Scott endorphine - skúsenosti, praskanie.....

15 nepřečtených
  • kungpao

    Zdarec, už dáku dobu hľadám dobrý pevný rám za dobrú cenu. Kedže mám rád pohodlie a pri svojej váhe na svojom doterajšom kostitrase Mongoose som hodne ničil komponenty, potešilo ma že sa mi naskytla možnos? kúpi? skoro nový rám Scott Endorphine. Pred pár rokmi som sa na ňom asi 2 minúty vozil, bol som nadšený aké to bolo pohodlné, ale dos? som počul o tom že tieto rámy praskali. Nemáte niekto tento rám, žeby ste mi napísali, koľko váži, ako sa správa v zjazdoch, na ceste. POužitie – maratóny, najazdievanie km na cestách aj necestách, a tak. Do extra rozbitého terénu mám fulla. ďakujem

    0 0
    • kungpao  

      Nikto? Neviete aspoň nejakú dobrú sajtu v angličtine alebo češtine kde by sa o tomto bavili? Skúšal som aj google ale všetko čo našlo bolo v taliančine a nemčine, a žiaľ moje znalosti týchto rečí sú vetché…

      0 0
    • Mamut  

      Kamos ho mal, mozno ho ma dodnes, neviem, dlho som sa s nim nevidel. Raz sa mu objavila prasklina zhruba na mieste, kde sa pripaje zadna stavba ku sedlovej trubke. Hodil to na reklamacku, ale ti sa mu to dali naspat s tym, ze prasklina je len v povrchovom laku (poodlupli lak a ze matros pod tym bol ok). Tak na tom jazdil dalej.

      0 0
    • hanz  

      no já teda jsem na něm jeszdil v době kdy jsem měl ht rockmachina blizzarda a proti tomu to byl pekejnej kostitřes, takže nemyslím je to pohodlnej rám

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A myslim, ze udavali 3cm zdvihu.

        0 0
        • hanz  

          nevím nevím…ten známej ho má doted a když mu tu a tam dělam udržbu a sednu na to tak je to docela středověk…ale už jsem zhýčkanej fulem…přijde mi to ale jako celkem tuhej rám s dobrou geometrií.

          0 0
    • spipi  

      jeden znamej ho mel(ma-nevim) a prasknul(kde-nevim) mu, ale vymenil za novej a pak snad bez problemu.. ale timhle sem ti asi moc neporadil=)

      0 0
      • kungpao  

        Poradi? si mi neporadil ale aspoň si sa snažil, a to sa cení. Dík. Dnes sa idem na neho pozrie?, malo by to by? za dobrú cenu a v dobrej veľkosti, takže uvidíme, uvidíme. Ak mi bude pripada? príliš stredoveký tak pojdem asi do CRX-ka alebo do Apacha alebo Superioru. O problémoch s praskaním som sa dozvedel nasledovné – z 90 % sa to týkalo laku ktorý bol zospodu toho ako sa tá zadná stavba približuje k sedlovej trubke a je to zapríčinené tým že zadná stavba behá 2–3 cm. Z toho titulu moc nechápem Hanza ktorý tvrdí že je to kostitras…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jemu beha stavba 14cm :)

          0 0
          • kungpao  

            … už mi je to jasné...... Tiež som mal také obdobie že keď som kúpil fulla ktorý má vzadu 10 cm tak som sa na všetko pevné díval s ľahkým úsmevom...... Lenže baví ma aj cesta a aj keď mám veľmi ľahký full tak to proste nie je na 150 km štreke ono.

            0 0
            • hanz  

              jasně že jsem zvyklej na fula…potom se ty ht špatně hodnotí.....s tou velikostí-kámoš vždycky jezdil 18-ky todle má myslím 20(asi L) a říká že mu padne jak ulitej, přijde mi totiž že to matovou zajímavou geometrii, ale přijemně zajímavou, ale na projíždce kuli seřízení šaltrů poznam prd, ale kdybych chtěl ht a měl tvojí možnost tak bych asi taky hodně uvažoval.

              0 0
    • jonti  

      mam endorphina, uz dost stareho, celkom v pohode bike, trosku pohodlnejsi nez bezny ht, ale ziaden zazrak. Praskania by som sa nebal,vazne tam vacsinou len praskal ten lak, neviem o nikom komu to prasklo tak ze by sa to rozpadlo. Este by ma zaujimalo kde zozenies toho skoro noveho endorphina,ked sa uz asi 5 ci 6 rokov nerobia?

      0 0
      • kungpao  

        Kamarát bol na brigáde v Londýne, keď sa vrátil tak si doniesol nový rám, ale potom sa vrátil a už tam zostal. No a teraz v Londýne behá na Spešle Epicu a doma mu sedí skoro nepoužívaný rám. Tak ho asi idem kúpi?. Problém je len to že tam nemá návarky na kotúčovú zadnú brzdu, ale ako sa poznám, tak za 7–8 rokov ho aj tak budem opa? chcie? vymeni?… :-)

        0 0
        • Daf  

          Me ten ram prijde uz dost zastaralej na to ze to chces brat jako investici do budoucna.

          0 0
          • wroum  

            kdyz uz nic jinyho, aspon je ten ram zajimavej a na HT relativne pohodlnej. urcite bych ho radsi nez vsechny ty CRX, kellys, superprior, apache…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.