XC vidlice 120mm ( lehka, pevna osa....)

46 nepřečtených
  • nox159

    Zdravím,

    tak pokračuju v upravach anthemaX :)

    ted je na řade vidlice, videl bych to na 120mm ,ram by to mel v poho zvladnout (doufam)

    ale absolutne nevim jakou :( tak jsem se přišel poradit

    v uvahu by pripadaly:

    • novy sid 120 s 15mm osou
    • reba 120 s 20mm osou – uz bude tezka
    • epikon – to si radeji zatim necham R7 ( ale jeste si to necham projithlavou )
    • neco od foxu – nevim ktery model
    • manitou toho moc v nabidce nema

    chtel bych se dostat na 1500–1700g , vidlice by mela mit lock ( staci z korunky ) pevna osa neni podminkou ale radeji bych ji tam mel,cenove co nejlevneji (do 10k bych se chtel vlest)vepredu bude 160 nebo 180 korouc na vahu 75kg – chci to na jezdeni v terenu :)

    diky za tipy :)

    0 0
    • kubad  

      Reba zase tu vahu nehroť.

      Ideal XX ale nevim jestli ta je s pevnou osou. Rozdil mezi 15mm a 20mm je minimalni.

      0 0
      • nox159  

        proc radeji rebu nez sida?

        0 0
        • kubad  

          Muj nazor ze je pro tebe vhodnejsi. A hlavne cena :-)

          0 0
          • nox159  

            co se divam tak jedine RLT Ti (Reba RLT Ti 26", Dual Air, 120mm, Maxle Lite 20mm, Black/Silver, Pushloc Remote, Alum Steerer 1 1/8 (includes pump)

            0 0
          • nox159  

            odhadem cenu vedet nebudes?

            0 0
        • Vegan  

          taky bych bral Rebu ale to proto ze na rozdil mezi 15mm a 20mm osou vidim jako nezanedbatelny i kdyz jako rozdil mezi RU a 15mm tam ani zdaleka neni. Usetrene penize bych vrazil jinam.

          0 0
          • nox159  

            jj do teleskopicke sedlovky :)

            0 0
          • kubad  

            Ani na 150mm rozdil mezi 15 a 20mm nepoznam. A na 120mm ?

            Na vyssim zdvihu to uz asi poznat pujde :-)

            0 0
            • Vegan  

              je pravda srovnaval jsem 140mm zdvihy a mam cca 100kg takze to mozna udelalo sve a take se to da svest na celkove jinou vidlici, ale kdybych tu vetsi tuhost prisuzoval ciste Ose tak tam rozdil znatelny preci jen byl.

              0 0
      • fousek  

        Zasadni, to je mensi rozdil mezi rychloupinakem a 15 nez 15mm a maxle, protoze 15 funguje vpodstate jako rychlopupinak a s pevnoun osou ma spolecnej jen martetingovej na­zev.

        Za me je na Anthema davat 120mm vidli blbost. Me prijde ze uz neni extra stabilni ve vyjezdech se 100mm a ze by ten zadek fugoval tak, ze by to chtelo vepredu vetsi zdih sem si nejak nevsim, ale je pravda ze fura lidi jezdi i na horsich kombinacich

        Za me Reba s Maxlitem

        0 0
        • nox159  

          pod pojmem neni ve vyjezdech stabilni si predstavujes co?

          0 0
          • fousek  

            Ze na Reignovy vyjedu cca podobny % stoupani jako na Anthemu a to na Reignovy mam o tech 20mm vetsi vidli nez tam je origo a o 20mm kratsi predstvec a jeste kratsi ram.

            Proste na chrta se mi zda, ze se predek do kopce docela zveda (neni to problem, ale se 120mm by to uz moh bejt)

            0 0
        • kubad  

          to nemyslíš vážně s tím v podstatě jak QR že ne?

          on bude trochu rozdíl mezi 5mm a 15mm kulatinou, navíc je ta 15mm napevno našroubovaná v jedné straně.

          0 0
          • fousek  

            Tak ta tlustka je jasna, ale to chyceni uz vyjde na stejno jestli se to svira z obou stran nebo jen z jedny. Mechanikou je proste 15mm pevna osa bliz k rychloupinaku nez k pevny ose.

            Navic na moji 15mm ose maj loziska s 15mm dirou docela slusnej vakl

            0 0
            • soc  

              Hosi vy me tady desite… na pristi rok jsem chtel poridit vidlici s 15mm osou, takhle abych rovnou poridil neco s 20mm…

              0 0
              • fousek  

                Ja mit na vyber 15mm nebo 20mm osu tak jdu do 20mm osy, vahove to vyjde cca nastejno a je to chyceny tak jak to ma bejt ne jen napul.

                Ale 15mm je lepsi nez ryhloupinak to jo.

                0 0
                • kubad  

                  od příštího roku je i maxle 15mm tak uvidíme :-)

                  0 0
            • kubad  

              něco co má 3× vetší průměr a natvrdo se do vidle šroubuje se fakt nedá přirovnávat QR, ale hádat se s tebou nebudu.

              mám odzkoušeno QR, 9mm pevnou osu, 15mm a 20mm maxle a mám svůj názor

              0 0
    • Hutch  

      Tak od Manitou třeba tohle http://www.cyklosvet.cz/…e/61890.html

      0 0
    • jIrI___  

      Přišetři a kup DT :). Za mě osobně bych řekl, že není moc z čeho vybírat. Omezuje to hmotnost a rozpočet. Sid nebo jako low cost variata Epicon, nic lepšího člověk asi nevymyslí. Ještě mě napadá Axon , ale ten se myslím zas nedá zvýšit na 120 mm. Nebo pak sledovat bazar a čekat na nějakou zajímavou nabídku.

      0 0
      • Hutch  

        Ta Manitou Minute splňuje všechny požadavky a vleze se do 10000Kč.

        0 0
        • Vegan  

          jedine co nesplnuje je kvalita chodu ktera byva u manitou dost desna.

          0 0
          • scret  

            zrejme jsi mel stesti na spatne vidle, ja co mel manitou tak to bylo chodem srovnatelne s konkurenci, uplne v poho…

            0 0
            • Vegan  

              je fakt ze jsem zkousel snad max tri za celou dobu co jezdim a vzdy to byli vicemen na novem kole, ale vzdy se chovali vicemene stejne necitlive jako prase. A nebo naopak pretlumene.

              0 0
              • scret  

                co to bylo za vidle? ja jezdil vzdy top nabidky od Manitou, ale je pravda ze levnejsi rady jsou shit…

                0 0
                • Vegan  

                  1× R7 Absolute

                  1× Drake ( nevim v jake verzi )

                  1× Drake 29" tusim ze AIR ( nebo jak to u Manitou znaci )

                  0 0
                  • scret  

                    DRake snad neni zadnej zazrak a R7 absolute je udajne slusna vidle, samozrejme tam plati jako u kazdy R7my ze je dost necitliva, to je ale dano urcenim vidle, jinak tlumeni neni podle me vubec spatny ani na my R7 super, absolute by na tom mela byt jeste lip…

                    ja mel kdysi Black Super Air, coz byla v tu dobu nej vidle od nich na XC a muzu s cistym svedomim rict ze to byla moje nejlepsi vidle, chodem srovnatelna se starym foxem…

                    0 0
          • fousek  

            :-)

            0 0
      • Vilém  

        Tady ma nekdo DT za slusnou cenu.

        0 0
    • kali222  

      reba team maxle (dual air) bez locku na riditkach ma mit 1750g. ja tomu verim. uvidim v tydnu, az mi prijde :)

      xx maxle

      http://www.bike-components.de/…ll-2010.html

      0 0
    • kali222  

      byt tebou, tak sahnu po necem takovem

      http://www.cyklobazar.cz/…r-15mm-nova/

      na tech 120mm ta pevna osa pro puvodne xc kolo neni az tak potreba (vyuziti asi bude stejny a nezacnes mu najednou naklada,ne?). nebo bych vzal normalni rebu na 120mm.

      0 0
      • nox159  

        pevna osa je potreba, je to univerzalni kolo :)

        0 0
      • kojot  

        to nevypada spatne. muzete nekdo prosim zhodnotit, jak to bude s citlivosti a linearitou prubehu? predpokladam, ze je to rocnik 2010.

        0 0
      • Bystrous  

        neváhal bych

        0 0
    • navlcinci  

      kvalitní vidle , super váha http://www.x-fusion-shox.com/product.php…

      0 0
    • zdenekhubner  

      Fox F120RL. Na cyklobazar.cz aktuálně několik inzerátů v rozmezí 8–9 tis. za nový kus.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.