• Darius

    kde v Praze sezenu kvalitni brzdovy bowden? Tted jsem mel Jagwire, rad bych neco podobneho Alligator nebo jiny… hlavne primy, je to pro mech. kotouce a vinuty je moc mekky

    0 0
    • micro  

      ja sem koupil sadu CLARKS predni+zadni i s teflonovejma lankama asi za 450 v Dookie .. vykon se trosicku zvetsil a hlavne lanka chodej stale hladce a bovden je tak tvrdej ze mi obrousil hlinik na korunce od vidle !!

      0 0
      • Darius  

        o Clarks jsem taky premyslel, ale radsi bych neco na metry… potrebuju 2m a lanka mam

        0 0
    • gummo  

      hele zajdi si do programcyclu a tam si kup bowdeny nokan sou fakt nadherny taky je chci poridit. http://www.programcycle.com/…es/nokon.jpg http://www.programcycle.com/…mages/s6.jpg

      0 0
      • Pebe  

        Jojo, jsou nádherný, ale platil jsem něco málo přes 3000Kč za obě sady.

        0 0
      • Darius  

        Nokon znam, je vsak financne trochu mimo… nejradsi bych koupil neco na bezny metr za 100,–

        0 0
        • gummo  

          tak kup alligatory LY-888 mel sem je na starym biku a byly dost vpohodicce

          0 0
          • Darius  

            ty bych rad, ale nevim kde v praze je sehnat… jasne ze si j muzu nechat poslat, ale chtel jsem to vyresit do patku

            0 0
            • gummo  

              hm tak to nevim ja sem si je nechal posilat. ale tak skus napsat do nejakejch prodejen email jestli je nemaj a uvidis ale do patku to stejne asi nestihnes :)

              0 0
    • gummo  

      sorry nokon ne nokan

      0 0
      • rb  

        Nevidím jediný rozumný důvod dávat 3000 za bovdeny,to by musely fungovat 5 let…

        0 0
        • náčelník  

          Nokony by měly mít velmi dlouhou životnost. Korálky vypereš, maximálně vyměníš prodřenou teflonovou (?) bužírku, která je navlečena po celé délce lanka a měla by jít koupit samostatně. Je to velká počáteční investice, ale mě to láká.

          0 0
          • Pebe  

            Přesně jak říkáš, po roce provozu zatím bez výraznějšího štelování. Jsou přiložený prachovky na konec V brzd a na konec k přesmykači, můžu vyfotit. Trubička v originálním balení není vcelku, ale jsou přibalený spojky. Co mi říkali v Programu, tak se náhradní bužírka koupit dá na metry, takže příště už bude vcelku. Jo a řadící bovdeny začnou po chvilce vrzat při zatáčení, když se prach usadí mezi články. Stačí prostříknout WD.

            0 0
            • MartinXC  

              :-) další zdroj záhadných zvuků a k němu i kouzlo jak jej nechat zmizet :-)

              0 0
              • Pebe  

                :-)) chvilku mi to trvalo, dokonce jsem kvůli tomu i promazal hlavový složení, no nakonec mi to docvaklo. Akorát je dobrý povolit lanko, aby se to WD dostalo mezi články :-)

                0 0
            • pitris  

              Hej, ja se dival na tvýho bajka, a ten tachaz co máš, je to sigma Targa? Já ho mám taky, ale z tohoto uhlu je špatně vidět na display, nezdáse ti?

              0 0
              • Pebe  

                Jo, je to Targa. Zdá se mi, takže už je bezdrátově na řidítkách :-))

                0 0
        • ddd - andy  

          Rozumny duvod je tuning nejvyssiho kalibru a ta zivotnost 5let.. :-) Jinak ted vozim NOKONy jak brzdovy tak radici – pred tim jsem mel SHIMANA, CLARKSy atd. a brzdnej ucinek se zvysil tak o 1/3! (xtr „V“ s orig gumickama a DT Swiss rafky) Fakt jsem z toho byl prekvapenej. Razeni bych rekl ze chodi o trosicku preciznejc, ale to uz je mozna subjektivni pocit..

          0 0
          • MartinXC  

            Dozadu táhneš brzdový bowden vcelku nebo „dělený rámem“?

            0 0
          • TinkTink  

            Kolik stoji 1600mm Nokonu? :)

            0 0
            • zac  

              za jeden ten clanek chtej cca 16kc a ten clanek ma sotva 1cm…

              0 0
              • TinkTink  

                Hm..hmm…to se mi nelibi…to si necham zajit chut…stejne mi vykon nechybi… :)

                0 0
                • zac  

                  ja nemam s cim porovnavat ale ty Avidy s tim bovdenem chodi pekne… :)

                  0 0
                  • TinkTink  

                    No ja premyslel, ze by nebylo spatny si udelat takovou radost, ale nejak nevim zas proc si to za tydle penize koupit :)…16,– za valecek je mozna odpovidajici cena, ale nechce se mi do nej :)

                    0 0
                    • zac  

                      ja sem taky hodne vahal a ani jsem nepocital ze to vyjde tak draze ale nakonec jsem je napsal uz jsem do mojeho kola a tim sem se donutil… Je to takova tresnicka… dokonce jsem mel koupenou avid kladku a v servise mi ji odmitli dat, ze ten bovden chodi tak hladce, ze je to zbytecny… :)

                      0 0
                      • TinkTink  

                        No ty mas vyhodu s tou barvou…k tvymu bajku se vylozene hodi, ale ja bych s tim docela bojoval…cernou nechci, stribrnou taky ne, tak jakou, aby to vypadalo dobre a prezentovalo se to samo :o))

                        0 0
                        • zac  

                          ja bych dal zlaty nebo cerveny… me ty brzdovy vysli celkove na 1825kc…

                          0 0
                          • TinkTink  

                            1825,– neni moc…ja si tu spocital ze by to bylo pres 2,2 KKc ciste na zadni (taham to vcelku…)…predek nepocitam :)…uvidime..musim se nad tim zamyslet…ta zlata ani cervena by sem nesedela…vypadalo by to divne :-/

                            0 0
                            • zac  

                              no ja to mam na horni trubce bez… Ta cervene by mi k tomu nahodou sedela… k cerny, a ty avidy maj neco malo cervenyho…

                              0 0
                              • TinkTink  

                                NJN…ty mas masovyho pevnaka… :)..ja to vodim v kuse, protoze se mi tam vzdycky nejak dostane bordel a pak to proste ne a ne funguje… :)…a taky na zadni stavbu to musim mit vedeny v kuse…no uvidime…treba si udelam radost :)

                                0 0
                              • gummo  

                                kolik si dal za nokony komplet brzdovy i radici??

                                0 0
        • fousek  

          No ja nevim, ja mam obyc bowdeny snad 30 kc/m a fugujou mi 5 let a zatim se nechystaj rozpadnout, rek bych ze jeste tak 10 let vydrzej, coz se o zbytku kola rict neda

          0 0
    • Barney  

      Používám Aligator LY-186. Mám ho na vedení k mech Avidům CPS a jsem naprosto spokojen. Kupoval jsem ho u Egera v Praze 6, Na pískách 58, tel. 233336387. Narazil jsem na něj úplně náhodou, protože v obchodě jinak nic moc nemá. Stál 90,– za metr. Radši mu předem zavolej. Je to už dost dlouho, co jsem ho kupoval. Jinak si ho můžeš taky objednat na www.cykloprofi.cz. Bacha – je dost tvrdej a tak musela nastoupit bruska – ani jedny štípačky to nezvládly čistě…

      0 0
      • RomanH  

        Totez, ale originalni kleste na lanka a bovdeny to zvladly v pohode. Doporucuji.

        0 0
      • MaPa  

        Ještě je má, průběžně si doplňuje zásoby. Taky tam pro ně chodím :-))). A naštípá je i na míru, když se člověk slušně optá -).

        Poddotaz: jaký k nim používáte koncovky (řazení/brzdy)?

        0 0
        • RomanH  

          Uplne obycejny kovovy cerny. Koupil jsem si i nejaky original (cca 12kc jeden), ale v brzdovych pakach delal problem.

          0 0
        • Barney  

          Používám k nim ocelové koncovky Aligator LY-HPB 15. Nechal jsem si je poslat z cykloprofi a jedna stála něco kolem 7,– Kč.

          0 0
    • Enttee  

      Ja používám Jagwire s kevlarem a teflonovim vnitřkem a sou v poho. Celej set na kolo stojí 600. http://www.qake.wz.cz/bowden.JPG

      0 0
    • pitris  

      Vy Pražáci se máte, v Praze máte výběr z několika desítek bike-shopů. Já jsem z Prostějova a tady je jich tolik, že spočítáš na prstě pravý ruky a navíc jeden horší než druhej! Chjo!

      0 0
      • j-c  

        hojky.. na Plumlovske meli Jagwire a Aligatory bovdeny.. jinak je to v Prostejove na houby…

        0 0
        • vlk  

          dnes jedu do prostějova, kde konkrétně na plumlovské, to bylo,myslím, že tam těch obchodů je víc.

          0 0
          • pitris  

            Ten obchod se menuje Mystic bike www.mysticbike.cz/ tam skoro všechno, ale dost drahy. např. smyk Alivio tam maj za 590Kč a na netu hoseženeš za 310Kč. P.S. Je to vedle pracáku a vedle je herna a bar…

            0 0
          • pitris  

            Jo a mysliš, že by mi v Mysticu udělali takovej vyplet, co máš ty?

            0 0
    • Darius  

      jen pro uplnost: nakonec vse vyreseno v patek u Sirera v Beroune nakupem bowdenu Acor, na prvni pohled to same jako Jagwire, co jsem mel dosud – prime vedeni cimsi opletene, sel i stejne spatne strihat, nemam spec kleste:-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.