• Bajker16

    Tak se den se dnem sešel,korunka s korunkou taky a já začal vybírat novýho bajka. Mám jasno,že by to měl být full. Momentálně se rozhoduju mezi bajkama viz. anketa. Použití…jednoduše řečeno – Brdy. Pohodový XC,občas delší výlet a sem tam nějaký závod. Díky moc.

    0 0
    • wroum  

      IMHO ani s jednim v tvym vyberu neslapnes vedle, ale doporucuju vyzkouset co se ti nejvic libi – kazdy se chova jinak.

      0 0
    • prvniodkonce  

      Ale no tak. Do Brd se jezdí chrtit a ne fullit :-)

      0 0
    • Pavlos  

      stumpy naprosto skvele kolo pro pohodove jezdeni

      www.cyklo69.cz/…/prodid-454/

      a spatne by nemuselo byt i norco fluid;)

      0 0
      • Bajker16  

        Právě kvůli tý slevě jsem ho tam dal,jinak bych se nevešel s penězma. Jinak na Norco Fluid 2 jsem koukal,ale mě se prostě nelíbí tenhle systém zadní stavby.

        0 0
    • Lister  

      můžu radit i když o těch kolech nic nevím :)

      No XCúAM tam vidím akorát toho Stumpyho :)

      No ale jinak jediný co bych s těhdle vyloučil je FSR XC, místo Trance možná Trance X (130mm).

      No ale pokud bych si už opravdu moh vybrat, tak beru tohle: img.cube.eu/bi­kes/radbilder/AM­S125_braun.jpg

      ale cenu do 50 tis nezaručuju :o)

      0 0
      • Lister  

        PS: trance jedině 2008 – sice designově se mi víc líbí starší, ale ten úbytek na váze je celkem zásadní :)

        0 0
        • KubaBajk  

          asi jak pro koho…pokud se nepletu,tak je to něco kolem 250ti gramů?Super,tak si na novém Trancovi můžu přibalit do batohu i lékárnu!! …celkem zásadní..achjo..

          0 0
      • MlokCZ  

        Ten Cube v osazení s RVL by mohl být k sehnání právě těsně přes těch 50tis. Osazení K24 s Talasem už je k sehnání tak kolem 60tis.

        0 0
        • Lister  

          no kdo jiný by to měl vědět líp :)

          Díky za doplnění, verze s RVL by myslím byla naprosto v pohodě, protože kdo ví jak budou pracovat nový foxky s upraveným tlumením, protože už ty letošní jsou pro mé vnímání pohodové funkce tak na hraně.........

          0 0
          • MlokCZ  

            Ona má být nějaká zásadní změna u nových Foxek? Jsem zatím nikde nezaregistroval a byl v domnění, že Talas 08 bude mít pouze 3 kosmetické změny (přepracovaná páčka zamykání, místo IS bude Posmount a přepracovaný úchyt hadičky brzdy). Já sem s Talasem i po odježděné celé sezóně spokojený, tak doufám, že na něm něco nezmění, co by se mi nelíbilo.

            0 0
            • KubaBajk  

              Všechny vzduchové Foxy(nevím,jestli Talas)mají mít pro rok 2008 úplně přepracované tlumení.

              0 0
              • MlokCZ  

                A nemáte někdo prosím nějaký odkaz na podrobnosti? Normálně bych si to sám našel, ale jsem ještě na bikovém prodlouženém víkendu na Šumavě a to gprs mi trošku omezuje možnosti, nejsem dost trpělivý čekat dlouho na otvírání odkazů, co bych našel.

                0 0
            • Pavlos  

              muze mi nekdo vysvetlit proc se vsichni zblaznili s postmountem?? to je manitou nejak podplatil nebo co?

              0 0
              • Lister  

                no prostě je to lepší systém uchycení :o)

                0 0
                • wroum  

                  beznejsi :D

                  0 0
                • Pavlos  

                  ani bych nerek

                  0 0
                  • Lister  

                    no asi jak pro koho :)

                    Pro mě jo, ale uznávám že se to třeba někumu nemusí líbit. ale prostě PM vidlice + PM kotva je pro mě asi nejlepší řešení

                    0 0
                    • Pavlos  

                      nj ale kdyby ten pm delali hned na 200 kotouc nebo davali i adaptery:/

                      0 0
                      • Lister  

                        no ale ono se to už u některých vidlic děje – tam kde je předpiklad hrubějšího zacházení je přímo PM na 200mm

                        Jinak pokud je kotouč 180mm a navářka standartní PM , tak tam ani žádný adaptér není potřeba......

                        0 0
                        • Pavlos  

                          nevim jak je to ted ale ja mel blacka a tam to bylo na 160kotouc

                          0 0
                          • Lister  

                            myslel jsem tím že pokud je navářka na 160mm a ty chceš 180mm kotouč, tak není třeba kupovat adaptér stačí dva další šroubky a pár podložek :-)

                            0 0
                • kubad  

                  výrobně je o poznání jednodušší a tím i levnější. Jestly je lepší to výrobce moc nezajímá :-(

                  0 0
                  • Misiak  

                    mne pride daleko jednoduchsie vyvrtanie 2 dier ako vyvrtanie 2 dier a nasledne rezanie zavitu.

                    0 0
                    • kubad  

                      je potřeba opracovat i dosedací plochy ale o tom to není. Hlavní rozdíl je ve výrobě těch noh vidlice – je to odlitek a na něm je mnohem jednodušší udělat dva výstupky na PM než uchycení IS

                      0 0
                      • Misiak  

                        uz ked mas raz formu na odlievanie tak to moze byt predsa jedno, nie? nevidim do problematiky odlievania a opracovavania , ale pripada mi to minimalne rovnako technicky narocne ak nie rovno jednoduchsie v pripade IS…

                        0 0
              • vlk  

                Jestli to nebude tím, že počítají s tím, že člověk občas strhne závit a pak od nich bude kupovat buď nové vnější nohy nebo celou vidlu :(

                0 0
                • Misiak  

                  no prave. bolo to to prve co ma napadlo ked sa to pred par rokmi zacalo rozmahat…

                  0 0
            • vojta  

              Hlavne zvysili nizkorychlostni utlum – cituji z posledniho Vela „charakteristicky projev nove generace vidlic Fox, ktere uprednostnuji stabilni projev pred maximalni citlivosti“ Takze Foxky letos asi nebudou etalonem citlivosti.

              0 0
              • MlokCZ  

                Už jsem taky něco našel. Je otázka, jaký bude přešně rozsah u RLC verze, kde se dá low speed compr. nastavovat. Snat to pro minimální nastavení nebude tak hrozné, uvidíme. Zase všude píšou něco o tom, že současně se dají foukat na menší tlak, což to zase kompenzuje. Ale nějaký pořádný test jsem zatím nenašel. Tak jen doufám, že mi Talas 08 nenaštve.

                0 0
                • vojta  

                  Opet jen dle Vela – vetsinu testu jezdili na tovarni, tedy minimalni nastaveni komprese, kdy vidlice byla jiz „dostatecne stabilni“. Taky mne docela prekvapilo jejich zarazeni GT Force se 150mm zdvihem mezi XC fully. Kam ten svet speje … :-)

                  0 0
                  • TheIF  

                    150–160 je pro pohodový XC/All mountain to prave ;-)

                    0 0
                    • vojta  

                      u tebe mne tento nazor prilis neprekvapuje ;-)

                      0 0
                    • vlk  

                      :) jo a pak tito lidé při vyjížce s ostatními XC Hartailisty do sebe cpou speed 8 a podobné sračky. Já bych to zase s tím zdvihem tak nepřeháněl.

                      0 0
                      • TheIF  

                        Protže XC Hartailisty neuměj jezdit pohodu a furt se někam ženou..

                        0 0
    • cabbage  

      Pohodový XC? Tak to nekupuj nic s 10/10 zdvihama a jdi rovnou na něco jako je Specialized Pitch – otázkou je, jak hodláš jezdit závody – na pohodu bude stačit bez problémů, ale závodnější pojetí už to bude jen v případě, že náš kondičku jako Darkson..

      0 0
      • Bajker16  

        Pohoda je širokej pojem :-). Nechci žádnou extra houpačku,takže když šlápnu do pedálů,tak aby to trochu jelo. Jinak moje závodní tempo je asi jako výletní tempo chrtů (za předpokladu že vědějí co to je :-) ). Akorát už mě to věčný drncaní na kořenech nebaví,tak jsem si řekl že radši full a momentálně to vypadá na toho Stumpyho.

        0 0
        • Lister  

          výletní tempo chrtů…

          ?????????????

          jo to známe…jasně jedem na pohodu, joooo určitě pojedem na pohodu.......na tepáku 200…proč tak valíš.....já myslel že ti to tak vyhovuje........tak spomalíme ne.........spo­malíme o 1km a na tepáku už jen 195 :oD

          0 0
          • Bajker16  

            Podobný…Skupinka mi ujede asi o deset minut a když je konečně dojedu s jazykem zamotaným až v kotouči,sotva vydechnu a už slyším „tak do toho trošku šlápneme“ = „pohodový“ vyjetí po závodě :-)

            0 0
        • cabbage  

          ono, hodnota zdvihu a odezva od pedálů jsou 2 nepříliš související veličiny;-)

          0 0
    • jecnak  

      Osobne bych se nenechal moc zviklat nazorama jako ze na XC je idealni 160/160. Na kratky blbnuti je to fajn a kdyz ma clovek fyzicku, tak zvladne drzet tempo s ostanima na HTckach, ale spis bych popremyslel co ted jezdis s kym jezdis abys nebyl jediny se zdvihy nad 130, protoze je to proste limitujici.

      Mne se treba libi Reign, hlavne kvuli docela hravy geometrii a pritom to je kolo co slusne jede a nevazi kdo vi kolik. Cimz ale netvrdim, ze ostatni navrhy jsou spatny. Osobne bych si pujcil a zkusil a pak vzal co se ti nejvic bude libit.

      0 0
      • jecnak  

        Ono totiz kdyz nemas techniku, tak te ani sjezdak nezachrani. Nejlepsi tlumice jsou totiz ruce a nohy :-P

        0 0
        • Luka  

          no u nekterych je hlavnim tlumicem hlava.. teda, ne ze bych narazela na vas habibovsko-jecnakovitej „slet“ v Kokorine..to nee… jen ze kdyz to nejni v hlave, tak ti ani nohy/ruce/kolo nepomuzou...... :)

          0 0
        • Manas  

          Manas.

          0 0
        • marapara  

          … s těma tlumičema bych to ještě trochu rozšířil … nejlepší tlumiče vášní jsou tepláky :)))

          0 0
        • fousek  

          To sou kecy, me zachranuje vidle a tlumic kazdou chvily

          0 0
        • cabbage  

          Ono když nemáš kondici, tak tě ani HT nezachrání:-P

          0 0
      • warzone  

        Jazdim Reigna stvrty mesiac(150/160mm­,15,1kg)a skusal som aj nejake cyklomaratony,ale to uz moc na to nieje…ak trvas na tych maratonoch,tak potom skor ten Cube s Revelation.Reign je super bike,pohodove XC,AM,Endurko,light FR,ale maratony by ta asi na nom moc nebavili ked vidis ako ta ty chrti obehuju :o)

        0 0
    • Grinch  

      Ahoj,a co meridka? viz můj profil…maximální spokojenost…za málo peněz hodně muziky, le komponenty sem si ladil sám a ladit budu…ted bude obměna za xt 08 kdyby měl někdo zájem o xt 06/07, dejte vědět… www.bike-forum.cz/…se_biky.html?…

      0 0
      • Grinch  

        Jinak nechce nekdo ram??? k máni by byl rám, včetně druhého tlumiče LRS SPV Swinger 2006…najeto 150km po revizi (PC 11500,–) a dal bych to asi aj s tim Reconem..nalitani celkem 1800km, super stav bez provozních vad…jen tak kdyby náhodou někdo něco…:D

        0 0
      • fousek  

        Pokud by se pod toho duroloxe podepsal Milan1 tak by to asi nebylo marny:-)

        0 0
    • Bajker16  

      Tak se to trošku zamíchalo…ve středu jedu pro epica :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.