• M1R3K

    co si myslite, ze to je? http://sweb.cz/…Img_1134.jpg dneska jsem to objevil…myslel jsem, ze to seskrabnu..to neslo, pak jsem to trosku zabrousil brzdovou destickou (rucne)…ale stejne se mi to nelibi. Bylo to celkem znatelne vysoky, ale nemeril jsem to..asi tak neco okolo pul milimetru. Ten kotouc uz je tak trochu uzsi..obrzdenej. Byl bych stastnej, kdyby to byla vyrobni vada a mohl bych to vyreklamovat..pac je ten kotouc diky stromu trosku krivej:-)…ale to asi bohuzel, takhle nedopadne.

    0 0
    • Cabannas  

      To vypada jak dira v kotouči! Musiš jezdit ja prace, že je tak zničenej.

      0 0
    • slou  

      Hmm, něco podobneho znam, ale ne tak velke. Vypada to jak napečená kapička kovu. Jak to vzniká nevím (teda kromě teorie že to je kousek z obložení destičky, který se utrhne a nalepí při pořádném zahřátí kotouče a zůstane tam), ale velice pěkně to dokáže rozdělit obložení na destičce, když je to trošku vyšší.Ale já to vždycky pomocí šroubováku odloupnul. A bylo to.

      0 0
      • M1R3K  

        takze myslis, ze je to jen na povrchu? ..jdu pro sroubovak.

        0 0
      • M1R3K  

        asi mas pravdu..jsem se s tim ted deset minut pral a kousicek jsem snad odloupnul…ale skoro to vypada, ze vic utrpel kotouc nez „napecenina“..bude to chtit neco jinyho nez sroubovak.

        0 0
        • wroum  

          kladivo a majzlik :-P

          0 0
        • slou  

          No podle té fotky to je dost velké. Jak jsem psal u mne to bylo tretinové. Akorát první byl větší a ten sem potom zabrousil – samozřejmě s citem a rozumem.

          0 0
    • dudek35  

      No, já bych to tipnul na vadu meteriálu. Asi porezita, do které se dostala vlhkost a začalo to korodovat nebo rezivět.A to by bylo na reklamaci..

      0 0
    • Quake 9.0  

      Takovouhle neplechu ti udělá ocel na kluzných částech když se nemažou → vypadá, že je měkčí materiál kotouče a ten nestíhá zatížení. Může to být způsobeno vyhřátím kotouče někde při intenzivním brždění a nebo vadou materiálu. Vyber si. S reklamací to je tak 50/50.

      0 0
      • M1R3K  

        bych asi rekl, ze s tou reklamaci ta snace bude daleko mensi..mi reknou, ze neumim brzdit a ze na to neni ten kotouc delanej, ze si mam koupit vetsi. btw ten kotouc uz je dost slusne vybrousenej..ted, jak jsem do nej rypal sroubovakem, tak jsme si toho koryta v nem lip vsimnul..

        0 0
        • Quake 9.0  

          Ten kotouč nemám v ruce a tak jsem jen odhadnul 50% materiál a 50% použití. Co víc, musíš vědět Ty. Jen z praktické zkušenosti vím, že na kluzných částech namáhaných vysokým tlakem Ti udělá ocel takovýto „žmolek“, který je, vlivem plastické deformace, pevnější než vlastní materiál. To je základ pro solidní drážku v jakékoliv kluzné ploše. Tak asi tak podle praxe.

          0 0
    • hydrant  

      no vypadá to jako kdybys o kotouč škrtnul při svařování

      0 0
    • M1R3K  

      ..jsem dosel k nazoru, ze asi stejne bych uz mel ten kotouc vyhodit…

      na tyhle fotce http://sweb.cz/…Img_1140.jpg je videt cely vybrouseny koryto (hlavne vlevo a v popredi)

      a tady ta tloustka http://sweb.cz/…Img_1141.jpg (nejlip vpravo v „elipsach“)

      nemeli by se ty koutoce sjizdet rovnomerneji..na obvodu jsou skoro novy.

      0 0
      • M1R3K  

        a nemate nekdo tip na novej kotouc? jakej, kde v praze, za kolik? a nemam zkusit vetsi prumer nez ten defaultni, co jsem mel doted…imho 160. (hayes hfx-9 xc)

        0 0
        • rhuman  

          cykloprofi a2z

          0 0
          • M1R3K  

            ale napr. ty pily a2z nejsou az tak supr,e? takovy ABS,e? se mi sice libej, ale zas se rychlejc sjedou, kdyz je tam toho materialu min nebo ne?

            0 0
        • Otelo  

          ja by som bral nieco co ma viac kotuca a menej prazdnoty (nicoty – vid. nekonecny pribeh). stred mas vybruseny lebo tam dokopy nie je material.

          0 0
    • hanz  

      normálka…napečenej kousek desky…seškrábni co pude šroubovákem a zbytek(když bude třeba) zabruš brouskem…dělal jsem to už nekolikrát a nikdy se nic nestalo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.