2? - AM 26" + hliníkový AM 650b do 12kg

32 nepřečtených
  • om40

    mám dva dotazy:

    vyrábí ještě někdo aktuálně All Mountain na 26" kolech?

    doporučíte hliníkový 650b All Mountain do 12kg na pedálech?

    prasknul mi rám na nejoblíbenějším kole. variantu náhrady prasklého dílu nebo jeho opravu už řeším. samozřejmě se při vidině výdajů nabízí otázka, jestli se neposunout někam jinam. jenže MTB scéna se posunula směrem, který je mi cizí. 650b mi žádné výhody nepřináší (29 to samý) a budu se mu vyhýbat dokud to půjde. takže mě zajímá, jestli existujou nějaký garážovky, který se celoodpruženým 26" věnují. vlastně by mi stačil rám (na vidli se 140mm).

    druhý dotaz je vlastně jen doplněk – nic takového jsem zatím nenašel. zdvihy min 140mm.

    diskuzi o větších průměrech nebo smyslu váhových limitů vyvolávat nechci. každej máme svý preference.

    díky

    0 0
    • Mysee  

      Tak AM bike na 140 mm ať už 26 nebo 27,5 do 12 kg s pedálama bude celkem darda peněz. Jsem zvědav co ostatní poradí. Já kupoval spíš XC Canyon Nerve 8.0 za 55 a z 12,5 přibral skoro ke 13 kg. A nezdá se mi těžkej. Správná funkčnost AM biku do 12 kg bude celkem oříšek, řekl bych.

      0 0
    • black.horse  

      Liteville 301… výměnou vahadel se nastavuje na 140 nebo 160mm, lze jezdit na 26" a váha je na hliník slušná, celé kolo půjde dostat na 12kg v nějakém dražším složení.

      Edit: imho rozdíl mezi 27,5" a 26" je tak malej, že i 27,5" rám to 26" kolo vzadu snese…

      0 0
      • om40  

        no to je fak. 26ky můžu dát na každej rám:)

        Liteville by se asi vlezl. dobrý nápad. známý má kolo na rámu Turner 650b a váha jen tak tak přelítla 12kg.

        0 0
        • scret  

          tak 301ku neni problem dostat na 12kg i s pedalama, ale levne to nebude:)

          0 0
          • om40  

            no mě není úplně jasný, jestli je LV 26"positive. v doporučeních pro velikost M je vzadu 26 a vepredu 650b a když vyplňuju napředek údaje pro 26", hází to errory. po navýšení čísel už to geo vypočítá. tak nevím, co to znamená. Psal jsem známýmu s LV, jestli tuší, jinak je to na dotaz přímo u LV.

            0 0
            • black.horse  

              tak dozadu 26" je dle toho co jsi napsal jasná volba. No a předek je to jedno, tam jde o celkovou výšku setu vidle + kolo kvůli zachování geo… např. chceš víc položit hlavu dáš vyšší zdvih a nebo větší přední kolo, nebo naopak nechceš tak položenou hlavu a tak dáš menší kolo a nebo menší zdvi vidle. Kombinovat lze dle potřeby a upřímně mám 180–140 talase a když po výjezdu zapomenu sníženej předek o 4cm, tak si toho mnohdy všimnu až za hodinu… 1cm na vidlici udělá cca 0,5° na úhlu hlavy. Jinak když si vezmeš 2015 model, máš klid, jsou 26" s tím, že do XLka se dá 27,5" narvat „neofiko“, 2016 modely myslím budou v průběhu jara.

              0 0
            • scret  

              Tak nemusis brat MK12ku, ktera je nejnovejsi a ani nevim, jestli uz je dostupna…

              Kdyz vezmes „starsi“ model, tak ten je primo na 26 nebo 27,5/26…

              A jak pise black.horse, tak ten predek je delanej tak, aby sis to mohl vyladit… od trailbiku po nekompromisni enduro…

              0 0
        • tonik666  

          S 26 kolama na 27,5 ramu bys mohl mit nizko stred.

          Posledni novej celopero ram na 26 a jeden z nejmodernejsich 26 ramu ke Transition Suppressor.

          0 0
          • om40  

            BRAVO. tak to je první varianta na světě. pro mě škoda velkých zdvihů, ale je to cesta.

            pokud toto téma někoho zajímá – spešl by 26" uměl kdyby chtěl – dětskou variantu má – Camber Grom.

            0 0
            • tonik666  

              Tak pokud bys chtěl 26, tak jsou ještě Banshee bikes, kde pomocí výměnných zadních patek můžeš mít rám přizpůsobený na 26. Tak to jezdím třeba já, mám Spitfira na 26 kolech se 160mm 27,5 vidlí a 26 patkami. Ale kolo se 12kg z toho nikdy nebude ( i když by to asi teoreticky šlo :).

              0 0
              • om40  

                no ještě lepší – mě to Banshee spitfire na jejich stránce ukazuje se zdvihem zadku 140mm. to mi stačí. zase oba bajky jsou vepředu hodně dozadu nakopnutý. a mají o 5 a 8cm delší wheelbase oproti mýmu. je dobrý vědět, že aspoň něco existuje. ale raději bych něco kratšího, živějšího, než víc na sjezd orientovanýho.

                0 0
                • scret  

                  chces teleskop nebo ne? prtze ten ti hodi klidne 300g navic…

                  0 0
              • scret  

                s Banshee nema na tu vahu moc sanci… i s LV to nebude zadarmo a tak jednoduchy…

                0 0
                • tonik666  

                  Taky myslím, že nemá. Moje má 14,7. Když uberu 1kg na kolech a pláštích, 300g na tlumiči (CCDB vs. Fox) a 200g na sedlovce (teleskop vs. pevná), tak jsem furt na 13,2kg. Ubírat na zbytku už by bylo dost drahé a šlo to pomalu.

                  0 0
    • pocestny  

      Jsem to pochopil, že uvažuješ i o 26" rámu. Co ostatní parametry, kromě 26" a zdvihu? Asi ti nebude sedět tlumič, zadní osa, sedlovka, případně přesmyk, délka krku vidly, …a co budget?

      Co třeba výprodej 26" AM rámů od Commencalu? Nebude to lehké, ale bude to třída.

      0 0
      • om40  

        co se týká 26" uvažuju o celým MTB nebo jen o rámu, kde bych využil alespoň lehký kola. zajímá mě, co se ještě s 26" děje aktuálně. 650b AM v hliníku jsem v týhle váze nenašel – ale nijak se v tom rozměru neorientuju. doteď jsem nemusel.

        Commencala mám Absoluta a spokojenost. ale nízký váhy u nich nejsou. v neděli jsem potkal na vyjížďce borce s 650b Meta (asi takhle se to jmenuje), nejvyšší řada SRAM a povídal, že váha je skoro 14kg na pedálech. velký kola, velká váha – nic pro mě.

        0 0
        • čel.A  

          Myslím, ze ty kola na celkové váze moc nedělají. Mám DT a rozdíl 26 a 27,5 je 50gr, něco pláště, ale víc než 200gr to v celku nebude.

          0 0
    • mr.antik  

      Giant Trance v karbonu (taky záleží na velikosti) by se mohl dostat v pohodě, s teleskopem to už bude horší

      0 0
      • om40  

        hliník se odstěhoval do Humpolce?

        0 0
        • mr.antik  

          sory to sem přehlíd, každopádně bud to to za takovou raketu že bych radši šel do karbonu než to honit po ultralhekých komponentech… Diskuzi o použitelnosti nechci rozpoutávat :-)

          0 0
          • om40  

            né, to je v pohodě. kdybych šel cestou ústupkú od ideálu, tak nejdřiv budu v karbonu hledat nějaký 26" zbytky:

            http://www.bradsky.cz/…-p-6755.html

            jestli to teda maj. kámoš pro to před časem jel a Heety nebyly. Nějakýho Haibike koupil, teď už nevím co, s elektronicky řízeným tlumičem nebo co.

            0 0
            • mr.antik  

              Tyhle hmotnosti bych bral trošku s větší rezervou, navíc s takovýma komponentama.....

              0 0
              • Mysee  

                XLC/Alex kola, Deore/SLX, 150 mm, Fat Alberty a teleskop 11,9 kg? :D Bradský zase perlí. Tipoval bych spíš miniálně 14 kg s pedály.

                0 0
                • om40  

                  tak mimo může být i výrobce. ale karbon na 26" do 12kg není vůbec žádný zázrak. fakt je, že vůči týhle verzi je ten váhový rozdíl minimální.

                  http://www.bradsky.cz/…-p-6756.html

                  nevím jaký je ten levnější Heet rok.

                  0 0
    • om40  

      a vůbec, netušíte jestli existuje nějakej web pro 26-inchers?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.