• Otaku

    zatim mam pifku na Trance 2. Nejake jine navrhy?

    0 0
    • Meesha  

      copak? Neco zacelujes diru mezi drobkem a meridou? :-)

      0 0
    • Darkson  

      musím:-). Nerve XC 7, pokud Ti nevadí dualy: http://www.canyon.com/…s/index.html?b=48

      0 0
    • pegal  

      co treba toto .. http://www.kola-radotin.cz/…-disc-05.htm

      Ja uz bych davno mel kdybych na nej mel .. :( u me to vypada asi tak ze budu stavet na ramu Giant NRS, pac 60.000 asi dlouho dohromady nedam .. :(

      0 0
      • Otaku  

        Epic je cool, jen co jsem slysel ponekud nepohodlny (taky kvuli Brainu), urceny na XC a maratony, ne na pohodovy vejlety…

        0 0
        • pegal  

          pises, ze hledas XC full, ja si pod tim predstavuju svihovej zavodni full, to mas napsat enduro full ..

          a u toho epica prej jde ten tlumic upravit, aby nekopal ..

          0 0
          • Otaku  

            sorry,ja v tech kategoriich mam trochu chaos. Nicmene enduro kategorie vim jak asi vypada a to uz je moc (zdvihu a vahy)

            0 0
            • Pebe  

              Sice jezdím HT (kvůli penězům), ale 12,5kg u toho Canyona je cca stejně jako moje HT. A zdvih je relativní, je to jenom otázka času,až si zvykneš, nebudeš chtít jinak. Měl jsem půjčenýho RB Monster EN a vracel jsem ho s hodně smutným obličejem.

              0 0
      • Meesha  

        hmm, to by se mi taky moc libilo! :-( Este trosku potunit a bylo by to luxusni kolecko!

        0 0
        • Otaku  

          no pegal mi nasadil brouka do hlavy :). Co bys na tom potunil?

          0 0
          • Meesha  

            zalezelo by na financich. Urcite kliky a sedlo. Casem i brzdy. No a pak by tak nejak postupne. Treba takovy SLka by tomu moooc slusely! :-P

            Nechci rejpat, ale obavam se, ze presednuti z drobka na Epica… asi bude v pohodli trochu rozdil :-))

            0 0
            • pegal  

              Brzdy jsou dobry ..

              0 0
              • Meesha  

                ale mechanicky

                0 0
                • pegal  

                  Avid BB7 mechanicky, strci do kapsy lecktere hydry, troufam si rict i ze Hayes HFX9 ..

                  0 0
                  • Meesha  

                    BB7 sem zkousel jen se 185mm kotoucem. brzdilo to dobre, ale s normalnim kotoucem sem to nezkousel. Chtel bych spis zkusit, jak to brzdi v nejakym dlouhym sjezdu. Tam nemam s hydrama problem. Mechaniky proste nemusim. A brzdy tu resit nebudem – no flame! :-))

                    0 0
                  • enjoy  

                    at brzdi jak chce,stejne ani s nejlepsima bowdenama nemuzou mit tak prijemny chod paky a to je pro me jeden z duvodu proc mit kotouce.jinak muzu klidne vecka,taky to brzdi.

                    0 0
                    • enjoy  

                      hydraulicky koutouce:-)

                      0 0
                    • lubos  

                      Asi by ses divil ale muzou :)

                      0 0
                      • enjoy  

                        rekni bowdeny se kteryma to tak je.i s nokony je to o necem jinem.

                        0 0
                        • lubos  

                          bowdeny s tim maji pramalo spolecnyho, pokud to nejsou totalni smejdy.

                          0 0
                          • enjoy  

                            hm,tak to abys je pak menil dost casto. takze paka muze za vsechno.no dobry..

                            0 0
                            • lubos  

                              Takhle … ono s bowdenem nebyva az takovej problem. Treba ja je nemenim .. neni duvod. Problemem jsou konce bowdenu, kde se to trepi a hlavne koroduje. Dulezite je mit take spravne lanko. Taky se to da udelat i konzervaci. A taky samozrejme spravne natahnutej bowden. Paka je dulezita ale ne uplne. Taky je dulezita i samotne telo brzdy. Celkove je mozne vyladit system paka/lanko/bow­den/trmen tak, aby se chodem vyrovnalo hydre. Akorat, ze obvykle se to rychle cele posere :)

                              0 0
                        • MartinXC  

                          Připojuju se – vyladit chod mechaniky se dá, že je lepší než mnohá hydra (v dávkování stejně, v lehkosti lepší, v nastavení ergonomie neskonale lepší):

                          • páka Ultimate, bowden Nokon, brzda BB7+185 kotouč, orig.Avid desky

                          Ale taky véčko vzadu mi chodí za sucha tak, že od hydry nepoznáš rozdíl (páka XT, bowden XTR, čelist Ultimate, špalky Avid). Až nebudu líný a vyměním páku za Ultimate, budu brzdit i do kopce, jak se mi chod bude líbit :-)

                          0 0
                          • kovar  

                            a zavonil zvonec a td

                            0 0
                          • Lister  

                            Tak se přidám. Je teda pravda, že věškerá moje zkušenost s hydrama, je jen z toho co jsem osahal v obchodě, ale skoro u všech mě překvapil poměrně velký odpor, který klade páku prstům. Nevím jestli se to dá vyladit, ale moje přední brzda má odhadem odpor tak poloviční, a to mám bovdeny hodně staré, jen je občas namažu :-)

                            0 0
                          • Pebe  

                            Nemám zkušenost s mechanikama, ale srovnávat véčko s hydrou, to bych si nedovolil. Neměl jsem nějaký super véčka, ani páky, ale bovdeny Nokon mám, byl jsem spokojenej, ale prostě se to s hydrama nedá srovnat. Chod páky hyder je nejenom lehčí, ale taky kratčí, klade menší odpor a síla stisku je tak čtvrtinová na stejný brzdný efekt.

                            0 0
                            • pegal  

                              Muzes mi prosim te rict vcem jsou ty Nokony lepsi nez normalni? Za tak hrisny penize ..

                              0 0
                              • Pebe  

                                Snad jenom v pevnosti a utěsnění, jinak nevim. Možná ještě barevná škála :-)

                                0 0
                            • MartinXC  

                              Tak s tím nemůžu souhlasit. Chvilku jsem měl bika s Hydr.Deorkama a jakživo mě tak prsty a zápěstí ještě nebolely. Pokud chodíš do Progrcycle, mám tam bika na servis, nechej si ho ukázat a sáhni si jak chodí brzdy …

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Jako je hezky, ze ti chodi lehce mrtvej zdvih pacek, ale mackas je preci kvuli brzdeni, ne? A tam uz je ten komfort jinde.

                                0 0
                                • MartinXC  

                                  :-) Jsi nebezpečně rychlej, nejsi tu perzonifikovaný vícero lidmi ? Rozdělme to (komfort, vztaženo k brzdám na mém biku):

                                  • přední: není
                                  • zadní: tam stačí malá brzdná síla, v ruce to moc poznat není (k brždění stačí 1 prst). Určitý rozdíl vnímám v délce chodu páky v oblasti smyku, ale to moc nepoužívám.. (Kotouč má delší rozpětí pro blokování kola, Včko s XT pákou buď brzdí v nějakém spektru síly nebo už blokuje s necitlivou oblastí regulace bokování kola, s Ultimate pákou to bylo maličko lepší, dáno spíš ergonomií pod prsty a tím lepší citlivosti stisku. Pravda, špalky do V seřízené moc nemám.)

                                  Rozdíl V x kotouč (silný) je znát v mokru a s různým bordelem na ráfku – ten nikde nerozporuju. (teď spouštím stopky :-)

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    My jsme team :) Nikdy jsem k brzdeni nepouzival vic nez jeden prst… taky musim necim drzet riditka. A tim dalsim nejak nevim co jsi chtel rict. Takze u predni brzdy zadny komfort nemas. To je blby a u zadni je necitliva a smykujes. Je to tak?

                                    0 0
                                    • Pebe  

                                      Ne, ne, zadní smykuje, ale to nepoužívá.

                                      0 0
                                    • MartinXC  

                                      Opravdu dobrý čas, udělám si na tebe agenta a budu ti měřit rychlost reakce :-) Takže znovu, jinými slovy:

                                      • přední brzda: komfort (nastavení páky, brzdný projev, potřeba síly, pocitový průběh brzdné charakteristiky) výrazně lepší než mnohá hydra (pokud větší část z nich nebyla zavzdušněná)
                                      • zadní brzda: má rozpětí od „brzdí“ až po „smykuje“, na ovládání stačí 1 prst, komfort je obdobný jako u kotouče, v oblasti „smykuje“ má ostřejší charakteristiku než kotouč (což mi vzadu tak nevadí).

                                      Paňátno ?

                                      0 0
                              • enjoy  

                                srovnavat s 525 neni zrovna stastny,asi vis ze je to ten nejvetsi lowend..:-) ja furt nechci vytahovat hopy,ale zkus nekdy..:-)

                                0 0
                                • Peslezedirou  

                                  Někde jsem četl, že jsi měl s M4 nějaké problémy. O co šlo? Nešlo třeba o nechtěné zavzdušnění?Právě se rozhoduji mezi mechanikou Avid a Hope mini. Pro můj styl jěždění by měly stačit…Když jsem je zkoušel v prodejně na jednom bajku, tak mi přišel že brzd. páka chodí hodně ztuha o proti V brake a také měla docela vakl.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    jde o to,ze je pri kazdy jizde musim jakoby rozbrzit:-),nekolik zabrzdeni.ne treba po pul hodine ale po dni jo.nejak moc nikde nevedeli cim to je:-).ale uz to nehodlam resit:-).paky maji vakl,to potvrzuju:-),ale ja jezdim neustale s ukazovackem na pace takze to nernci a nedela to ani nic jinyho.jo a paka chodi prave tak,ze malem ani nevis ze ji mackas.

                                    0 0
                                    • Peslezedirou  

                                      Je pravda, že jsem je zkoušel jen v prodejně, bylo by lepší se na Mini projet. Ten vakl mě trošku zklamal, na tak krásně udělaný brzdě si to mohli vyřešit :o( Takových závad se právě u hydraulik bojím, ještě chvilku počkám a pak se rozhodnu :o)

                                      0 0
                              • kovar  

                                a co jsi v těch Deore měl za destičky? Pokud original Shimano M08, nebo destičky jedné, raději nejmenované, značky, tak se vůbec nedivím, že tě bolely zápěstí, protože s těmato deskama to brzdí prachbídně – jako véčka, dokonce v mokru M08 brzdí hůř než véčka a to tak, že nebrzdí téměř vůbec.

                                0 0
                                • MartinXC  

                                  Už je to skoro rok, nevím jistě, ale tipnul bych si že šly na bika z krabice, tedy desky orig.Shimano. Fakt je, že desky udělají moc jak v brzdném účinku tak i v průběhu síly.

                                  Včera jsem měl v rukách Hayes nine (XC), ty se mi projevem líbily, jen ta páka daleko od řidítek …

                                  Z kopce jezdím tak, že mám páku lehce namáčknutou a to prakticky žádná hydra neumožňuje – buď má páka velký odpor a bolí z ní ruka, nebo už brzdí. Teda taky mrak véček jsem viděl seštelovaných tak, jako by majitel měl mechanické protézy s hydraulickým pohonem místo rukou :-)

                                  Asi si budu muset půjčit Juicy, abych si to mohl naštelovat „do ruky“ a pak posoudit hydry znovu.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Paku si muzes pritahnout az temer k riditkum. Navic diky kratkemu mrtvemu chodu je zbytecny takhle jezdit s hydrama.

                                    0 0
                                    • MartinXC  

                                      U většiny hyder ne. Já si za ty roky zvykl, že když jedu z kopce, musím mít páku trochu namáčknutou pod prstem. Všude jinde mi páka blízko gripů vadí – takže mrtvý chod na brzdě mi vyhovuje.

                                      0 0
                                      • lubos  

                                        Kde to nejde ? Budu si pravdepodobne kupovat hydry tak at vim.

                                        0 0
                                        • rich  

                                          aj 525ky maju moznost menit vzdialenost paky od riaditok..vacsina to ma

                                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Tak to bylo velmi zabavne.

                            0 0
                      • RomanH  

                        I kdyz tvrdim, ze chod u meho Avidu je krasne hladky a davkovatelny (bodeny Aligator v cele delce, teflonove lanko) a brzdny vykon je vysoky, ma mechanika predsi jen jednu nevyhodu – dlouhe sjezdy (v loni v Alpach) – tam mi opravdu trnuly prsty. Ale v nasich podminkach bez problemu (v ramci XC, at me nikdo nechyta za slovo). Dalsi vec je ta, ze i pres tvrde bovdeny citis na konci propruzeni (to ale pouze na miste, kdyz testujes chod, pri jizde tak paku nikdy nezmacknes), coz u hyder neni. Na druhou stranu je jednoducha servisovatelnost kdekoliv, nepotrebuji s sebou na dovolenou tahat odvzdusnovaci sadu a kapalinu (i kdyz v pripade DOT to neni problem, benzinky jsou vsude). Ja se dlouho rozhodoval a nakonec jsem kvuli maximalni jednoduchosti a servisovatelnosti sahl po tom Avidu a vubec toho nelituji.

                        0 0
          • Otaku  

            hmm tak uz nejsou :(((

            0 0
            • pegal  

              Epici uz dosli? Hm tak nic ..

              0 0
              • Otaku  

                slecna povidala: uz tu mame jen jedno lko, ale to uz taky vlastne nebude (asi uz ho mel nekdo zamluveny) Ted doufam ze mi Sterba sezene toho Trance velikost 22"

                0 0
                • aku  

                  Kolik meris? Ja jsem minuly tyden kupoval 20" a staci. Vyska kolem 186cm

                  0 0
            • Otaku  

              ha! tak v listopadu ho muzu mit. Jen je tu jeden kosmeticky problem: bude s vckama. Sice je vymenim za kotouce, ale zustanou tam ty CEPY!! Hruza! Nebo ne?

              0 0
    • wroum  

      trance je dobrej. nebal bych se ho a z toho co tu bylo napsano bych ho bral i nejvic (nebo reigna).

      pojd nekdy vyvencit drobka na Tocnou. uz jsem v cajku :-)

      0 0
      • Otaku  

        Prima. ja ale asi mesic na kole nesedel – budu potrebovat chvili na rozhejbani..

        0 0
    • gaston  

      Dawg / Dawg dee-lux

      0 0
      • Otaku  

        No ta barva je takova… nezvykla. Jak se chová zadek u Kony? Mam dojem že to má nějaký mouchy..

        0 0
        • wroum  

          chova se OK (stejne jako drobek, je to totiz stejny system) a navic Dawg bude IMHO i v tvoji velikosti dost tuhej ram. Pritelkyne ma Dawga a kdyz sem si ho pujcil tak muzu rict jenom to, ze nemam vyhrady. funguje. a mouchy ma kazdy kolo. nektery ma musky a nektery celej roj :-)

          0 0
        • gaston  

          je to muj prvni full, ale nemam vyhrady. Jsem maximalne spokojenej jaky ty mouchy maj bejt

          0 0
          • gaston  

            jsem na konci vety zapomnel otaznik takze jaky ty mouchy ma dawg mit?

            0 0
            • Otaku  

              jaka je citlivost na mensi nerovnosti?

              0 0
              • gaston  

                nevim cemu rikas mensi nerovnost, ale pokud to nahustim na SAG 25% tak vcelku pobere vechno co ma, navic na ramu sou dve polohy tlemice. Ja to mam v te dal od ramu. Ta blizsi je snad progresivnejsi ci co, ale nezkousel jsem to. Jasne taky malonko houpe, ale zvyk sem si a ted si to uzivam. Chtit utrati 60K tak koupim dawga a necham ci vymenit vidli za nejakou poradnou.

                0 0
              • blue  

                jestli chces, zitra ti naskenuju test Dawg Dee-lux ze zarijovyho MBA… ze 6 endur skoncil ctvrtej, nic moc

                0 0
                • Otaku  

                  nemusis, Konu stejne nechci.

                  0 0
                • K2  

                  JAké další kola v tom testu byly?

                  0 0
                  • blue  

                    serazeno podle poradi vysledku (u poslednich dvou si nejsem jistej poradim):

                    giant reign 2 marin rock springs cann prophet kona dawg dee-lux gf cake gt idrive

                    0 0
                • Lister  

                  Pokud to nakonec budeš skenovat tak jedna kopie by se mi hodila. Sive jsem zatím svůj nákup odložil, ale do příští sezony bych našetřit mohl.

                  0 0
    • Meesha  

      co tohle? http://www.mtbs.cz/obrazek.html?… 11 nebo 14cm zdvih, ale kdo vi, kolik to bude vazit.

      0 0
    • Darkson  

      Scott Genius MC 50, ve slevě a ve velikosti XL přesně pro Tebe: http://www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

      0 0
      • Otaku  

        hmm hmm, jezdi to nekdo? Mam to koupit nebo ne? Ani google moc nezjistil..

        0 0
        • Lister  

          v prázdninovém Velu je testu fulů, a tohle kolo to vyhrálo

          0 0
          • Otaku  

            nelibi se mi ze tlumic zaroven slouzi jako blatnik :(

            0 0
            • davidak  

              na to můžeš dát neoprén, ne? mně se teda dost líbí..

              0 0
            • lubos  

              vypada to blbe ale imho to je lepsi nez treba Stumpjumper. Ale nevidel jsem to v blate tak nemuzu rict presne jak to bude zasvinene.

              0 0
            • gaston  

              tam je to udelane tak ze v klidu je cely pist v plasti tlemice a pri akci se vysouva ⇒ presne obracene nez ostatni tlumice ⇒ v klidu je chraneny pred bordelem, lae prakticka zkusenost = 0 aspon u mne :))

              0 0
      • Otaku  

        takze: „Kolo v teto velikosti jiz neni skladem v CR, jsme schopni zajistit z evropskeho skladu, bohuzel za cenu 59.990,– /sleva 10% z puvodni ceny/.“ :/

        0 0
    • Mamut  

      Planujem kupit Meridu ram. Neslo by sa niekde stretnut, ze by som si mohol skusit tvoj, ci mi 22" nebude malo? A zaroven odskusat ako sa to hybe.

      0 0
      • Otaku  

        no neke, vazne jdes do fulla? Pred vikendem se domluvime kde a kdy se sejde OK?

        0 0
        • Mamut  

          Pokial si z priamo z Prahy, ja by som si dosiel aj skor. Je zlava na 9000 za ram+tlmic+hlavove, tak ju nechcem prepast. 22" palcov sice len tak hocikto nekupuje, ale ak sa najde podobny zufalec ako ja…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.