• Air

    Zkouseli jste uz nekdo? Piskaj jako XT 03? Jak hodnotite ucinnost, davkovani…? Mel jsem vzdycky dojem, ze XT uz je takove semi-hi-tech, ale mam takovy pocit, ze konkretne u tech vecek uz mezi LX a XT neni… Lange taky XTcka prodava jen asi o stovku draz… Tak co vy na ne? <Spesl 2 TinkTink: uzs je stihl radne testnout?

    0 0
    • TinkTink  

      Hehe…no najel jsem na nich 300km a sundal je..za ty prachy za ktery jsem to mel to je vynikajici brzda…ale za to co stoji na krame nebo na netu (cca litr) je to moc…

      Mne nepiskaly ani s jednou vidlou kde byly…

      Jejich vyhody vidim:

      • v jednoducyhm nastaveni

      Nevyhody:

      • mekky (i kdyz proti 03 se polepsily, tak po porovnani s Mrazkama, ktere tam jsou ted to je mekoucka brzdicka)
      • tezky
      • diky te mekkosti je i brzdna ucinnost naprd…opet porovnani s Mrazkama – XT proste nebrzdi ani kdyz maj lepsi spalky!!!
      • po tech 300km se mi nak zasraly kompletne bahnem, tak jsem to musel rozebrat (vyjma paralelogramu…) a vycistit a namazat…

      resume: brzda je dobra tak na pohodovy projizdky a maximalne sem tam neco drsnejsiho…pro zavodni XC bych to omezil do 60ti kilo

      • tudle brzdu dostane moje polovicka, protoze je to pro ni idealni :) (bahnem moc nejezdi, kdyz nejede se mnou terenem…takze zustava vyhoda lehkeho nastaveni…vazi velmi lehce pres 50kg…takze ideal … nahradi ji hydraulickyho wendlera :) )
      0 0
    • kovar  

      Tuto brzdu budu brzo testovat, ale bohuzel na vidli o zdvihu 120mm a jeste k tomu MArcoki MX Comp, ktera ty srubovaci cepy na V-brzdu ma jen pro srandu – prilis pruzi – jako na MAnitou. Takze vysledek asi je nabiledni, testovani timto bude zkresleno a tim padem budu muset dopredu dat kotouc.

      0 0
      • kungpao  

        V Ostrave som ich videl v jednej akcii za 1100,– CZK , ale nakoniec som ich nekúpil, lebo som kúpil vo Frydku-Mistku Avidy Single Digit 5 za 450,– CZK, čo je ozaj gut kauf. Ozaj borci, ďakujem za rady ohľadom nákupu v Ostrave, ste boží… :-)) Nakpil som na hodne dopredu… Dík.

        0 0
        • ravo  

          Prosim tě, kdes koupil v tom Frýdku ty Avidy koupil? Dík:-)

          0 0
          • kungpao  

            V Jump Sportu, ale nepoteším ?a, už mali posledné. Borec za pultom bol vyškerený, že už má posledné, lebo už mu zostal len jeden kus. Ja naš?astie mám prednú kotvu dobrú, len mi zadná LX-ka odišla, takže sa mi to hodilo. Inak v AZ cyklu majú prilbu V.element – topmodel Metu za bratček podrž sa 2.590,– CZK. A žiadna starina, vyrobená v máji 2003. DPHčku mi vrátia, takže ako pre mňa za 2700 SKK. Dobrý co?

            0 0
            • ravo  

              To mi zase tolik nevadí, že už nejsou. Ale nikdy není na škody mít přehled o tom, kde mají v blízkém okolí dobré ceny:-)

              0 0
              • Air  

                Jste taky z OV regionu? Tak to je supr. Kde se tady teda da jeste dobre nakoupit? Ja uz jsem tu prolez kdeco a pomalu jsem rezignoval, kdyz se divam na ceny na netu… stejne mi pripada, ze tu maji akorat h*vno. Cele kola sezenes, ale komponenty vetsinou jen na objednavku :( a ceny taky nicmoc.

                0 0
      • lubos  

        No vidis, zdvih 120mm, jasna vec, ze kotouc. Jinak jsem vcera zkousel kamosove kotouce – XT/XTR hydrauliky (160mm kotouc) a jsem max. spokojenej.

        0 0
      • scret  

        Zavzuju koupi FOXe nebo SLka, ktera ma taky ty srobovaci cepy na vecka. Chtel jsem se zeptat, to pruzej tolik? Pokud jo, vychazi mi teda dalsi negativum pro SLko:-(

        0 0
      • TinkTink  

        Ja ti to rikam posledni tyden porad :)…stejne u toho kotouce zkoncis…

        0 0
      • Air  

        A je na kazdou vidli s vetsim zdvihem (100mm a vic) treba kotouce? Nebo to plati jen pro tuhle? Dik za o. :)

        0 0
        • kovar  

          no to roztahovani cepu MX Comp je o dost vetsi nez treba u Z4 , ale brzdit Vckem se s tim asi bude dat – jsem to zkousel zatim jen v obyvaku. Ale brzo kolo bude dostaveno ,vyzkousim v terenu a dam vedet. ZAtim jen tak placam, jediny fakt je, ze ty cepy se opravdu roztahuji vice a neni to jen tim zdvihem, protoze oni se roztahuji stejne, i kdyz je vidla stlacena.

          0 0
    • Air  

      Jinak zatim diky za infos. Vypada to, ze do tech XTcek asi fakt nepudu. Jooo, kdybych mel prebytecnejch pet litru na hydry m525, tak todle wubec neresim… stejne mi pripadaj ceny kotoucu docela prehnany… a nejen kotoucu, ze :) Ale srovnejte to s komponentama aut, dyt nektery vecicky stoji jak komponenty do auta!!! Hajzlici vyrobci vyuzivaji nasi bikezavislosti a myslej si, ze jim za ty vidlice, kotouce atd. budem platit statisice… nemate taky takovej pocit? Sorry, vim, ze je to trosku offtopic :)

      0 0
    • Joe_Black  

      Já je mám, co se týče brzdné síly, jsou docela good, ale špalky pískaj jako mrcha. Se zadní brzdou jsem blbnul tak dlouho, až se mi povedla pomerne slušně rozchodit. Ale přední píská a nepomáhá absolutně nis (odmastit ráfek, šmirglovat špalky, nastavit různé úhly sklonu, vůbec nic). Mi přece neřikejte, že tenhle problém se vyřeší pouze novýma špalkama. To jsou XT špalky tak na h.....???

      0 0
      • Pavlos  

        Vsechny shimano spalky sou na hov..(teda aspon to kazdy tvrdi nemam osobni skusenost) Jo a pry hezky brousi rafky:(

        0 0
      • enjoy  

        ty rikas ze nepomaha absolutne nic a mas tam porad shimano spalky?:-))) vubec nechapu ze tohle shimano vyrabi!

        0 0
      • Joe_Black  

        Dneska jdu pro novy Coolstopy, nebo neco takovyho. Na Shimano uz nemam nervy.Fakt by me zajimalo jestli to delaj i XTR. Minuly rok jsem jezdil LX 03 a před tim LX 98 a zadny problem (original spalky a uplna pohoda). Nevim jestli neni problem spis v kombinaci rafek + XT spalky. Treba jsou delany na keramicky rafky, nebo orig. Shimano rafky :o((((((

        0 0
      • mastihuba  

        pískání je podle mě ráfkem a ne špalkama. Jezdil sem Rytchey + SH špalky a za mokra to pískalo dycky, pak sem jezdil no-name špalky zas to pískalo. Pak sem měl Zac 19 zas to pískalo. Teďkom mám Mavic222 a zatím nepískají.První špalky byly LX 03 teď mám přez zimu fibraxy a žádný pískání ani zadírání špon z ráfku jako u SH nesleduju. SH už kupovat nebudu. Máte někdo skušenost s trojbarevný­mi BBB?

        0 0
        • Gatier  

          To su vobec najlepsie gumicky!

          0 0
        • Lišák  

          Taky sem je nasadil (ramena Alivio, ráfky Mavic 238). Najeto asi 100 kiláků a spokojenost. V dohledné době budu zaplítat ráfky Syncros „Lil Snapper“ tak sem zvědavej!

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.