• Alex

    Aka retaz je dobra na kazetu XT M760? Shimano nechcem. Chcem aby to dobre radilo, a aby kazeta vydrzala co najviac (teda, aby retaz bol maksi ako kazeta, aby som menil retaze a nie kazety :)). Uvazujem o Connexe 804 alebo 808, je OK? Diky.

    0 0
    • Lada1  

      doporucuji Shi HG93 nebo 7701. Dal jsem tedka COnnex 909 (ci jak) a rachot jak tank na silnici ! COnnex byl z tohzo pohledu velky omyl. Razeni je ale OK

      0 0
    • Daf  

      Ja jsem na XTcku vozil vsechno mozny a vydrzela mi tak 17000km. Nejcasteji jsem vozil retezy Sram PC69.

      0 0
    • MARIN  

      Z vlastnich i okolnich zkusenosti muzu doporucit SRAM PC59

      0 0
      • marapara  

        Sram 59 vozím od jara do podzimu, od podzimu do jara vozim PC 69. 69 má celkovou povrchvou úpravu, takže kvůli sračkám jej vozím, v létě kdy je sračem méně, vozím pc 69. Ten má úpravu jen vnějších článků. Výdrž je podobná, u PC 69 o málo vyšší.

        0 0
    • Alex  

      Sramkove retaze nerachotaju?

      0 0
      • hYs  

        o dost min nez shimano

        0 0
        • pali  

          vozim sram 69/xt, a ked pozivas kvalitne mazivo tak ti retaz rachotit nebude

          0 0
          • hYs  

            Po 100km bude vic slyset shimano, vetsinou i po 50km. Jeste se mi nedostalo do ruky mazivo ktery by vydrzelo vic jak 100km, to ze to mazu po 150 a vic km je neco jinyho ;))

            0 0
            • pali  

              no ja pouzivam uz niekolko sezon racing wax od yarow, je to tekuty vosk a nanasa sa na kazdy clanok mne sa osedcil

              0 0
              • scret  

                tak to je tezka m.dka nikdy vice!!!sice namaze ale lepi jak prase!!!a spini.

                0 0
    • jihra  

      Jestli chceš, aby ti to fungovalo na 100%, tak použij jedině řetěz Shimano, který je určený k té kazetě. Nebo si někdo myslí, že vývojáři ve Shimanu dělají kazety tak, aby se tam dal rozumně použít řetěz od konkurence? Vím, že spousta lidí kombinuje díly od různých výrobců a tvrdí, že to v pohodě šlape, ale jedině kompletní řada převodů od jednoho výrobce bude fungovat na 100%.

      0 0
      • Lada1  

        to si myslim taktez

        0 0
      • Zdyn  

        Tak ja zase nesouhlasim. Shimano sice asi nedala kazety aby fungovaly s konkurenci,ale naopak konkurence dela retezy,aby fungovaly se Shimanem treba. A mimo jine i s neoreginalnim komponentem muze byt funkce lepsi,nez s originalem.

        0 0
        • mars  

          teraz nesuhlasim zasa ja. SRAM PC59 a PC69 ked porovnas so shimanackou retazou, zistis, ze nemaju profilovane clanky. tohoto dosledkom retaz radi na shimano kazete horsie ako shimano retaz HG53 (osobna skusenost). SRAM teraz zacal vyrabat novu radu retazi s oznacenim PC970. tato uz ma podobnu profilaciu ako shimanacka retaz a ked ju mam porovnat s HG53, necitim pri radeni rozdiel.

          0 0
      • Daf  

        Ja si radeji koupim nepatrne min funkcni retez ktery vydrzi 2× tolik co shimano. Vydrz Shimano retezu je tragicka.

        0 0
      • hydrant  

        tak tak

        0 0
    • scret  

      Jezdil jsem na XTecku „LXovej“ retez,„XTeckovej“ a ted PC 69ku a rozdil v razeni fakt nepocituju,mozna ten LXovej byl trochu vic hlucnej,ale podle me je to hlavne v namazani!!XT a PC69 zadnej rozdil.

      0 0
    • Orbis  

      vozim na XT kazete XTR retez a je to super kombinace, nic proti sramu, ale 69 jsem jednou prerval i 3× za trenink (nebylo to spatnym snytovanim) :-) vozim to tak hlavne kvuli zivotnosti, XTR retez vydrzi fakt hodne:))

      0 0
      • Lada1  

        myslis 7701 ? – u mne byla po 1500km na 132.7 mm . Nevim proc, ale HG93 mi jela lepe. Tedka jsem udelal velky krok vedle ve snaze zkusit Connex 909 – chrasti jako buldozer na asfaltu :-(

        0 0
      • scret  

        Porad me zarazi jak si nektery lidi myslej ze maj takovou silu v nohach ze trhaj retezy:)))Tak byl ten retez vadnej,nebo velky krizeni nebo blba udrzba.

        0 0
        • Orbis  

          ja si nemylsim, ze mam velkou silu v nohach:-) vadnej byl kdyz se prerval 3×, retezova linka byla OK a udrzba po kazdy jizde…

          0 0
    • Alex  

      Mali ste este niekto negativnu skusenost s Connexom na XT kazete?

      0 0
      • Orbis  

        Kamarad ho na XT kazete vozil asi tejden, kdyz sem na tom jel, tak sem mel pocit, ze je nakej sirokej a moc neradi, no a taky ze je mooc hlucnej:)))

        0 0
      • Lada1  

        ja jsem uvazoval takto – HG93 byl dobry, tak jsem zkusil 7701 – je dobry. Uvidel jsem Connex a ze dela specialne retezy i za 10tis. Tak jsem si rekl, ze skusim zetez od nic – bohuzel chyba. Kupoval jsem zde http://velotrade.cz/index.php?…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.