• HoralFanda

    Ahoj, jedeme v týdnu 28.5.-4.6. na Martinské hole na Malou Fatru. Zatím nás je pět, kdyby se chtěl ještě někdo přidat, tak dvě místa by byly volná. Máme pronajatou chatu v Rajecké Lesné, všude kolem super terény pro biky. Jezdíme všichni pohodové XC. Náklady jsou do 2000 Sk i s jídlem.

    0 0
    • kungpao  

      Dobrá lokalita..... Aké budete ma? biky? Keby sme sa náhodou stretli, budem v ten týždeň trénova? na Strážovský maratón :-)

      0 0
      • HoralFanda  

        Jo, tam to není takový problém se potkat. Minule jsme potkali jednoho bikera 3× v tom týdnu, co jsme tam byli. Jinak já mám Rock Machine Torrent, kamarád Wheelera, další Author Opus, další K2, potom Ravo.

        0 0
        • kungpao  

          OK, skúsim vyráža? vaším smerom :-). Vzhľadom na počet lesných zvážnic to však bude problém sa stretnú?, ver mi… :-) Doporučenie: je jar, t.j. bacha na zverinu, teraz začína by? agresívna, lesáci a ochrancovia a spol. sú v pohode, jediné prečo ?a možu zastavi? je to aby si 5 minút počkal kým ten strom čo práve zrezávajú spadne na cestu. :-) Čo sa týka servisu, v ZA sú 3 veľmi slušné servisy, takže to je v poho. Ohľadom trás, neviem ako to máte naplánované, doporučej pozrie? sa na Súľovské skaly, určite celé okolie Rajca, (niečo nájdeš aj na stránke Strážovského maratónu, čo sa týke tej strany) ale predpokladám že ty tam ideš kvoli Mart. holiam. Celé sú doslova prešpikované zvážnicami, netraba sa bá? ís? večer do krčmy a opýta? sa kde čo vedie. Keď ti budú hovori? že sa tade nedá ís?, ber to s určitou rezervou. Doporučujem ís? na Fačkovské sedlo (paralelne s cestou), odtiaľ zjazd až do Valče a vráti? sa do Rajeckej lesnej. Neoľutuješ. Smerom na ZA je kopec dedín, každá z nich má niekoľko východzích ciest smerom na Hole, vrelo doporučujem, zober si niečo na medvede (stačí sprej s trúbkou – ak Vás bude viac neriešte). Veľa š?astia…

          0 0
          • pali  

            2kungpao normalne si ma navnadil na tie martinky

            0 0
            • kungpao  

              2pali: martinky úplne hore zatiaľ nebra?, optický pohľad na hrebeň hlási sneh, teraz sa nám tu trošku ochladilo to znamená, že hore je tak –5...... :)

              0 0
          • Krutohlav  

            Heh, ako funguje ten sprej (aký ?) s trúbkou ? Počujem prvýkrát o tejto zbrani na medveďe.

            0 0
            • kungpao  

              Jednoduché… :-) Bol si niekedy na hokeji? Okrem bubeníkov tam sem tam bývajú aj borci, ktorí si kupia veľký sprej (taký ten s veľkým tlakom), najlepšie s dajakým stlačeným plynom na ofukovanie nečistot (nedoporučujem lak na vlasy…:-) ) a na ňom majú pripevnenú takú tú malú trúbku (myslím že sa používa taká tá z auta). Robí to neskutočný randál , iba chvíľu a to idú všetci ohluchnú?. Jediná možnos? že medveď pri takom bordeli neujde je taká že v mladosti hral v heavymetalovej kapele a čiastočne nepočuje…

              0 0
    • Raydowe  

      jaaj hned by som isiel… mam le volno iba do 29.5…

      0 0
    • marapara  

      Dobrá výchozí pozice pro krásné bikové výpravy. Před dvěma týdny jsem tam byl pěšky. Ale pozor, na Martinských Holích, přímo na hřebenu bylo ještě místy několik metrů sněhu. Šli jsme z Veterné asi půl km po dvou metrové vrstvě sněhu až na Velkú Lúku. Od střediska jezdila k vysílači ještě rolba. Rozhodně doporučuji navštívit i Súlovky.

      0 0
      • HoralFanda  

        Jojo vím, rozhodně díky za info. Mě se tam líbí, že tam je kupa lesních a šotolinových cest. Jinak jsem šel komplet Malou Fatru včetně Lučianské před dvěma lety a bylo to super, a minulý rok jsme tam už byli, takže máme tipy, co projet. Chceme se mrknout taky na Borišov, uvidíme, jak to bude vypadat.

        0 0
        • marapara  

          Borišov, to je ale Velká Fatra, ne? Ale pozor Velká Fatra je národní park, tam se nesmí jezdit na kole po Borišovu :) Před čtyřmi lety jsem tam na kole byl, jel jsem z Ploské na Královu Studňu a pak dolů do dolin. Ale to byla ještě chko a nebyl tam zákaz.

          0 0
          • mar_tin1  

            tak, tak… aj mala fatra je NP, ale iba krivanska cast, ak si spravne pamatam, lucanska je v pohode. akurat dnes som to pozeral, ze uz aj velka fatra je 3 roky NP, takze asi len bez biku.

            0 0
            • climber  

              Malá Fatra v části Martinských holí je v pohodě, tam si tě nikdo ani nevšimne. Velká Fatra je opravdu NP. Podařilo se mi udělat hřebenovku, ale jenom díky tomu, že mě nerafli ochranáři.

              0 0
              • Matts.  

                Veľká Fatra pre bikerov (hrebeňovka) je už v tomto roku otvorená, došlo k dohode s ochranármi.

                0 0
                • climber  

                  Nekecej, tak prosím OKAMZITE napiš o který úsek se přesně jedná, protože to bych si rád zopakoval. Díky předem.

                  0 0
                  • Matts.  

                    Krᵝova Studňa – Krížna – Ostredok, na žiadnom nete to nenajdeš. Ešte včera aj dnes ráno bola Krížna biela, vydrža?, bude tam blato a zima.

                    0 0
                    • kungpao  

                      No na krᵝovej strudni bude ešte isto kopec snehu, v lete sa tam chystám urobi? to z viacero strán. Prúser je že základňu budem ma? v ZV takže zakaždým budem riskova? život na ceste BB-ZV (2krát denne!)

                      0 0
                      • Matts.  

                        Zvolen, Sliač, Veľká Lúka, Hronsek, Vlkanová, od tiaľ cyklocestou po prašnej ceste do Iliaša, popri Hrone až do Radvane v pohode a bezpečí. Dlhšie o 2 km.

                        0 0
                        • kungpao  

                          A s rizikom že mi na chrbát pristane Mig29… :-)

                          0 0
                          • Matts.  

                            Takéto riziko nehrozí, sme rýchlejší ako Mig 29.

                            0 0
                            • kungpao  

                              To myslíš tak že keď tá stíhačka bude pada? kolmo dole lebo sa jej dodrbú motory a polámu sa jej doležité časti za dobu čo bude pada? voľným pádom my stihneme spod miesta dopadu ujs?? :-)

                              0 0
                • mar_tin1  

                  ako vies? da sa najst o tom nejake info na nete? sa tam chystam pojazdit, tak by to bodlo…

                  0 0
          • HoralFanda  

            Jo Borišov je Velká Fatra, to vím :-)) Ale není problém přejet hřeben přes sedlo pod Úplazom na druhou stranu, sjed do nížiny a pak jednou dolinou (zrovna u sebe nemám mapu) dojet až pod Borišov.

            0 0
            • Matts.  

              Ak máš na mysli Úplaz medzi Malou Krížnou a Japeňom, tak bacha, to je zjazdné s bikom na pleciach.

              0 0
              • HoralFanda  

                Sedlo Úplaz na konci Rajeckolesnjanské doliny, kousek od Hnilické Kýčery. Po značce to je na tlačení, ale dá se tam dojet po lesní cestě.

                0 0
                • Matts.  

                  Mám pred sebou len malý autoatlas, čiže z Rajeckej Lesnej prejdeš na martinskú stranu a pokračuješ buď Belianskou alebo Necpalskou dolinou pod Borišov vo Veľkej Fatre?

                  0 0
                  • HoralFanda  

                    Tak, Rajeckolesnjanskou dolinou do sedla pod Úplazom, potom sjezd Slovianskou dolinou a potom buď Necpalskou nebo Belianskou dolinou. Takový výšlap na celý den.

                    0 0
                • Palo TT  

                  Zrejme sa jedna o dve rozne sedla. Jedno v MF a druhe v VF.

                  0 0
    • climber  

      Tak to je teda rachot. My jedeme v termínu od 27. do 29. 5. A aby se to nepletlo jedeme taky na chatu a taky do Rajecké Lesné. Jestli na to nezapomenu, tak ti pošlu e mailem popis několika trailů kolem Žiliny (jenom jako inspirace, protože nepíšeš jestli to tam znáte nebo ne).

      0 0
      • kungpao  

        Kua, to sa tu bude bikeforistami len tak hemži?… :)

        0 0
        • climber  

          Aby ne taková aréna snů jako Malá Fatra, ta se musí bikerama hemžit.

          0 0
      • HoralFanda  

        Jo, známe, byli jsme tam už před rokem, ale moc jsme toho nestihli. Bylo to začátkem května a v tu dobu bylo dost nestálé počasí. Alespoň jsme zjistili, kde jsou některé dobré úseky, a co příště nesmíme vynechat.

        0 0
      • dedek55  

        nazdar :-) prosil bych taky poslat nějaké ty trasy ..jezdíme na malou fatru už několik let a hledáme tam nový traily. my tam ale jezdíme pravidelně prvý týden v srpnu..letos jedem taky. díky předem :-)

        0 0
        • climber  

          Vykonáno, měl by jsi to mít v mejlu.

          0 0
          • dedek55  

            obdrženo DÍKY :-) něco sepíšu dle map co jezdíme my a na oplátku taky zašlu :-)

            0 0
            • climber  

              Super

              0 0
            • speedy gonzales  

              jezdite sjezdik z Medziholie po zlute do sedla Prislop nad Bielou??? co sme tam jezdili tak tohle byla nejvetsi palba-tocivy a dabelsky rychly singltrack…super zalezitost

              0 0
          • ota  

            jéé.já chci ty trasy taky…dík!

            0 0
    • yuvaa  

      tak ten vikend idem prave z prahy domov do martina a predstava je to velmi lakava, problem je v tom ze kym nebolo pocasie som do prahy bike netahal a doma som nebol uz dost dlho takze nemam najazdene, ale pokial by ste mali istu trpezlivost mozno by to slo pridat sa na kratsie useky :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.