• glass

    Chtěl jsem si pořídit nějaký přibližovadlo a zavadil jsem o nový Superiory 29". O týhle značce jsem si myslel svý, ale letos vážně překvapili.. nakonec jsem se rozhodl pro levnější xc879 (nejsem žádnej závodník), velikost 19 (to byl trochu problém – měřím 189 cm a připadlo mi kapku malý.. větší už ale v krámě nesehnali, tak mi upravili tu 19 /představec, sedlovka/ a jsem celkem spokojenej.. a taky – další je až 21,5 a to už mi připadne moc..). Máte někdo zkušenosti s ježděním na těch větších kolech?

    0 0
    • Lucka  

      19cka neni asi na tebe uplne to ono, ale poskladas se v poho…ja osobne jsem na tom nejela, ale znam kluky, co 29ky jezdej, ci je jely…je to perfektni kolo na hrnuti, kolo je rychly a kde co s tim projedes, vyjedes a z problemu se vyhrabes…urco bych to brala jako dobry + a osobne bych se na nich chtela alespon svezt…

      0 0
    • Thapsus  

      „29“ jezdím od letošního ledna,ale nakonec jsem si dal místo Superioru 29,o kterém jsem uvažoval, udělat cro-mo rám dle geometrie Garyho Fishera u Bareše v Brandýse.Mám na něm stejnou vidli jako na levnějším Superioru- SR 7500 LO.Jsem spokojenej,najel jsem zatím 1.000km cestama i po lesích,neb chalupu máme v Sudetech.Výhodou je absolutní univerzálnost.

      0 0
    • bubo  

      Tak jsem si toho Superiora vcera privezl, ram (19) se zda byt na me akorat (185 cm), vidle (SunTour NRX 7500 LO) trochu tvrdsi, uvidime, jak se rozchodi… Mam otazku: Resili jste nejak blatniky? Pokud ano, co jste vybrali?

      0 0
      • Milenius  

        Vidle bude vzdycky tvrdsi, protoze maji jen 6.5cm chod, na to si musis zvyknout. Ono to ale vetsinou staci. Blatniky jsem koupil klasicky – predek do vnitrni trubky stavby a zadni na sedlovku, je to v poho

        0 0
    • Bea  

      Jezdim Gary Fisher 29". Historie je to slozita:-) Jezdil jsem silnici a chtel jsem to zmenit z hlediska stale vzrustajciho provozu na silnicich a zhorsujici se kvality cest. Koupil jsem hybrida od Gary Fishera Fast City 2003. Mam kamarady kteri jezdi MTB, parkrat jsem to s nimi zkusil a chytlo me to tak, ze jsem postupne vymenil komponenty, ktere bylo potreba menit. Ram je shodny s Mt Tam 29" takze jsem se ani moc nebal do toho jit. V podstate to obnaselo vymenu plastu a momentalne jsem kupoval Marzocchi 29" MX Comp Coil. Tak a ted vyhody a nevyhody 29" po vice jak rocni zkusenosti: Vyhody:

      • pohodove kolo na delsi vyjizdky
      • prostupnost terenem
      • kolo ktere se jen tak nevidi:-)

      Nevyhody:

      • zivost kola, holt to neni kolo na blnuti
      • problemy s urcitymi nahradnimi dily
      0 0
      • MARIN  

        Zivost kola 29" ??? jak tomu mam rozumet

        S cim to poronavas s tou byvalou silnickou nebo MTB 26" ?

        0 0
        • Bea  

          Myslim tim samozrejme srovnani s MTB 26". A tou zivosti nemyslim akceleraci a spol., ale vselijake poskakovani a blbnuti na kole.

          0 0
        • Bulda  

          to sou ksyria, dat silnicni kola na bika bych se teda bal, hlavne ta sirka rafku a chybejici keramika, to se na biku musi probrzdit a pri cene novyho rafku.....

          0 0
        • kurýr na bajku  

          To víš, nedostupnost zapletených 29" kol dělá svoje. Vypadá to každopádně moc pěkně.

          0 0
          • zirecek  

            Kurýre, asi to budeš vědět – co je tohle za značku kola? twentyniner.fre­e.fr/photos/from_web­/9sir1.jpg Název obrázku je sir…, Nikishi to asi nebude-ano?, nazvetsovat k precteni se nedari.

            0 0
            • Pebe  

              Niner www.ninerbikes.com

              0 0
              • zirecek  

                Díky moc.

                0 0
              • zirecek  

                To je žrádlo. Stává se ze mě hulvát a jdu pumpnou účet… .

                0 0
                • Pebe  

                  je to nádherný i když bych pro takovýhle kolo asi nenašel upotřebení, nicméně se mi líbí ta čistota a strohá účelnost či jak to napsat. žádný šílený dizajny a nápisy, prostě paráda

                  0 0
                  • zirecek  

                    Strohá účelnost, má to jasnou linku, žádné „blato“. Tak jsem se nabažil, přistál zase na zemi. Potřebuju rám na Míru, velký, nedočetl jsem se, že by dělali na zakázku, takže největší 21.5" je malý na mne. Řazení v náboji jsem nenašel. Nechápu ten střed, co to je za systém, oversize trubka s vložením „středu“… .

                    0 0
                    • Pebe  

                      ten střed bude excentr, otáčením natahuješ řetěz www.ninerbikes.com/sir9.html www.ninerbikes.com/…ight-110.jpg

                      0 0
                      • zirecek  

                        Ano, viděl jsem. Uniká mi význam – něco do smyslu napínáku u SS? Čiliž sn¨ýtuju řetěz a dopnu tímhle excentrem – šroubama na středu?

                        0 0
                        • Pebe  

                          přesně tak, abys nemusel mít takovej ten napínák namísto přehazky. imho je to kvůli obojetnosti toho rámu (SS i řazení)

                          0 0
                          • zirecek  

                            Můžu laborovat s výškou středu, :-)).

                            0 0
                            • Pebe  

                              nemůžeš, nemaj tvojí velikost :-)

                              0 0
                              • zirecek  

                                Ty mi nepřeješ! :-)) Ta Reynolds vidla je good, za 4200,–. Záleží co stojí to dopravit k nám… . Juicy, kola seženeš tady levněji. Ten rám tady nikdo takhle designově čistě neudělá. I když třeba Sfinx či Bareš vaří přímo sady trubek – čiliž objednat sadu trubek z Reynoldsu, :-).

                                0 0
                                • Pebe  

                                  možná bys jim měl poslal tuhle fotku, třeba by ke stavbě na míru přistoupili :-D

                                  0 0
                                • kurýr na bajku  

                                  Doporučoval bych spíše SALSA BIKE.

                                  0 0
                                  • zirecek  

                                    Chlape, skočím na Pendolino a hodíme řeč o 29" v Praze, co ty na to? :-)

                                    0 0
                                  • zirecek  

                                    Úchytky/očka na blatníky, :-). Design není tak čistý, ale o fous levnější, díky za tip.

                                    0 0
                                    • kurýr na bajku  

                                      Skoč na pinďolíno, dáme absintha ;-) Právě ta Salsa sice není tak pěkný kolo, ale zas dělaj z oceli a maj vystuženej sedlovej komínek, což si myslim je první věc co bys na tom nineru ulomil. BTW: 60cm sedlovka se asi nedělá ;-)

                                      0 0
                                      • zirecek  

                                        600stovka sedlovka se nedělá, ale Tink si svaří klidně i 800, :-).

                                        0 0
                                        • kurýr na bajku  

                                          Tady jaxi jde o to, aby se dosáhlo co největšího slopingu, protože to zvyšuje ovladatelnost 29" kola v takové míře až by se někteří (wroum) divili. Jenže u větších velikostí je to při této délce trubek neúnosné a rám by neměl šanci to vydržet, proto se ve velké většině případů využívá tohoto vystužení.

                                          GF tvrdošíjně razí klasickou koncepci, ale myslim, že to není moc bezpečný :-(

                                          Schválně: kolik vážíš ?

                                          0 0
                                          • kurýr na bajku  

                                            Jednoznačně doporučuju tohodle Limited Editiona.

                                            0 0
                                            • zirecek  

                                              Představec je mi k ničemu – užil bych stávající M-Bary. Po jejich životnosti přešel na anatomické vlajdy.

                                              0 0
                                              • kurýr na bajku  

                                                Představec není důležitej. Jde o to že při tvé velikosti je tato koncepce rámu výhodnější.

                                                0 0
                                                • zirecek  

                                                  Přemýšlím nad těmi velikostmi, které udávají.

                                                  0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Já mám toptube 630mm + 6cm představec a tam je v XL toptube 635mm. Mám tedy za to že 400 až 500mm sedlovka + 12cm představec a bude ti to eště velký ,–)

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    No, kukám na to. Nejbližší dovozce – Německo, na svých stránkách jejich rámy mají, ale 29" ukázaná není žádná. Reynolds je poměrně těžký, napadla mě i hlíná (bléé), bo pohodlí naroste na kolech. O Reynolds vidle nevím, že by se dala někde sehnat v ČR v 29" (dosud jsem nevěděl o žádné pevné na 29"). Chce to zamailovat s Barešem (Reynolds sada trubek, šafle vidle), o nikom jiném příhodném, co do oceli u MTB nevim. Před spaním jsem o tom včera uvažoval, ten SS je libůstka, ale potřeboval bych něco více univerzálnějšího – 8čku dozadu, vpředu 1 pila bez smyku. Chrcení mě pomalu opouští, chci si na kole i hrát, mít z toho větší radost. SS speed s Juicama, pevnou by byl prakticky bezúdržbový – čiliž bych s úsměvem jezdil i za horšího počasí, což teď nedělám, bo s mou spotřebou materiálu to znamená, buď neustále čistit nebo jezdit v lepších podmínkách. Dostávám se do stavu, že chci vzít kolo a jet a neřešit páky/převody/čis­totu – dříve jsem byl opak – leštič, ladič, trochu chrt; teď jen uživatel s úsměvem. Asi nevíš o někom, kdo by u nás měl Salsu či Ninera? Zajímají mě použité převody u SS. Bo na tom přímo závodí, ale výraz je výmluvný dost, :-): www.ninerbikes.com/…ing/1212.jpg www.ninerbikes.com/…20Racing.jpg Má tam nějaký titanový držák předního kola. Asi se pořádají přímo závody SS, :-).

                                                    0 0
                                                  • Bea  

                                                    Tady najdes i neco o prevodech – forums.mtbr.com/show­thread.php?t=212878

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    Díky, na MTBReview jsem ještě nehledal.

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    Asi to není úplně ono, ale tohle by ti v Programcycle mohli sehnat

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    spustitelnej odkaz www.pacecycles.com/product.asp?…

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    OK, zkusím mailnout do Programcyclu. O Pace vidli jsem věděl, ale pustil jsem ji z hlavy kvůli váhovému limitu. 92kg je celkem rezerva k mým 82kg, ale jde taky o používání vidle. U pevné vidle má velký vliv na útlumové vlastnosti krk, který je tady Al. Jako druhotná varianta ano, prvotně full Cro-Moly, :-).

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    ještě tohle, za 500 liber i s vidlicí, velikost 21 má 685mm efektivní TT www.on-one.co.uk/index.php?…

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    kecám, za 500 je to komplet kolo !

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    Velikost 21" je příliš malá. Napínají řetěz v zadních patkách, třmen brzdy je na stavitelných očkách. Dost přemýšlím co se týče terénu a padání řetězu. Kankrlíček na Rohloffu dodatečně namontoval něco jako napínák řetězu v DH, mimo jiné u něj na Moratce řešili na SS napnutí řetězu „falešnou“ přehazovačkou, co jen napíná řetěz. bike-forum.cz/forum/fot­ky/nase_biky.html?de­tail=61

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    Na fotkách z terénu není vidět u Salsy či Ninera nějaký „držák“ řetězu, asi jim nepadá… .

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    někde sem viděl(už nevim kde), že maj takový plechy kolem pastorku, něco jako rockring

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Tak koupíš o Petra Kuby napínák. V tom nevidim problém.

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    To už ztrácí panenskou čistotu. Raději převody 1×8.

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Ty si jak Arab. Jestli není panna, tak jí nechci !!!

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    nečetl jsem to, ale porovnání 29 vs 26 www.cyclingnews.com/tech.php?…

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Pokud to budeš kupovat od Salsy nebo od Ninera, tak vidli dostaneš k tomu. Pokud ke stavbě přiměješ Bareše, nebo Kovaříka, tak ti s vidlicí mít problém taky nebodou.

                                                    Co se převodů týče, tak Nexus 8, nebo Rohloff 14 pasujou do SS rámu.

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    Rohloff vychází na 20k-25k, jestli dobře pamatuju. Do budoucna možná, cena hraje zatím proti při kompletaci komplet 29" s Rohloffem. Pro hraje, že už to má otestované Kankrlíček, :-)).

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Rohloff je to nejlepší co existuje. Jinak by to nebylo tak drahý, ne ? ,–)

                                                    Ti ukážu po čem zas pokukuju já…

                                                    www.roseversand.de/…troller.aspx?… sice to vypadá hrozně (to se doladí), ale osazený je to ideálně.

                                                    rotwild.de/in­dex.php?id=544 A tajicto ve verzi s Fofmula K24

                                                    0 0
                                                  • Bulda  

                                                    sem to nekde videl za 17 …kupkolo??? tak nejak

                                                    0 0
                                                  • Bulda  

                                                    sice to tu nema co delat (je to 26") ale presto..... levnejsi varianta :)) myslim doporucena MOC cca 14000, delaj max 21,5´ ale ten ram je sakra masivni :)) bohuzel vzhledem ke konstrukci napinani retezu v patkach nelze dozadu kotouc on se na to ani nexus nedela, vepredu navarky jsou, 8speed 308% – naprosto luxus a ta cistota razeni… jo a to zadni kolo je dik velkymu prumeru naboje a tim kratsim dratum sakra tuhy (vepredu je standardne obyc deore naboj, to dynamo je muj upgrade)

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    jj, to sme testovali…

                                                    0 0
                                                  • miťo  

                                                    O oceli? Co Kovařík? :oD Za jeho práci dám ruku do ohně. Udělej si výkres a vyraž za ním do Oseka u Rokycan.

                                                    0 0
                                          • zirecek  

                                            202cm/82kg (78–85kg)

                                            0 0
                                            • kurýr na bajku  

                                              To už dá solidní páku na sedlovku.

                                              0 0
                                              • zirecek  

                                                Nejen na sedlovku (měním co 1,5 roku). Prasklé říditka, prasklý rám, brzo vytahané řetězy, namáhání zadního výpletu-praskající špice.

                                                0 0
                                                • kurýr na bajku  

                                                  To znám, ani mi nemluv. Za poslední 4 roky sem zlámal 3 rámy.

                                                  0 0
                                                  • ras  

                                                    Cital som vasu debatu pretoze tiez chcem kupit novy 29´´ ram. Ked ako pises si rozlamal uz styri ramy, neuvazujes nad kupou ramu z Ti? Davaju zaruku 10 r. (prvemu majitelovi) – Airborne. Mozno by sa ti to aj rentovalo pri tvojej spotrebe (:-

                                                    0 0
                                          • wroum  

                                            zvysuje, to kazdopadne, ale porad to v tomhle ohledu na 26 nema. uznavam, ze 29 ma vyhody, ale ovladatelnost a hravost to neni. navic cim je clovek mensi, tim je mu 29 vic a vic nahovno.

                                            0 0
                                            • zirecek  

                                              O postavu jde, to nikdo nepopírá. Proto furt nechápeš obratnost 2m chlapa na 23" rámu, protože vidíš jen rám. Přitom na tom kole je to podobné jako kdyby 150cm holčina seděla na dětském pidikole, taky si s ním bude pod sebou dělat co chce.

                                              0 0
                                              • wroum  

                                                to je jasny, ale kdysi sem se hadal s kuryrem na tohle tema a on nechtel priznat, ze 29" je min obratna. a ona opravdu je. bez ohledu na velikost ramu.

                                                napriklad kdyz ja sednu na me odpovidajici 29", tak bunnyhop dam urcite hur nez na 26" a kdyz na odpovidajici velikost kola sedne 2m chlap tak da treba ten bunny na obojim stejne, to nevim. ja mam 172 :-)

                                                PS: kola na 29 na me i pri jizde pusobej jako kola, kterejch se da jen drzet a slapat. a dva znami co meli 29" a jeden je z toho nadsenej, ale on je ten co se drzi a slape a druhej poridil 26" protoze mu ta neobratnost vadila.

                                                jinak jak uz sem psal, u velkyho cloveka to opodstatneni ma, cim je clovek mensi tim zbytecnejsi to je. treba kolo na tvoji velikost bude mnohem hezci na 29" nez na 26".

                                                0 0
                                                • kurýr na bajku  

                                                  už když sem si 929 koupil, taxem psal, že na obratnosti je to znát…

                                                  0 0
                                                  • wroum  

                                                    jestli se nepletu (mozna i jo :), tak sme se hadali uz predtim.

                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    No, my se zase hádali o mém velkém rámu, :-) a tebou proklamované neobratnosti, :-).

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    to si nepamatuju, ale mozny to je :-)

                                                    0 0
                                      • zirecek  

                                        O Absinthu nemluv, dovezu slívu, kulturní památky shlédnou dílo dekadence, :-).

                                        0 0
                                • kurýr na bajku  

                                  www.stevensbikes.de/2006/index.php?…

                                  Zde jeden velmi designově čistý model ve správné velikosti a za rozumnou cenu ,–) K dostání v Mladé Boleslavi.

                                  0 0
                  • Pebe  

                    koukám, po roce a půl je všechno jinak :-D

                    0 0
                • Pebe  

                  tendle je prostě luxusní www.ninerbikes.com/…es/index.php?…

                  0 0
      • zirecek  

        *****, to je ono, pardon, pardon… . twentyniner.fre­e.fr/photos/from_web­/9sir1.jpg

        0 0
    • panaczek  

      srovnani 26×29: www.blog.bikeusa.cz/index.php?…

      0 0
      • zirecek  

        Nelze říct jednoznačně verdikt. Když vezmeš XC závody, 26" lépe než 29". U marathonu už lépe 29". Jde taky o postavu, u vyšších lidí je lépe 29".

        0 0
    • kurýr na bajku  

      Je libo Rebu 29" ? www.cyklosvec.cz/index.php?…

      0 0
    • miťo  

      K 29" jsem přičichl vlastně nějak složitě. Začalo to cestou mého silničního zimáka, kde jsem byl naštván stavem silnic a pořídil si na něj krosový rám od strejdy Arthura. Dal jsem tam největší gumy co měli v kamenejch krámech, Maxxis Wormdrive. Natlakovaný jedou po silnici a kupodivu jsem zjistil, že na našich lesních dálnicích kolem HK se na tom dá jezdit i v lese. Tak jsem začal uvažovat, jaký by to bylo tam dát 29" gumy, jenže se blbě shání a jentak někdo vám je na nazutí nepůjčí, abyste zjistili, zda-li to projde vidlici na krosovým rámu. Naštěstí jsem jeden takovej shopík objevil, ale nemohu sdělit jeho jméno, neboť dotyčný člověk, který to vzal na svý triko tam není majitelem :) Tak jsem tam nacpal Kedny Glaw XT 2,1". U šlapáku to bylo fousový a při brutálních nástupech pneumatiky škrtala svými bočními špunty o vidlici, tak jsem je krapet přiřízl. No, je to takový hybrid, má to zatím pevnou vidli a berany, ale jezdí to výborně! 29" je komfortní, nestačím se divit, co to pobere s pevnou vidlí. Kolem HK mi tam ty berany nevadí, třeba tam zůstanou, kolo je totiž zimák a na 96%jezdí v rovinách kolem HK. Možná časem si postavím 29" i na závody. No, tenhle hybrid má vyřešit univerzálního zimáka, nechci mít na zimu dvě kola, bike a silnici. Myslím, že pro jezdce vyšších postav je 29" dobrá volba, ale chtělo by to větší podporu prodejců.

      0 0
      • vitan  

        nebyl jsi náhodou v sobotu na xteře?? tam jsem totiž podobné kolo viděl…a s chutí ho očumoval…:D

        0 0
      • zirecek  

        Míťo, jen se usmívám a kaluluju v hlavě, :-). Tahle stavba je moc pěkná.

        0 0
        • miťo  

          Člověče, právě jsem přijel ze služebky z Údolí dutých hlav (Vyškova), kde jsem po odpolednech testoval tohodle hybrida. Moje dojmy:

          • po silnici to slušně valí (s ohledem na dezén pláštů je to až překvapivé)
          • v terénu nejdříve lehké zklamání, ale po upuštění příliš vysokého tlaku v pneu se chopvání rapidně změnilo a pokud mi moje paměť slouží dobře s celopevňákem 26" se ten komfort při pevném předku nedá srovnat! Je to fakt dobrý, ale se zdvihem 0mm to žádný zázrak není, nicméně mě nebolely zápěstí.
          • lahůdka jsou berany v terénu, smekám přek cyklokrosaři jak to ukočírují, potřebuju přídavné brzdové páčky na berany (nevíte někdo kde je sehnat?)
          • velké obruče se snáze převalují přez díry a hrboly
          • jak se to jednou rozjede, tak se to nedá zastavit :)))
          0 0
    • Coudy  

      Prelúskal som všetko, ale tému duše na 29" kola som nenašiel. Kedže už mam doma svoj nový 29" bike Superior 929 a chcem si kúpiť k nemu náhradnú dušu, duše, chcel by som sa spýtať aké duše jazdíte. Pozeral som, originál duša je WTB 700/52–47. Výrobcovia nejakí sú, námatkou spomeniem Schwalbe, problém je, že takéto duše nemôžem nikde zohnať. Najširšiu, čo som videl je od Authora 28×1,75, tak som si jednu dočasne kúpil.

      Máte nejaký tip na dušu s galuskovým ventilkom o rozmere 28×2,00 a kde je k mání ? Aké duše na 29" kách jazdíte?

      Diky.

      0 0
      • m.k.2  

        Používám bez problémů normální krosové duše. Pláště L. Albert 2,1 a Black Jack 1,9. Údajně lze použít i 26" duše, ale ještě jsem to nezkoušel.

        0 0
      • Thapsus  

        Používám Bontrager, dělají pro 29 verzi light nebo thin, mají je třeba www.krabcycles.cz/.. Taky jsem loni kupoval 29 duši v Rožnově od firmy Kenda. Myslím, že by neměl být problém je sehnat.

        0 0
      • tm  

        Bontrager – aspon v Praze jsou docela bezne k mani tam kde prodavaji GF.

        0 0
    • Coudy  

      Diky vsetkym za tipy na duse. Este som sa chcel spytat ci sa na 29" vidlici ROCK SHOX TORA 29IN 318 SOLO AIR da menit zdvih? Kuryr pisal ze nie, iny clovek, ze vraj ano. Viete niekto na isto, ci to ide alebo nie? (na normalnej 26" ke to ide).

      0 0
    • Crempa  

      Jeste k tem dusim, s galuskacem problem sehnat nemam, ale chtel bych autoventil, nemate nekdo tip kde, nebo alespon od koho? Treba Rubena je ma v katalogu, ale prej je vubec nevyrabi… :-/

      0 0
    • MiniMax  

      Čus, mam už druhýho GF na 29 a spokojenost. První byl Sugar 293 s karbonovou zadní stavbou, vidle zamykací marzocha, vydržel 4 roky, pak mi během roku 3× praskl rám :-(( 2. je novej GF Supercaliber s rebou a super. Vozím tam IRC MythosII- drát, koupil jsem je asi před 3 roky do zásoby a docela si je chválím, duše klasický 26-musíš trochu nafouknout, když je tam dáváš a není problém, taky si obšas půjčuju od ostatních, co jedou na „dětských“ kolech (26)

      0 0
      • BB  

        kolik vážíš a jak foukáš REBU s zadní tlumič. Ladím to synovi a pořád nejsem schopen to naladit. Má asi 90 kg a Rebu dávám 120 PSI pozitivní, 95 negativní a tlumič 110 PSI. Dík

        0 0
        • MiniMax  

          Teď ti přesně neřeknu, už ho mám 3 týdny v servisu -odešly oba ráfky bontrager (vytržené niple) a čekám, až soudruzi z USA pošlou nové. Předek cca 120/100, zadek kolem 110, IRC mythos II tak na 40–50 psi podle trati -mám to raději pocitově tvrdší -spíš takové XC naladění. Bikovačky jezdím na ETSXku s větším zdvihem a měkčím naladěním.

          0 0
        • MiniMax  

          i s batohem 100 :-)

          0 0
    • m.k.2  

      když už se tady tak bavíme… nevíte kde sehnat skládací Nanoraptorzy 29×2,1, všude jsem viděl jenom s drátěnou patkou

      0 0
    • dancing dog  

      já občas jezdim na 29…počkej, vlastně ne, je jí teprv 28

      0 0
      • Smazaný účet  

        Chci se zeptat. Mám krossové kolo, tedy kola 28". Kdybych chtěl přejít na ty 29",tak jen obuji patřičné pláště, nebo je třeba i 29" ráfky? V tom případě co s brzdami?

        0 0
    • burnout/syndrome1  

      No, na 29 přeci se snad ani nedá jezdit,to musí být strašně vysoký rám,to by musel mít jezdec na něm aspoň 2,5m výšky,aby seděl pohodlně!!To se snad ani nevyrábí,nebo jo?

      0 0
      • Smazaný účet  

        si děláš kozy, néé???

        0 0
        • burnout/syndrome1  

          Jaké kozy?Vžyď to musí být strašně vysoký,jak by na to někdo mohl vůbec nasednout.To už je jako ten vysoký jednokolák

          0 0
          • Vevoda  

            Něco podobnýho dělali na zakázku v USA čínanovi co hraje basket/2×x/, foto bylo ve Velu. Hlavovku měl dlouhou jako sedlovku u 19" rámu.

            0 0
        • dancing dog  

          že mu to žereš, krajanovi šprýmařovi :-)

          0 0
    • well  

      Co říkáte na tohohle fešáká (nebo spíš fešandu) www.harobikes.com/…/mary_ss.php do konce roku ho snad budu mít doma (v modelovém provedení 2008). Už aby to bylo a snad nebude moc krutá zima :-) .

      0 0
      • Vilém  

        Krasnej fesak

        0 0
      • Coudy  

        Čeče, ja tým singlespeedom nemôžem nejako prísť na chuť. Keď už raz niekto vymyslel prevody, načo sa vracať späť? Ale ináč dizajnovo pekné, čisté, jednoduché, také sa mi páči…

        0 0
      • Francy  

        Ale na tohoto singlíka nemá. A dokonce má i blatníky, takže si při cestě do kostela neumažeš kvádro.

        0 0
    • janoT  

      Asi mesiac jazdím GF Paragon 29", k tomu mám GF Big Sur 26". Jazdím maratóny, zatial len na 26-ke, trochu som dolaďoval riadidlá a nastavenie tlmiča, budúci rok určite na 29-ke. V porovnaniach a článkoch sú kritizované nevýhody:

      • malá obratnosť
      • malé zrýchlenie

      U obratnosti je to vec zvyku,osobne s tým nemám problém, zrýchlenie je vzhľadom k mojej amatérskej kategórii nepodstatné.

      Podstatné výhody:

      • hlboké jamy, priečne odtoky na lesných cestách a pod. kde na 26" hrozil let cez riadidlá 29" vyžehlí s prehľadom.
      • 29" podstatne lepšie drží na šikmej ploche,napr. v hlbokých lesných korytách, kde ma na 26-ke šmýka do stredu na šutre
      • v strmých a rozbitých výjazdoch 29" lepšie drží
      • 29" je stabilnejšia v rýchlych zjazdoch

      Váha v mojom prípade cca +600g u 29" (má ale kotúče, 26" V-čka)

      0 0
    • Ice-goofy  

      Jezdeni je super a pokud tak fuul

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.