• Phoebe

    Zdravím všechny, uvažuji o koupi nového MTB. Jezdím kolem 3000km za rok, Střídám jak lesy, příp. polní cesty, tak také občas po silnici – prostě tak různě. Teď mám Meridu Matts Speed 2002 (tenkrát 23000,–). Mám trochu pocit, že jsem sáhl vedle, zejména co se týče rámu. Proto se poohlížím po něčem jiném. Mělo by to mít určítě deore a vyšší, hydraulický kotoučovky…, ale hlavně dobrý rám. Kromě těch lesů apod. mám rád také pořádně stezdy. Měřím 192, váha cca 90. Díky za názor na Trek 6500 disc, příp. napiště, který jiný bajk by stál za úvahu. Díky

    0 0
    • Martyss  

      Asi by bylo taky vhodné specifikovat v jakém směru má být ten rám dobrý.Jestli lehký nebo má něco vydržet případně dobrý poměr cena/výkon......

      0 0
    • malko  

      Jee…koukam je mas prakticky stejnej bajk. Ja mam to samy a co se tyce toho ramu, tak mam ten samej nazor. Jinak merim 190, a ten ram je 22ka a porad se mi zda nejakej kratkej. Ve vyjezdu se ma tendenci zvedat, a v prudkym technickym sjezdu se taky necitim nejak jiste. Jinak premejslim jen o novym ramu. Pocitam ze napred dokoupim vidlu – Duke SL, cimz si myslim ze se ta geomertrie kola totalne dojebe, no a pak aspon bude duvod vymenit ten ram.

      0 0
      • Martyss  

        Imho bych počkal na příští rok. RS připravuje celkem razantní inovaci. Pokud tedy nepospícháš.

        0 0
        • malko  

          Noo..zas az tak kor moc nee, ale uz dlouho jsem na bajk nic neporidil a pripada mi, ze by to cekani trvalo do nekonecna :-) Ja se v tech komponentech moc nevyznam, ale nez si neco kupuji, tak si aspon nejakej ten mesic ctu na bikeforu a udelam si mensi obrazek o tom, co presne koupim. Jinak nevim, jak radikalni zmena u RS vidlic nastane, popripade jak se to projevi na cenach modelu 2005. Jo a ta inovace prijde kdy presne ??? je to skutecne od pristiho roku, nebo bych se toho dockal letos na podzim.

          0 0
    • Phoebe  

      Díky za názory a poznámky. Letošní rok budu ještě určitě „šlapat“ na Meridě, ale příští rok bych to chtěl už nějak rozseknout. Akorát jsem včera potkal známého, sehnal za dobrou cenu rám Meridy HFS, postavil to z velké části na LX-ku a je naprosto spokojenej. Nevím co si mám o tom myslet. Dnes jsem se byl mrknou do jednoho bikeshopu a koukal se po Trek Fuel 70 a Trek Fuel 80. Jsou to pěkný celopéra. Pořád ještě nevím, jestli normal bike nebo celopéro. Ale spíš se přikláním k celopéru (věčné drncání na šutrech a kořenech už mě nebaví). I když celopéro vyjde hodně přes 30 tis., a to už je dost. Ani přesně nevím jaké, dost jsem také četl, že Meridy praskaj jak třísky. Napište ještě svoje zkušenosti, díky a zdravím

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.