MERIDA - špatná konstrukce rámu

66 nepřečtených
  • Belial

    Kamarád si před půl rokem koupil Meridu, tuším MATTS MIAMI. Zadní stavba je špatně navržená a přehazovačka neustále mlátí do rámu. Při jízdě na nejmenším převodu vzadu je přehazovačka asi 5mm od rámu. Stačí potom lehčí nerovnost a už to klepe. Větší nerovnost a mlátí. To je ale vedlejší. Horší je, že toto mlácení pravděpodobně kroutí přehazovačku. V servisu mu řekli, že jí ohnul o „něco“ při jízdě, ale když už to nyní reklamoval asi po třetí, je věc „pro mně“ naprosto jasná. Doporučil jsem mu a? to kolo vrátí pro skrytou vadu, ale jak dopadne? Varuju!!!

    0 0
    • JMT  

      a to je to jedno z nejprodavanejsich kol :-(

      0 0
    • hanzzo  

      zrovna sem si ji chtel koupit, ale nakonec sem si prihodil par tisic a sel sem do gary fisher tassajara.. Treba sem dobre udelal, kdyz to tak ctu :) Ale spis slo holt o to ze mel smulu na blbej kus..

      0 0
      • Floydie  

        ten fisher ma desnej ram :-) Trubky jak z favorita

        0 0
      • Belial  

        Ne, ne. Díval jsem se v obchodě i na jiné a je to to samé. Na mém GT a RockMachine od přítelkyně se to takto rámu nepřibližuje ani z daleka. Nikomu by to nevadilo. A? si to klidně mlátí, ale pokud to asi po 300km rozhasí přehazku, je to na zvážení.

        0 0
        • kovar  

          no kdysi se to mlácení u HT merid i na BF řešilo (přes všechny vychytávky, laborování s řetězem a štelování předpětí to prostě mlátilo mnohem více než u jiných značek), holt patka nebo svár u patky u Meridy měli k přehazovaččce mnohem blíž než je zdrávo, patka prostě zabíhala moc dole. Ale to už je nějaký ten pátek, že by to ještě od té doby nevychytali?

          0 0
        • kovar  

          jo ještě něco. Zkoušel jsi točit šroubkem předpětí (již zde zmiňovaném) a nezlepšilo se? V každém případě obal postižené místo nějakou gumou třeba. A že ti to mlácení rozhasí přehazovačku, není to třeba díky tomu se přehazka nárazem sveze (natlačuje) po rámu blíž ke kolu, pokud přehazka mlátí vodítkem? Nebo další rada- nejezdi na nerovnostech při nejmenším pastorku:-)

          0 0
          • lubos  

            Nebo tam dat SRAM prehazku, ta se mi zda nema ten problem.

            0 0
          • Phoebe  

            Zdar kovar, moje Merida z 2002 má ten samý problém. Pořád to mlátí, stačí i lehčí terén a je to jak v cirkuse. Divím se, že to ještě neodstranili. Jelikož mi to už mlátí 3 roky, tak už jsem si tak nějak zvykl.

            0 0
    • milan1  
      • Odstraneno na pozadavek usera –
      0 0
    • Orbis  

      to se mi nejak nezdá, byl jsem se ted na Miami podivat u nas v obchodě, a i když je na nejtěžším převodě, tak je tam tak centimentr:-) zdá se mi, že je to v něčem jiném neklepe třeba řetěz? nebo nemá špatně nastavený doraz, a ramenio přehazovačky se dotýká rámu? na mym matts pro je zadní stavba řešena uplně stejně, akorat je tam jinej prolis v zadní vzpěře i nohách, ale patka je stejna, a nic neklepe:-)

      0 0
      • Orbis  

        anebo je opravdu ohlá patka:-) chtělo by to fotku:o)

        0 0
    • Medunka  

      Mam najeto 350 a neklape nic

      0 0
    • Andrzej  

      na moji meride mi to taky hrozne mlatilo, mam tam spis kratsi retez, sroubek dorvany na max, ale pomohlo az, kdyz sem na prehazovacku dal kus stareho gripu (mechovky)

      0 0
    • Vladim73  

      Po přečtení tohohle fóra jsem se hned díval a na mojí Meridě (MATTS Special edition D) mám asi centimetr místa nikdy sem neměl pocit,že by mi to nějak mlátilo. Dřív sem měl Authora a bylo to horší.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já mám autora, mladá má autora, oba tam máme dva až tři centimetry místa… Když se podíváš v obchodě na vystavený kusy, všechno více méně stejný. Takže zdá se mi to jako trošku hloupost… no to je jedno, nevim co si měl za autora…

        BTW: Author je lepší :o))))))))))))

        0 0
    • Pida  

      Mám Giant Iguana a přehazka mi běžně mlátí o svár patky jako zběsilá. Snažil jsem laborovat s délkou řetězu, předpětím pružiny, ale věčinou to přestalo řadit. Takže mam neoprenovej kryt pod řetězem přetaženej až přes ten svár a necham ji, a? si mlátí. Jinak cca 3000 km na deore přehazce a nemá to na ní žádnej vliv

      0 0
    • gobike  

      Tady někdo něco pokazí, nebo si neumí přehazku pořádně nastavit a svádí to na chuderku Meridku. Styďte se! :-)

      0 0
    • Daf  

      Tohle delaj kola co maji kratkou patku u prehazovacky, nebo takove ramy ktere maji tvarovane patky tak, ze trubky spodni vidlice jsou pod urovni osy zadniho kola. Vetsinou se s tim neda nic udelat. Maximalne omotat vidlici nejakou gumou, aby to nemlatilo :(

      0 0
      • Belial  

        Konečně to někdo dobře a srozumitelně napsal :-). Toto je přesně ten případ.

        0 0
      • MaPa  

        …nebo koupit novou (inverní) přehazku LX, která už kolem sebe má ochrannou gumičku

        0 0
    • MattsSpeed  

      odmontuj shomani a namontuj sram, hned to bude no niecom inom..

      0 0
    • Dumbo  

      je zvykom vyriesit to takto… teda apon ja to mam poriesene tak ze mam zadnu stavbu v mieste stretu prehadzovacky a ramu namotanu asi 1,5cm vrstvu starej duse… stiahnutu izolepou… odvtedy je vzadu krásne ticho…

      0 0
      • Belial  

        A nepřipadá vám divné dělat takové opičárny na kole za bezmála 20000,– ???

        0 0
        • wroum  

          uplne stejnou opicarnu mam na ramu za 35 000 Kc. :-)

          0 0
        • Orbis  

          tak nevim jestli je lepší ničit rám na kole za 20 kkč nebo ho omotat, a neničit ho:-) stejně bys měl zadní vidli vomlácenou vod řetězu, takže je to 10%fční:-)

          0 0
        • Andrzej  

          to rikej lidem, kteri maji meridu moc radi(nedavno tu nekdo myslim kritizoval specialized apod…) ja to mam na kole za vic jak 40000 a rozhodne mi to pripada divne…

          0 0
    • jihra  

      Já mám zase jiný problém s rámem Merida. Mám nějakou starší Meridu, teď nevím z hlavy typ, je to cross. No a ten má dost blbý úhel sedlové trubky – prostě trubka je moc „kolmá“. I když mám sedlo posunuté maximálně dozadu, tak sedím moc v předu. Dal jsem na to kolo ještě paralerogramovou odpruženou sedlovku Suntour – ten paralerogram to sedlo posunul ještě o kousek dozadu, ale furt to není ono. A nebo jsem blbě narostl.

      0 0
      • FAF  

        Ano je to problem vyrobcu,tiez som sa s tym uz stretol.Reklamacia nepomoze iba ak by si vybral iny typ ramu. Ale staci ak miesto dotyku prehadzovaca a rámu ovinie neoprenom,ten asi vias tlmi a pohlcuje narazy ako guma.

        0 0
        • Palo TT  

          A ten vyrobca je Shitmano. Ich prehadzky buchaju (viac ci menej) do vsetkych ramov.

          0 0
          • Smazaný účet  

            neni pravda… do všech blbejch rámů možná

            0 0
            • lubos  

              A ako to, ze SRAM nebucha ani do tych „zlych“ ramov ? Cim to asi tak bude :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já reagoval na to, že shimano bouchá do všech rámu i do těch dobrejch. takže tvoje připomínka ohledně sramu je trochu mimo. NIcméně Sram bude asi na tenhle problém lepší. To jsi chtěl slyšet?

                0 0
              • Gatier  

                Lebo nie je tak dokonale rieseny a neotaca sa v tomto smere ako Shimano. Ostava v zadnej polohe a nepriblizuje sa k vidlici.

                0 0
    •  

      Tak nejako se mi zalibil ram Merida Matts Special Edition, jak je to u nej s tim klepanim, z obrazku to vypada dost spatne, i u myho soucasnyho kola to dost klepe, a tak by me zajimaly nazory lidi co maj tenhle ram

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.