• Martas

    Zdravím, prosím o radu,rozhodl jsem se že už nechci jenom přihlížet,číst a fandit tomuto krásnému sportu(koníčku),ale opravdu JEZDIT!!! .Chci si koupit horské kolo do částky max 30.000kč,nejlépe včetně výbavy(obuv,o­blečení atd.) Je mi 36let,váha 83kg,výška 183cm na kole jem jezdil pouze s rodinou na pivo,zmrzlinu … Opravdu bych chtěl jezdit v terénu(les,polní cesty atd…) Nějaký pruzkum z mé strany již proběhl, KELLYS IMAGINE,DEMA SF,APACHE BLACK HAWK,ROCK MACHINE TORRENT/TSUNA­MI/,AMULET 11,1,.AC STAR TRX RACE…,ale opravdu jsem LAIK Prosím o rady ,tipy ,čemu dát přednost a jiné. Vřelý dík za rady.Martin

    0 0
    • Quake 9.0  

      Třeba tohle: http://www.marin.co.uk/…kes/2545.jpg je za 28990,– na http://www.marinbikes.cz

      0 0
    • Siddha  

      Martas proklikej si historii tohle se tu resi kazdej druhej den, budes tam mit spoustu rad a nametu…

      0 0
    • orca  

      No začnu asi takhle . Pokud chceš za komplet dát max 30 000,– . Tak počítej . Trtry cca 2000,– ; naslapy 1000,– ; kratasy 500,– ; dres 700,– ; ( dale muzes uvazovat o kosiku + rohy + dlouhe kalhoty + bunda + tachometr + blatniky = nalsi penize )To je zhruba spodni hranice a budes se muset hledat (mnozi me tady ukamnuji pri pohledu na tyhle ceny ale pokud nebudes moc fajnovej tak sezenes) takze na kolo ti zbude cca 26 000,– V teto relaci si myslim neni problem koupit neco dobreho bez kotoucovych brzd. Dej prednost kvalitnim nabam , rafkum . Koukni třeba na nabidku CUBE . Dej vedej jak jsi nakoupil :-)

      0 0
      • Lance  

        skoly nemam,ale 30000 – 2000 – 1000 – 500 – 700 – to co mas v zavorce cirka hodne uberu 3500 = daleko min nez 26000 to cca tam moc neomlouva

        0 0
      • pegal  

        Jen ne blatniky… To je tak neuveritelny kyc… (asi jako kripl triangl u GT – muj nazor) :)

        0 0
        • Mustafa  

          Blatníky bych rozhodně nepodceňoval.Jak jsem již jednou psal,když ve vyšší rychlosti rozjedeš v lese hovno je mnohem příjemnější si opláchnout v potoce blatník než si leštit nohu.Krom toho když je mokro a chci se projet,je pro mě milejší nasadit kýčové blatníky než být celej zasranej.

          0 0
    • Corbett  

      Teď už bych nekupoval, počkal bych až nastanou slevy, tzn. že už se budou nabízet kola 06. Kola které teď máš za 35, budeš mít za 28. Má druhá rada je, nešetři na rámu a vidlici. Raději kup kolo s niší řadou a V brzdami, ale vidla a? je kvalitní. Nikdy toho nebudeš litovat. Má zkušenost.

      PS: nebo počkej na akci od KELLYSA. Každý rok má akci na KELLYS MOBSTAR (září,říjen) super kolo za dobrý prachy 30000Kč i s pěkným dresem.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To muze byt problem s tema Veckama… kvalitni ramy a vidlice uz vetsinou nemaji cepy na Vecka.

        0 0
        • Corbett  

          To by jsme se mohli hádat opět do nekonečna. Podle tebe kola za 30000 které mají V brzdy nemají kvalitní rám? Tzn. že ti co si koupí kolo za tyhle prachy mají plečku, ale ve chvíli kdy to samé kolo má kotouče už má i kvalitní rám. Nejsem 100% zastáncem V brzd, ale loni jsem kupoval kolo za tyhle prachy, mám dobrou vidli a dobrý rám. O výbavě se nebudem bavit, ta je odpovídající, ale to samé kolo s kotoučema by stálo o dost víc.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            http://www.marin.co.uk/…kes/2545.jpg Rikam, ze to muze byt problem. Nerikam ze, kdyz ma neco navarky na Vecka, ze to je nekvalitni. Ale rikam, ze kvalitni komponenty je tam mit vubec nemusi. Pak si koupi kotouce a bude vozit zbytecne tezsi ram a vidlici s neesteticky trcicima cepama na Vecka.

            0 0
    • Pá-dlista1  

      Kona Caldera GT Avalanche 0,5 disc. … jako vzdycky, kdyz se letos nekdo pta na kolo do 30.

      0 0
      • pegal  

        Tak jsme se zasmali a ted vazne… :)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Zatim tady padly jen same plecky a herky a tak jsem pridal aspon to nejlepsi co letos muze za MOC 30klacku sehnat, kdyz //Opravdu bych chtěl jezdit v terénu(les,polní cesty atd…) //

          0 0
          • pegal  

            Zatim tady padly jen same plecky a herky a tak jsem pridal aspon to nejlepsi .......... myslis..... ale kdyz to rikas… :)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              …// co letos muze za MOC 30klacku sehnat // Staci mi to vyvratit a ja dam pokoj. Tim vazelinovym Marinem s vidlickou ani nezacinej.

              0 0
              • pegal  

                Me se Marin nepaci..

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To uz davas tip na lepsi nebo ho hazis na hromadu k tomu Marinu? Vazelinka na vidlici, loutkovy divadlo misto brzd (ten termin se mi libi:)…

                  0 0
                  • pegal  

                    V tyhle cenovy kategorii ti tam tezko nekdo da Foxe.

                    A nevim co sledujes tou marcoskou, vzdyt je tezka jako prase.. :)

                    0 0
              • Lance  

                Pádlista: Hlavně bych si přál, aby se lidi při čtení tohohle rozhovoru nenudili :) Neni důležité na čem, ale jak jezdíš!

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jenze tady jde o to jak investovat co nejlepe jeho tricet klacku, aby ho jezdeni bavilo.

                  Krom toho jsem myslel, ze je jedno jestli Intense M1, Specialized Demo nebo Norco Team DH :-D

                  0 0
              • Lance  

                si me zklamal sem myslel,ze jezdis na kolech aspon za 500000 a ty pritom hm

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ja mam celkem soudnost si myslim a vim za co se vyplati priplatit a co nevyuziju. Kdyby meli takovou vlastnost vsichni clenove nasi domacnosti :)

                  0 0
              • Nikdo  

                Ted nejak nechapu ? Ten Marin Nail Trail ma vidli Black Super, to je doufam olejovka.

                0 0
                • cabbage  

                  „Answer Axel Super, with Rapid Travel Wind Down, 90mm – 120mm of travel, with Rebound Adjuster and Lockout“ akorat sem netusil ze ma axel 120zdvih.....

                  0 0
                  • Nikdo  

                    Aha uz to asi chapu ono se to s Blackem prodava asi jenom u nas, ale v zahranici tam maji Axela (dobre jim tak :). Staci se mrknout na ceske stranky Marinu. Jinak ja jsem to kolo videl a nevypada vubec spatne (lip nez na fotce) a ten Black tam opravdu byl, akorat ram mi prisel takovy subtilni proti memu Avalanchi.

                    0 0
      • goofy  

        Tak se divam, ze se to tu reshi zase… Musim souhlasit s Pá-dlistou: Kona nebo GT… Nic jineho mne letos nenatchlo…

        0 0
    • ecllipse  

      já osobně mám ROCK MACHINE TORRENT a jsem s ním dost spokojenej…najeto něco kolem 15tisíc a zatím všechno v pohodě…a to to kolo vůbec nešetřím:)

      0 0
    • climber  

      hele nevim teda odkud jsi, ale včera jsem byl u Pavlíka ve Sfinxu a má tam bika za 26 tisíc (je ve slevě). Moc jsem ho neštudoval, ale rozhodně ti doporučuji se tam zajít podívat (vím akorát, že přehazka byla XT, bowdeny Jagwire, rám pochopitelně Sfinx…).

      0 0
    • Corbett  

      Ještě jednou aby to nevypadalo že mluvím do větru. Tohle to kolo jsem loni koupil v akci od fa PELSS za 27 000Kč i s pěkným a kvalitním pelsáckým dresem. Jinak se prodávalo za 34 000Kč Po novém roce ho ta samá fa měla opět za 27 000Kč ve výprodeji. Netvrdím, že bych neuživil kotouče, ale v první řadě jsem chtěl mít kvalitní rám a hlavně vidlici a konec konců s brzdami jsem velmi spokojen. http://sterba-kola.cz/…nn160404.php?…

      0 0
    • Thidney  

      me se v teto cenove kategorii libi Jamis Dakota http://www.phenix.cz/index.php?…

      0 0
    • sfinga  

      kolem třiceti se docela dobře koupá takové MXM RS, to je na XT za 33, na LX to je dokonce kolem 26. To už záleí jen na tobě. Jinak mrkni v různých kamenných obchodech mají ještě výprodeje z loňska, to taky nevypadá dobře. Odkud jsi, zkusím ti něco doporučit. Ten Sfinx je super (mám rám Sfinx a naprostá spokojenost) jen u něj se rám děla na individuální přání, takže nevím zda ti bude, ten co je v té prodejně vystavený, sedět a vyhovovat. Ale takový Amulet, Author či Ravo taky nejsou k zahození, záleží jestli preferuješ nějakou značku a tak…

      0 0
      • sfinga  

        omlouvám se za ty překlepy (nevypadá špatně :-) koupí, záleží a tak :-)

        0 0
    • Martas  

      všem děkuji za odpovědi,ale moc mi to nepomohlo,vidím že sto lidí sto chutí a výběr zůstane na mě!Cítím že vidle a rám je důležitý,na výbavu/značku XT,LX atd…/ se teda moc neohlížet?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To je jeden ze zakladnich chytaku vyrobcu. Budes mit na kole prehazku s napisem XT, radit to bude jako Alivio a vsechno ostatni se ti bude srat, pripadne nebude fungovat vubec (napr. vidlice).

        0 0
    • Martas  

      Tak chlapi aspon poradte vidli jakou by to mělo mít a rám?Jsem fakt z toho zmatenej,nakonec mě přesvědčí nějaký vychc…obchodník!!

      0 0
      • Pá-dlista1  

        od Manitou rekneme Black a vejs od RS … Duke? Reba a vejs od Marzocchi vsechno krome MZ od Suntouru a RST nic to zalezi na tobe prece.

        0 0
        • sfinga  

          souhlasím, u manitou bych šel do Skareba (jsou naprosto bezvadný), Rock Shox – SID, Reba (kotouče), Duke, Pilot ; Marzocchi (sakra jak se to píše??) určitě, skoro vše co je na XC a maratony – jsou to vidle na vysoké úrovni, zbytek jak píše Pád-lista jako je RST či SR-Suntour určitě nebrat, jsou to šity

          0 0
          • sfinga  

            a ještě ůbec nejslepší je si kolo poskládat. Vybereš si komponenty jaký chceš, dle přání, a budeš spokojený, cenově to vyjde stejně, někdy když si dáš záloežet a trochu práci s hledáním, tak i levněji

            0 0
          • Pá-dlista1  

            No ten Pilot… vam to pripada jako vidlice?

            0 0
          • vlk  

            teda na drsnější zacházení bych sid i skareba raději vynechal.A pilota od RS jakbysmet. a jak jsem řek marzocchi exr a mz ne.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jeste k tomu vaha 83kg… no mam pocit ze opoustime tricetitisicovou hranici :)

              0 0
        • vlk  

          u marzocchi bych ještě vynechal exr.

          0 0
      • Corbett  

        To je zas na dlouho, vůbec nebrat suntour, od RS Pilot a Judy, od Manitou nebrat Axel a Marzocchi, to ti neporadím. Netvrdím, že to jsou špatné vidle, ale je to nižší třída. Tím se nikoho nechci dotknout, ale je to můj názor. Sice mám V brzdy, ale mám RS Duke a jsem spokojený. Někdo ti poradí olej, nebo vzduch, někdo zas pružinu, to je těžký.

        0 0
        • Dijck  

          Jazdil si niekedy na marz? Na akej? Inak si ma celkom pobavil:>

          0 0
        • slayer  

          A ten Duke je jaká třída?

          0 0
        • Volf  

          Proč ne toho Axela. Jinak co se týká vzduchu tak bych měl prostě strach třeba u Scareba právě z vysokýho tlaku, kterej musí být problém utěsnit. Můj názor je, že pokud nezávodím, tak na kolo si dám to co bude přinášet míň problémů. Takže vidlici pružinovou / Black /, nijak extra zeslabovanej rám, véčka / nevím jak ty, ale málokdy potkám kotouče co nejsou i slyšet / a osmikolečko. Čili asi si prostě kolo složit. Myslím si, že za třicítku se už docela dá.

          0 0
          • náčelník  

            Toho se neboj. Foukám Skareba 120 – 130 PSI a problémy s únikem veškeré žádné.

            0 0
        • lubos  

          Olej nebo vzduch nebo pruzinu. Tohle nebude lehke si vybrat :)

          0 0
      • Thidney  

        to co napsal pud-lista ohledne vidlic je vcelku berna mince a ted se za domaci ukol podivej na nejakej e-shop treba bikestore nebo koloshop a podivej se kolik stoji vidlice a kolik treba saltr a podobna bizuterie z toho bys mel odvodit ze v pripade chyby je levnejsi vymenit sedlovku, predstavec, rafky nebo razeni nez vidlici nebo ram .-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.