• sfinga

    Ahoj, už jste někdo nakupoval na e-bayi? Je jedno jestli německým nebo americkým. Jak se tam postupuje a jak to všechno funguje. Máte někdo nějaké info? Díky moc

    0 0
    • Frankie  

      Neco jsem si vydrazil na americkym (sberatelsky veci). Bud jsem vyhral danou aukci, ale spis jsem vyuzival tzv. „buy now price“. Neni to nic dvakrat slozityho, zaregistrujes se a jedes :) Prodejce bud ma striktne dany zpusob platby a zaslani nebo se s nim muzes jednotlive domluvit…

      FV

      0 0
      • corse1  

        A jak jsi to zaplatil? Nebo už jde použít Paypal z ČR?

        0 0
    • bambinone  

      Nakupoval jsem raritní CD a nějake sběratelské věci a pak také staré servisní manuály k fo?áku. Jednou jsem platil převodem – nesmysl – strašné poplatky. PayPal ani jiný zprostředkovatel pro CZ nejde – nebo alespoň nešel. Jinak jsem platil bankovkami v obyčejném dopise. Je to absolutně nejjednodušší. Bylo to ovšem vždy do $100 a lidem, kteří měli perfektní reference – to si lze u každého zobrazit. O tento kredit je nutno pečovat. Jendou jsem se u?ukl, ale naštěstí mě někdo předražil. Vzít něco zpátky víceméně nejde…

      0 0
      • spipi  

        neco jsem slysel ze paypal uz je v CR mozny, ale nemam to nijak overeny.

        Sam jsem na e-bay neco malo kupoval, avsak v dobe kdyz jsem byl v kanade..je to jednoduchy, prvni vec co musis udelat je vyhrat, kdyz se ti to povede, tak se s dotycnym domluvis jak mu to zaplatis, jakym zpusobem ti to posle atp.. muzes od toho i odstoupit, ovsem riskujes pozitivni feedback..

        0 0
    • vladah  

      paypall funguje (akceptuje většina prodávajících), ale i jsou možné i jiné způsoby plateb – třeba kartou. Z USA dražší dopravné (avšak dodání třeba do týdne) a ne každé zboží jsou ochotní mimo Ameriku dodat a placení DPH na naší celnici. I tak to mnohdy vyjde výrazně levněji, než koupit u nás.

      0 0
    • Fidoo  

      v létě sem takhle koupil rám, vidlici a ještě pár drobností. V zásadě je možný cokoliv vyhrát na Ebay a pak to zaplatit přes Paypay. Obojí je vlstně odděleno ale funguje to ve vzájemném spojení. Na paypalu si zřídíš účet což obnáší zadat číslo platební karty a provést zkušební transakci (myslim 1,5eur) čímž se ověří, že je platební kanál průchodný a př iprvní transakci ti to vrátěj. Pak když vyhraješ nějakou dražbu na ebayi tak protě zaplatíš paypalem a do dvou (vetšinou to je do 1týdne) to máš doma. Blbý je že většina aukcí začíná i končí v noci (v usa ve dne) takže když o to fakt stojíš, tak si musíš na konec dražby v noci vstát.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.