• Cau. Chtel bych se zeptat, jakou volbu MTB by jste doporucili kamaradovi do teto cenove relace. Doufam ze me neposlete do hajzlu ze to snad ani nema cenu kupovat:)) Diky

    0 0
    • Martyss  

      Do hajzlu ne, ale projdi si starší diskuze:-)

      0 0
    • McBlacky  

      kup si novýho kinetica a můžeš být částí největšího klanu v ČR, maj ted dokonce specíální nabídku ke kolu objednanýmu do vánoc dostaneš poukázku na lobotomii :-)

      0 0
      • Martyss  

        Mohu vědět, co tě vede k těmto názorům?

        0 0
        • McBlacky  

          no dobře mohl jsem přidat více smilíků…

          1. Kinetika v tý ceně bych doporučil, alespon má author všude servis a dá se reklamovat…
          2. Arturů jezdí v čr nejvíc
          3. no comment k tý lobotomii, ber to jako že to tam neni a máš klid :-)
          0 0
          • Martyss  

            Promiň, někdy takhle v noci bývam trošku natvrdlý:-)

            0 0
        • enjoy  

          tak treba muj nazor je(a vysledek je vlastne stejnej jako u nazoru blackyho:-)) ze bike za takovy penize je v terenu nepojizdnej.

          0 0
          • Lister  

            Hovadina. S takovým názorem jdi fakt do ******. Málo kdy mě něco vytočí, ale tohle mě fakt sere. Když nemá někdo bajk za třicet tak není tan správný biker??? Cena kol je teď tak nízká, že za tyhle prachy už seženeš slušný kolo, určitě na komplet alivku, občas i deore, a to už se dá v pohodě jezdit. Navíc jsou slevy tak se dá určítě něco ulovit. Zrovna nedávno se to tu rozebíralo. Pokud mu nezáleží na značce a jde mu hlavně o funkčnost tak ten kinetik bude dobrý, dále ravo, taky třeba dominator(dělaj slušný kola za dobrý peníze), Apache. Je toho víc. Zkus projít starší diskuse, byly tam i typy na dobrý slevy.

            0 0
            • McBlacky  

              at chceš nebo ne pravda je mezi… kolo na alivio/deore (jen šaltr v týhle ceně vetšinou) za 5000km je nepojízdý a to ještě se v tom pořád hrabeš, aby to jezdilo. Jestli mi nevěříš, přijed na Vinohrady, ukážu ti bike po sezóně – co všechno je na něm na odpis… Potvrdí to i Fousáč a určitě nebudem sami… apache jo, dominator ne (můj názor)

              0 0
              • Martyss  

                Kdo jezdím 5000 km ročně, tak si nekoupí kolo za 12 kkč…btw a taky silně záleží, jak a kde jezdíš a jestli pravidleně servisuješ..navíc po 5tkm už toho hodně obměníš…

                0 0
                • McBlacky  

                  jo máš ve všem pravdu :-) když nic jinýho nezbývá tak koupí – než nejezdit trasy na čr maratonech jsou proti našim oblíbenostem hodně easy. Servis doma takže v případě nutnosti, prevence nic moc. Po 5tkm bys měl obměnit max retězy, možná špalky/desky

                  0 0
                  • Martyss  

                    Možná ještě kazetu a ráfek, pokud nebyl dvoustěný. Ono já ty podmínky myslel hlavně v tom smyslu, že je velkej rozdíl, jestli najedeš 5000 km v suchu nebo 5000 km v mokru, přes brody atd

                    0 0
                    • McBlacky  

                      kazeta by to měla rozchodit, ikdyž ty levnější nevim… ráfky: jednostěnný maj zase širší stěnu, spíš jde o to jaký bláto to je. na levnějších arturech alexy jsou docela v poho. Myslím ježdění pořád, ale bláta přiměřeně -na závodě se mu nevyhneš, na švihu se nažíš, když je moc mokro dáš si trasy aby ho nebylo moc…

                      0 0
                      • Martyss  

                        Nu tak já mám alex dm-18(dvojstěn) a zatim po 1500 km ok a nešetřim je. Akorát mam už třetí řetěz a ze začátku už si párkrát střelil, takže asi ještě jeden a nová kazeta:-/. Ono je to hlavně o tom, že kolo v téhle kategorii není na závody stavěné :-/

                        0 0
                        • McBlacky  

                          no není, přesto jsem jich na něm cca 10 letos objel, dvě bedny a i jinak skóre dobrý :-) jak jsem napsal když ti nic jinýho nezbývá..

                          0 0
                          • Martyss  

                            Já netvrdím, že to nejde. Akorát, že některé komponenty mohou odcházet dřív. Hele, když předjíždíš ty lidi na drahej kolech, neviděl si už někoho zahazoval kolo do pole?:-)

                            0 0
                            • McBlacky  

                              občas jsem zaslech něco ve stylu jak na tom můžeš závodit, pak v cíli už bez komentáře :-) jo a to co jsem letos z nouze jezdil jsem nepořídil za víc než 8tkč…ikyž kdyby to bylo všechno nový, tak by to bylo tak za 13–15 fakt nevim, je to dost neobvyklá kombinace těžko se to odhaduje. V nejbližší době to hodím do sekce bikes, ještě než se to uplně rozpadne – což bude v momentě kdy mě přestane bavit to pořád seřizovat…

                              0 0
                • enjoy  

                  ja nehodlam po peti tisicich menit nic krome plastu a retezu.a ani nebudu muset

                  0 0
                  • McBlacky  

                    jo vidiš plášt jsem zapoměl, to je jasný ale jen zadní, serakista už má naloženo vpředu 4500 a pohoda na max, RR už to má vzadu zasebou po 2500, už je to s nim křeč do tvrdších uphillů

                    0 0
              • Lister  

                Koukni na můj bajk. Ten má odježděno hodně přes 10 tisíc a kromě řetezu, špalků a ráfku je vše původní a plně funkční. Neudržuju ho nijak extrémně. Vetší servis jednou do roka, zbytek dle potřeby. Za těch 13500 po slevě se dá teď sehnat podobný osazení.

                0 0
                • Lister  

                  Místo ráfku jsem chtěl napsat pláštů. Nějaký zkrat.

                  0 0
                • enjoy  

                  taky asi bude zalezet na tom jak moc to kolo v ramci moznosti pouzivas.nerikam ze na svym kole nejak extreme skacu,dvojaky atd. fakt neovladam,ale dropy ze schodu a vseljaky poskakovani,to zase jo.tvoje kolo bych rozstipal.i to moje dostava obcas dost slusne.

                  0 0
                  • Lister  

                    Moc ho něšetřím. Velké dropy sice neskáču, ale kde mám možnost tak s ním jdu do vzduchu. Navíc vážím přes 85.

                    0 0
                    • enjoy  

                      ani neskakej,zlamal bys vidli.ver mi:-)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        jo jo omega aet ráda nechá upadnout pravou nohu z korunky (ta s patronou)… ale nemusí se to stát u každý to ne, zas takovej shit to není…

                        0 0
                        • enjoy  

                          no je fakt ze kamarad co ji ohnul v hlavovy trubce tesne nad korunkou skakal myslim hodne nad moznosti ty vidle.taky blazen,da si na autora bez slopingu dozadu sjezdovej rafek a tim je prestavba na street bike hotova:-).ale daval krute.

                          0 0
                      • Lister  

                        Aspoň by byla motivace ušetřit na novou.

                        0 0
            • enjoy  

              s takovym prekrucovanim jdi do ****** ty.ja jsem rekl ze je to nepojizdny,ne ze takovej clovek neni biker.copak ja bez helmy jsem biker? a nepojizdny to je,za tim si stojim.clovek muze bejt rlativne spokojenej,ale nedoporucuju mu aby nekdy zkousel neco lepsiho,dokud na to nebude mit,protoze pak se na to asi vy…

              0 0
              • Jogador  

                Chceš slyšet můj názor? Dokud si nekoupíš helmu, nebudeš opravdový biker:) A brzo ani můj kamarád:)Jinak souhlasím stím, že Dominator jsou kola pro hokejisty, ne pro cyklisty, na sušení dresu to může býát dobrý.

                0 0
          • Thorn  

            blbost. za 13500 Kc (= cca 18000 Sk) mas po sezone so zlavou u nas trebars namatkou Giant Iguana V (Manitou Six, Deore/Deore, Truvativ), alebo Kona Blast (Marzocchi MZ Comp 100mm, Shimano LX, Shimano Deore, Truvativ 5D, Tektro XC) co teda nazvat „nepojazdnym“ je hlavne v druhom pripade trochu mimo…

            0 0
            • enjoy  

              dalsi prekrucovani:-).nejaky tvoje po sleve me vubec nezajima.rikal jsi za 13 a ne za nejakych 13 po sleve.prvni pripad nepojizdny,druhy na chvili pojizdny.ale ten je uz cenou mimo.

              0 0
              • Thorn  

                Ty ses vul. Ked chce niekto kupit novy bike za 13500, tak sa snad logicky pozrie aj na zlavy, nie? Kona Blast je bike za 13500 Kc podla aktualneho cennika naseho dovozcu. Takze to akoze nie je bike za 13.5 kKc? Alebo kde je pointa?

                0 0
                • enjoy  

                  a ty ses asi debil.sory za to,ale ne kazdej premysli jako ty,ze si vezme bike o nekolik tisic vis a argumentuje tim ze jednou bude ve sleve. jestli porad nechapes ze uvazuju cenu 13 tisic a ne biky po sleve,coz neni jejich skutecna cena tak ses asi opravdu debil.a ja opravdu vul,ze te tady presvedcuju.

                  0 0
                  • Thorn  

                    :-) ale on je prave teraz za tu cenu. co je prosim ta skutocna cena? nebud smiesny, potom mozeme ist na velkoobchodnu cenu, na vyrobnu cenu… ten bike stoji teraz tolko a hotovo.

                    0 0
                    • enjoy  

                      tak pujdeme zpatky na zacatek.rekl jsem ze bike za 13000,– je podle me nepojizdny.ne po sleve troubo!

                      0 0
                      • Thorn  

                        bike za 13000 je bike za 13000 korun. mne je jedno, ake su tam marze alebo zlavy. mozem ti ukazat cennik, kde je za 13000, to je pre mna relevantne. to, ze za 13000 uz nebude o 3 mesiace, ma nezaujima.

                        0 0
                        • enjoy  

                          tak jeste jednou pro hodne nechapavy jedince.dejme tomu ze si vezmes maloobchodni katalog pro novej rok a uvidis tam bike s cenou do 13000,– tak presne takovej je podle v terenu nepojizdnej.jestli ti to jeste porad nedoslo tak slusne prekrucujes.

                          0 0
                          • Thorn  

                            aj tak je to zbytocna debata. na bedni na 100 km maratone s 3.5 km prevysenim bol junior na neodpruzenom author mystic za 8000 Kc mozno. neviem skor, co je u teba kriterium nepojazdnosti.

                            0 0
                            • enjoy  

                              ja mluvil o terenu.ne o terenu pro deti na maratonu. jezis tak jestli mas nejaky kolo za 13 tisic tak se nestid a nenapadej me,ja to beru,vzdyt si jezdi na cem chces,hlavne ze te to bavi.me by to proste nebavilo no.vyjadroval jsem jenom svuj nazor.a ver mi ze na plecce za takovy penize jsem jezdil dlouho a docela to slo…,do ty chvile nez jsem zkusil lepsi.spis nesrovnatelne lepsi.a tim nesrovnatelne lepsim myslim visiona.tak radsi nebudu rikat jaky rozdil pocituju ted na CRX.

                              0 0
                              • Thorn  

                                dufam, ze az budes mat Porsche, tak sem napises, ze auta za 500.000 su nepojazdne :)

                                0 0
                                • enjoy  

                                  no tak promin ale jestli chces srovnat kvalitativne bike za 13 tisic a auto za pul milose,tak to trosku nesedi:-) ale dobre,treba stara skudka je podle me prakticky nepojizdna,staci?:-))

                                  0 0
                                  • Thorn  

                                    no dobre, uz ma to nebavi ;)

                                    0 0
                                  • Jogador  

                                    Enjoy:] Já mám žugula a obyč feldě dám na 100 metrech pár sekund. Ale auta a kolo je uplně něco jinýho, obzvláš? když posuzujeme jiný ročníky.Á? si každej jezdí na čem chce, a nebudu Ti řikat, načem máš jezdit Ty:)))A? pozdravuje volej

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      jo zigul,to je peklo:-).ma ho kamarad:-)

                                      0 0
                                      • Jogador  

                                        Mnohem víc než škody.:) Se divim, že sem tě zase nenaštval, teď jsi tu slušně rozjetý:)

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          me nedokazou nastvat rozumny lidi:-)

                                          0 0
                                          • Jogador  

                                            Ani nerozumnou otázkou?:)

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              hele nech toho,na to uz fakt nemam,jdu spat:-)

                                              0 0
                                      • McBlacky  

                                        otevřeš kapotu, místo motoru pentagram…

                                        0 0
                                        • Jogador  

                                          Je tam původní, ale je od začátku garážovaný, a má najeto 23000 kilometrů

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            dobry sci-fi:-).ale jestli je to pravda tak to gratuluju k celkem fcimu vozu:-)

                                            0 0
                                            • Jogador  

                                              Pak máme asi půl roku Forda,a ten už má něco k 15000, ale ten žigul skoro nejezdí, jen já teď občas.

                                              0 0
                  • McBlacky  

                    chvíli mě to s váma bavilo, ale co je moc. relax…

                    0 0
                    • Thorn  

                      ja som OK, len mi unika zmysel enjoyovho elitarstva a pozerstva

                      0 0
                      • enjoy  

                        a jeste k tomu paranoik,dobry… ja si proste nekoupim neco „stejnyho“ ale levnyho,to radsi nic.holt uvazuju takhle.jezdim protoze me to bavi.na kole za 13 tisic by me to nebavilo,hotovo. jsem-li elitar,tak dekuju pekne za poklonu.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to čumím, tě nevidim tři dny a už jezdíš Elite jo? kua to to jde rychle, ještě napiš že za spořku a Purmen ti vozí vodu :-)

                          0 0
                        • fousac  

                          teda kluku.. ti z toho eRBena pekne zacina hrabat… a uz si evidentne zapomel, jak jezdi treba takova krosova merida za 14k… :)

                          jenze co mame my menecenni rikat, co… kdyz mam tri kola za cenu 2/3 tvyho… no sem zkratka beznadejenej.. :/ mozna tomu nebudes verit, ale aj na tom doopravdy jezdim a doopravdy si to uzivam… :))))

                          0 0
                          • enjoy  

                            teda ze ty to nepochopis to jsem necekal.ja z nikoho nedelam chudaka!jenom rikam ze ja bych to pri svym stylu rozstipal a do vychutnani si terenni jizdy maj tyhle kole hodne daleko.i tvoje cross merida by jednoho krasnyho dne a netrvalo by to dlouho,sla do kytek. kdyz mi tu nekdo rika abych se vzpamatoval tak si rikam jestli takovy lidi nekdy byli v terenu,protoze pak nechapu jejich reakce.nebo je to o tom ze nezkusili lepsi a nevi o co prichazi.ale jim to nevad ï protoze jsou tim padem spokojeni s tim co maji.to je dobre,ja jsem rad kdyz jim to staci.ja jsem proste do biku blazen tak do toho vrazim hodne penez no.kdyz cloveka bike opravdu bavi a trochu na nem umi tak si nekoupi kolo za 13 tisic,za tim si stojim.

                            0 0
                            • speedy gonzales  

                              vzhledem k tomu, ze jsem to byl ja, kdo napsal aby ses konecne vzpamatoval, tak bych mel asi reagovat na to, ze takovi opovazlivci, kteri si dovoli tvrdit o velkem enjoovi, ze nema pravdu, nikdy nebyli v terenu…

                              cestne prohlasuju ze jsem byl v terenu, dokonce v nem jezdim pravidelne, mam na to svedky a rad podstoupim i detektor lzi.

                              mam nekolik zasadnich vyhrad k tvym prispevkum v teto debate. 1)je legracni jak se sam ohanis jak ostatni prekrucuji, sam sve nazory ovsem elegantne menis, jak ti to zrovna vyhovuje(kolo je nepojizdne=>za chvili si ale uz jen nevychutnas jizdu,…atd). coz jeste neni tak hrozne naproti tomu, kdyz sve oponenty zacnes hodne levne urazet 2)radsi pominu nerelevantnost tvych rad k dotazu (cimz nerikam ze ja jsem nejak prispel) 3)dovolim si jedno male nepresne prirovnani: ty se ptas do ktere materske skolky mas jit, protoze si maly harant a umis tahat akorat kacera.ale co cert nechtel pride chytry kluk a rekne „materska je na hovno, tam se nic nenaucis.jedine vysoka!!!“

                              z toho mi vyplyva jedine- mas nutkavou potrebu nam sdelit, ze si machr jezdec, ktery ma za 13,5 jenom saltr, jinak me uz nic nenapada

                              0 0
                              • enjoy  

                                promin,ale vyjadril jsem svoje presvedceni a zacal jsem byt napadan,to si prosimte uvedom.nikoho jsem sam od sebe nenapadal.tu nepojizdnost upresnim tak,ze bych to kolo velice brzy znepojizdnil,staci? machr nejsem,jenom rikam ze jestli chce nekdo davat brutal v terenu na kole na 13 tisic,tak nevi co je to brutal.pred nikym se se svym kolem nevytahuju,neni to taky nic super zvlastniho,takze nevim proc bych to delal,spis bych se ztrapnil. ps:ukaz mi tkovej saltr,CHCI HO!

                                0 0
                                • speedy gonzales  

                                  ted te chapu.nechci ti sahat do svedomi, a nic mi do toho ani neni, jestlis to tak myslel uz na zacatku.jenze tys to podal tak nestastne ze to pak vyzni opravdu hodne diskutabilne..

                                  ja rikam pro kolo za 13,5 do lesa pro normalniho hobika staci…

                                  re ps: muzu ti poradit jedine aby sis navesil tak tri az ctyry xtr vedle sebe…

                                  0 0
                                • Cipan  

                                  jenom k tomu tvojemu kolu, sem se chtěl zeptat jak jsi spokojen s klikama XT 04?

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    nepoznal jsem rozdil od LX 03:-).ale ono je to tezky kdyz jsem je nemel oboje na stejnym kole.ale jinak s nima zatim potize nejsou,takze spokojeny jsem.

                                    0 0
                            • Volf  

                              Neber to jako napadání, ale vidíš to dost černobíle. On názor, že pokud nezkusíš lepší tak nevíš o co přicházíš může být docela nebezpečnej pokud ho převedeš i do jinejch oblastí a hlavně po určitý době nebudeš schopnej určit hranici kdy se ještě jedná o touhu mít dobrý kolo pro sebe a nebo hlavně pro okolí. Skoro každej musí volit, protože má pouze omezený množství peněz a věř tomu, že pro spoustu lidí je 13 000 velkej balík. Vem si třeba jak je to u nás protože jezdíme se ženou oba tak veškerý investice si násob dvěma. A to ještě má kolo i dcera, ale jezdí minimálně. A když si vezmeš, že najezdíme kolem 5 000 km, tak si spočítej kolik peněz jde do kol a oblečení. Je ale fakt, že by bylo smutný nemít ve dvaadvaceti trochu radikální názory ono čas a starosti každýho trochu obrousí.

                              0 0
                              • enjoy  

                                no hele ja nejsem bohatej,jenom si nekupuju levny veci.cili tech drahejch moc nemam:-).bydlim v uplnene obycejnym byte,kde nic nevybocuje.akorat tu a tam stoji kolo za 70 tisic,tamhle zase pocitac za 40… ale jinak ani auto nemame:-). vydelavam tak 15 az 20 tisic mesicne a skoro desitku dam za holku.no je fakt ze ted jsou investice do kola 0,–,takze se to da.a taky je fakt ze starosti nemam takze zatim muzu utracet za drahy veci.ale bohatej nebo snad elitar…:-))

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  hele ty dáš pětku za babu jo? moc ji nerozmazluj, když v 16ti sežere takovej ranec, tak počkej za pár let, ti nebude stačit kilo :-)

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    ale jo,dam.ona je ale moc hodna:-),nezvykla si to,zatim:-).nevim no,nejak ty penize samy mizej a az potom si spoctu kolik mi vlastne zbylo:-).ale nijak me to netrapi,lepsi nez rikat ne tam nemuzeme,na to nemam… ale to uz placam hodne z tematu:-)

                                    0 0
                                    • Jogador  

                                      Si jen myslíš, nato se zvyká rychle. To je 333 denně, teda, tolik neplatim ani sobě?:)

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        a vis jak rychle utratis 333 korun?hodne rychle.

                                        0 0
                                        • rich  

                                          kino 2× a minies viac…bohuzial ale chcel som reagovat na diskusiu vedenu inym smerom ako bola otazka. ked som to precital vsetky prispevky naraz pravdepodobne viem ako si to myslel.Zastavam rovnaky nazor a to z mnohych dovodov. Jazdil som rovnako bike za 11tis asi tri roky ked som bol na VS a neboli prachy a ked boli priority som mal ine. Kludne by som si teraz kupil bike za 15tis. ako kolo zalozne (na slovensku) a nemal by som problem na nom vyjst do terenu.Viem vsak, ze by mi docasna funkcnost asi dost znechutila tuto aktivitu. Rovnako si vzhladom na nedostatok casu neminim z neho ukrajovat neustalym opravovanim a ladenim jednotlivych casti.Bike je pre mna priorita a bez ohladu na moju vykonnost (Blacky mi kedykolvek ukazoval chrbat :-) si doprajem, pretoze chcem a mozem…Takze akymsi zhrnutim ma byt, ze v tejto cenovej kategorii ak aj niekto zacina rovnako rychlo moze skoncit znechutenim. Nepojazdnost som pochopil ako nepojazdnost/ne­vychutnanie na istej urovni venovaniu sa tomuto sportu a bol som priamym svedkom ked isiel kamarat, ktory sedi na biku tak 10× do roka, na kole, na deore, vpredu elastomer/pruzina atd trasu na Karlstejn a zhnusenejsi vyraz na funkcnost som este nevidel. Odvtedy som ho uz neprehovoril.Az teraz sme vyberali nieco a sam povedal, ze radsej da +5tis ako sa aj pri obcasnych vyletoch trapit.A ze to je trosku o elitarstve? Je…a co? :-) Kto by sa nechcel odlisovat? A ak si vezmem priklad Blackyho – skor taky bike odjazdi bez opovrhnutia kto ma odjazdene a vie co ma cakat a ako sa prisposobovat pri jazde.

                                          0 0
                                          • Thidney  

                                            nelze nic jineho nez souhlasit, pridat svuj podpis a jit si koupit neco novyho na bika

                                            0 0
                                          • rock  

                                            Doteď jsem se do toho nepletl, ale tohle mne docela zaujalo … možná se mýlím ve Tvém kamarádovi, ale stejně myslím, že sedí-li na kole 10× za rok, jeho jízdní styl se bude blížit spíše turistice než freeridovým extrémům; a taky za jednu vyjížďku nenalítá 120 km v rozbitém terénu. A prostě nevěřím, že Alivio nebo Deore nelze seřídit při takové četnosti vyjížděk tak, aby mu celý rok (odhad 500 – 700 km, víc stejně nenajede) nefungovaly naprosto perfektně; na to už jsem s těmito sadami najezdil příliš mnoho.Vím, že XT bude fungovat lépe a vím také, že popsaná vidla je jenom nepatrně lepší než pevná – a to ještě kdoví jestli :-). Vím taky, že životnost takového stroje v terénu, který má na mysli enjoy, by se počítala na hodiny až minuty … ale také tipuji, že chlapík, co o něm PEP/N píše v zadání tohoto threadu, takový terén v nejbližší době na biku nenavštíví. Na základní vyježdění mu BOHATĚ stačí kolo v cenové kategorii, kterou si zvolil. A pokud ho na bikingu opravdu něco chytne, tak ten rok až dva, který bez zásadních problémů přežije na kole za 13.5 litru, mu alespoň poskytne čas na to, aby našetřil na něco lepšího … tou dobou už navíc bude mít alespoň základní představu o tom, co od biku vlastně očekává a jaký by měl být. Fuj, to jsem se rozkecal …

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              tak se do toho taky vložím, snad se tak nerozkecám :-) životnost stroje za 10tkč je uznávám omezená, po sezóně a závodech je skoro na odpis. Ale vydrží bike za 50tkč 5 sezón, těžko… Na mém stačí koupit věci za cca 5tkč a může být opět na sezónu ready (cca 7000km + 10 závodů). A taky je důležitý, že se nebojím s ním dělat prasárny, skoky, dropy, hnusný sjezdy (omezeně) protože když to zničím žádná škoda

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                no to mi asi 7 sezon nevydrzi:-),ale i tak si nemyslim ze bych do nej za rok mel vrazit vic nez tech 5 tisic.i mi to prijde skoro moc.ale kdyz chci jezdit tak nesmim koukat na penize,ze by me jiny vyslo na naklady levnejc.

                                                0 0
                                                • McBlacky  

                                                  myslíš že při nájezdu 7tkm z toho necelý 1tkm závodně ti bude na biku za 70tkč stačit investovat 5tkč ročně? Wake up Neo :-) ok vím že nezávodíš, ale stejně…

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    myslim ze na zavodech bych mu ublizoval min:-). ale jinak teda bych to asi upresnil:-).prvni rok budou naklady do peti tisic.pak to prijde:-)

                                                    0 0
                                                  • Jogador  

                                                    No, mě první rok vyšel asi na 7, ale i s novou vidlí za 4500, jinak jsem měnil zatim jen třikrát řetěz, kazetu, destičky a to je asi vše, ale na závodech se to kolo zhuntuje šíleně, vždycky se mu pak omluvim, a to ani nejezdím jak Ti šílenci vepředu ( promiň Blacku:) )

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    kdyz si jezdim jentak pro sebe a nikdo jako blacky me nezene vpred:-),tak mu davam dost kotel,taky se mu omlouvam a rikam ze vim ze to ustoji a ze me v tom nenecha.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    jak já bych rád jezdil jako ti šílenci vepředu :-) ale máš pravdu, za závodech (kde to ve sjezdech neznáš) sice nedostane rám a vidle takovou čočku jako někde kde to znáš a jedeš plný kule, ale zato takový řazení a pohon, to je jiná :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    a to zase jo:-) ale kdyz na to nejsou nohy,tak pohonu zas tolik neublizi:-) a jinak ja radim snad porad,hrozne me to bavi,kdyz to funguje jak ma.takze to taky moc nesetrim a drzi to dokonale.

                                                    0 0
                                                • Lister  

                                                  Myslím že sedm sezon by ti klidně vydrželo, jen by asi většina nevydržela morálně jezdit na sedm let starým kole

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    no ja urcite ne. uz ted mi zacina hrabat a zacinam uvazovat o crossmaxech.je to pro me uplna zbytecnost,ale libi se mi:-),co nadelam. ale to radsi az na pristi bike. blby je,ze kdyz clovek uvazuje o novym biku tak jenom tezko pujde s uvazovanou cenou niz nez to predchozi.

                                                    0 0
                                • Martyss  

                                  Sice zastávam podobnej názor, ale bohužel vše začíná a končí u pěněz. Kdybych já třeba zainvestoval do kola 30–40 kkč, tak dva roky nejedu na hory, nevrazim nic do pc a nebudu žít společensky. Spíš se řídim heslem – život je otázkou priorit…:-)

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    presne tak.a ja jich par mam a nastesti obe dve:-) utahnu.

                                    0 0
                                    • Martyss  

                                      To já jich mám „bohužel“ víc…btw zjistil jsem jednu zajímavou věc. Je jedno kolik vydělam na brigádách. Vždycky to moje koníčky sežerou všechno:-)

                                      0 0
                                      • McBlacky  

                                        jj znám 10tkč nebo 30tkč je to úplně jedno–) je to jako s hulením, jakékoli množství se zkonzumuje za konstantní čas :-)

                                        0 0
                        • fousac  

                          JTM: vsim si si ze RB je tu uz pomalu vic nez athoru??? to jen k ty stejnosti.. ;)

                          0 0
                          • enjoy  

                            tech RBcek moc neni.kdyz uz nejaky vidam tak to jsou nejaky dragstery atd.

                            0 0
          • speedy gonzales  

            enjoy na to ti muzu rict jen jedine: vzpamatuj se…

            0 0
    •  

      ja mam acstar mount no a jsem zcela spokojen (ve sleve stal 12000kc), rozdil oproti byvalymu(Tesco Bicycle:)) je obrovskej, dokonce nic pri jizde neodpadava jako predtim:) . Ale kdyz chces i za 13500Kc tak Apache Tanka Tate z 2004, kterej je mozna jeste ve sleve a stoji prave trinact a pul…

      0 0
    • Stax  

      meridy by mohli mat aj v cechach 25% zlavy takze za tu cenu by si mohol zohnat bike s deoreckom…

      0 0
    • jakub  

      ja sem to tady teda necetl cely, ale doporucuji ti Mongoose, nebo? ty slevy letos nejsou jen tak, do Cech se jich totiz dovezlo hooodne protoze to vypadalo ze po EU budou biky drazsi, tak to dovozci Mongoose riskli a nabrali kupu kol, jenze se nic nezmenilo a ani letosni sezona (potvrdi prodejci) nebyla nic moc a tak je Mongoosu kupa po skladech a musej se prodat – proto sou tedkom tak levny a uz pak nebudou …

      0 0
    • jihra  

      Když počkáš na podzimní slevy (konec října, listopad), tak za 13500 Kč koupíš kolo třeba v původní ceně 25.000 Kč. Loni jsem koupil Scota za 9.900 Kč . původsní cena byla tuším kolem 23.000 Kč. A to se vyplatí – jak říkají Tom a Bob.

      0 0
    • siti  

      Ahoj určitě Doporučuji Galaxy Sérii 2013 http://www.galaxy-bike.cz/…vody-S7.html

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce