ZAPLETENÁ KOLA: Magic x Olympic, Novatec x DT 350...

18 nepřečtených
  • Blade

    Vím, o kolech je tady toho plno, přesto bych si rád informace ucelil, tak zakládám další téma a prosím o názory.

    Na příští sezonu chci nová kola. Určení: maratony a xc, požadavky: tuhost, váha do 1550g, cena ideálně do 7000, váha jezdce 75kg, použití TLR plášťů pomocí žluté NT pásky.

    Teď mám náby DT 350, ráfky Alex XD pro, 32 špic, váha přes 1800g.

    Náboje jsem vybral Novatec D711SB a D712SB. Za málo peněz málo váhy a snad hodně muziky. U ráfků jsem uvažoval o Olympicích. Dobrá váha, NT patky, ale vyšší cena. Neudělají podobnou službu Magiky od Remerxu za 1/3 ceny? Foukat budu velkým kompresorem, problém může být asi jen při defektu v terénu, když u Magicu odskočí patky pláště, to by mohl být problém i bombičkou nafoukat. U ZTR by se to stát nemělo. Co počet špic? Je znatelný rozdíl v tuhosti mezi 28 a 32 špicemi? Osobně bych přidal pár kaček a gramů navíc za 32 špic, kola bych chtěl v rámci možností co nejtužší. A špice 2mm, 2–1,8–2×2–1,5–2 nebo plochý CX ray? Mezi 1,5 a 1,8mm je dost rozdíl ve váze, poznám ale rozdíl v tuhosti? Niple asi polyax od Sapimu.

    Zatím u mě vede sestava Remerx Magic 7337, Novatec D711SB,D712SB, Sapim laser, Sapim polyax, 32 špic. Včetně poštovnýho bych měl být na 5200Kč při váze zhruba 1550g. Kola bych si z dílů vypletl sám.

    0 0
    • Hnoj  

      Zrovna se mi v práci válí cca 30ks prasklých ráfků RMX Magic, ale RMX stále tvrdí, že jim nikdy žádný neprasknul.

      Obávám se, že tenhle ráfek si může koupit jen šílenec. Pro holku do 50kg možná, pro chlapa 100% ne.

      A pokud máš DT350 (a ne DT370) bych ti vřele doporučil ty aktuální ráfky prostě vyhodit a naplíst na tyhle náboje třeba právě Olympic. A upřímně bych se vykašlal na Lasery, 75kg je pro ně už hraniční váha, řekl bych, dal bych Race a přestal honit gramy „za každou cenu“, obvykle to bývá spíše na škodu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.