• kašpy1

    Zdravím,

    nedávno jsem se rozhodl, že po dlouhé době začnu zase jezdit na kole. Dlouho jsem si žádné nekupoval, takže tomu fakt moc nerozumím. By jsem v pár obchodech a vyslechl si rady prodejců a rozhodl jsem se pro pár kousků a byl bych velmi rád, kdybyste mi poradili, pro které se rozhodnout. Nejsou třeba kotoučovky a chtěl bych LOCK OUT na přední vidlici.

    Mám 176 cm a asi 72 kg a kolo budu používat nejvíc po městě a lesních cestách, občas nějaké výlety do okolí a nějaký ten terének po horách. Chci, aby mi to nějakou dobu zase vydrželo, ale zase abych si nekupoval zbytečně něco, co nevyužiju.

    Tady jsou:

    Dík za rady:-)

    0 0
    • DaveX  

      Já bych volil toto: http://www.mojekolo.cz/…0-black-blue

      0 0
    • PatrikL  

      ja by som bral

      http://www.mojekolo.cz/…olish-silver

      +

      http://www.kola-cykloshop.cz/…ey-1665.html (/bazár)

      :) :) :) – čo viac chcieť, vidlica s funkčným tlmením a celkom dobrý bike za cenu ako avalanche 2.0 :)

      0 0
      • pI3rre  

        O co je Avalanche horší?

        0 0
        • PatrikL  

          bol by horší o tú vidlicu :) ostatné je približne rovnaké

          0 0
      • maajkee  

        tak to vůbec, dartka 2 je hrozná :)

        řazení X4 jsem taky měl, je to taková měkká plastová nicka.

        To GT je za tu cenu dobrý.

        0 0
        • PatrikL  

          v čom je hrozná :) pokiaľ sadne pružina tak bude minimálne tak isto hrozná ako xcr…

          0 0
          • pI3rre  

            No nevím, rozhodně bych se přiklonil k GT. Tam by zase měl komplikaci s výměnou vidlice (výsledek by byl stejný), ale ať se rozhodně jak chce :)

            0 0
          • maajkee  

            xcr má stejný nohy jako epicon. je docela masivní a bytelná, nohy má 30mm, dart má myslím jen 28mm, na váhu jezdce kolem 70kg je docela i citlivá.

            Přítelkyně měla na kole dartku 2, hodil jsme jí tam xcr a je dalko spokojenější.

            0 0
            • PatrikL  

              napriek užším nohám je dartka pevnejšia… skúšal som obe :)

              na štandardnú pružinu čo má dart treba aspoň 80kg (xcr na 80 by bola už dosť mäkká, takže to je posunuté)

              ako veľkú výhodu dart vidlice vidím práve tú možnosť nastaviť odskok…

              0 0
              • maajkee  

                shrnuto oni obě vidlice nejsou žádnej zázrak :) Myslím, že jsou na podobný úrovni, já bych teda rozhodně volil XCR, každopádně tu dartku 2 by musel za 2 tisíce dokupovat, což mi příjde jako nesmysl, XCR mu udělá minimálně stejnou službu ( má kolem 70kg ) a rovnou už já na kole bude mít.

                PS: Já jsem na XCR vidlici najel cca 10 tisíc km a vydržela to a to se za tu dobu moje váha pohybovala 80 – 90 kg :)

                Ke konci jsem do ní dal tužší pružinu.

                0 0
                • pI3rre  

                  Přesně tak .)

                  0 0
                • PatrikL  

                  inak to nie je dart 2, ale dart 3 (ľahšia a lepšia) ;)

                  tak za 2k by kúpil používaný epicon alebo raidon, ale to už by bolo asi príliš prešpekulované :)

                  0 0
                  • maajkee  

                    aha, tak trojka je o malinko lepší, ale stejně já soobně bych šel už radši do nový XCR za 1300 na kupkole, ve vidlicích rozdil moc velkej nebude, ale 7 stovek dobrejch :)

                    lehce nad 2 litry se dá koupit už i novej raidon

                    kterej by oproti dartu 3 byl o kus lepší.

                    0 0
            • BigKarel2  

              Epicon má 32mm.

              0 0
              • maajkee  

                má, však xcr jen 30mm, nějak nechápu :)

                0 0
                • BigKarel2  

                  :D Teť nechápu taktéž…Myslel jsem že píšeš že mají obě 30mm…

                  0 0
                  • maajkee  

                    ha už to vidím, zapomněl jsem napsat spodní nohy, že má stejný s epiconem, kluzáky ( vrchní nohy má 30mm a epicon 32mm)

                    No a všechno vysvětleno :)

                    0 0
                    • BigKarel2  

                      Jó…teť už je to OK :D..Ale myslim že XCR není žádná výhra…

                      0 0
                      • maajkee  

                        no výhra to není, jen se tady mluvilo o tom, že je určitě použitelnějí než vidlice typu XCT, XCM, RST Cappa, Gila, který se nacházely na kolech co měl ve výběru.

                        0 0
                        • BigKarel2  

                          No tak oproti Gile :D To je jako 105tka a new Superb :D Proti takovejm je to supr vidler :D

                          0 0
    • mc.loki  

      když nebudeš ***** na údržbu, ( čištění, mazání ) tak ti to vydrží všechno 2 – 3 roky. záleží na najetejch kilometrech. pak holt začneš měnit komponenty, když tě to chytne, tak za lepší. základ je vidle, ale jelikož jsi dlouho nejezdil, stačí jakákoli. já po 10 letý přestávce ocenil i nejlevnější suntour na crossu :)

      hlavně si vyzkoušej, jak ti sedne rám, ostatní se dá postupně vyměňovat, takže doporučuju spíš kamennou prodejnu, posadit se na to, projet se kolem. to napoví.

      0 0
    • Mobidyk1  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • ollivetti  

      Taky jsem začínal na mtb za necelých 10000 a bejt tebou, tak si raději připlatím cca 5000. Pak se dostaneš do kategorie kol, kde už se dá trochu vybírat a hlavně se na tom dá jezdit :-)

      0 0
      • kašpy1  

        Nejde o to, že bych ty peníze neměl, ale nechci tolik investovat do kola, když ještě nevím jestli mě to fakt chytne a budu jezdit víc. V budoucnu si pak klidně pořídím něco kvalitnějšího.

        0 0
    • kašpy1  

      Dobře, tak se zkusím zeptat ještě jinak. Kdybyste měli 9000 Kč a ani o korunu víc, jaké MTB kolo byste si vybrali? Na takové klasické poježděníčko:-)

      0 0
      • pI3rre  

        Pokud nejsi ochoten připlatit za GT, tak si vem toho classica. Nějaké výrazné rozdíly v těchto cenových kategoriích kol nejsou.

        0 0
      • glide  

        Pokud to s ježdením myslíž vážně tak raději šetři, rekreačně nic lepšího než ten avalanche neseženeš. Mám teď našetřeno 10K ale výbava za ně nic moc, GT rám zdá se být dobrej pokud ti nevadí zvláštní GEO.

        0 0
        • mc.loki  

          vždyť furt píše, že ještě neví, jestli to myslí vážně! :DD

          0 0
      • stan99  

        A co nějaké ojeté.Namátkou jsem pro inspiraci dvě vybral.Nevím ale odkud Kašpy je.

        http://www.cyklobazar.cz/…e-explosion/

        http://www.cyklobazar.cz/…ine-edition/

        0 0
        • kašpy1  

          Jo to mě taky napadlo. Jsem ze severní Moravy a když jsem se na to tak zběžně díval, tak by podle Vašich rad možná nebyly špatné tyto:

          http://sport.avizo.cz/…3281068.html

          http://sport.avizo.cz/…3442483.html

          Ale čím dál víc přemýšlím i nad tím Avalanchem 2.0, kterého mi doporučujete…

          0 0
          • maajkee  

            vem toho 2.0, za 9 tisíc to je dobrej kup.

            0 0
          • Krab  

            Jestli chces, mel bych na prodej GT Avalanche 3 rok 2006 (kupovan 2007) velikost M, vidlice Manitou Black, hydraulicke kotoucovky M485, razeni Alivio, prehazka Deore LX, … kdyztak se ozvi na mail, muzu nafotit a poslat dalsi podrbonosti.

            0 0
            • kašpy1  

              Ok, tak to vidím tak, že buď se domluvím tady s Krabem anebo zainvestuju do toho avalanche. Určitě nebudu litovat.

              Díky moc za rady:-)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.