Montáž rohu na karbonova riditka

45 nepřečtených
  • confido

    Zdar, resim trochu problem s montazi karbon. rohu(ale na objimce je malej kovovej platek) na karbon.riditka.Kdyz to utahuju, tak to dela neprijemne zvuky,ale hlavne to nedrzi, klouze to!Mam to necim prilepit?Ale zase to nechcu prilepit na trvalo..Jedna se o riditka FSA K-force-rovna, rohy hi-comp(ty same jako pells ergo c(nebo jak se jmenujou).Dik za rady!

    0 0
    • Vojtíšek  

      Trochu bych obě styčné plochy přejel šmirglem

      0 0
    • BB  

      videl jsem karbonova riditka, ktera mela kovove krouzky na konci, aby tam sly davat rohy. Optal bych se vyrobce, zda jsou tvoje riditka pro rohy urcena.

      0 0
      • confido  

        taky dobry napad, ale bojim se , ze rekne ''ne'' a ja tam rohy proste chcu:)

        0 0
        • Jogador  

          Jestli nemáš řídítka na rohy určený, tak je tam nedávej, nebo zlomíš, neboli uštípneš konec řídítek. No, jestli opravdui chceš, tak si změř díru, která je v řídítkách, a tam strč prsten, váleček, kterym bys to zpevnil.

          0 0
          • confido  

            ale pokud vim tak christopher saucer(siemens-mobile) ma taky riditka fsa k – force a ma tam rohy!.De mi spis o to , aby ty rohy neklouzaly.

            0 0
            • Jogador  

              tak zkus ty řídítka obalit smirgl papírem, už jsem to jednou použil, a drží( né moje kolo).:)

              0 0
              • confido  

                jak to myslis-aby byla ta drsna strana na riditkach?A nemas zkusenosti s lepenim?

                0 0
                • rock  

                  Lepidlo ve mně v tomto místě vůbec nevzbuzuje důvěru;

                  1. spoj je relativně malá plocha namáhaná docela velkým točivám momentem, ale hlavně
                  2. lepidlo je druh spoje, který drží, drží a pak povolí naráz. A asi bych opravdu nechtěl, aby se mi zrovna rohy protočily bez varování

                  Pokud nebude fungovat nějaké zdrsnění, asi bych se na to vykašlal – nebo si koupil jiná řidítka

                  0 0
                  • confido  

                    ono to zas nebude vse drzet jen na lepidlu..A jaky by jsi pripadne doporucil,aby se ale dali sundat a vymenit gripy..

                    0 0
                • K2  

                  Zkusil bych chemoprén, ani to nemusíš k sobě lepit – vytváří takový gumovitý přilnavý povrch. Namazal bych to , nechal zaschnout a zkusil smontovat.

                  0 0
            • McBlacky  

              ale pozor na toho Christopha. Protože jeho kolo je stavěný super machanikama a může mít právě vložené ty kroužky jako výstuhy.

              Od nás z teamu to třeba vozí Ota, má EC90 řidítka a do nich na zakázku soustružený vložky aby to sneslo rohy. Viděl jsem i kovové zátky řidítek, které fungovaly jako rozpěrka a výstuha. Ale kde to sehnat to netuším.

              0 0
        • LUCCA  

          Ahoj, ak mas na riaditkach na koncoch vlozene AL vlozky, tak mozes rohy pouzivat (nato su tam tie vlozky, bez nich by si zbortil karb. riaditka pri utahovani rohov). Ak sa ti budu aj nadalej smykat po zdrsneni smirbel papierom, odporucam lepidlo chemopren, jemna vrstva na riaditka…Nepre­zen to…

          0 0
          • confido  

            dik, tak to snad musim ty riditka vymenit, protoze ja tam rohy chci a zadne al vlozky tam nejsou..

            0 0
            • LUCCA  

              Tak to je trosku problem…Ale nenechaj sa odradit a skus s inymi riaditkami alebo nepouzivaj rohy (ja som ich vozil hrozne dlho a teraz uz druhu sezonu jazdim bez rohov a je to dobra zmena).

              0 0
              • confido  

                ne bez rohu fakt nemuzu, jsem na ne strasne zvyklej, jezdim maratony a tam je zmena uchopu nutna

                0 0
                • Zdenda CUBE  

                  nastrč si tam ty vložky sám, pokud tam nejsou, to zas není tak velký problém ne ?

                  0 0
      • jecnak  

        Jeste doplnim, ze pokud jsou rohy na riditkach vyrobcem povoleny, tak je casto nekde napsano jaky rohy – vetsinou jsou zakazany kovany rohy (s kovanou objimkou). Typickym prikladem je treba EASTON, ktery povoluje jen nektere typy rohu. Dobrym prikladem rohu, ktery na karbonova riditka jdou jsou ROOX MXC LITEHORNS.

        0 0
    • CZiko  

      když už jsme u těch karbonových řídítek, tak od kolika peněz se dají sehnat?

      0 0
      • confido  

        ty co mam ja fsa carbon k-force stoji pres 4000 Kc( http://www.vokolek-import.cz ), ale daj se sehnat i nake levnejsi.Ja jsem to mel na kole..

        0 0
      • Franta  

        treba Syncros- vlozka pro uchyceni rohu + jemna vlozka v miste upnuti do predstavce – bud rovna riditka 580mm x 25.4 nebo 31.8 prumer za 2845,– nebo vlastovky 660mm/20mm x 25.4 nebo 31.8 za 3185,–

        0 0
      • McBlacky  

        slušný ne drahý jsou Easton EC70

        0 0
    • TC  

      Jaký nebezpečí hrozí karbonovejm rodlům od rohů? Jedná se o krut a nebo jde o „sevření“ objímkou rohu? Jak moc tomu v druhým případě pomůže nějaká vnitřní vložka?

      Např, Ritchey tvrdí toto:

      RITCHEY bar ends are designed to be used with all RITCHEY MTB handlebars – alloy or carbon.

      Jak můžu posoudit, zda můžu dát např. na WCS Carbon Flat nějaký jiný (delší) rohy?

      0 0
      • MlokCZ  

        V jiném vláknu se to tu někde v historii řešilo.

        Vadí obojí, tedy jak krut (velká páka rohu), tak sevření objímkou.

        Sevření objímkou pokud je vhodná objímka rohů (v historii tu byl i odkaz, jak musí být přesně šroub objímky rohu v ose) a nepřetáhne se to, tak to mohou vydržet i řídítka, která nemají rohy povolené a navíc hliníková rozpěrná vložka může pomoct.

        S krutem ale vložka nepomůže a pokud na to nejsou konstruované, tak se mohou zničit.

        Osobně bych dával rohy na carbonová rodla pouze v případě, že to výrobce vyloženě povoluje.

        0 0
      • Hornet  

        Na WCS mozes dat rohy, vozim to tak a ok.

        Ako pise MlokCZ, niekde tu bol odkaz na spravne uchytenie rohu-smerovanie srobu. Nie vsetky rohy to tak maju, takze tu treba dat pozor.

        0 0
          • Hornet  

            jj, to je ono :-)

            0 0
            • TC  

              Když je na WCS možno dát jejich rohy:

              http://www.ritcheylogic.com/…prodlist.php?…

              myslíte, že by skously třeba i něco takhle dlouhýho a zalomenýho:

              http://pcshop.pells.cz/…_d11046.html

              0 0
              • Hornet  

                Ak nerobia aj s inou dlzkou, tak zrovna tieto su dost kratke…ma ich kamos a bez vyskusania by som ich nebral. Mne su male do ruky.

                myslim tie pells, wcs v pohode.

                0 0
                • TC  

                  Sice to není moc vidět, ale v profilu mám na Supoj prastarý Scott rohy. Líbí se mi na nich ta zalomená část, která mi umožňuje celkem zalehnout, tak se poohlížím po něčem podobným a v souvislosti s novejma rodlama. Našel jsem ten Pells.

                  0 0
                  • Hornet  

                    Podla ramu 21,5" si asi dost vysoky :-) a ruky nebudes mat mrnave, tak bez vyskusania velkosti by som do tych Pellsov nesiel, mne su male a mam 170cm.

                    0 0
              • Ruprt2  

                WCS mají výztuhu v podobě Alu kroužku v koncovce.

                Kupoval jsem je pro tchána, který na rohy nedá dopustit.

                Po čase je trochu uřízl a rohy na ně nasadil i bez výztuhy. Jezdí tak skoro rok. Problém žádný.

                Ale nejezdí moc tvrdě.

                Na druhou stranu rohy zatěžované jsou nebo ne. Nevím jestli nějaký eliťák jim dá víc pohulit než plebs.

                0 0
        • BSP biker  

          Vozím Ritchey WCS OS carbon řídítka a rohy WCS Short, po nějaké době se mi začly konce bortit, poznal jsem to tak, že se mi v jedné stojce povoloval roh. Nechal jsem si od kamaráda instalatéra přinést kousky topenářských trubek – mosaz 18mm. Váha neni uplne super, tenčené hliníkové trubky by byly lepší, ale nemusel jsem nic řešit, pasuje to tam krásně. Trubky jsem vlepil chemoprénem, zasahují mi až slušnej kus pod gripem. Nějakej chemoprén jsem napatlal i pod roh, vše teď drží pevně a nebojim se, že to urvu. váhu řídítek jsem zvýšil, ale myslím, že mám po starostech :-D

          0 0
          • TC  

            elegantní :)

            dá se sehnat něco levnějšího než toto?

            http://www.specialized.cz/new/doplnek.php…

            0 0
            • BSP biker  

              Tohle vypadá pěkně, ale předpokládam, že se moje provedení bude lišit v maximálně v 50 gramech a 700 je docela velká částka, ty trubky nic nestojí, protože jsou to odřezky :-D Super by bylo si sehnat tenkostěnou Al trubku, tam by byla váha uplně nejnižší. Jak říkám, u WCS carbon jsem myslím naměřil vnitřní průměr 18 tak podle toho schánět :-D

              0 0
              • Hornet  

                Veru 700,– je riadna pecka za taku blbinku. Stacilo by aj kusok tvrdeho dreva a hned by bola aj elegantna zaslepka :-)

                0 0
                • TC  

                  safra to se mi líbí, karbec řidítka a v tom dřevěná zátka :)

                  0 0
            • jojina20  

              Syntace

              poštovný je kolem 3,50 EUR

              0 0
    • pali  

      tu je vysledok padu na roh,uchyteny na karbon

      http://www.bike-forum.cz/…l-20052.html

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.