• arcco

    Zdarec! Chtěl bych letos poskládat manželce nový kolo.Ale to, na čem to vše drží, stále řeším.RÁM!Má představa je cena do 3500Kč, ale když se dívám po netu, připadaj mi skoro všechny stejné Spyder,No saint, Leader fox.Přihodí někdo vlastní zkušenosti?Dík

    0 0
    • Pá-dlista1  

      3500Kc neni zrovna cena za exkluzivitu.

      0 0
    • wlk  

      Záleží co očekáváš, já letos mladé koupil u Hanáka Artura traction za 2000, ta má stejně žádný sjezdy nedrtí, jezdí spíš opatrně, tak jí bude určitě stačit a hlavně z roku 2005 v černé je fakt pěknej.. Nebo tam ještě maj za 3000 GT avalnchku 1,0, což je taky good, ale už jen v L.

      0 0
    • Quake 9.0  

      Podívej se na toto: http://www.bike-eshop.cz/…E-LADY-2005/?…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Koukni na bikezone a mají v nabídce rámy Twister a ty se pohybují okolo tvé cenové relace. Mají velký sloping tak by možná šli i pro ženskou. Sám jsem o takové rámu přemýšlel pro sebe na zimáka.

      http://eshop.bikezone.cz/index.php?…

      0 0
      • Martinkaa  

        Ja mam ram Author Vision. Uz ho mam asi 3 roky a rekla bych, ze se toho na nem moc nezmenilo. Mozna jen cena a barva (blee). Ted stoji skoro 6 litru :-(. Mam velikost 15" a je to pro me uplne idealni kolo pri me vysce 164 cm :-) Tady jsou i jine jejich ramy: http://www.author.cz/…ie/&cat_id=1

        0 0
        • Páník  

          jj…ten novy design od Authoru je fakt desivej

          0 0
          • Martinkaa  

            Kdyby desivy. Je to priiiserneee :-)

            0 0
            • Lance  

              vec nazoru

              0 0
              • Luka  

                souhlasim s martinkou

                0 0
                • dalimil  

                  mám pocit že design authoru se pohybuje ve vlnách. na konci 90-tých let byl hrozný,potom se to zlepšilo, a teď to jde zase do kopru…

                  0 0
                  • Martinkaa  

                    Z cele serie se mi libi snad jen Egoist a Modus. Ale proc tak " vylepsili" Visiona a Introverta, tomu moc nerozumim…

                    0 0
              • Páník  

                to kazdopadne…mozna je to pokus o „nadcasovy“ design,ale ja neznam moc lidi,kterym by se libil

                0 0
    • McBlacky  

      bych šel do spyderu… nech ji ho udělat hezky červenej na to nějaký logo, za dvě kila samolepku s jejím jménem na rám a pár nalepovacích srdíček z teska a bude to custom-cool :)

      0 0
      • Martinkaa  

        Za 2 kila? :-O Ja mam olepene kolo za 50 kacek. Ale je fakt, ze nejsem z Prahy :-)

        0 0
        • McBlacky  

          no to je horní hranice pokud si to nechá udělat od nějakýho graf. studia a bude se tvářit že tomu nerozumí=bude to dražší :)

          0 0
          • Martinkaa  

            To je pravda :-) Ja jsem si to sama vymyslela a oni mi to akorat vyrezali na plotru z reflexni folie :-)

            0 0
            • arcco  

              Máme vybráno-SPYDER.Ještě se moc zamlouvalo MXM, ale to jsem manželce raději rozmluvil-nechci jezdit s pouťovou atrakcí.Tím myslím desighn kola.

              0 0
    • Ravo23  

      Author ASL maju geometriu pre zeny. Do tej ceny by sa zmestil Traction ASL urcite.

      0 0
      • enjoy  

        zenska geometrie..:-).tohle se mi vzdycky libilo:-D.uz vidim jak jdu do bikeshopu s pritelkyni a vysvetluju ji ze pro ni jsou jenom ty levny authory,ze maj tu „zenskou geometrii“.uz vidim jak by mi hned asi jedna prilitla:-)).

        0 0
        • Ravo23  

          enjoy: chalan hlada ram do 3,5tis KC pre svoju zensku (nie pre tvoju!!)…

          samozrejme ty so svojou priatelkou zajdite do obchodu, kde nebudu biky pod 100tis. snad si vybere podla chuti a neutrpi eventualne psychicku ujmu..

          0 0
          • enjoy  

            no,vlastne ano:-).chodim nejvic do programu,ale vetsinou pouze na servis:-).pac na ty kola nad 100tisic nemam:-D

            0 0
        • arcco  

          sem si už říkal, co se děje-že to ještě enjoy nekomentuje…

          0 0
          • enjoy  

            chtel jsem jenom poukazat na to ze to je nesmysl:-)

            0 0
            • arcco  

              nerozumím? Co je nesmysl?

              0 0
              • enjoy  

                pojem zenska geometrie.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jak se to vezme.

                  0 0
                • arcco  

                  ale pokud sednu do auta od manželky, musím si upravit sedadlo, volant, zpětné zrcátko..... takže nakonec mužská geometrie?

                  0 0
                  • enjoy  

                    ne,pouze tvoje geometrie:-) proste me to fascinuje,author vyroby 16" ram,napise na nej ASL a da tezky sedlo,to je cely..hura,mame zensky kolo!:-)

                    0 0
                    • kámen úrazu1  

                      No zrovna u Authora je rozdíl třeba mezi rámem 16"ASL a klasikou 15" rozeznatelný i pro mě. A to je co říct. ;o)

                      0 0
                      • enjoy  

                        a je to lepsi?v cem? ja jsem na dovolenou u machace(super tereny pro prijemnou turistiku:-)) dal pritelkyni visiona 19" a uplne si libovala.jenom prave to sedlo ji nebylo prilis pohodlny. ale taky ona neni zrovna slecinka ktera je donucena pritelem sportovat. nerikam nic proti tobe:-))

                        0 0
                        • kámen úrazu1  

                          Mám 16" ASL a oproti 15" je kratší horní rámová trubka, pak i hlavová atd. Na 15" jsem seděla jen krátce, takže nemůžu objektivně soudit. Ale i tak bylo znát, že jsem nataženější (na mých 160 cm možná až moc). Minimálně bych si na 15" nemohla dovolit otočený představec a tím rodla trošku níž než sedlo a esteticky by to vypadalo hůř. ;o) Myslím si, že řešit dámskou/pánskou geometrii nemá cenu. Neporovnávala jsem to, ale co se týče jen délky horní rámový, bude třeba u Authora ta ASL stejně dlouhá (delší), než u jiných XC biků „klasická“ varianta rámu. Podle mě dámské varianty můžou být přínosný jak pro některý ženský, tak pro chlapy. Podle poměru délky trup/ruce/nohy. Navíc si myslím, že ženská geometrie rámu ztrácí opodstatnění u větších velikostí.

                          0 0
                    • Ravo23  

                      geometriu si si asi neporovnaval.. na asl ramoch je vyrazne kratsia horna ramova trubka (vision15„=545mm modus_asl16“=518mm). samozrejme nie je problem doladid predstavcom a sedlovkou ram s klasickou geometriou na pozadovane hodnoty. je ale tragedia, ked hlavne dievcata a zeny mensieho vzrastu su natiahnute na tych ramoch jak „pica v praku“..

                      0 0
                      • enjoy  

                        hmm,takze to neni o napisu ASL,ale na tom jakou dela ktery vyrobce geometrii a na tom jak holka vyroste(resp. nevyroste:-)). ps:author je obecne delsi,cili aby doplnili trh a bylo jich vsude hromada vymysleli ASL,podivuhodne(ee pardon,obdivuhodne:-))

                        0 0
                        • arcco  

                          no víš Enjoy i když jsem nestudoval antropologii mužů a žen, tak jsem přesvědčen o tom, že když se vedle sebe postavi stejně vysoký muž a žena, tak ženská má ten rozkrok o nějaký ten cenťák výš.Z toho snad už vyplývá, že má kratší trup, tim pádem kratší horní trubka aby nebyla natažena na kole jako na skřipci.Či někde jinde…

                          0 0
                        • lidumil  

                          Akorát, že „dámský“ neboli zkrácený geometrie, pokud vím, nedělá jen Author

                          0 0
                          • enjoy  

                            jiste ze.a pouzivaji stejne „uzitecne“ figle:-)

                            0 0
                            • lidumil  

                              Nevim, jestli zkrácení horní rámové trubky a tím jiná geometrie je fígl :-) Jde o to, a to tu už kdosi psal, že chlap má většinou! poměr trup:nohy obrácenej, než žena. A vovovovovo tom to je.

                              0 0
                              • enjoy  

                                jj,nebo 8cm predstavec,primej zamek sedlovky a zazrak stal se!:-D

                                0 0
                                • kámen úrazu1  

                                  Pokud opravdu nemá vliv u „správných“ (některá mají opravdu jen dámské sedlo a kratší představec) jiná délka zadní stavby, jiný zaúhlení a taky často níž středový složení. :-)

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    no dobre,jsi zena,tak kdyz tomu vsemu teda veris,ze je to pro vas lepsi..:-).nebudu ti to dal vyvracet:-)

                                    0 0
                                • arcco  

                                  jj, přímej zámek s tím se počítá, 80–90mm zvednutej představec taky, ale věř mi, i kdyby jsi tohle všechno na některý rámy naskládal, stejně by to byl skřipec. Sice jsem už výše psal, že máme vybráno Spydera, ale to jsem se unáhlil-je fact hodně dlouhej i při velikosti 15.A tak už dva týdny čekáme na Arťu traction ASL.A zda-li bude či nebude ženě vyhovovat, dám vědět až z jara.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    moje pritelkyne vyfasovala visiona 19",10cm predstavec,sedlovka hokejka a se svymi 176cm byla uuplne v klidku.nevim,tre­ba je to tim ze hraje volejbal,ale to neznamena ze ma ruce az na zem:-),jeji postava je naprosto soumerna,ehm..:-)

                                    0 0
                                  • lidumil  

                                    Jo Spyder je svým způsobem „mužskej“ rám ale na řekněme, při stávající velikosti v porovnání třeba s Trekem, většího než obvykle:-) Mám to z vlastní zkušenosti s výměnou kola pro synka. Trek 17" mu byl malej, Spyder 17" mu je na dýlku horní rámový trubky tak tak.

                                    0 0
                                • lidumil  

                                  Já osobně si myslím, že vypichovat konkrétně dámskou geometrii je svým způsobem nesmysl :-E ale že každej člověk je taj trochu jinej a když už chceš jít až tak daleko, tak VĚTŠINA lidí by zasluhovala svou osobitou geometrii na míru. A ty prodávaný vycházejí jen z velmi hrubých průměrů antropologických údajů většiny spotřebitelů a tak nějak se prostě hoděj.

                                  0 0
                            • lidumil  

                              sem blbej, psal to arcco těsně nade :-o

                              0 0
    • Ravo23  

      Sirer_Horská kola_dámská: www.sirer.cz/?…

      0 0
      • arcco  

        tanka tate-to je síííla, tuhle barevnou kombinaci snad schvaloval někdo pěkně sjetej. Moje žena to taky pěkně-nezvykle okomentovala.

        0 0
        • Páník  

          jo to je fakt psycho…a taky se mi zdaji ty kola nejak divne osazeny – nevim jestli bych sel do kola za 15 klacku a mel na nem vsude Aceru a Santoura

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.