• Dreamer

    ahoj, kudy se da vyjet na kole na Velky Javor? Na krosu, tj. ne zadny metrovy sutraky, proste nejaka sotolina jestli tam vubec vede :) Mapu jsem nahral sem, tak jestli nejaka hodna duse muze zakreslit v malovani nebo photoshopu, kudy se tam da vyjet :) Vychozi misto by bylo bud Brennes nebo Bavorska Ruda, z te mapy se mi ale zda, ze spis tam vedou cestu z opacne strany, jakoby z vnitrozeni Nemecka :)

    http://www.trance.cz/…en/arber.gif

    http://www.trance.cz/…en/arber.gif

    0 0
    • orca  

      Plánuju tam letos také vyrazit…už jsem se na to tady taky ptal..Rozhodně z pěší cesty má jištěno že asi od Malého javorového jezera..Ne od velkého tam jsou děsný šutry…Až ti to někdo načmárá tak prosím nech na webu juknu na to…díky…

      0 0
      • Dreamer  

        jo to jsem podle mapy tak nejak vydedukoval ze by to melo jit kolem malyho jezera, nasledne kolem kleiner arber a pak uz je tam ta hneda cesta az na vrchol vyznacena to by mohla bejt naka sotolina :)

        0 0
    • pivař  

      Pro krosový kolo je asi nejlepší výjezd z Německýho vnitrozemí. Z Bavorský Rudy se dej po pravým břehu Regenu k rozcestníku. Pak pokračuj po červený 8 pořád lehce přes vrstevnice až k velkýmu jezeru. Pak se dej po silnici jako na Bodenmais až k lyžařskýmu středisku Brettershachten a pak po šotolinový vrstevnicový cestě objeď Javor zezadu (začíná to jako červená 1 a kousek asi popotlačíš). Až narazíš na stoupavou šotolinovou doprava (není to zelená značka, ale asi 2 km za ní), tak ta tě dovede až na vrcholek. Dolů už si zvol co chceš, já jel po sjezdovce a pak jsem odbočil na malý jezero (trochu horší povrch pro krosa), pak do Brennes atd.

      Na tý mapě trochu chybí, tak by to domalování nebylo ono.

      0 0
    • pedrod  

      Od Kleiner Arbersee to je nahoru na Kleiner Arber s krosem jen pěšky kamenitou cestou, i když ne moc daleko. Lepší je to fakt od jihu, jak už tady psali jiní. Vyjet se to dá v sedle.

      0 0
      • Dreamer  

        takze kdyz ten kousek kolem Kleiner Arber kolo potlacim (jak je na mape ta cara prerusovana), tak pak muzu uz jet na kole? vzhledem k tomu ze budu prijizdet ze strany od Lamu, tak je pro me vyhodnejsi jet tam tou cestou kolem Kleiner Arber, nez objizdet celej Javor a jet z jihu :) K jihu muzu jet zpatecni cestu, do Bavorsky Rudy a zpet do Cech.

        0 0
        • Vojtíšek  

          Časově tě to vyjde myslím nastejno.

          0 0
        • marios  

          Přímo na Malej Javor nemusíš, můžeš ho objet po tý lepší cestě, když neodbočíš doleva nahoru(na kamenitou cestu). Vypadá to sice, že jedeš pryč, ale cesta se nakonec stočí zpátky pod velký J. Ale cesta od malýho jezera nahoru je docela prudká, na krose.

          0 0
    • robb  

      Má někdo tip na co nejkvalitnější cestu na Velký Javor?

      Případně i nějakou mapku abych moc nebloudil :-)

      0 0
      • yetti  

        Nejjednodužší je cesta ze Železné Rudy přes Zwiesslerwaldhaus do Rabensteinu a pak přes Bretterschachten vyjet až na Javor.

        Je to napsrosto pohodová cesta.

        0 0
        • Singlespeed  

          Mnohem jednodušší mi přijde vyjet z Rudy po šotolince k Velkému Javorskému jezeru, potom kousek k dolní stanici lanovky a odtud po kvalitní hladké šotolině k horní stanici a na vrchol.

          0 0
          • Smazaný účet  

            no, a od horní lanovky na vrchol je to trochu výzva…cesta sice dobrá, ale ten sklon…

            0 0
            • Singlespeed  

              Měl jsem najeto (jako skoro vždy), tak jsem sklon neřešil ;-).

              0 0
              • marios  

                Horší než sklon tam jsou pletoucí se lidi, takže to chce jet někdy, když nejezdí lanovka.

                0 0
          • robb  

            A mohl by si to nějak třeba v malování vyznačit na mapě? Já když kouknu na mapu, tak ty cesty tam vypadají jako hnízdo hadů, kolik jich tam je :-D

            0 0
            • Smazaný účet  

              správně je to do kopce :-)

              0 0
            • Singlespeed  

              Napadla mě ještě orientačně méně náročná cesta. Z Bavorské rudy po silnici do sedla Brennes (nelze zabloudit, je tam silniční ukazatel), tam na křižovatce doleva směr Arber Bergbahn (lanovka, ukazatel), Když přijedeš pod lanovku, uvidíš širokou prašnou cestu od lanovky šikmo vpravo nahoru. Po ní pojedeš, nikam nebudeš odbočovat a vyjedeš u horní stanice. Po pěkně upravené strmé štěrkovce pak vyrubeš na vrchol.

              0 0
              • Smazaný účet  

                to je lepší do toho sedla tou cyklostezkou hned za hranicí doprava…je to převážně asfalt, ale provoz 0

                0 0
              • robb  

                Myslíš takhle?

                Já právě nevím jestli tohle není nějaká jednosměrka pro správce apod.

                Já myslel, že se musí jet jakoby zezadu.

                0 0
                • Singlespeed  

                  Úplně špatně, jedeš přímo od spodní stanice lanovky k horní, jak jsem psal. Je to asi o 20 km kratší než jsi nakreslil :-)

                  0 0
          • yetti  

            Tak ja osobne radeji vystoupam nahoru zadem lesni cestou s pohodovym sklonem, kde potkam maximalne par cyklistu, nez to lamat do prudkyho kopce, kde se musis prodirat davem turistu. Ale to je kazdyho volba

            0 0
            • Singlespeed  

              Jsi zmaten. Lidi jsou jen poslednich par metru, jinak ani noha ;~).

              0 0
              • Hrabex1  

                Nejsou tam davy, ale kdyz jedes zadem, jak rika, je tam tech lidi jeste podstatne min a ten sklon je tam opravdu i pro duchodce.

                Teda az na ten zaverecnej nekolikasetmetrovej usek.

                0 0
    • Hrabex1  

      muzu ti poslat kml, jestli mas zajem

      0 0
      • robb  

        Tak jo :-)

        0 0
      • robb  

        Tak jsem se rozhodl to vzít takhle zezadu, ale do navigace jsem si nahrálo špatnou trasu, takže mě to odvezlo někam do lesa:-D Tak holt příště. Alespoň jsem se mrknu na rozhlednu na Špičáku, i když na mě teda všichni nějak divně koukali, asi ještě nikdy neviděli silničku :-/

        0 0
    • Kubiczech  

      Ahoj,

      neměl by někdo tip na zajímavou trasu s výjezdem na Velký Javor? Horské kolo, hardtail, délka kolem padesáti kilometrů. Chystám se na Šumavu pracovně, ve středu budu mít volno, tak bych toho chtěl využít.

      Díky všem, třeba i za .gxpčko…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.