Deore véčka a jejich špalky. Humus?

67 nepřečtených
  • Třé?a

    Chtěl bych si koupit tyhle brzdy neb na lepší nemám. Někdo zu psal že špalky od Schimana který na tom asi budou, se chovaj k ráfku jako prase s frézou, neměl bych je raději vyměnit? Jezdily jte tyhle brzdy? Nebo existuje ve stejný cenový hladině něco lepšího? Díky

    0 0
    • Jogador  

      Mám je vzadu se špalkami BBB ty trojbarevný, a maximální spokojenost. Ty původní špalky pískaj, vržou, štěkaj, mňoukaj a kokrhaj, a co je nejhorší, ani moc nebrzdí…:)

      0 0
    • Pekáček  

      Já začínal s obyč véčkama co asi patří k Altusu, no jsou vidět i na Cannondalech :o) Origoš špalíky hrůza, s lepšíma (BBB, KS) spokojenost. Za ty peníze jsou úplně v pohodě. Deore má jako nový menší vůli, ale stojí víc.

      0 0
    • Azagthoth  

      Ja jazdim V-brake deore vzadu,FR a da sa,koleso ti zablokuje aj normalna v-brake no name za 200sk.K tym spalkom,ja som s nimi apokojny,o ziadnom vrzgani neviem,jedine za mokra,ale to robia kazde.Ja mam 1ks na predaj,ale si asi z CR,ze… :-/

      0 0
    • rock  

      Mám je vpředu i vzadu. Původní špalky mne nijak nenadchly; nebrzdily nijak nadprůměrně a rychle se sjely. Teď mám trojbarevné BBB a nemám už žádných námitek proti těmto brzdám: výdrž přijatelná a funkčnost v dané cenové kategorii vysoká …

      0 0
    • Radek Broz  

      Ja mel Deore jeden cas vzadu a celisti mi prisly ok. Na spalky, co tam byly, si uz nepamatuju

      0 0
    • vili  

      no ideal je asi koupit hned porany spalky,a nebo druha moznost je sehnat nekde v kamenakach mivaji jeste stary avidy slevneny,nebo sd3 a tam bys nemusel uz nic menit.

      0 0
    • Air  

      novy Avid SD5 budou podstatne levnejsi! Nechces jit radsi do nich? Avid SD3 spis asi ne, byly v testu Na kost ve velu a vysly stejne jako Deore, spis o neco hur se mi zdalo. Ty SD3 jsou preci jen zakladni rada, ktera se dava na levne kola. A urcite stoji vic nez Deore. Ja bych sel do tech SD5.

      0 0
      • dawa  

        Na bikezone maji SD5 za 780 kč za sadu přední +zadní . To celkem ujde , už se těším až mi během týdne dojdou .

        0 0
        • Air  

          no, vzhledem k tomu ze minuly rok staly cca 2500 to je cca tretinova cena :) ale nevim jestli ma smysl jit do SD7, kdyz stoji o litr vic a v podstate tam bude asi jen rozdil nejakych 30 gramu nebo kolik… bude rozdil i v ucinnosti nebo to je jako letosni rok – pouze rozdil ve vetsim frezovani a menitelnych botkach brzd? To mi neni jasne.

          0 0
          • dawa  

            No mě ten výkovek přijde uplně stejnej jak u 5 tak u 7 . Jedinej rozdíl vidím v barvě a botkách , nevim kde nabrali těch 30 g vahového rozdílu .

            0 0
        • náčelník  

          Určitě je ta cena za dva páry ??? Když vezmeš jinou brzdu, kde nabízejí přední/zadní/před­ní+zadní a hodíš je do košíku, tak všechny položky mají stejnou cenu …

          0 0
          • dawa  

            No když rozklikneš tu roletu tak je tam jediná položka P+Z a když to hodíš do košíku tak naskoší cena 780 a je tam poznámka sada P+Z tak to chápu tak , že sada přední + zadní čelist je za 780 Kč . No každopádně jsem si to minulej týden objednal , tak uvidím co dojde .

            0 0
            • Air  

              taky jsem nad tim dumal… Jestli tim P+Z nemysli nahodou predo-zadni pouziti (coz u avidu jde) ale takhle jak pises je to myslim zcela JASNE. Fakt mi ale nejde do hlavy, proc ty SD7 stoji o tolik vice. Ja uz si to ze Sportlife moc nepamatuju, ale myslim, ze to tam meli napsany nejak takhle SD5 – 855 Kc SD7 – cca 1050 Kc SD Ti – cca 2000 Kc Arch rival – cca 3500 Kc

              a paky FR-5 za 655 Kc SD7 za 1000 Kc SD Ti za 1700 Kc

              Nevim, uz je to nejakou dobu a tak si to nepamatuju uplne presne… kdyz ono tam bylo tolik jinych vjemu :)

              0 0
              • TinkTink  

                predozadni pouziti…to je husty…ukaz mi vecka, ktery nejdou pouzit na obe kola…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Mozna ty Avidy muzes pouzivat jeden par na obe kola soucasne :)

                  0 0
                • Air  

                  proc jako husty? ja teda zatim sundaval a montoval jenom jedny (ty svoje), ale pokud nejsem slepej, tak na nekolika e-shopech jsem videl pri uvadeni do objednavky v-brzd jestli chces predni nebo zadni. U avidu jako jedinych jsem videl doslova – lze pouzit jako predni i zadni brzdu. Uz tady o tom jednou bezela debata, se divim ze ses takhle neprojevil i minule. Urcite jsi to cetl.

                  0 0
                  • Air  

                    jo a ja se v tom nerejpal, ale myslim ze tim maji na mysli to, ze jde prendat vodici trubicka, coz by asi mela jit, aby to slo pouzit na obe kola, ne?

                    0 0
                  • TinkTink  

                    Ok…tak jinak.

                    Do te diskuze jsem myslim i prispival…ale i ted zpetne vim, ze mi to stejne neveri ti, kteri se drzi toho co je nekde napsany (ja taky muzu napsat, ze BLA BLA BLA a nekdo to muze obhajovat – nemluvim o tobe…)

                    Takze dam priklad. Objednas si predni Shimano Deore XT a objednas si zadni…rozdil mezi nimi je ten, ze maj jinak otoceny spalky – neco co zvladne cviceny simpanz…

                    Jiny priklad. Koupis si OEM baleni vecek Avid – klidne dodam, at se muzes podivat…je to pomerne levny…ale ted jsou skladem jenom SD3… No a kdyz si to rozbalis…jak poznas ktera je predni a ktera je zadni (priblizim…rozdelas pytlik…vysype se na tebe nekolik sroubku a dalsich veci a celisti nejsou rozlyseny…podle spaliku to taky nemusis poznat se mi zda…) Tak co ted…no normalne to das na bajka a jezdis.

                    Jestli budes kupovat nekdy naky vecka a prodejce ti bude rikat, ze to je zadni, ze to na predek nedas, tak po otoceni spaliku to tam skutecne das…ver tomu ze das…

                    A jestli to nekdo uvadi na netu…proc ne…

                    1. zvetsi se jim nabidka
                    2. lidi maj pocit rozhodovani
                    3. a je to uplne zbytecny.
                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Hele. Asi to bude výsada Avidu. Jsem se docet ve Velu, no docet, nejsem zadnej knihomol. Jen jsem precet popisky k obrazkum. Ze prej Avid predstavil mechanickou kotoucovou brzdu pro predni pouziti… no nevim skoly nemam a zustal jsem zirat s otevrenou pusou. Pak jsem se jeste docet, ze v Brne mela premieru Merida UMF. Ta cestina mi moc nejde. Asi si pod slovem premiera predstavuju neco jinyho nez nekolik let stary pokus o kolo na tvrdsi zachazeni.

                      0 0
                      • TinkTink  

                        UMF…kez by to bylo aspon pekny…ale kdyz ono to je uz nekolik let hnusny :) Premiera – nikdy to nebylo moc znamy…tak to treba ted zacnou tlacit a co je lepsiho nez premiera…kdyby jsi rekl „pokus o oziveni moc neprodavanyho kola“…to by bylo bad :o))

                        Avid – no vono je to naky divny…pac na jedne z uvodnich stran mas RAVO s temadle kotoucema a mas je na obou kolech :o)))

                        0 0
                • Air  

                  TADY mas hned 4 druhy vecek, a to dokonce tyhle Avid o kterych se bavime, u kterych se rozlisuje predni a zadni: http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…

                  0 0
    • Excel  

      Ke špalkům. Mám DEORE XT rok a půl, s orig. špalkama kvílely, ječely, že jsem se bál brzdit (ráfky alexrims-nevímco) a lidi na mě koukali jak na magora. Když jsem je nasr.. rval dolů, tak v nich byly špony z ráfu -fakt humusnej brus. Vystřídal jsem ještě jednu sadu než mi na ně sedly Ritchey logic modré, teď mám BBB trojbarevné a jsem spokojenej :-)

      0 0
    • ivovi  

      Deore celisti i packy jsou ok, rozhodne za tu cenu dobry. Spalky dost hruza, to uz jsou lepsi no name za 80 Kc, ktery ti budou brzdit lip, nesetrny k rafku budou asi podobne.

      0 0
      • McBlacky  

        páky deore jsou zrovna docela hnus (kromě designu i vaklaj), rozdíl ceny mezi deore a lx zase není takovej. lx se dají koupit za 320/ks

        0 0
    • slavekRM  

      Jezdím na nich něco přes dva roky. Véčka jsou celkem ok. Špalky – tragedie. Nic moc nebrzdí, dost ničí ráfek a v dešti ti zmizí před očima. Nikdy nezapomenu jak jsem jel po Knížecí z Pusteven do Trojanovic v silném dešti. Jelikož jsem věděl, že pojedu tenhle kopec a blbec jsem nechtěl ničit nové špalky Fibrax nahodil jsem originál Deore. Po dojezdu byly špalky skoro pryč a ráfky… No jeden by brečel. Takže dnes jen s modrýma Fibraxama a je to ok.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.