"Low end" full - co slozit levne ??

106 nepřečtených
  • fousac

    jak slozit co nejlevneji XC fulla tak aby to aspon za neco stalo a vydrzelo??

    zatim tady mam takovej muj malej osobni navrh a cekam na vase polemiky.. ;)

    Rám: Leader fox Disident ( www.leaderfox.cz/detail.pl?…) Vidlice: ??? Hlavové složení: neco levnyho napr. Ritchey Kliky: Deore duty 4-hran Středové složení: kinex Přesmykač: deore downswing Měnič: SRAM X-7 Řazení: SRAM X-7 pačky Kazeta: Deore (hg-50/9) Řetěz: SRAM 950 Zapletená kola: MOTEX MTB ( http://www.bobco-motex.com/index.html?… ) Brzdy: Diatech Anchor ( www.cykloprofi.cz/…c_brake.html) Pedály: asi 520ky Řídítka: BBB, Point, IKE, Amoeba, Pell´s to je jedno, neco levnyho Představec: viz riditka Sedlovka: Kalloy, promax (tzn. levna) Sedlo: nejaky.. do 700,– Pláště: RR 2,25

    cena tohohle je cca 22000,– bez vidle.. max strop na kompletni kolo je 30 tisic…

    P.S. NENI to pro me.. ;)

    0 0
    • tradic  

      Ja uz se radsi ke stavbe kol nevyjadruju. :)

      Co vim tak dobry jsou ty pedaly. Nedrzi se v nich snih ani blato. (jenze je Ti to plat prtny, protze se Ti drzi v botach, takze stejne to tam jde blbe nacvaknout :) ) Za tu cenu jsou fakt dobry v bikestore za 835,–

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Hlavko bych nedaval Ritchey. Co SRAM kazeta? Riditka Aricle. Plaste se daji i levnejsi…

      0 0
      • Vymi  

        ten ram neni to nejak moc levne… co trochu drazsi… neco kolem 6 tisic… zbytek ujde… SRAM kazetu… boty nic????

        0 0
        • fousac  

          rad uvitam tvuj navrh na full ram v cene kolem 6 tisic..

          0 0
          • Mamut  

            www.spyder.cz

            0 0
            • bajaja  

              jestli je to ten co je ve velokatalogu tak to je stejná hruza

              0 0
              • Vymi  

                taky jsem se na nej dival… proc myslis ze je to hruza?????

                0 0
                • bajaja  

                  ten za tech 5 a neco s tlumicem je to same jako leader fox , ten druhej je klasika ale ta cena je bez tlumice

                  0 0
                  • Vymi  

                    no jo… souhlas…

                    0 0
                  • vlk  

                    kde jste na těch stránkách spyderu našli ceny full rámů.

                    0 0
                    • dalimil  

                      několikrát jsem jim psal ohledně rámu,ale vůbec se neozvali,tak nevím jestli vůbec fungují…

                      0 0
                      • Seveřan  

                        Fungovat fungují. Mají řadu nových rámů oproti loňsku, ale nemají hotové katalogy. S tím, že se neozvou je divné :-( možná zkus zavolat, to se ozvou pokaždé :-) a po telefonu se lépe domlouvá.

                        0 0
                  • Seveřan  

                    To co je vyfocený v tom katalogu, tak to je fakt hrůza (foto), ale ve skutečnosti vypadá o mnoho lépe, spyder full-1. Jinak barvu si můžeš zvolit jakou chceš, samolepy taky pokud je chceš a osazaení jakýkoliv, vidle tlumič kola řazení… výhoda je pokud ti to staví, že tě komponenty vyjdou mnohem levněji, než když je budeš shánět, ale platí to i pro jiné značky.

                    0 0
      • fousac  

        deore kazetu maj na bikestore za 730,–.. za to koupim max. sram PG950 a ta ma mizernou povrchovku, hned se oloupe.. (a sram je o 20g tezsi:) u retezu to neresim, sam jezdim PC950 (za 380,– ale ted koukam, ze uz sou drazzsi) a je mi jedno, ze po prvnim desti zrezne a uz tak zustane, stejne ho po mesici dvou menim.. no ale u ty kazety bych to asi nechtel..

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kupoval jsem loni (predloni) Sram 850? za 500 necelejch a prodaval po roce temer netknutou, ale ja kazetu vozim spis jen aby se mi neposkrabala naba od retezu :)

          0 0
    • McBlacky  

      já bych dal alivio řazení, smyk, šaltr, kazeta

      0 0
      • Vilém  

        ja ne:)Pridal bych SRAM kazetu.

        0 0
      • Vymi  

        to radsi uz to Deore prece jen to je skoro za stejnou cenu…

        0 0
        • Vymi  

          myslim misto toho alivia… :-)

          0 0
        • McBlacky  

          v aliviu to pořídíš za 2100 (řazení, smyk, šaltr, kazeta) a to jsem to ani moc nehledal pro nejcenu… za kolik dáš to deore? já ho našel za 3270. u lowendu je 1170kč docela úspora :) kromě toho řazení je oboje stejnej plast, u smyku je to jedno, šaltr deore taky nevydrží moc, kazeta osmička dá rozhodně víc a jsou levnější řetězy

          0 0
          • Vymi  

            je fakt ze mas s cenou pravdu… zrhuba souhlas… u me ted taky probehl upgrade… LX SH presmyk, Deore naboje, LX SH prehazka, Deore pastorek, retaz SH PG73…

            0 0
      • fousac  

        ty nejezdis alivko prehazku, co?? ty kdyz clovek trochu nalozi, tak se do 5tkm rozpadne.. deore konci kolem 5tkm a pak uz jenom zivori.. takze mozna nejaky vyssi (stejne bych neveril), ale to uz v ten moment sram vychazi mnohem mnohem lip..

        cena retezu je bohuzel minus.. :/

        0 0
        • McBlacky  

          ne, ale MArii zatím drží. Na druhou stranu víš jak vypadá moje deore, podle mě je to ten samej krám jako alivio…

          0 0
    • cabbage  

      mohlo by se trochu usetrit na brzdach( http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… , http://www.akcebike.cz/index.php?… ) ale zalezi taky na hmotnosti a jizdnim projevu budouciho majitele(kdyz to nejses ty), tak pridej par udaju…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To uz je skoro na ukor funkce.

        0 0
        • cabbage  

          i ty deore?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Subjektivne… ano. Kdybych si mel vybrat, za stejnou cenu (coz v podstate je) vyberu ty Diatechy.

            0 0
            • Rolei  

              Proč?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Protoze vim, ze brzdej a staci to i na sjezd.

                0 0
                • Rolei  

                  Nechceš to trošku rozepsa? Právě přemýšlím nad kotoučema a oproti Diatechum trochu levnější 525 jsou horkým faforitem… (jen přední a na XC)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Zkus trochu pohledat v historii nebo i pod pojmem Promax. Jsou to stejne brzdy.

                    0 0
                    • black.horse  

                      Námitka, vozím Promax i 525 a u mě 525 vedou;-)

                      0 0
                      • Rolei  

                        a v čem?

                        0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak se trochu rozpovidej. V kombinaci 180/160 to brzdi hodne dobre dle me. Promax XC ma 160/160 a to by chtelo vetsi kotouc dopredu jako kazda jina brzda.

                        0 0
                        • Rolei  

                          Tak jak je to? :-o Diatech je plněný DOT oproti 525, která je minerálním olejem. Deore je levnější o cca 400,–kč A tvrdíš, že Diatech brzdí lépe. Lépe asi znamená max. brzdný účinek (prostě kde už deore nezabrzí Diatech jo) a dávkovatelnost, tvrdnutí etc. je na tom která jak? Přemýšlím o kotouči pouze na předek a na XC.

                          0 0
                          • Vilém  

                            maximalni brzdny ucinek je tezko posoudit,ale osobne mi pripadnou ostrejsi.Packa chodi lehceji nez 525,coz by se dalo vyresit i u 525 vymenou pruziny pod pistkem v pace,ale uz to neni tak jednoduchy.Mozna jsou lehci,aspon napohled,neni tam tolik materialu.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Nevim jak hodne mizerne na tom jsou 525ky, ale Diatech k perickum nepatri. Jsou treba tezsi nez Gustavy (ale bacha, Gustav neni takovy zavazi jak vypada).

                              0 0
                              • pepino  

                                525–563g,Gusta-616g(dle nemec.Biku 03/03)

                                0 0
                              • pepino  

                                Jo,ale vlastne 525 tam byla se 160kotoucem a Gusta 190,jestli to vazili s tim.

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Hayes ma 530g (asi s velkym kot.) jsem tu nekde psal (pro porovnani). Tak jsem presny cisla co jsem navazil nenasel :(

                                  0 0
                  • Vilém  

                    Ta Diatechy jsou fakt v pohode.2 kamosi je maji 2 roky na Ravu Maraton,tam jsou pod znackou Promax,a brzdi velice dobre.Osobne mam Deore525 a ty tam nebrzdi.Cykloprofi je ma za dobrou cenu.

                    0 0
    • jecnak  

      Proc skladat? Neni jednodussi a levnejsi koupit hotovku a soupnout tam akorat jinou vidlu a tu starou strelit?

      0 0
    • Rolei  

      Proč si volil zrovna brzdy Diatech, víš o nich něco? Myslíš že sou lepší jak stejně drahé 525?

      0 0
    • tradic  

      co treba tohle http://new.mtbs.cz/katalog.html?…

      Zbyle penize utratit v hospode s pocitem ze udelam neco pro sebe :)

      0 0
      • McBlacky  

        celoodpružené XC :)

        0 0
      • CZiko  

        vy tady jak se koukám nikdo neumíte šetřit… Nejlevnější kola mají přece v Tescu… Zaručená kvalita, zaručená cena:))))))

        0 0
      • Vymi  

        a je to… udela 3 sjezdy u baraku… a to mu bude stacit… :-)))))

        ne vazne… neni blbost skladat full z levnejsich komponentu… musi se ale vedet kde usetrit a kde ne…

        0 0
        • fousac  

          komponenty to sou levnejsi, to jo, ale nemyslim, ze by byly vylozene nekvalitni..

          sam vozim podobny veci a fungujou… a drzi.. kdyz udelam bilanci na svej vecech, ta za dva roky sem znicil jednu sedlovku, tri ramy a dvoje author pedaly.. nepocitam spotrebak (retezy atd..)

          0 0
          • McBlacky  

            přehazku, kola, hele Fousi asi by toho bylo víc co :)

            0 0
            • fousac  

              prehazka upadla po 14tkm – v norme, kola sem regulerne probrzdil, gripy osmatal, plaste ojezdil, lanka vytahal…

              vlastne mas recht, nakrap sem ukazalele na deore razeni, to se u alivka tezko stane.. no u sramu e to taky docela nepravdepodob­ny.. ;)

              0 0
    • bajaja  

      neskladat kort na tomhle ramu radsi koupit cely kolo

      0 0
    • Dumbo  

      ja osobne by som sa toho ramu od leaderfoxa nebal… jedine co by som zmenil je hlavove… radsej by som uvital klasiku… nie integrovane…

      a v tej zadnej stavbe to ma priemyselne loziska ? alebo len nejake klzne puzdra… aj ked myslim ze priemyselne loza su uz dnes standard

      0 0
      • Pá-dlista1  

        ale tenhle ram je v mnoha ohledech nestandardni :)

        0 0
        • Dumbo  

          to by si nebol ty keby si si trochu nerypol :)

          ja by som ho na „honenie“ kilometrov a kondicie uvital…

          0 0
    • Palo TT  

      Sram 5.0 namiesto 7.0 (tusim sa robi 5.0 aj pre 9kolo). Popripade 8kol. namiesto 9kol.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja bych dal dve kola. Jedno dopredu a druhy dozadu. Pri trose sikovnosti to staci a da se hodne usetrit… nebo utratit :)

        0 0
    • miťo  

      Co nejlevnejsi NRS? Nebo ten Kellys Wandal, se Splice, tesne nad tricet? Ten aspon vypada solidne.

      0 0
    • kesu  

      podivej se na http://www.ghost-bikes.com/ je to docela zajimavy a nebo nejlevnejsi nsr

      0 0
      • McBlacky  

        tak tak, rozumná volba, ikdyby měl žrát měsíc rohlíky :)

        0 0
      • TinkTink  

        JJ…vim proc to prodavam – od doby co to jezdim, jsem spokojenejsi :))

        0 0
    • Santus  

      Taky jsem o tom ramu uvazoval,ale chtel jsem na neho nahazet stary veci ze zimaka. Nakonec jsem koupil jejich pevnej ram. Je zajimavy, ze v obchode mi ukazovali katalog Leader foxu, kde byl ten Disident uz osazen za nejakych 14tKc, ale na jejich webu jsem ho neobjevil.

      0 0
    • rb  

      Chce to trochu štěstí,ja předvčerem koupil Giant Nrs za 18 600.Na deorku,ňake noname komponenty a pravda Manitou Six.....

      0 0
      • MartinX  

        Blahopřeji a vítej mezi NRSáky! :-)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        A je to stejnej ram jako vyssi modely? Je to 2005?

        0 0
        • rb  

          Je to loňský 6061,ale to mě netrápí…

          0 0
          • Palo TT  

            A kde si nakupoval? Jedna 20.5 by sa este nenasla?

            0 0
            • rb  

              Myslim,že ne.Byl sam samotinky v Jump sport v Ostravě.Tak mě napadá,ještě jeden obchod stejne firmy je ve FM (Frýdek-Místek).Můžeš to zkusit…

              0 0
    • Pebe  

      http://www.specialized.com/SBCBkModel.jsp?… 29990,– ale už to není XC full :-)

      0 0
    • mastihuba  

      řidítka zoom 250,– představec zoom 200,– sedlovka zoom 190,– hlavovka no-name cca 200,–

      Nebo jiný no-name pedály souhlas s pádlistou SH505 cca 550?kč

      0 0
    • Lišák  

      Fousáč: Tak co už jsi to složil? Pokud jo, napiš něco o tom rámu. Docela by mě to zajímalo. Řeším kolo pro holku, která má problémy se zádama. Dík L.

      0 0
      • fousac  

        jeste se ani nezacalo skladat.. ale zkusenosti s tim bikem ma user „kuba9“ , tak napis jemu…

        P.S. ted zrovinka si skadam novou hracku.. ale zatim je to tajny… tak psssst.. ;))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.