0,8 promile na kole povoleno (skoro)

692 nepřečtených
 • konečně dostali naši zákonodárci rozum, teda alespoň někteří, doufám že to do další sezóny stihnou posvětit

  https://domaci.ihned.cz/…mile-prinese

  kalosek bude uržitě pro, piráti taky, okamura má pivo taky rád, Babaš je taky pro – vypadá to slibně :-)

  0 0
  •  

   Proti alkoholu vystoupil senátor Jozef Regec, který řadu let reprezentoval Česko v cyklistice. „Nemyslím si, že je dobře, co teď děláme, lidský život máme jen jeden, je krátký a měli bychom si ho užívat,“ varoval s tím, že cyklisté určitě nebudou hranici 0,8 promile dodržovat. „Neznám cyklistu, který bude mít 0,8 promile a přestane pít. Každý si dá více skleniček piva nebo vína. Nemyslím si, že jsme připraveni na to, abychom byli schopni tuto hranici dodržovat,“ prohlásil.

   Sypat mu nevadilo a teď si bude hrát na strážnýho anděla českých cyklistů.

   0 0
  • lrotrekl79  

   Hranice 0,8 promile … Někomu konečně zmizí třes v rukou a může začít normálně fungovat někdo už je pod obraz … Co teď s tím?

   0 0
  • -b-n-x-  

   To je fakt prdel. Tady se mozna dovoli cyklistum pit to, co v Marylandu mohou vypit ridici :-)

   0 0
   • Martin  

    Mírný pokrok v mezích zákona.

    Už se těším, až to tu objeví Strážce Tradičních Hodnot.

    0 0
  • Petulda  

   0.8 už je dost, no ale budiž. Pokud ruku v ruce s tím půjde výše pokut při zaviněné dopravní nehodě (čím víc alkoholu, tím větší pokuta) nebo ublížení někomu a zároveň na to zareagují i pojišťovny (čím víc alkoholu, tím nižší plnění), pak nemám problém.

   0 0
   • Barak  

    +1

    0 0
   • oberleutnant Weiss  

    Tak pokud je mi známo, pojišťovny reagují už teď, a není to „čím víc alkoholu, tím nižší plnění“, ale „alkohol = ******“. A řekl bych, že je to tak dobře – človíčku, napij se, proč ne, ale pokud něco provedeš, nečekej, že to za tebe bude někdo žehlit…

    0 0
    • Petulda  

     Jo, souhlas.

     0 0
    • Fran-tic  

     ámen

     0 0
    • Lišák  

     Pokud ta hranice 0,8 projde, tak by snad mělo platit, že „******“ bude pouze v případě, že bude hranice překročena a navíc ten cyklista tu nehodu zaviní. Pokud nehodu nezaviní, tak může být pojišťovně prd po tom, kolik cyklista měl. To by měla řešit PČR / soudy.

     edit: už se to řeší níže.

     0 0
   • kubad  

    +1

    0 0
   • Pavel  

    Osobně jsem pro 0,5 (0,8 se mi zdá už docela dost, ale budiž) = no problema. Nehoda s alkoholem byť v toleranci = fakt velký problém, žádné plnění.

    0 0
    • Martin  

     Ještě je otázka zavinění. Aby tě někdo třeba s 0,3 nesestřelil na cestě…

     0 0
     • Pavel  

      Samo že jsem myslel zaviněnou nehodu s alkoholem. Naopak by to oproti současnosti lepší, protože když tě dnes někdo na kole sejme a budeš mít tu 0,3, tak ti klidně přišijí spoluvinu…

      0 0
      • iron.hide  

       a po schvaleni to uz spoluvina nebude?

       my mame uz od januara povolenych 0.5 promile, no ani neviem ako to bude v pripade nehody. Asi spoluvina, staci nafukat

       0 0
       • Pavel  

        Nevím.

        Nicméně, z logiky, pokud žádný zákon neporuším, tak mi těžko někdo tu spoluvinu dá.

        I když si plně uvědomuji, že tady logika neplatí.

        0 0
        • mrozu  

         Ale platí, pokud nejsi viníkem nehody, alkohol ti žádnou spoluvinu nepřikládá, maximálně dostaneš pokutu za ten alkohol.

         0 0
        • Mikikuba  

         Spoluvinu možná nedostaneš ale budeš postiženej za ten alkohol. Kromě toho pojišťovna řeší zda alkohol neovlivnil tvoje schopnosti zabránit nehodě. Je vidět že jsi žádnou nehodu asi s policií či pojišťovnou v poslední době neřešil:) Já teď 2×…ani jednou ani náznak viny a pojišťovna třeba řeší zda máš přilbu přestože to povinnost není…a další a další. I když nemáš ani náznak viny řeší se vše na obou stranách.

         0 0
         • Pavel  

          Nehodu jsem neřešil nikdy a doufám, že to tak už i zůstane.

          0 0
          • Mikikuba  

           To ti přeju ale holt občas člověk neovlivní. Jinak pro zajímavost paní která mi jako spolujezdec otevřela pravé dveře a rozdrtila mi malíček dostala pokutu 25 000Kč. Což mě nejdřív přišlo dost ale po všech okolnostech starostech a problémech, které budu mít několik měsíců včetně pracovní neschopnosti mi to přijde adekvátní. Vypadá to i na trvalé následky…

           0 0
           • Pavel  

            Tak doufám, žes ji pořádně podojil na jejim zakonem ;-)

            0 0
            • Mikikuba  

             Upřímně já ani ne šlo to do správního řízení jako nehoda se zraněním. ˇVše mi uhradila její pojišťovna z povinného ručení ale stálo to nervy telefonování dokazování a to nemluvím, že mi na 155 řekli ať dojedu do nemocnice na kole…Bylo to u Ikemu. Jinak co je opravdu zarážející je, že ani ona ani její manžel co řídil netušili, že cyklista může předjíždět kolonu zprava…To samé mi řeklí, že to nevědí všichni řidiči v práci…

             0 0
             • Pavel  

              Tak hlavně že jsi aspoň ty peníze dostal.. O tom předjíždění zprava ví asi málokdo, dokonce i já :-) mám při tom manévru takový blbý pocit, že nedělám dobře. ;-)

              Dveře mi pár debilu už otevřelo, ale nějak s tím počítám, anebo anděl strážný nebo co, zatím nic.

              0 0
              • Mikikuba  

               Já s tím počítám samozřejmě taky přece jen už jsem na kole strávila dost času:)

               http://www.hankaebertova.cz/…TIKY2017.pdf

               , ale uprostřed polí u zdi na semaforu tě to fakt nenapadne… Nehod za sebou naštěstí nemám moc a odhaduju stovkám jsem zabránila předvídavostí ale prostě jsem na kole strávila na silnici několik let nonstop a jezdím v provozu po Praze:(

               0 0
               • Pavel  

                No jo, Praha.. ;-)

                0 0
               • 01carbon  

                Nechci aby to vyznělo, že si za to můžeš, a už vůbec že bych ti to přál. Naopak a přeji brzké a řádné uzdravení.Ale to podjíždění aut i když je legal je pěkná pitomost – i když tak jsou nalajnované cyklostezky po pruzích na křižovatkách. Nikdy by mě nenapadlo na kole podjíždět v pravém pruhu odbočující auta s tím že já jedu rovně a mam dle předpisů přednost, To je tak do nebe volající volovina, že to snad nemá rovno. A píšu to jako řidič i jako cyklista.

                0 0
                • Mikikuba  

                 Ale to si blbě pochopil. Auto neodbočovalo ale jelo rovně:) Čili je to trochu jinak než si pochopil…A byla to normální situace kdyby paní neudělala volovinu což také přiznala…Jinak pokud auto odbočuje a má podle zákona který mu to přikazuje také blinkr tak ho nikdy! nepodjíždím. A notabene je udělaná novela která to nyní cyklistům i zakazuje. Takže klid.

                 0 0
                 • gerrard  

                  Ja to taky nedelam, protoze tam proste bezne je malo mista, ridic ani spolujezdec se mnou nepocita a tady v nejvetsi vesnici na svete nejsou takove kolony, abych si neco zasadniho pomohl. A to vim moc dobre, ze muzu.

                  0 0
                 • 01carbon  

                  Moc jsem Te necetl. To bylo jen takove postesknuti nad idiocii, kterou nekdo (p Trzil) importoval z Moravy do Phy ono se to asi rozsirilo I jinam Ale hlavne nad tim jak tu idiocii nekteri dodrzuji. V zivote by me nikdo nedonutil s kolem podjizdet auta v pravem jizdnim pruhu, kdyz rovne je levy jizdni pruh. To je takova magoriada ze svet nevidel. Konec fnukani. Tak tahni a srustej ;)

                  0 0
                  • zdenek  

                   „V zivote by me nikdo nedonutil s kolem podjizdet auta v pravem jizdnim pruhu, kdyz rovne je levy jizdni pruh.“

                   Opravdu jsi to moc nečetl nebo nepochopil (nebo nechápu tebe). Tady se nejedná o předjíždění odbočovacím pruhem…

                   0 0
                  • mr.antik  

                   Tvl takhle mluvej pětašedesátiletý důchodci co nevytáhli auto jinam než od paneláku k zahrádkářský kolonii. Podjíždí se všude, je to uplně normální. Když neumíš na kole, tak to prsotě nedělej.

                   Největší extrém byl střelec co mě podjížděl na upraveným elektrokole (bez šlapání valil asi třicet), s lhaváčema na nosiči, ale jinak je to celkem normální praxe ve městě si hlídat všecky strany

                   0 0
             • zdenek  

              Máš pravdu, že to předjíždění zprava moc řidičů nezná. Jednou jsem takhle předjížděl autobus, který ale na konci kolony začal nečekaně couvat ke kraji silnice. Takový manévr člověk opravdu nečeká. Kolegyně mi pak říkala, že to zevnitř vypadalo, že mne přejede. Taky nevěděla, že je legální předjíždět kolonu zprava.

              0 0
              • kyl  

               Legální to je ale pěkná blbost taky.

               0 0
              • Mikikuba  

               Přesně jak píšeš řidičák má každej ale nějak nechápe, že má povinnosti znát vyhlášku a dodržovat. Mimo jiné paní říkala, že si mě všimli když mě předjížděli…Kdo to u Ikemu zná je tam pravý pruh který rozhodně není jen odbočovací a auto bylo jediné na semaforu a jelo rovně. Nikoho jsem nepodížděla. Prostě jednoduše se nekoukla a já byla bohužel v takovém uhlu že mě dvěře trefili kolmo na prst proti řídítkům. Jinak jsem jela 10–15 protože na semaforu byla červená…Takže si myslím že jsem byla opravdu opatrná ažaž. Mimo jiný jsem ten náraz i ustála a nespadla…

               Jinak já se opravdu mám ráda po tom co mám za sebou a jezdím fakt opatrně a čtu dopředu snad i to co ani řidiči udělat nemůžou:) Proto mám jen 3 nehody za 400 000 km…Všechny bez mé viny…Spíš jsem plno nehodám zabránila svými reakcemi. Takže asi tak. Ono je dobrý si přečíst jak to vzniklo než začnu komentovat:) Naštěstí jak policajti tak ve správním řízení všichni nic neřešili a bylo to jasný. Včetně pojišťovny:) Co bylo horší tak všichni řešili hlavně nulovou hladinu alkoholu což jsem samozřejmě měla a dokud se nedostaly potvrzení o tomto na všechny úřady tak jsem nedostala ani nemocenskou…Prostě mraky starostí telefonování a tak dále než člověk dostal na co má samozřejmě ze zákon nárok. A naštěstí mám top ortopeda na telefon protože normální zdravotní péče byla fakt průšvih…:(

               0 0
               • gerrard  

                Neni to zadne rypani, jen mne to zajima. Proc predjizdis jedno auto na krizovatce? Ja bych chapal kolonu vice aut, ale jedno? To si ty nic nepomuzes, jen te pak bude muset ridic objizdet, teda pokud jedete oba rovne.

                0 0
                • Mikikuba  

                 Protože nebyl důvod stát za ním a fetovat. Bylo tam plno místa. Nicméně celý jsem to psala úplně kvůli jiný věci než rozebírání kde jak jezdím po silnici:) Ale aby si lidi uvědomili že ty pokuty jsou fakt velký a že je dobrý vnímat novely předpisů. Pro mě je to nepochopitelný protože velká většina jezdí služebními auty a tudíž má každý rok školení řidičů a tak nějak z toho vyplívá, že se ta školení moc poctivě nedělají nebo že se nevnímá:)

                 0 0
                 • Mikikuba  

                  Pravda je že paní si to bude pamatovat do smrti:D

                  0 0
                 • gerrard  

                  Toho cyklistu tam normálně nikdo neceka. Čekat ho tam může jen když ho zrovna predjede nebo je na nejakem obzvlast cyklisticky vytizenem miste. Proto je taky info, že cyklista může, ale musí dbát zvýšené opatrnosti a stejně i tak to není úplně bezpečné a stát se pořád může jakákoliv blbá náhoda. Ať se ti to brzo zhoji.

                  0 0
                  • Mikikuba  

                   Jenže ona mi přiznala, že se o mě v autě bavili jak mě předjížděli…Takže toto vše co píšete je mimo…Zvýšená opatrnost tam z mé strany byla už proto že byla červená a jela jsem 10…Fakt mám kliku že to vyšetřovala policie a magistrát a ne někdo z výše psaných autorů, který by v každém případě řekl že tam nemám co dělat nebo že jsem nejela dost opatrně:) Píši to s nadsázkou – aby zas nebyli nějaké další reakce – ale je to pro mě nepochopitelné jak se furt hledá důvod proč za to můžu já když tomu tak není ani z jednoho promile. Zrovna v tomto případě. Určitě jsou na silnici situace kdy takto svatá nejsem. Na silnici se pohybuju skoro denně 25 let na kole i autem a troufám si říci, že docela provoz číst umím z obou stran jak cyklisty tak řidiče. Holt tohle je ten špatný okamžik na špatném místě to se holt někdy stane, ale jak píšu nechci od ostatních radit jak mám jezdit ale psala jsem to kvůli té pokutě která nepřekvapila jen mě ale hlavně paní byla v šoku.

                   0 0
                   • gerrard  

                    Proboha tak to vubec nemyslim, tvoje vina to urcite neni. Jde to kompletne za tim kdo lezl z auta. Ja jen mudruju o tom, ze ani pravo to delat a opatrnost ze strany cyklisty nestaci na to, aby z toho nebyl problem a radsi po tom tvem zazitku a i vzhledem k prchlivosti ridicu aut zustanu u toho sveho nedelat to.

                    0 0
                    • Mikikuba  

                     :) V pohodě. Ono v Praze pokud by se člověk občas takto nedostal dopředu tak nikam nedojede:) Což samozřejmě nebyl tento případ to uznávám. Ale tady jsem opravdu nečekala že uprostřed pole nekdo vyleze z auta:) A to ani nechtěj vědět proč z toho auta lezla…To je největší absurdnost celýho příběhu:D

                     Jinak asi 14 dní nato jsem jela s kamarádem podotýkám za sebou na úplně prázdný dvouproudý silnici. Načež nás předjel sporťák zastavil na zastávce asi 100 m před náma a začal nás honit po silnici s teleskopickým obuškem s tím, že cyklisti nemají na silnicích co dělat. To byla poslední kapka kdy jsem se rozhodla si pořídit na kolo malou kamerku jak mi ostatně radil i policista i úředník ve správním řízení…

                     0 0
                     • Morchella  

                      A co byla ta absurdita? Lezla ven protože se jí zařezávaly kalhoty/tky/ a chtėla je nėjak porovnat? :-)

                      0 0
                      • Mikikuba  

                       No az tak absurdni to nebylo ale jeli z Opavy do Prahy na svatbu a 100 km jim neco rachtalo na aute… Do cile meli 10 minut ale ne musela vylejzat na cerveny na semaforu…

                       0 0
                     • Kubajsu  

                      Na teleskop s kamerou? Nebyla by lepší třeba pistole? :)

                      0 0
                   • kejda  

                    Ale pochválit se umíš :)

                    0 0
         • kejda  

          Proč pojišťovna řeší helmu? To by taky mohla řešit, že jsem jel v žabkách místo karbonových treter… i nejblbější právník na zeměkouli by jim to omlátil o hlavu…

          0 0
       • Lišák  

        A nemáte tam nějaké ustanovení o tom, že těch 0,5 platí poze v obci a mimo je 0,0? Mám pocit, že jsem to někde četl.

        0 0
        • atty  

         Jakože – kdyby se Tě poldové snažili zastavit někde na polňačce mimo obec, tak šlápneš do pedálů a budeš to valit k nebližší ceduli obce, kde už se za ní v klidu necháš zastavit a zkontrolovat na alkohol, protože třeba se dvouma škopkama v sobě tak projdeš pod tolerancí? :)

         0 0
         • Pavel  

          Na polňačce ti policajti můžou tak maximálně zasalutovat.

          0 0
          • nitraq  

           Že by v tomhle byl počátek módy gravelů? Aneb silničáři, co jezdí od pivovaru k pivovaru, už nechtěli dráždit orgány a začli to brát polňačkama?

           0 0
          • mikub  

           S tímhle bych byl opatrný. Zákon 361 platí i na účelových komunikacích. To ta polňačka klidně může být.

           0 0
           • Pavel  

            To může být i lesní cesta… Jde o pravděpodobnost.

            0 0
          • atty  

           To taky záleží, jak je „polňačka“ katastrálně vedená, protože to klidně může být silnice III. třídy a tam platí samozřejmě silniční zákon v plném rozsahu. A na účelové a místní komunikace se silniční zákon také vztahuje (s malými výjimkami).

           0 0
       • ememem1  

        zase si zakony jak psravny slnieckar vysvetlujes po svojom......zi­adnych 0.5 promile u nas „povolenych“ nie je.

        http://www.pravny-poradca.sk/…-za-volantom

        0 0
  • Smazaný účet  

   Nechapu, proc by mely pro ruzne ucastniky silnicniho provozu platit ruzna pravidla. Dokud to nebude stejne, jsem proti zvyhodnovani.

   0 0
   • Martin  

    přésně

    0 0
   •  

    můžeš se s důvěrou obrátit na svého senátora

    0 0
   • RomanH  

    +1, viz. vyse

    0 0
   • Carloss  

    +1. Navíc na tohle Češi (ani cyklisti ani řidiči MV) nejsou mentálně připraveni.

    0 0
    • Martin  

     Podle sebe soudím tebe?

     0 0
     • blue.sun  

      Realita silničního provozu. Dnešní namyšlené ego posílit alkoholem? Jistá propustka do pekel.

      0 0
      • Martin  

       Kdo chce, leje už teď…

       0 0
       • Smazaný účet  

        ale alkohol zabiji deti na silnicich!

        0 0
       • blue.sun  

        A tak můžeme lejt všichni a třeba se vyzabíjet. Proč ne?

        0 0
       • onuce  

        Samozřejmě, pokud je člověk dospělý a svéprávný, tak již jen z principu osobní svobody. A právě skrze tuto svobodu miluji jízdu na kole. Proto nerad jezdím vozem, kde je alkohol skutečným rizikem, proto ale nechci ani elektrokolo, kde zas svobodu omezuje kapacita akumulátoru. A také proto bych nikdy neakceptoval přílbu, ani kdyby byla na kole povinná.

        0 0
        • TeryPV  

         Já myslím, že u Tebe přilba stejně již není třeba :)

         0 0
        • -b-n-x-  

         Presne! Prijit o „vitr ve vlasech“? Nikdy!!! :-)

         0 0
        • Charles2k  

         Ale po úrazu hlavy při pádu bez helmy by sis asi nechtěl platit léčbu, co? Takových frajerů, co skončili tragicky jsem již viděl a stálo to ostatní na jejich léčbě astronomické sumy.

         0 0
         • onuce  

          Pokud někdo skončí tragicky, náklady na léčbu jsou nulové.

          0 0
          • Charles2k  

           Tragicky nutně neznamená okamžitě smrt, ale třeba doživotní postižení a extrémně drahou léčbu a operace. A těchto případů jsem viděl a slyšel o nich dost.

           0 0
    • n_bye  

     Takže budeme mít místo svobodné vůle chráněnou dílnu?

     0 0
   • blaza84  

    V tom případě by nesměl být vylitý ani chodec. A jsem pro, abys na kole musel mít v povinné výbavě minimálně trojúhelník a lékárničku. A přes den svítit. Když všem stejně, tak všem stejně ;)

    0 0
    • -b-n-x-  

     A ma tu povinnou vybavu mit i ten chodec? Asi jo co? :-)

     0 0
    • Pavel  

     Svítit musí jen motorová vozidla. Kůň taky svítit nemusí. Ale odrazky mít musí. Jen teda nevím, jak se ty odrazky na toho koňa nastřelují..

     0 0
  • blaza84  

   Nechcu nic říkat, ale ten článek je starý …

   Tohle nedopadlo. Budem dál na kole chlastat ilegálně.

   0 0
  • oberleutnant Weiss  

   Článek z 25.8.2016…

   0 0
  • atty  

   Ono je problémů vcelku víc – jak poznat bez digi testru, kolik je 0.8 promile – navíc když do sebe loupnu půl flašky vodky a tři minuty počkám, bezprostředně naměřím klidně i pod půl promile – až se za 5 minut rozjedu, mohu mít už promile dvě…

   0.8 promile je tak jako hranice, kdy je většina lidí ještě motoricky a funkčně na 70–80% k výkonu čehokoliv, nicméně jsou lidé, kteří s 0.8 promile budou sotva chodit po čtyřech.

   Pokud nějakou rozumnou hranici, tak bych dal 0.5 promile (to v pohodě pokrývá v klidu vypitá dvě piva k obědu, dvě deci vína, nebo malýho panáka na zažívání/na Moravě na uvítání) a s tím spojenou vyšší odpovědnost při nějaké nehodě, úrazu atd. (má to tak většina zemí, kde je nějaká hranice alkoholu povolena).

   Otázkou je, zda je to pak spravedlivé vůči ostatním účastníkům provozu, na které se na/v dopravním prostředku bude vztahovat jiná (nulová) tolerance.

   0 0
   • mikub  

    Jasně, to je přece rasyzmus. Vždyť auto a kolo se pohybují stejnou rychlostí, mají stejnou hybnost a v případě maléru jsou následky stejné.

    0 0
    • R-A-D-I-U-S  

     To jako fakt? Jsem něvěděl, že mám na kole stejnou kinetickou enetgii jako auto. Hned se cítím líp.

     0 0
     • R-A-D-I-U-S  

      Doplňuji, že hybnost p=m*v a že E=1/2 m v2

      0 0
     • mr.antik  

      Když se jako cyklista zamotáš před 20 tunovou tatrovkou, jeji řidič to strhne do budovy školky plné kde bílých dětí, tak můžeš zkusit ty tvé výpočty

      0 0
      • Japhy  

       To může i teď, stačí pěšák co si zcela našrot ustele na silnici. Nalitej zcela v souladu se zákonem.

       0 0
      • R-A-D-I-U-S  

       Kolega Mikub to formuloval jinak než Ty ;-)

       Samozřejmě, následky mohou být obecně fatální, souhlas.....stačí střeba odhodit slupku od banánů, někdo uklouzne, spadne do vozovky, tatrovka se bude chtít vyhnout, v protisměru trefí tahač vezoucí zkapalněný ethylen, …ještě by se někdo moh leknout a odpálit 1M TNT nukleární bombu aby ten ******* byl dokonalý :-)

       0 0
     • Smazaný účet  

      záleží jak rychle pojedeš…když Tatra pojede krokem a ty MACH4, tak by to mohlo být nastejno (nepočítal jsem to)

      :-D

      0 0
      • R-A-D-I-U-S  

       To bych měl energii cca. 90MJ a tatra jen 10KJ. Ta by dopadla chudinka, kdybych ji trefil :-))

       0 0
       • mikub  

        Kdybys měl helmu od spešlu, tak by se ti určitě nic nestalo :) Částečky tatry by posloužili vědcům v CERNu pro ověření výpočtů v praxi.

        0 0
        • -b-n-x-  

         No, myslim, ze pro vedce CERNu je rychlost 4 mach vlastne objekt bez pohybu :-)

         0 0
         • Pavel  

          jj, úplně to vidím. Po hodině pozorování „Tak pohne se to už, ku*va?!?“

          0 0
         • Smazaný účet  

          Taky zalezi, jestli maji dobre zapojeny konektor.....viz nedavne „rychjelsi nez svetlo“…

          0 0
          • -b-n-x-  

           To uz je na me trochu „raketova veda“. I kdyz timto terminem se ti vedci v CERNu asi jen bavi, kdyz si povidaji o necem primitivnim.

           0 0
           • Smazaný účet  

            Nedavno vysel nejaky clanek, kde reportovali zmereni rychlosti vetsi nez svetlo…a pak se ukazalo, ze nekde nebyl dotazeny konektor na kablu z detektoru a tim doslo k opozdeni nejakeho signalu, , ktery se porovnaval s jinym a pocitala se z toho ta rychlost. Pochopitelne tohle je presne vec, ktera se stavat nesmi, protoze experimenty v cernu nikdo nikcde jinde nezopakuje. Proto vsechno, co od nich jde ven, podleha tvrdemu schvalovamu a overovacimu procesu. Bohuzel tento pripad sel nejak bokem…:)

            0 0
            • -b-n-x-  

             Nebylo to jak nekam do Italie udajne priletely neutrina z cernu drive nez mely? A pak se po pomerne dlouhem badani zjistilo, ze tam je ten problem s kabelem. Mezitim vsak ji vysly clanky vsude mozne, ze se podarilo detekovat neco co je rychlejsi nez svetlo. Stejne je trochu zavadejici, ze se porad pouziva ten termin „rychlost svetla“. Nemelo by spise byt neco jako „Nejvyssi mozna rychlost interakce castic“?

             0 0
             • Smazaný účet  

              Jop…tak nejak…

              Jinak svetla, protze se predpoklada, ze interagujou prostrednictvim elmag pole…na nic jineho se zatim neprislo, al etka uvidime co objevi v budoucnu…

              0 0
             • obda  

              Tady to je: https://en.wikipedia.org/…rino_anomaly

              Vědcům bylo od začátku jasné, že je to kravina, ale chvíli trvalo, než přišli na to, proč to takhle vychází. Ale trocha publicity nikdy nezaškodí, a novináři to samozřejmě většinou trochu „vylepší“ ;)

              0 0
        • R-A-D-I-U-S  

         Jasně, Nobelovka a Darwinova cena in memoriam ;-)

         0 0
  • MirosPikos  

   Netřeba vymejšlet již vymyšlené. Stačí se inspirovat tam, kde to funguje.

   0 0
  • String  

   Trochu archiv – „Sněmovna neprojednala a vláda zamítla tuto variantu“

   Tady máš novou variantu.

   0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
   • Smazaný účet  

    když jsem navlečený do přiléhavého trikotu vynikne můj penis, kdybych jezdil v kapsáčích, je to marný :-)

    0 0
   • blaza84  

    Když se na kole povolí nějaká hladina alkoholu, tak se najednou vše změní, bude to hotová apokalypsa. Teď se totiž na kole vůbec nechlastá a davy cyklistů najednou nebudou vědět, co si s nově nabytou svobodou počít ;)

    0 0
    • Martin  

     Ty hromady mrtvol budou prostě všude.

     0 0
     • Pavel  

      Aspoň technika na zimní údržbu silnic nebude přes léto zahalet. Úplně to vidím v živých barvách, jak si to Tatrovka s šípovym pluhem razí těma mrtvolama a do stran létá mix zkrvavených údů, tropů, hlav a kousků kol..

      0 0
      • -b-n-x-  

       Myslis ze budou vznikat i nejake bariery z mrtvol? A kdyz zafouka nekde na poli, tak se vsechny casti mrtvol, co do te doby byly na poli, presunou zpatky na silnici. Pak bude muset nastoupit zase ta freza.

       0 0
     • Cavendish  

      Všichni jsou mrtví dejve

      0 0
     • Sodoma  

      A co děti? Myslel někdo na děti?

      0 0
  • plzakj  

   Zlaty bezduse.

   0 0
  • Kacko  

   Blíží se volby tak už neví co by naslibovali.

   0 0
  • jirkous3  

   A co se tím změní?

   0 0
  • Pajasob  

   Je mi 20, alkohol piju velmi příležitostně a jsem si vědomej, že po jednom pívu bych nechtěl jet na kole, natož řídit auto. Jsem možná divnej, ale za mě ne. Spousta lidí je po půllitru schopná (to se vejde do toho limitu 0,8 nebo 0,5 promile, ale já už většinou ne a nemyslím si, že jsem úplně jediný takový v této zemi. Nebo to nechat na zralém rozhodnutí, jestli si dám pivo nebo ne?

   0 0
   • JFtryall  

    Nejaka rozumna tolerance by asi byt mohla, 0,3. Maly pivo rekneme. 0,8 mi prijde docela dost. Lidi jezdi nalamany uz ted a treba nechapu, jak je mozny, ze se leje ve velkym na cyklostezkach. :-) Prijde mi to docela absurdni, ze tohle funguje. Zvlast, kdyz se ti lidi neumi moc chovat ani bez alkoholu a je tam smes bruslaru, deti, chodcu a lidi co jedou na kolech. Divim se, ze tech prusvihu neni vic. Me kdyby zranil nejakej ozrala, tak bych ho snad zabil. :-)

    0 0
    • Mikikuba  

     Přesně shrnuto.Souhlas. Já jsem pro 0.

     0 0
     • Martin  

      Možná by bylo lepší třeba –0,5, jistota je jistota a určitě to zachrání nejeden život.

      0 0
   • mrozu  

    To, cos napsal, myslíš fakt vážně? Bavíme se o toleranci maximální hladiny alkoholu v krvi, se kterou je velká část lidí schopna bezpečně ovládat kolo. Samozřejmě se najde někdo, kdo to po jednom pivu nedokáže, někteří to nedokáží ani střízliví, přesto je na kole povoleno jezdit. Kdyby zralé rozhodnutí, tedy znak inteligence, předcházelo každé činnosti, nepotřebovali bychom zákony, které ho musí suplovat.

    0 0
    • Martin  

     +1

     Mou maličkost kamarádi přesvědčují, že prý po pivu jezdím v terénu líp než za střízliva :)

     0 0
     • Smazaný účet  

      Nevím jak u tebe, ale do jisté míry to funguje.

      0 0
      • Martin  

       Já mám pocit, že jsem po pivu naopak opatrnější, ale možná mi to upraví úsudek natolik, že jedu líp a ještě mám pocit, že jsem opatrnější :D

       Ale já jsem prd technik, takže v mém případě je ten terén spíš trapný :)

       0 0
     • obda  

      U mne to po jednom pivu funguje zcela určitě.

      0 0
      • Lišák  

       Jo, jo. Taky to tak mám. Po dvou ještě líp, ale po třetím už se to zase pomalu zhoršuje :-)

       0 0
   • Martin  

    Dobře, je ti 20, nemáš zkušenosti, ale podle svého příkladu bys chtěl regulovat zbytek populace. Jak říká Staněk… oukééééj…

    0 0
    • Smazaný účet  

     Jenom pockej, az nejaky sedesatnik zacne navrhovat, ze sex je dibry max. jednou za mesic. A kolik chlapu se bude radovat, ze jim to znacne zvedne prumer…

     0 0
    • String  

     Já bych to tady zreguloval všechno. Když jeden trouba vytáhne dva roky starej článek (datum je hned pod nadpisem), a pak to další banda horlivě komentuje, tak si nic než regulace nezaslouží. Je to dva roky dávno zamítnutej návrh. Novinka říká něco o hodnotě 0,5.

     0 0
    • Pajasob  

     Já jsem to nemyslel tak, že chci podle sebe říct „to ne“. Chtěl jsem jen poukázat na to, že když se to umožní, tak jsou tu jedinci jako já, kteří třeba nemají všichni dostatek rozumu a u nich může dojít k fatálním důsledkům. Já si taky třeba časem zvyknu na jedno pivo, které nic neznamená :-). Ale chci vědět, co znamená „tolerance“ a jestli když při nehodě někomu naměří v toleranci, jestli to bude mít dopad v neprospěch toho, kdo pil. Protože to by pak správně mít vliv nemělo vůbec, když už se to povolí. Nic, chtěl jsem jen jednoduše poznamenat, že když bych se takhle napil já, způsobil nehodu (zcela jistě kvůli tolerované dávce alkoholu), tak jsem podle tolerance oukej a co teď?

     0 0
     • Japhy  

      Tak pokud se cítíš vinen a byl bys dle zákona nedostatečně potrestán, vždycky si můžeš svépomocí upravit trest nad rámec zakona. Třeba na nejbližším telegrafním sloupu.

      0 0
      • Pavel  

       Anebo si po obědě nedá viržinko.

       0 0
     • Smazaný účet  

      Rika se tomu zodpovednost.

      0 0
      • Martin  

       To se v dnešní době nenosí, lidi jsou dneska zvyklí na přehršel zákazů a nařízení. Zrovna včera mi zas ***** nedala přednost zprava… mozek se stává jen výplní hlavy. Jak na něco není befél, lejstro nebo podobná věc, tak jsou lidi v háji zeleném.

       0 0
     • Pavel  

      Já si to jedno pivko klidně dám. Na mé schopnosti řízení kola to má vliv asi jako blbě utáhnuta tretra.

      0 0
     • blaza84  

      Nedostaneš exemlární trest za alkohol, ale budeš potrestán za to, co se stalo, takže trest např. za nedání přednosti + náhrada škody. To je oukej, ne?

      „tak jsou tu jedinci jako já, kteří třeba nemají všichni dostatek rozumu a u nich může dojít k fatálním důsledkům“

      Hezká sebereflexe, ve tvým věku jistě vzácná :) Časem dojdeš na to, že je dobré některá rozhodnutí dělat sám za sebe :)

      0 0
  • vanderpoel  

   moc nechapu, proc se kolem toho vzdycky strhne takova diskuse. s nulovou tolerenci nemam nejmensi problem, a to se teda povazuju za pivare. kdyz mi po par dnech na kole uz vsecky ty kofoly a malinovky lezou usima, tak birell dnes maji snad vsude (dokonce mam rad i ty ovocne) a po dojezdu mam hospodu vzdy kousek od baraku, pripadne metra. kdo bydli nekde na konci sveta a ve vsi hospodu nema, tak muze posedet ve vedlejsi dedine a dojet domu nejak pres pole. kdo to ma daleko a musi po silnici, tak ten to ma blby a holt si musi predem nakoupit do lednicky. no co uz, zivot je takovej a jinej nebude.

   0 0
   • blaza84  

    Není plznička lepší, než Birell? Ta diskuze je proto, že na nesmyslnost toho zákona ukazuje fakt, že se porušuje zhruba tak často, jako padesátka na rovném, přehledném úseku. Na kole dvě piva fakt nepředstavují problém (kdo nechce, nemusí si je dát). ******* nastává v okamžiku, kdy vám švestky dají dýchnout a za NIC hrozí větší flastr, než za couvání na dálnici. Proto.

    0 0
    • Martin  

     Aber Ordnung muss sein! A disciplína, vy kluci pitomí!

     0 0
    • vanderpoel  

     plznicka je lepsi nez birell zcela nepochybne. a? nemam potrebu pit ji v praci, ani na kole, ani na lyzich, ani leckde jinde. prestoze kdyz bych vzal rocni spotrebu piva, tak co do narodniho prumeru bych „uzivil“ minimalne pul kojence. s chuti si ji dam po praci, po kole, po lyzich, proste v klidku v situacich, kdy kozumaci alkoholu nepujdu vyslovene pruseru naproti. a popravde moc nechapu, proc nekteri lide tuto potrebu maji. respektive mam takovy neurcity pocit, ze lide s touto potrebou maji ponekud problem.

     0 0
     • Martin  

      Člověk taky musí pít jako zvíře, to ví vždycky, když má dost. Jedno na žížu != jet vožralej jak Dán.

      0 0
      • vanderpoel  

       vtipny jsi, o tom zadna, akorat by se mozna chtelo trochu zamyslet nad tim, cos cetl. mam za to, ze vcelku dost jasne pisu, ze nerozumim te hystericke snaze cyklistu „mit pravo jezdit na kole liznutej“. jinak at si kazdy jezdi, jak chce, je to kazdeho vec a je mi to lautr jedno. ale jak uz tu kolem nekolikrat zaznelo, at za to taky nese adekvatni zodpovednost.

       0 0
       • blaza84  

        Já zas nechápu hysterickou snahu pivo zakazovat :) A adekvatní odpovědnost případný viník nese, ať opilý, nebo střízlivý. Zacvaká škodu, újmu na zdraví, atakdále. Jestli se člověk zrakví sám, tak je to jeho boj. Pak vyvstává otázka, zdali by takovou léčbu měla platit jeho pojišťovna (já říkám, že ano), ale to je na jinou debatu o celém systému zdravotnictví.

        0 0
        • Petulda  

         „Jestli se člověk zrakví sám, tak je to jeho boj.“ – pokud by to byl jeho boj a takový člověk plně nesl následky svého jednání, pak nemám problém. Ale tak to bohužel není.

         0 0
         • blaza84  

          Ale on je nese, je zrakvený :) Že je léčen ze systému zdravotního pojištění? No to už je trochu na jinou debatu. Mohu namítnout, že ze zdravotního pojištění jsou léčeni lidé, kteří kouří, přežírají se nezdravým jídlem, nesportují, atakdále …

          A navíc, bavíme se zde hlavně o povolení nějaké rozumné hladiny alkoholu (0,5, klidně 0,8), která tvrdím, že nemá vliv na vznik nehody.

          0 0
          • Petulda  

           Souhlas, že je to na širší debatu. Já bych si uměl představit seznam rizikových faktorů a ke každému z nich koeficient krácení platby zdravotní pojišťovnou. Prostě zapojit do toho zodpovědnost člověka za to, kolik za něj pojišťovna zaplatí.

           To by ale bylo řevu, protože lidi obecně nejsou vedeni k tomu, aby za své jednání nesli zodpovědnost. Viz křik kolem (bohužel nezavedené) povinné práce nezaměstnaných jako podmínky pro vyplácení podpory v nezaměnstanosti.

           0 0
        • vanderpoel  

         no, tak ono je na debatu i to predtim. ale do te se nechci poustet, neb v tomto threadu mi jde o neco zcela jineho.

         0 0
       • mikub  

        Jaká je podle tebe adekvátní zodpovědnost pod vlivem jednoho piva? Tedy, jak moc sis pohoršil jeho konzumací oproti střízlivému stavu?

        0 0
        • vanderpoel  

         jednak moc nerozumim otazce a jednak je mi to uplne jedno a nikdy jsem nad tim nebadal, protoze (jak sis zjevne nevsiml), ja pisu ciste o tom, ze pri sportu, praci atd. proste nemam potrebu pit pivo a ze zkratka nechapu, proc tu potrebu nekdo ma.

         kazdopadne ze alkohol ma vliv na soustredeni, rychlost reakci, usudek atd. o tom snad netreba diskutovat, ne? nebo jo?

         0 0
         • Petulda  

          Spousta lidí, kteří jezdí na kole, to neberou jako výkonostní sport, ale jen jako relax, zábavu, způsob, jak být venku. A k tomu pro hodně z nich v létě pivko patří. Nevidím na tom nic špatného.

          Míra ovlivnění soustředění, reakcí, úsudku jedním či dvěma pivy je právem předmětem diskuse, protože je obrovsky individuální.

          0 0
          • blaza84  

           +1

           0 0
          • Japhy  

           Porovnat soustředění, reakci a úsudek s místním vzorkem gerontů za volantem, směl bych zřejmě za volant i po pěti pivech, zatímco oni ani za střízliva.

           Fajn, udělejmež psychomotorická vyšetření jako se dělají na profesák, jízdu zručnosti mezi kuželkama a každý nechť má v řidičáku vyznačenou individuální hladinku.

           0 0
         • mikub  

          Právě že například u jednoho piva o vlivu na soustředění a rychlost reakce polemizovat lze. Dvě piva by ti mohla přihoršit pouze v hodně extrémní situaci. Na kole se nepohybuješ tak rychle, aby desetina sekundy zásadně rozhodovala.

          Mnohem zásadněji o tom rozhoduje, tvůj stav před tím, než jsi na kolo usednul, nebo jak jsi jel. V mém případě mám určitě horší reakce po tom, co se vracím z nějakého šrotu než když jedu s partou na pokec a na jedno.

          Proto mě zajímá, jak by sis představoval adekvátní (a spravedlivé) hodnocení vlivu alkoholu v případě nehody? Mě tohle řešit do 0,5 promile přijde jako fašismus.

          Že nechápeš potřebu někoho jiného je sice hezké, ale objektivně k ničemu.

          0 0
          • kubad  

           +1

           0 0
          • blaza84  

           +1

           0 0
          • Petulda  

           +1

           0 0
          • Martin  

           přésně :)

           Občas jedeme na pohodu a na jedno se stavíme, občas jedeme „prasit“ a potom hospodu znechuceně objedeme, protože už chceme být doma a nechceme zatuhnout. Přitom, když se vracíme z nějaké svižnější „prasby“, tak jsme prošití jak deka.

           0 0
          • vanderpoel  

           no tak pokud chces tvrdit, ze jedno pivo ma vliv zcela nulovy, tak tady nemame o cem.

           a adekvatni a spravedlive hodnoceni si nepredstavuju vubec nijak, protoze je mi to uplne jedno, coz uz jsem ostatne psal. nebo to mam napsat jeste jednou?

           0 0
           • Pavel  

            Já ti klidně a i do očí budu tvrdit, že jedno pivo za normálních okolností má na mne vliv zcela nulový.

            0 0
            • vanderpoel  

             v tom ti samozrejme nemuze nikdo branit.

             0 0
            • blaza84  

             Co kdyby ten vliv přecejen byl 1%? A potom … i kdyby to mělo zachránit byť jediný lidský život … :) ovšem kolik životů by pak zachránil zákaz cyklistiky :)

             Jinak moje statistiky: Pád za střízliva: mockrát. Počet pádů pod vlivem alkoholu: 0 !! Ano, střízlivej sportuji, případně posouvám své limity. Opilej jedu kadla kadla jak paní radová na poštu.

             0 0
             • Pavel  

              Větší vliv má blbě utažená tretra nebo blbě sedící brýle…

              Opilý na kole zásadně nejezdím. Však už jsem nejednou z hospody klapkal domů v tretrách pěšky podpíraje se kolem, když se to poněkud „zvrhlo“. ;-)

              0 0
           • Petulda  

            Na mě jak kdy. Typicky v létě, když mám za sebou nějakou intenzivnější vyjížďku, tak do mě jedna desítka zasyčí a vůbec na sobě nepozoruju jakoukoliv změnu. Naopak, když jindy sedím doma na gauči a dám si jedno na chuť, klidně z něj mám pocitově motáka.

            Nicméně jsem názorově rozhodně na straně toho, že jedno pivo má nulový REÁLNÝ vliv na soustředění, motoriku, na úsudek už vůbec ne. Tenhle názor zastává drtivá většina evropských států a proto v nich to jedno pivo není problém ani za volantem.

            0 0
            • Pavel  

             Mě se na nich líbí, jak rozlišují jen dva stavy: naprosto střízlivý anebo naprosto našrot. Černá bílá. Nic mezi tím.

             Přesně, jak „uvažují“ všichni fanatičtí aktivistí, dobroserové a zachraňovačis­větů. ;-)

             0 0
             • Petulda  

              Přesně. Přitom třeba takovej týpek, co jede na kole po noční, reálně může mít mnohem horší reakce, úsudek i motoriku než dlouhodobě sportující člověk, kterej si dá jednu desítku.

              0 0