtit dalsiho.

              0 0
            • Lance  

              celkem jich je prece jenom 84 7×12, holt musis si zvyknout,ze na kazdem z bajku pojedes v mesici 4–5×, jinak uz by to lezlo hodne do penez, ale Pa-dlovi bude stacit jen 72 kdyz nejezdi ty nedele:)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak to vlastne dost usetrim. To si koupim neco na TY-30, abych nejezdil celej rok na pleckach.

                0 0
          • fousac  

            v utery a v dubnu beres uternaka nebo dubnaka??

            0 0
    • TinkTink  

      Mne to lito neni, ale zima je dobry cas na upgrady a taky se mi nechce jezdit do prace na XCcku, takze jsem si postavil „pracovniho bajka“…tzn bajka na cesty do prace a domu…obcas se na tom aj jenom tak projedu, kdyz se chci jenom provetrat…zvlast ted, kdyz nemam poskladanyho Gianta :o)

      0 0
    • Siddha  

      zimak plecka s blatniky viz profil… silnicka je rozhazena ruzne po pokuji a bike je nutno dat do kupy…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Momentálně mám jen jedno kolo, tak není jiná volba. Ale zase když člověk dá do kola tolik peněz tak aď si ho užije i v zimě. V zimě toho moc kromě víkendu nenajedu tak to ani moc neřeším. Stavím teď druhé kolo na cr-mo rámu s pevnou vidlicí, rozhoduju se jestli to bude singl a nebo klasika. P.S. odpružení je nuda…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.