• SCiFi

    Ahoj,

    Dal jsem se do kompletní výměny komponentů na mém starém rámu mongoose. Kde kolo je ve stádiu vraku.

    Poohlížím se po nové vidlici, rád bych zdvih 140mm, bohužel nemohu najít nic ve verzi 1 1/8 a rozumné ceně ( do 6k?).

    Nevěřím, že se již v tomto zdvihu nedá sehnat.

    0 0
    • SCiFi  

      Původní vidlice Tora 298 U-turn. 80– 140 mm.

      0 0
    • novas752  

      No nedá no, 140mm patří na trailová kola, tam už se roky dělají tapered krky, dneska už to nikdo nevyrábí = hledat starší vidlice zatoulané v koutech různých menších eshopů, nebo v německu/anglii.

      0 0
    • petyn  

      Nebo Raidona 100 mm a zdvihnout, ale jenom na 130 mm jsem zvedal.

      0 0
    • MlokCZ  

      Pokud máš semiintegrované hlavové (dole, nahoře je fuk jaké máš), které má možnost vnitřního zasunutí spodní misky hlávka aspoň 1cm, tak vem cokoliv s tapered krkem a k tomu EC44/40 spodní část hlávka, třeba

      https://www.bike24.com/p261243.html

      ale dá se i levnější koupit.

      Vždy ale ověřit kombinace konkrétní hlávko a kolik v daném rámu můžeš spodní misku zasunout. Zrovna Cane creek potřebuje 12mm (a tedy 1cm nestačí). 10mm stačí např. tohle Hope

      https://www.bike24.com/p227694.html

      Jiná levnější někdy potřebují i 15mm. Dle rámu nemusí být problém, ale může. Je třeba ověřit na daném rámu.

      A pokud chceš zachovatí geo, tak vzít o 1cm menší zdvih než máš (externí hlávko bude o cca 12mm vyšší).

      0 0
      • SCiFi  

        Snažím se tomu porozumět, jsem schopný do tohoto rámu dát tapered přes misku od Hope?

        0 0
        • MlokCZ  

          To ti nepovím. Ta fotka už sice dost napovídá, ale měřit očima z fotky ještě zatím nedokážu.

          Vnitřní průměr bude nejspíš dle fotky 44mm, což je potřebný rozměr (tedy je to semintegrové hlavové), ale lepší by bylo přeměření šuplérou.

          Pak ale už na té fotce je hezky vidět, že je to uvnitř vyfrézované do určité hloubky a to je přesně to o čem jsem psal. Na Hope potřebuješ 1cm (přesněji je to 9,5mm, ale zase chce změřit přesně až ho budeš mít v ruce), tedy změřit šuplérou tu hloubku.

          Semiintegrované hlavové nemá tak hluboké misky, to se dělá i jen 6–8mm, s externí miskou je to zapuštěné více.

          A když bude nějaký mm chybět, tak pořád tu možnosti jsou:

          • zvážit jestli by bylo vhodné profrézovat chybějící hloubku, hlavovka má v místě misky více materiálu a to bývá právě kolem toho 1cm a dle toho jak je to přesně a také dle toho jak je silná stěna nad tím rozšířeným místem je třeba rozhodnout, jestli by bylo bezpečné ještě kousek profrézovat; mně se třeba na posledním rámu, co jsem to řešil už více frézovat rozhodně nechtělo
          • lehce ubrat na té externí misce hlavového, já jsem takhle zrovna u toho Hope vzal pilníkem asi 0,2mm, abych měl jistotu, že se to vleze (měl jsem to tak na hraně v rámu), ale zase se to nesmí moc přehánět, aby to bylo bezpečné a třeba u Cane creek, které má 12mm hloubku bych se většího ubírání bál více, protože má ta miska méně materiálu než u Hope (taky je u Hope těžší)

          Od pohledu tam budeš mít právě něco kolem 1cm, ale kolik přesně musíš změřit a dle toho dále postupovat.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.