• orca

    Ahojte, jezdili jste někdo v německu v okolí Javoru ? jak je to tam se značením a s omezením pro bike ? A jsou někde na netu i mapy oblasti se stezkama ? Předem děkuji za ochotu… Dan

    0 0
    • SkyRider  

      Jo jezdil, mam toho tam projeteho celkem dost, napis co presne te zajima, klidne na mail, je tam toho celkem hodne. CIAO

      0 0
    • miki  

      Snad ti bude stačit WWW.arber.de ale je to tam v pohodě.Cest je tam hodně ale značení se nedá srovnat s naším.Je zajímavé že v čechách tě odevšad vyhánějí a tam můžeš na kole i kolem jezera.byl jsem tam vloni a letos na jaře tam pojedu zas ale víc na šumavu.

      0 0
      • miki  

        skus použit mapu na http://xeon.env.cz/…1/viewer.htm

        0 0
      • homat  

        tohle se mi na těch stránkách líbilo: slevy při předložení helmy

        0 0
      • orca  

        Značení jiné ? a v jakém smyslu ? Lepší či hoší Naposled co jsem tady byl pěšmo tak to bylo pro mě dosti neorientující , často mi tam chyběli km ale jen čas(což je silně orientační). Jsem z Plzně tak to mám kousek . Plánuji v že v bavorské rudě na parkovišti u fotbalového travniku zaparkuji a dale na kole :-) Kouli jsi si nejakou mapku a nebo jsi si ji vytiskl z vebu ? podle ceho jsi se tam orientoval a planoval vylety ?

        0 0
        • Wiktor  

          Znaceni je jednoznacne horsi a ponekud chaoticke… Na hodne cestach jsou potom taky cedulky se skrtlym cyklistou, pokud tam neni rovnou „privat weg“… Nejaky legalni cyklotrasy jsou kolem Falkensteinu.

          0 0
          • McBlacky  

            a není Falkenstein náhodou v českosaským švýcarsku?

            0 0
            • Wiktor  

              Mozna ze je, ale kousek od Zelezny Rudy asi 5 km za hranici jsou v Nemecku Falkensteiny hned dva, malej a velkej… Vyjezd na ten velkej je docela sila, sice cesta pohodlna, siroka, sotolinka, ale prevyseni v kuse dobre 500 – 600m, na Sumavu dost…

              0 0
              • Poly  

                To mas pravdu, v lete jsem to jel a byla to celkem makacka, ale za ten vyhled a nasledny sjezd dolu to stoji :-) T.

                0 0
        • miki  

          přijedeš na křižovatku v lese a na stromě jsou všude pouze červené značky na všechny směry a někdy je tam nic neříkající číslo na jednom stromě pod značkou ,Pojedeš podle čísla a na další křižovatce už číslo není ??nechápu jejich systém .česká mapa trochu zasahuje do německa.

          0 0
          • SELMIRA  

            Ba, ba. Jsem tam z toho taky byla zmatená. Takový ty přímý cesty se mi zdály málo akční a značení na těch vedlejších bylo ubohý. Jsem si nakonec řekla, že kašlu na značky a vezmu to prostě nahoru. Nejdřív to byla legrace, zobala jsem borůvky, kochala se a furt mě zdravili němečtí bikeři valící se dolů. Ale nakonec jsem musela pro neprůchodnost terénu často slejzat a bendit to pěšo, byla jsem fuckt hotowson ani mobil mně tam nešel, nikde nikdo, tma na krku…ale nechtěla jsem duši svoji vypustit zrovna v německym lese, tož jsem to nakonec přežila. :o)

            0 0
    • SkyRider  

      Zrovna konkretne nahoru na Javor vedou perfektni cesty, podle me je to nej biking na Sumave, ma uplne jinou charakteristiku, nez zbytek jezdeni na Sumave. Daji se tam najit opravdu enduro lahudky a zaroven pro ty co maji radsi mene narocne vystupy se da nahoru dojet po „skoro“ dalnici i s trekingovym kolem. Jinak souhlasim ze znaceni je v Nemecku slabsi, nastesti treba mapa od shocartu zasahuje az k javoru. Javor doporucuju, urcite stoji za to se tam alespon jednou podivat.

      0 0
      • Andrzej  

        a neni tam v lete moc lidi?

        0 0
        • SkyRider  

          Tak to nevim, ja tam jezdim vzdycky v zari, ale to je uz pohoda. Sumava je skoro prazdna, pokud se chyti pocasi, tak je to nadhera…

          0 0
          • miki  

            Určitě ne protože ještě v květnu tam bývá dobrá zima a sníh ale cesta na Javor přes Kleiner arbersee nahoru je taky trochu o psychice kopec zatáčka kopec atd a je pravda že je to šotolina až nahoru

            0 0
        • norman  

          Poslední roky je Šumava v létě tak přelidněná, že se jí v té době raději vyhýbám. Hlavní traily jsou plný lidí už v červnu o víkendech. Lepší je květen a říjen, pokud chytíš pěkný počasí.Na Javoru bejvá opravdu sníh ještě koncem května .

          0 0
      • orca  

        Díky – tak je rozhodnuto , Javor se prostě musí pokořit :-)) Ještě dotaz Kolem Plzně nemáte nějek hustej vejšlap vzhůru ?? Co jezdíte pro kondici ??

        0 0
        • norman  

          Jsem sice původem Plzeňák a pár tisíc kiláků jsem tam najezdil na silničce, ale nějak si na nic takovýho nemůžu vzpomenout. Mám obavu, že nejbližší „hustej vejšlap“ je Grossglockner Hochalpenstrasse :-)

          0 0
        • Wiktor  

          V nejblizsim okoli nic, ve vzdalenejsim snad Radec (Brno…) nebo Manetinsko…

          0 0
        • P_W  

          Mne vyhovuje Krkavec, Chlum, Radyně, Chlum, Krkavec, a pak uz domu (trasa je tak jak pisu za sebou). Ale musi na to mit clovek trochu naladu.

          0 0
    • poiko  

      ahoj, nechtělo se mi zakládat nový thread. Chceme jet tedko na Velký Javor a dolů nějaký hezký sjezdík. V zimě tam byly dost polomy po Kyrilovi, nevíte tedy jak to tam vypadá letos? Dík moc

      0 0
      • Běžec  

        Se sjezdíkem moc neporadím, bo jsem jel dolů stejně jako nahoru – po té zpevněné cestě, co tam vede. Ta je v pohodě průjezdná, akorát tak 2 km tam lesáci právě likvidují následky Kyrilla a jsou tam větve, bahno a sem tam nějaká lesní technika – ale jet se dá, žádný zákazy, nic…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.