• bystryi

    zdravim,dalo by se sehnat nějaký dobrý MTB kolo do 6000kč ? měřim asi 175cm,tak asi velikost 19" nebo 20",hlavně aby to mělo odpruženou přední vydlici,koukal jsem se hlavně na aukro.cz a tam mají dokonce celoodpružený kolo za 5500kč,ale to asi nebude moc kvalita,co vi na to?

    diky

    0 0
    • JakeF  
      1. Na aukro se vykašli.
      2. poohlídni se po bazarech, loňskejch modelech apod.
      3. neber celoodpružený, i ta přední vidlice bude v týhle cenový kategorii spíš akorát tak pro parádu
      4. neber nic s „kotoučovejma“ brzdama
      5. Jdi do školy, pořádně se nauč češtinu a za vysvědčení popros rodiče, aby ti na to přispěli, 6000 je na kolo prostě málo, nacpeš je do toho pak znovu za výměnu špatnejch dílů a práci v servisu
      0 0
    • Omen  

      bylo to tu asi před 14 dny, každý ti řekne že je kravina tyhle kola kupovat dáš za něj 6000 ale pak 3000 za nové díly co budou aspon trochu fungovat. Kola za 6 jsou vyhozený peníze. Najdi si to vlákno tam je rad a tipů dost.

      0 0
    • Kubas.1  

      Přesně tak, na aukro se rovnou vy*er, a než v kamených bazarech zkus pohledat na netu – např Cyklobazar, tam občas něco takovýho najdeš

      0 0
    • Kubas.1  

      Co třeba tohle?

      0 0
      • bystryi  

        jo to je pěkný,ale třeba toto kolo: http://aukro.cz/…uminium.html

        vypadá slušně, co je na tom špatně?

        0 0
        • raceman  

          všechno je na tom špatně…

          0 0
        • Lenka.05  

          Vidím, hmotnost do  100kg…no snad se do toho vejde, ale nechtěla bych, aby se na mně svalilo :)

          0 0
        • Marccoo  

          To je hrůza!To myslíš vážně?Vyrobeno v Německu,to snad ne,tipnul bych to na Polsko :)

          0 0
        • Kubas.1  

          Hele, jestli uvažuješ o tomhle, měl bych jeden návrh. Udělej si čas, zajdi si do nejbližšího Tesca, kup si první kolo který se ti bude líbit, a při troše štěstí na něm možná dojedeš až dom. :-)

          Né teď vážně. na kotoučovky rovnou zapomeň, vidla bude stát za hovno (buď šíleně měkká, nebo opak), o tom tlumiču ani nemluvím. Za tuhle cenu to chce fakt Hardtail, možná odpruženou vidlu (ale spíš jich stejně většina bude stát za hovno) a V brzdy. )

          Popros rodiče nebo něco přišetři, a buď prohledej ty bazary, nebo bych šel do něčeho "takovýho, ":http://pcshop.pells.cz/…/default.asp?… takovýho

          0 0
        • Vilém  

          born to run:) Jo, kdyz vedle nej budes behat, tak urco chvili vydrzi:)

          0 0
        • emmerich79  

          Na aukre bežela aukcia na Kellys Magnus 2007 a bol predaný za cca 6000kč. Veľmi slušný bike za tú cenu. Škoda, že si sa neozval skôr. Jednalo sa o tento bike, ale boli na ňom mierne vylepšenia:

             

          http://www.kellys-bicycles.com/index.php?…

             
          0 0
    • bystryi  

      a co ho poskládat z dílů? bylo by potom kvalitnější?

      0 0
      • jIrI___  

        V téhle ceně se nevyplatí skládat, vyšlo by tě ještě dráž.

        0 0
      • t29  

        Bylo by kvalitnější, pokud jsi zručný – už tady bylo pár zoufalých lidí, kteří koupili papírově dobré kolo, ovšem neseřízené (mimochodem, většinou to byly právě nové kola z aukra). U prodejců se šetří na všem, i na montáži.

        Ale – celé kolo tě vyjde levněji, než kdybys stejné součástky nakoupil postupně a složil je doma, navíc bys musel dokoupit nějaké speciální nářadí (jsou to položky za pár set, ale z šesti tisíc si svůj díl ukousnou).

        v první řadě bych se mrknul po bazarech, potom vybírej z nových kol, co stojí kolem desítky, a hledej, jestli na ně někdo dá slevu (třeba loňský nebo předloňský model, kdyby někde zbyla vyhovující velikost). A dobře vyber, odkud koupíš, ideální je specializovaný cykloobchod.

        0 0
        • bystryi  

          jasně,chtělo by to nějaké odkazy na ty obchody

          dik

          0 0
          • Volf  

            ,, jasně,chtělo by to nějaké odkazy na ty obchody ,,

            no přítele googla očividně neznáš co? Jinak k tvému dotazu, který zde vytrvale protahuješ. Když se podíváš do fotek biků, tak zjistíš, že většina lidí zde má jen samotná kola na biku dražší než za kolik peněz chceš koupit kolo. Myslím si, že jen normálně provokuješ, protože snad ani nemůžeš myslet vážně, že ti zde někdo bude smysluplně radit s kolem v ceně do 6 000 ,–. Za tyto peníze nekoupíš ani slušnou vidlici. Zkus si najít nějaké fotofórum a tam se zrcadlovkářů zeptej na radu ohledně nějakého šmedu za 2 000 nebo na fóru kytaristů na nějakou překližkovou hrůzu za litr a budeš se divit co se dozvíš. A otázka na poskládání z dílů je už opravdu na pováženou.

            0 0
    • DaSnail  

      ne

      0 0
    • jipík  

      Co tohle za 6600,– je tvoje

      0 0
      • bystryi  

        vypada pěkně,v jakym je stavu a jaký součástky jsou použity,už jsem toto kolo někde viděl a co na to ostatní? koukám,že i kotoučový brzdy

        0 0
      • R4YNE8  

        A nebude to kolo preci jenom male?

        Za ty prachy to nevypada spatne i ta vidlice je vice nez dostacujici v tyhle hladine.

        0 0
        • bystryi  

          teď  jsem našel toto:

          http://www.cyklobazar.cz/…alanche-2-0/

          0 0
          • jipík  

            Na 175 cm si myslím že ujde, už jsem ho nabízel v předcházejícím vlákně ale ten klučina měl ale 185 cm a tak si vzal 20" Spydera a teď už je sním možná už u Vídně. Jinak výbavu vidíš a hlavně ji jde podle dohody změnit, vidle Tora, páčky, přehazka Sram, kotouče si můžeš vybrat Shimana, Tektra, Hayes, všechno samo mechaniky, ale na pubertální hmotnost synátora brzdily všechny obstojně.

            0 0
            • bystryi  

              ted když se koukám na seznam zboží od 5K-7K tak tech kol je tam dost a určitě se tam najde nějaký dobrý,nebo ne?

              0 0
                • t29  

                  Ne.

                  0 0
                  • t29  

                    Jediné kolo, které mě na prvních dvou stránkách zaujalo podle výbavy, byl Leader Fox Maxim, ovšem pak jsem si ho rozklikl a pročetl popis včetně věty „Jízdní kolo obdržíte dobře seřízené a připravené k provozu. Většinou stačí nasadit přední kolo, řídítka a utáhnout pedály.“.

                    Většinou… chm.

                    0 0
            • Mr.Duck  

              To vážně prodáváš za 6? Mi to přijde dost solidní za ty peníze, eště ho máš? :P I když bych z toho použil vidli, kola a brzdy, pokombinoval s mym pellsem, tak mužu vyzkoušet na čem se líp jezdí a druhý překlasifikovat na zimáka :) Jenom se tak ptám, 6 zrovna v kapse nemám, ale přijde mě to dost zajímavá nabídka.

              0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Za ty prachy ? no dobrá ......čáry…má­ry…bublifuk..­...:-)

      Hele, vygůgluj někde staršího oceláka s pevnou vidlí (scott, khs,author) co je osazenej třeba na LX (komplet ! )  a lehce ho repásni. Pak na to hoď tlustý pláště a GO ! Zaručuji Ti že budeš spokojen.

       
      0 0
      • bystryi  

        kdyby někdo našel dobrou nabídku,tak prosim o odkaz

        diky

        0 0
        • Carloss  

          http://sport.bazos.cz/…-TSF-900.php když trošku přišetříš, tak toto bude pro tebe řekl bych ideální.. máš to i s nášlapama.. komponenty průměr.. ale za tu cenu nemůžeš chtít víc..

          0 0
          • Carloss  

            kruci tak asi ne.. sem přehlídl velikost

            0 0
          • krtex  

            promiň ale to kolo co odkazuješ má hodnotu max 4 litry a to ještě za předpokladu že bude „připravené na sezónu“

            0 0
    • nej.holka  

      co tohle: je uplne novy (+zarucni list)velikost 19 vybava: vidlice – Sr Suntour XCT V2-možnost nastavení tuhosti řazení – Shimano Acera brzdy – V-brake M 421 kliky – Sr Suntor přesmykač – Shimano (top – swing) měnič – Shimano Acera hmotnost – 14,2 kg nehcam ti ho za 6500kč

      kontakt na me je v profilu ale kdyztak nej.holka1@seznam.cz (603463605)

      0 0
    • scalar  

      Mám pro tebe typ – za tu cenu výborný rám, slušná vidlice, sedlovka, představec, ráfky, sedlo… Jiné díly jsou stejně spotřebák, který časem obmněníš. Pár korun si budeš muset připlatit (6 680,–). Velikost 19" je na 180 cm ideální (sám měřím 180 a mám 19" Pellse…).

      http://www.cyklo-servis.cz/?…

      Jinak se vyhni ojetým a obchoďákovým kolům.

      0 0
      • bystryi  

        super tip

        a jsou ok i přesmykač,pře­hazovačka a brzdy?

        0 0
        • t29  

          Alivio je v pohodě a Tektra brzdy taky.

          Jediná otázka je, jestli jsou tam kombo páčky (řazení i brzdy na jedné objímce) nebo jestli jsou řadící páčky zvlášť od brzdových – někdo má radši místo na řidítkách, někdo má radši, když si může nastavit různý úhel brzd a řazení.

          0 0
          • JakeF  

            Taktra brzdy v pohodě? Ne, už nikdy, dostal jsem je na kole a po dvou letech ježdění mi páka přední brzdy vykazovala pohyb nahoru a dolů zhruba stejnej, jako maj dualy, jenže tam tim pohybem řadíš :-D. Ale je pravda, že v týhle cenový kategorii to je asi adekvátní. Ale teda dělaj na mě daleko lepší dojem Deore i Alivio, Tektro mě velmi zklamaly. Ale pokud moc nejezdí, tak to bude stačit, když se tam pak daj nějaký lepší špalky.

            0 0
            • t29  

              brzdové páky jsou tam s největší pravděpodobností od shimana

              0 0
              • JakeF  

                Pokud tam jsou Shimano páky, tak se přikláním i já. Ono i kdyby nebyly, tak není problém až začnou mít moc velký vakl, tam prostě koupit za 2 stovky jiné.

                0 0
        • scalar  

          brzdové a řadicí páky tam budou kombinované Shimano, brzdy Tektro taky nemám moc v lásce, ale za ty peníze… Šikovný mechanik je dokáže seřídit.

          Když tě kolo chytne, můžeš ho postupně vylepšovat, základ je dobrý.

          0 0
          • bystryi  

            jj hlavně dobrý základ a pak o můžu vylepšovat,asi ho vezmu pokud někdo nepřjde s lepší nabídkou a co vidlice-je dobrá?

             
            0 0
            • JakeF  

              Vidlice samozřejmě dobrá neni, to tě musim zklamat. Dobrý vidlice začínaj samotný na 6 tisících. V týhle cenový kategorii žádnou citlivou vidlici prostě nenajdeš, pomůže ti akorát na velkejch nerovnostech. Zdvih 80mm je dneska už překonanej, ale stejně, třeba já na něm jezdim pořád a dá se na tom jezdit pořádný terény, jen prostě musíš počítat, že to nebude žádná komfortní jízda a člověk musí víc spoléhat na svojí techniku, než na to, co mu pomůže kolo. Pokud neřešíš váhu, tak v terénu je lepší mít tam alespoň tuhle. Já teď tu mojí budu už taky měnit, ale za odladěnýho Epicona za 5t a to už se pohybujem v trochu jiný cenový kategorii.

              0 0
            • scalar  

              Vidlice Suntour XCM- v dané cenové relaci nejlepší řešení – robusní a nemá zamykání z kterého u levných vidlic pochází nejvíc závad.

              0 0
              • JakeF  

                Což můžu potvrdit, ale u mě stačilo jednou za čas vzít kleště a utáhnout ten velkej šroub, možná se tim dotáhla celá patrona, cojávim, rozeberu to až když budu mít doma Epicona. Nicméně nebyl nejmenší problém dotáhnout to doma a naopak by mi lockout docela chyběl. I když to je jen 80mm zdvih…

                0 0
                  • t29  

                    Pokud stav kola odpovídá popisu, tak je to dobrý kup.

                    0 0
                    • bystryi  

                      ale pořád nevim,jestli nebude malý je to 19" a mam 181cm a možná ještě porostu:D

                      0 0
                      • walter.n  

                        Zdravím, shodou okolností je to můj bike.

                        Jen ohledně velikosti. Mám 174 cm a je mi ten Kinetic 19" (2007) hlavně dlouhý, tj. 603 mm ef. délka horní rám. tr. + 12 cm představec, což je dost. (sedlová tr. má výšku 483 mm). Většinou se upozorňuje jak je Sup povětšinou dlouhý, ale tady u 2007 protáhli i Autoři (letošní modely jsou kratší)… Myslím, že na 181 cm je akorát. Ale tím nechci lámat, špatně vybraný rám je průšvih (a jestli možná porosteš, tak dalších 5 cm k Tvým současným může/bude asi zase jinde)…

                        Letos (nedávno) jsem si pořídil bike o 3 cm kratší (i na výšku o 3 cm nižší) a je to znát, i když také na hraně, pro zajímavost – orientační fitkalkulátor přitom odkýval i o ždibek delší. Tedy chce to nejlépe vše vyzkoušet.

                         
                        0 0
    • bystryi  

      kdybych měl více peněz,bylo by toto kolo ok? a co ty kotoučovky?

      http://www.cykloexpert.cz/…ub-40-d-2008

      0 0
      • t29  

        kvůli kotoučovkám se šetří na zbytku kola. Radši bych bral něco na véčkách.

        0 0
    • art1  

      kolik vážíš ?

      0 0
    • bystryi  

      nebo jsem našel další kolo,ale bude asi moc velký a dokonce litoměřice :D :

      http://sport.bazos.cz/…-Imagine.php

      0 0
      • t29  

        Drsné odrazky :)

        Škoda té velikosti rámu. Můžeš se třeba domluvit na vyzkoušení, ale 21,5" je na 175 cm člověka fakt moc.

         
        0 0
        • bystryi  

          už jsem tu sal,měřim 181cm

          0 0
          • t29  

            v zakládajícím příspěvku tohohle vlákna měříš „asi 175cm“ :) dál jsem nehledal.

            akorát mi není jasný ročník toho kellysu, na stránkách nemá žádný ročník imagine (2006 – 2009) RST Aerosu

            0 0
            • t29  

              hmm… 2003 vypadal podobně tomu inzerovanému

              0 0
              • bystryi  

                no o je celkem staré nebude to vadit?

                0 0
                • t29  

                  Říká se, že hliníkový rám je po pěti letech na odpis, ale zas je rozdíl, jestli ho někdo používal na závodění v terénu, nebo na cyklostezkové výlety. Pak je otázka, jak majitel udržoval ložiska (náboje kol, šlapací střed) a v jakém stavu jsou ráfky a řazení.

                  0 0
    • bystryi  

      toto vypadá velice slušně:

      http://letni-sporty.sbazar.cz/…2874072.html

      0 0
    • bystryi  

      a škoda tohoto:

      http://am.aukro.cz/show_item.php?…

      0 0
      • bystryi  

        stále jsem nic nesehnal

        0 0
        • t29  

          Tak zkus vychytat výprodej loňských modelů, zaujal mě tenhle Pells, který zbyl ve výprodeji z loňska. Akorát nemám zkušenosti s tím e-shopem.

          0 0
          • bystryi  

            jj to už tu někdo dával odkaz,kouknu se ješt po nějakých

            0 0
              • t29  

                Leader Foxe nedoporučuju, 21 převodů znamená, že má vzadu sedmikolečko. Převody by snad stačily, ale je tam starší konstrukce náboje. Hledal bych něco s 24 převody.

                Mongoose je podobný tomu Pellsu, má stejnou vidlici, jenom nastavenou na 100 mm zdvih, a srovnatelný zbytek výbavy. Vybíral bych buď podle značky, nebo podle toho, jak ti padne daná velikost rámu.

                0 0
                • bystryi  

                  asi vezmu toho mongoose

                  0 0
                  • bystryi  

                    jenom mam otázku mimo tématu,mam kolo a pořád se povoluje šroub,kterým je přišroubována šlapka,čím to zastavit?

                    děkuji

                    0 0
                    • t29  

                      Pořádně dotáhnout, a když to nepomůže, tak se dá zkusit nízkopevnostní závitový tmel.

                      0 0
                      • bystryi  

                        zkusim to

                        nŠEL JSEM JEŠTĚ TENTO KELLYS

                        http://www.prodejkol.cz/kellys-viper-09

                        0 0
                        • bystryi  

                          jeéé.. nevšiml jsem si,že má 21 převodů

                          ještě pořád nwm jestli ten pells nebo ten mongoose,jde hodně poznat ta vidlice (80 a 100mm)?

                          a když měřm 181 tak mm vzít 20" rám?

                          dik

                          0 0
                          • t29  

                            Rozdíl 80 vs. 100 mm u levné vidlice moc nepoznáš.

                            Když srovnám efektivní délky, tak tomu Pellsu v 19" odpovídá Mongoose v 18". Pells je dlouhý 595 mm, Mongoose (18") 597 mm a (20") 602 mm.

                            Kdybych vybíral ze dvou stejně dlouhých rámů, vyberu ten nižší, ať si při sesednutí v terénu nenabiju rozkrok, zas ale k nízkému rámu potřebuju dlouhou sedlovku. Nejjednodušší volba bude 20" Mongoose.

                            Taky se můžeš změřit na Fit Calculatoru.

                            0 0
                        • t29  

                          nebrat, 21 převodů a ještě navíc závitové hlavové složení. Tím si prakticky znemožníš, abys na tom kole mohl časem něco vylepšit, protože slušné vidlice se závitovým krkem se už nevyrábí.

                          závitové hlávko a představec (poznáš podle dvou matic nad rámem, které utahují ložiska, a představce s jedním šroubem v ose otáčení, který drží rozpěrku ve vidlici)

                          bezzávitové hlávko a představec (poznáš podle toho, že nad rámem nejsou matice, ložiska jsou dotažené šroubem na horní straně představce a další dva šrouby dotahují představec k vidlici)

                          0 0
                          • bystryi  

                            a pujdou později do budoucna přidělat kotoučové brzdy?

                            0 0
                            • t29  

                              Pokud se to týká toho Pellsu a Mongoose, tak na rámu a vidlici úchyt na kotoučovky mají, ale určitě budeš muset koupit náboje na kotouče a přeplést na ně ráfky (odhadem 1200,– náboje a 400,– práce). Nebo koupit celé vypletené kola.

                              0 0
                              • bystryi  

                                ještě pře objednáním jsem našel tyto kellys:

                                http://sport.bazos.cz/…s-SCARPE.php

                                http://sport.bazos.cz/…o-Kellys.php

                                prosim o finální radu

                                děkuji

                                0 0
                                • t29  

                                  Oba Kellys mají v 19,5" délku rámu 580 mm. Na 181 cm už mi to přijde trochu krátké, ale poskládat se na něj dá. Dál mají oba krom brzd a nábojů kol stejnou výbavu.

                                  Mongoose má lepší rám a vidlici a bude odhadem o kilo nebo kilo a půl lehčí než oba Kellys. Pohon a řazení se mi zase líbí u Kellysu.

                                  Jestli chceš kotoučovky a nevadí ti, že jsou jenom mechanické, tak klidně toho Kellyse na kotoučovkách kup, osm tisíc vcelku jde a třeba se ti povede něco usmlouvat. Když ti bude pasovat velikost a po čase vyměníš vidlici, bude z toho dobré kolo.

                                  0 0
                                  • bystryi  

                                    nebo ještě jedna možnost,kámoš má kolo poskládané a vyšlo mu to na 8000kč a má tam:

                                    měnič-shimano deore,přesmykač:shi­mano alivio,vidlice-už nevim jaká značka,ale nahoře to mělo nálepko hard rock myslimže značka dart zdvih asi 100mm,rám-rock machine,řidítka-zoom,ostatní už nwm

                                    0 0
                                    • t29  

                                      Výrobce vidlic je Rock Shox, typ vidlice je Dart a ten zdvih by seděl. Rám a vidle bude o něco lepší než na těch kellysech z bazaru, zbytek výbavy dejme tomu stejný. A předpokládám, že tam byly véčka a že náboje nejsou na kotouče. Díly měl nové, nebo z bazaru?

                                      Takže osm tisíc, které dáš buď za nově složené kolo s véčkama, nebo za jetého Kellyse s kotoučovkama. Nebo ušetříš a dáš šest a půl za Mongoose. Vyber si.

                                      0 0
                                      • bystryi  

                                        má tam véčka a díly jsou nové a ty náboje to nwm

                                        a teď zbívá se rozhodnout :D

                                        0 0
                                        • bystryi  

                                          a jak by jsi mi ty poradil,kdyby cena toho kellys byla 7000kč?

                                          dik

                                          0 0
                                          • t29  

                                            už nijak, rozhodnout se musíš sám ;)

                                            jestli na tom kellysu usmlouváš tisícovku slevy, je to plus pro tebe.

                                            0 0
                                            • bystryi  

                                              tak za 7k nechá,ale radši bych si ho vyzkoušel

                                              shrnutí:

                                              mongoose-cena 6k,lepší vidlice,lepší rám,horší výbava

                                              kellys-cena 7k,horší vidlice,lepší výbava,ale stáří 3 roky,kotoučovky

                                              0 0
                                              • jIrI___  

                                                Bral bych nové kolo, byť s menší výbavou. 3 roky staré kolo v téhle cenové kategorii je už moc.

                                                0 0
                                                • bystryi  

                                                  ještě mi dá ten kámoš katalog a zkusim vybrat samozdřejmě s vaší pomocí

                                                  0 0
                                                  • jirka802  

                                                    Ještě se podívej na http://www.halfordscz.cz/…_v_2009.html

                                                    0 0
                                                  • bystryi  

                                                    no nějak se mi nelíbý ta značka SRAM

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    A DT Swiss se ti líbí? Ono neni zrovna moudrý hodnotit věci podle toho, jestli tu značku znáš nebo ne ;-). K věci. SRAMu bych se rozhodně nebál, je přinejmenším srovnatelnej, hodně lidí poví, že lepší. Navíc co jsem slyšel, tak příští rok už by mohlo bejt víc MTB osazenejch na SRAMu, než na Shimanu, pokud to SRAM zvládne pokrejt výrobně.

                                                    0 0
          • Kubik007  

            tenhle pells je dobrej asi měsíc zpátky jsem ho koupil taky přes internet z http://www.cyklo-servis.cz/?… a přišlo mi to do 3 pracovních dnů a v pohodě bez poškozený seřízený

            0 0
    • dancing dog  

      Nechci zakládat nový vlákno, tak tohoto využiju, chtěl bych si pořídit kolo, kt. by bylo ideál na sjezd a nějaké to ol mantin, hlavně aby mělo super vidlici a s velkym zdvihem a návarky na nosič, chtěl bych s ním i jezdit do práce a v košíku bych vozil svačinu a modráky, baťohy nemám rád. jo, představoval bych si to tak max. za 5 535 Kč a určitě nový, ne jetý…

      jo, a pokud možno tmavě zelenou barvu nebo nějakou šedou. a raději ty otočný kroužky na řidítkách, než ty páčky a přehazku aj.

      Poradíte, děcka ?

      0 0
    • Quik  

      Co takhle rodičům , prarodičům na rovinu číct , že nechces žádné dárky k narozkam , svatku či Vánocum ale pouze penize , ze si chces nasetrit na kolo ? To kdyz si pak nasetris 15 000 to uz bude hodne slusny kolo ( po slevach )

      0 0
      • Quik  

        Jestli si teda nezletilej :D jestli ti bylo 18 tak promin :D

        0 0
        • bystryi  

          to uz je moc,na kolo dám max 10 000kč

          0 0
          • bystryi  

            tak prosim dejte někdo odkaz na dobrý kolo do této častky

            diky

            0 0
            • Quik  

              Merida matts TFS 100-V ( 9 840 Kč )

              "Merida Matts TFS 100-D ( 10 055 Kč ) ":http://www.kolo-dily.cz/…56/vmcchk,1/

              0 0
              • Quik  

                Ale rikam ti radsi si v tydle cenovy relaci vyber kolo s V-brzdama protoze za a) Kdyz to ma takhle Discy tak je to o neco ochuzeny a za b) kotoucovky v tydle cenovy relaci jsou aby jsi rozumel prez lanka ( mechancky )  a je to daleko horsi nez véčka … ( drazsi brzdy – kotoucovy – maj místo lanej kapalinu –hydraulicky– )

                0 0
                • JakeF  

                  Zrovna to, co jsi poslal ty, má hydry, ne? Ale jinak souhlas, v týhle cenový kategorii určitě véčka.

                  0 0
              • bystryi  

                nemají ty matts kola vydlici jen 80mm? to je málo ne?

                0 0
                • JakeF  

                  Strašně málo na normální ježdění… Proto se na XC závodní kola dává pořád velmi často 80mm. U těchhle vidlic je úplně jedno, jestli maj 80 nebo 100. Těch 100mm je podle mě spíš marketingovej tah, ty vidlice jsou stejně tak špatný, že ten rozdíl je podle mě spíš na škodu, protože ta vidle může dělat větší divočiny. Jezdim Gilu 80mm a jezdim na tom i závody a těch 20mm mi fakt nechybí. Teď tam půjde místo ní Epicon a pokud to jen trochu půjde, tak znovu 80mm.

                  0 0
                  • Kubik007  

                    jo jo přesně tak taky jsme si koupil kolo s takovou trošku horší vidlí a tet šetřím a tak za rok jí vyměním za lepší ale za stejnej zdvih

                    0 0
            • JakeF  

              http://www.cyklotech.cz/…08-modra.htm

              máš to o trochu víc, ale za tu cenu podle mě slušná nabídka, mám s nim dobrý zkušenosti, ten rám vydrží snad všechno a komponenty na slušný úrovni za tu cenu…

              0 0
              • bystryi  

                fakt pěkný a co za míň toto:

                http://www.cyklotech.cz/…-cervena.htm

                nebo tot taky neni špatný:

                http://www.cyklotech.cz/…-SX-2008.htm

                a vůbec ta značka Acstar nevipadá špatně,nebo se pletu?

                nabo tady:

                http://www.cyklotech.cz/…titanium.htm

                http://www.cyklotech.cz/…rpe-grey.htm

                nebo pells

                http://www.cyklotech.cz/…TOM-Comp.htm

                 

                v tomto shopu mají docela dobrý ceny

                0 0
                • bystryi  

                  tak co řikáte na ten kinetic? má stejnou vydlici jako traction a výbava taky slušná

                  0 0
                • bystryi  

                  tak co řikáte na ten kinetic? má stejnou vydlici jako traction a výbava taky slušná

                  0 0
                  • JakeF  

                    Vidlice je stejně špatná. Osobně bych šel do Tractionu. Deore je už sada, která vydrží, ale pokud ty peníze navíc dát nechceš, tak bych bral Kinetica nebo Pell's. Ono člověk by si pořád říkal, že když ještě trochu přidá, tak na tom bude přece líp a vyplatí se to… Já se takhle dostal od netbooku za 10 tisíc k 14" notebooku za 25tisíc… Ale jsem spokojenej :-D.

                    0 0
                  • Quik  

                    Di do naky ty meridy … ja si nemuzu vynachvalit :) ale zase mam o hodne rad vyssi model a tim i lepsi osazeni

                    0 0
                    • JakeF  

                      No nevim… Doporučit za 10 tisíc kolo s klikama a přesmykem Altus? No sorry, to jde trochu mimo mě. Navíc za tyhle ceny jsou ty Meridy opravdu celkově hůř osazený, než zbytek a že by Meridy dělaly nějak výrazně lepší rámy, to se říct taky nedá.

                      0 0
                      • Quik  

                        No to jo , pardon toho altuse jsem si nevsiml , myslel jsem ze je to komplet deore … ale u merid se mi libi jejich geometrie a tvarovani ramu , proto jsem si vybral meridu :)

                        0 0
                        • bystryi  

                          a alespoň pro srovnání:

                          jaká vidlice je lepší,ta na tom authoru nebo na pells

                          vim,že v této cenové kategorii jsou malý rozdíly

                          a stále sem můžete dávat nějaké ty odkazy na dobrý kola

                          0 0
    • kali222  

      pokud nekdo chcete stavet a lehonce presvihnout tech- 6tacu tak jsem dal do inzerce ram

      apache za 1300 s hlavou + Z3 marzocchi netekouci za 2000,– to si myslim ze by byl slusnej zaklad!

      0 0
    • capis  

      MTB do 6000 Kč nní, za ty prachy pořídíš s bídou jen tu vidlu.( s bídou)

      0 0
      • bystryi  

        vždyť píšu že už mam 9000kč

        0 0
        • bystryi  

          jsem se rozhodl pro ten traction,ale zalekl jsem se,že mají jenom velikost 19",neni to málo?

          0 0
          • JakeF  

            Na 175cm akorát. Já mám 21" Tractiona, měřim 183cm a uvažuju spíš o nižšim rámu.

            0 0
            • bystryi  

              měřim 181cm

              0 0
              • JakeF  

                Aha, já koukal na úvodní příspěvek. Při týhle vejšce už by byla 19ka asi hraniční, pokud bys chtěl dát vysoko sedlo, tak bys asi musel dávat delší sedlovku, použitelný by to bylo, ale musel bys to vyzkoušet, jestli ti to vyhovuje, naslepo bych do toho nešel.

                0 0
                • bystryi  

                  sakra do karviný se mi nechce

                  a co ten kellys?

                  0 0
                  • JakeF  

                    Těm klikám bych úplně nevěřil a taky je o dost těžší (což je ale u těchhle kol zbytečný řešit), ale zase je o dost levnější. Čemu bych já nevěřil u tohodle kola, jsou kola, ale ty nebudou v týhle kategorii dobrý nikdy, ale hlavně náboje. Traction má Deore, tohle jenom Acera a to bych se bál, že jim nějakej brod neudělá vůbec dobře. Ten Traction má taky základní cenu kolem 17 tisíc. Schválně zkus u někoho vyzkoušet 19" kolo s hodně vytaženou sedlovkou. Sám uvažuju o přechodu na 19" a 400mm sedlovku. Ale opravdu vyzkoušet, neriskoval bych to, enbo někde zkusit najít 21".

                    0 0
                    • bystryi  

                      tak jsem se ptal toho prodejce a bylo mi řečeno,že 19" je akorát na mojí výšku,stejnak kdybych chtěl to kolo tak my ho musejí poslat přes poštu

                      0 0
                      • JakeF  

                        To ti řek, protože ho chtěl hlavně prodat… Ale stejně bych si předtim nějaký 19" kolo vyzkoušel na tvym místě. Doprava v dnešní době neni problém. Takový PPL ti ho doveze dodávkou až domů a ani to nevyjde tak draho.

                        0 0
                        • bystryi  

                          dobře zítra půjdu do města a vyzkoušim si nějaký,ale spíše značku author nebo to je jedno jakou značku?

                          0 0
                          • JakeF  

                            Zkus si radši Author, maj kratší geometrii, ale to ti nebude vůbec vadit, pokud nechceš závodit. Ale když neseženeš Author, tak klidně zkus jinou značku, až takovej rozdíl to nebude. Hlavně když ti nebude vadit, že budeš muset mít vejš sedlovku, což neni vůbec na škodu.

                            0 0
                            • bystryi  

                              no jak máš ty na tý fotce tu sedlovku,tak to už je vysoko,to budu mít ještě výš?

                              0 0
                              • bystryi  

                                tak jsem se podival na stránky toho obchodu,kam zítra půjdu a mají tam traction 19",ale 09,vadí to?

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Nevadí, rámy se změnily minimálně, jestli vůbec. Se sedlovkou počítej zhruba jako já, já mám rád spíš vyšší. Ale zase na o 2" menšim rámu ten rozdíl asi bude, takže možná ještě o kousek víc vytáhlou, než mám já, ale budeš mít vejš řidítka, já je mám snížený otočenym představcem, to ty počítám dělat nebudeš.

                                  0 0
              • bystryi  

                takže 19" akorat?

                ještě tu mam jedno kolo kellys:

                http://www.cyklotech.cz/…gen-grey.htm

                ¨je tam taky deore

                0 0
                • bystryi  

                  jeste sem nasel rock machine:

                  http://www.mojekolo.cz/…red-sc.brush

                  ale má asi jenom lepší vidlici

                  0 0
                  • jirka802  

                    Zkus se podívat sem  , mají kola za slušný peníze http://www.halfordscz.cz/cyklistika

                    Třeba todle http://www.halfordscz.cz/…_pansky.html

                    0 0
                    • bystryi  

                      jak jsem tady četl,tak řikají,že je na nic a prej nekvalitní Hl. složení,tak to radši nevezmu

                      a ten rock machnine neni špatný,na kupsikola.cz ho mají za 7900kč-08 a O9 za 9290kč

                      to je myslim dobrý kup

                      tebo tadyten acstar:

                      http://kupsikola.cz/…/mount-sx--/

                      nebo apache:

                      http://kupsikola.cz/…la/tuwatawa/

                        
                      0 0
                      • JakeF  

                        Z těch posledních kol bych uvažoval akorát o tom poslednim Apachi. Ale pořád tam jsou ty levný náboje. Ono asi lepší nabídku, než je ten Traction neseženeš, má velmi vyváženou výbavu a po tý slevě o třídu vyšší, než konkurence. Ledaže bys našel podobně dobrou slevu. Ale pokud musíš dát míň, tak pořád bude něco ošizený, ale tak pokud nehodláš jezdit brody, v těžkym bahně apod. tak ti to asi až tak vadit nebude a časem můžeš vyměnit celý kola.

                        0 0
                      • Krocan  

                        a co tohle?:o)

                        imho za tu cenu v poho…vidlici asi za tyhle prachy lepší neseženeš…pak snad leda bazar, tam by se něco s Torou a Deore/LX mohlo objevit:o)

                        0 0
                        • bystryi  

                          ten GT nic moc,to spíš je za lepší cenu ten rock machine,prosím o vyjádření

                          jinak před chvílí jsem zkoušel toho authora,ale solution 19",ale ty jsou stejný rámy a když stojím nad rámem tak mám mít mezeru na pěst mezi rozkrokem a rámem což mám akorát,takže 19" je ideální,měli tam traction 2009 s hydrama za 15000kč,fakt pěkný,ale nemam na to

                          0 0
                          • bystryi  

                            prosim o vyjádření k tomu rock machine

                            0 0
                          • jIrI___  

                            Sice nevím podle čeho to nové kolo vybíráš, ale GT z Krocanova odkazu mi příjde imho lepší než Rock Machine z tvého odkazu.

                            0 0
                            • bystryi  

                              já mam vybrán ten author traction,ale ten rock machine mi příjde jako dobrá nabídka v jednom shopu mají 08 za 7900kč

                              0 0
                              • bystryi  
                                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                0 0
                              • JakeF  

                                Nějaký neznámý brzdy, špatný náboje. Vidlice lepší nebude, jestli jo, tak jen o malinko. Ale za 8 tisíc rozumná koupě, kdybys víc neměl, tak za těch 8 bych ho bral. GT funkčně odpovídá ceně, kliky bys vyměnil, až by odešly převodníky a rovnou s tim i přesmyk, ale zase se mi daleko víc líbí to GT barevně a má zajímavej design, i když já ho zrovna nemusim.

                                0 0
                                • bystryi  

                                  ale pořád si stojíš za authorem traction,že?

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Pokud na něj budeš mít peníze, tak podle mě velmi rozumná volba. Nic levnějšího, co by bylo s Tractionem srovnatelný jsem nenašel… Tam je hlavní výhoda, že ty komponenty jsou vyrovnaný a nemá slabinu, což se u ostatních říct nedá. Vždycky šetřej na komponenetech, u kterejch si toho běžnej uživatel nevšimne. Ale holt jde o to prodat a lidem se to líbí, když viděj hazku XT, že je ostatní k ničemu si už nevšimnou, protože bez specifikace a znalostí to nepoznáš.

                                    0 0
                                    • bystryi  

                                      peníze seženu noproblem,tak zítra objednávám author traction

                                      diky všem za rady pak dám vědět jak se mi na něm jezdí a diky

                                      0 0
                                      • bystryi  

                                        kolo mam už doma,tak jsem se byl projet a vše ok,pak jsem začal slyšet sičení,zastavil jsem se a v předním kole byl střep,to mě tak nasralo,co teď s tím? zalepit co?

                                        0 0
                                        • DaSnail  

                                          asi ano 8o)

                                          0 0
                                        • Tyboo  

                                          jej to teda naštve. no zalepit duši a zas budeš jezdit. pak nahod fotky kola

                                          0 0
                                        • Quik  

                                          Hod sem foto … ja to udelal taky ale v hovno kvalite tak ted schanim digital :D

                                          0 0
                                          • bystryi  

                                            jasně potom nahodim,ale zatim mam jen jednu fotku a to před píchnutím a ještě z mobilu

                                            0 0
                                            • bystryi  

                                              připadá mi,že ty kola jsou až moc nafouklý jako beton,je to dobře?

                                              0 0
                                              • Mr.Duck  

                                                Je :-) Já je mám jak beton, včera sjíždim z petřína dolu a aniž bych někde zaváhal a klepnul kolem, tak sem procvak duši ani nevěděl jak. (5× předtim tenhle měsíc sem procvak, ale věděl jak :P chce to keš na UST)

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  To bude problém někde jinde. Já mám na Michelinech najeto kolem 4000Km a bez defektu. Nafoukaný na maximální povolenej tlak (4atm) za všech podmínek. A nevěř tomu, že UST tě spasí, možná občas pomůže.

                                                  0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    No nejezdim na max. tlak, ale zas vážim kolem 60–65kg. Většinou vim kdy procvaknu, a chyba je ve mě, to je mě jasný (učim se bunny hop, semtam se nezadaří), ale 2× sem procvaknul někde ve sjezdu, kde to nijak várazně nemlátilo, tam by snad UST pomoct mohlo :-)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Já vážim taky 65kg ;-). Nedávno jsem seskakoval takovej dvojschod s malym rozjezdem a zadnim jsem trefil hranu při dopadu a v pohodě, i když jsem čekal, že to bude proražený, jak jsem dopad… Ve sjezdu to může bejt tim, že málo pružíš kolenama. Nebo prostě špatný pláště.

                                                    0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    Plášť by to bejt možná moh, je tam kenda komodo 1.95, najeto asi 1500 na přednim, a teď cca 350 na zadnim, je dost ožvejkanej, a po tom co sem ho přehodil z předního (předtim tam byl ten samej jenom víc ojetej – 1500 na zadnim), tak to bylo chvíli lepší. No až budou drobný, koupim novou karmu nebo SS či NN a přední karmu pošlu do zadu, třeba to trochu pomůže.

                                                    Taky je pravda, že mám kolena dost zpevněný a jezdim dost velký části sjezdů lehce za sedlem, sem eště posera tak brzdim a snažim se tim držet zadní na zemi, ale to se snažim odvyknout :-)

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    To mas pravdu, problem bude nekde jinde a to nejspis v jezdeckych schopnostech. Foukat na 4atm s tvejma, odhaduju 60kg, to je taky dobry:) No co, aspon nemusis premyslet jaky vybrat plast, protoze vsechny budou mit stejne nahovno vlastnosti, pri tomto tlaku.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ještě jsem nepích a jedou pěkně. Ty vlastnosti pravda, nejsou ideální, ale ten vzorek taky neni zrovna drapák, ale nemám důvod měnit. Na všechno se dá zvyknout a vždycky to bude o kompromisu mezi držákem a rychlostí, já vybral rychlost.

                                                    0 0
                                                • Tyboo  

                                                  na max jo?? tak to já je mám právě docela měkké. teda né úplně ale když je zmáčknu tak nejsou jak beton. takže ted fakt nevím. jestli to mám foukat na pocitově tvrdé nebo jen tak akorát. bo se mi moc nechce foukat na fest. aby to třeba na tom slunku nevybuchlo:-D

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Já to taky nemám jak beton. Mám maximální tlak, co je povolenej výrobcem. Investuj do velký pumpy s tlakoměrem. Na slunci podle mě nebouchnou ani když jsou na beton, ale odepsal jsem takhle Speedmaxy, když jsem je pocitově nafouk na beton (několikadenní akce po asfaltu a výjimečně lesních cestách) a když jsem přijel, tak rozpraskanej bok pláště a několikacenti­metrová prasklina ve vzorku. Jinak kombinace 65kg, Michelin XC Dry II a 4atm a ještě jsem nepích, příští pláště budou asi zase tyhle.

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Heh… 65 kg, 4 atm… Ty asi moc terénem nejezdíš, co?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Odjel jsem na tom 44. místo na Krakatitu Dobříš… Odvažuju si říct, že člověk, co nejezdí terénem by to takhle neujel. A trasa to nebyla zrovna asfaltová nebo rovinatá… Všechno je to o zvyku…

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Zkus někdy na zkoušku trochu vzduchu upustit. Taky jsem kdysi vozil nejvyšší povolené tlaky a pak jsem (pod tíhou B-F :) )začal postupně upouštět a teď vozím spíš dolní hranici. Záběrové i brzdné vlastnosti pláště se zlepšily, líp drží, neodskakuje na každé nerovnosti a navíc nárust pohodlí na HT je taky značný :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jo, dobře… Schválně to někdy vyzkoušim, ale moc se mi to nechce měnit, protože se bojim, že pak někde píchnu plášť… Přecijen 4000km bez defektu mi přijde jako dobrá daň za ztráty nějakýho toho pohodlí…

                                                    0 0
                                                  • bystryi  

                                                    taky zkusim odpustit z toho zadního kola vzduch a uvidíme,ale ještě taky musim to kolo doladit,protože když dám na nejmenší koleško vzadu tak to drhne o přesmykač a je normální,že trochu,ale opavdu jenom o milimetr kolo dělá osmu

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Přesmykač bude u těchhle klik dřít, je to normální, nic s tim nenaděláš, jinak by ti to pak zase špatně házelo na menší převodník. U mě to vyřešily až XTčkový kliky, ale to už je cenově jinde. Ale možná u těch novejch to už půjde, ty jsou už na dutý ose, ne?

                                                    0 0
                                        • Vilém  

                                          Ja bych to vyhodil, to poradny kolo neudela. Pokud to presto chces opravit, tak navstiv nejblizsi pneuservis, treba si s tim poradi oni.

                                          0 0
    • Paerelon  

      zdarvím bikeři. Pročetl jsem si zdejší vlákna týkající se koupě nového kola od bystyiho. Nyní se také chystám ke koupi nového kola a potřeboval bych slyšet názory na mnou vybrané. Finanční hranice je u mne od 10 000,– s možnosti navýšení. Nikde jsem se o této české značce nic pořadného nedozvěděl, uvítál bych proto recense těch, kteří jej popř. nějaký pátek užívají.

      http://www.maxbike.cz/…la-elgon-17/

       

      Budu rád, za vaše (i negativní) názory a postřehy. Díky

      0 0
      • JakeF  

        Znova stejná rada:

        http://www.cyklotech.cz/…08-modra.htm

        Za stejný peníze v cca polovině případů o řadu vyšší komponenty a o půl kila lepší váha. Celkově je značka Author víc důvěřovaná a to po právu, zrovna Traction vydrží dost (i díky sice těžší, ale zato pevnější slitině).

        0 0
        • Lišák  

          Bych vzal raději GT. Má, oproti Tractionu, funkční vidlici. Ostatní komponenty budou stejně pomalu odcházet, tak může obměňovat za lepší. Ale jezdit na Gile bude opruz hned od začátku.

          Nebo s kotouči. Na obráznu je mechanika, ale v popisu hydry.

           

          Nebo FS tu cenu bych do něho snad i šel, kdybych FS hrozně moc chtěl a měl málo peněz.

          0 0
          • Paerelon  

            Kotočouvé brzdy nejsou u mné prioritou, stejně v takovéto cenové relaci budou spíše „na parádu“ a pokud budou solidní, tak zase budou ošizený ostatní komponenty. Co se týče celoodpružení, to nemá ani cenu komentovat… Je samozřejmé, ze u každého kola okolo 10 000,– se počítá s postupnou obměnou rychle odcházejících části. Mnou uvedený dotaz směřoval k tomu, zda-li někdo zná či dokonce používá kolo(a) od fa. maxbike a jaké s nimi má zkušenosti. Ještě jedno kolo od výše uvedené fa.

            http://www.maxbike.cz/…la-raung-23/

            Chápu všechny přispěvatelé, kteří mají vůči kolům z tohoto fin. spektra poněkud odstup. sobně nejsem profi jezdec ale rekreační, takže po kolu zase nepožaduju vysoké nároky, ale také nechci nějaký shit… Jelikož jsem student, nemám fin. obnos hned na nejkvalitnější kolo, takže uvažuju o koupi „dobrého základu“ s postupnou obměnou ostatního šasí.

            Jinak díky JakeF za návrh, koukal jsem na něj a vizuálně není špatné, co se týče rámu u maxbiku, jen z doslechu od třetích osob jsem o něm slyšel samé superlativa, ale osobně nemůžu posoudit.

             
            0 0
            • Lišák  

              Tohle MB je fajn kolo.

              0 0
              • bystryi  

                ta Gila pruží,ale když jedu přes nějakou překážku,tak to skoro neodpruží

                0 0
                • DaSnail  

                  gila je naprd. radšej pevnú.

                  0 0
                • JakeF  

                  Bohužel, pořád je to levná vidle. V týhle cenový relaci moc lepších nepořídíš… Ale tak co, já na Gile jezdim i závody, dá se to… Že je pevná lepší bych neřek… Při jízdě ze sedla se mi jako pevná chová a při sjezdech tlumí (aspoň trochu), takže pevná by akorát zlepšila váhu… Ale taky plánuju nějakou lepší, jenže to už se pohybuju v cenovejch relacích zhruba jako je tvoje celý kolo…

                  0 0
                  • Tyboo  

                    všemi doporučovaný epicon koupí za 3 tisíce+pumpa. gila stojí o litr míň takže cenový rozdíl tam není vůbec velký.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Všemi doporučovanej Epicon je v úpravě od Milana za 5 táců bez pumpičky, s lockem na korunce za 5 i spumpičkou… A pochybuju, že Gila stojí 2 tisíce v OEM verzi, to tak možná nějaká doporučená cena, která bude u Epiconu taky vyšší. Takže pokud pro výrobce kol je Gila v OEM za 1 tisíc, Epicon za 3, tak je to sakra rozdíl… Navíc většina lidí uvažující u týhle cenový kategorie vůbec nerozumí vidlicím a nepozná, jaká je dobrá, proto to taky šiděj.

                      0 0
                      • bystryi  

                        když jedu do kopců a šlapu ve stoje tak to pruží pěkně :D

                        to JaKeF  jo a jaký tam máš rohy? taky si pořídim a co blatníky viděl jsem zatim jenom takový ty jak jsou docela vysoko nad kolem,pomůžou?

                        0 0
                        • JakeF  

                          Nj, tak když s ido kopců stoupeš, tak se nediv, že se houpe, od toho tam je lockout :-). V sedě mi nehoupe vůbec…

                          Rohy jsou carbonový Amoeba Scud, suprově padnou do ruky a dost vydržej, i když omlácený už jsou dost a po jednom pádu jsem je musel lepit zpátky na objímku, ale drží zase dobře, carbon jenom odřenej a omlácenej.

                          Blatníky nevozim ani do bahna, takže neporadim. Ale pomůžou i ty vysoko, alespoň ti nebude stejkat tolik voda po zádech a to se při nižších teplotách hodí…

                          0 0
                          • bystryi  

                            ještě mě trápí jedna věc,když se opřu do řidítek,tak rupou to mi taky dělalo u starýho kola,jde to nějak zastavit?

                            0 0
                            • DalajVladan  

                              nejsem teda zatím žádnej technik, ale mě to taky na starým kole dělalo … tam bylo eště takové to staré závitové hlavové složení … tipl bych, že to budeš mít povolený a pokud to nebude povolený evidentně, což bys sám dotahl, tak to zmínit před garanční prohlídkou;-)

                              0 0
                            • Lišák  

                              Vyndej řidítko z představce a sundej představec z vidlice. Místa spojů pečlivě otři hadrem. Vše znovu smontuj.

                              0 0
                              • bystryi  

                                ok udělám,teď mi začlo něco křupat v leví šlapce,viz v jiným tématu tomuto věnovaným

                                0 0
                                • bystryi  

                                  tak jsem to všechno vyčistil a je vše ok už nic nekřupe,akorám musim ještě vyčistit řetěz

                                  0 0
            • Paerelon  

              Chlapi, jeden dotaz. Jaká je vhodná velikost rámu pro osobu měřící 185cm u Superioru XP 920 09? Samozřejmně, nejlepší by bylo kolo osobně vyzkoušet… Možnost zde však není. Díkes

              0 0
              • Tyboo  

                mám 184cm Superiora XC 840 a mám velikost 20" akorát tyhle vyšší řady sou trochu delší ale tipuju že to stejně bude těch 19–20

                0 0
                • Paerelon  

                  to máš pravdu, jsou „trochu“ delší, měl jsem zatím možnost vyzkoušet 19" bez jakýchkoliv větších problémů. Ale byla to opavdu jen zkouška a dle tabulek je 185 už spíše 21,5" rám. tak vám nevím:D

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Na 185 cm je 21,5" už hodně. Zvlášť ještě u dlouhých SUPů.

                    0 0
              • Paerelon  

                technické specifikace zde http://www.superior.cz/…fi/bike.html?…

                0 0
    • bystryi  

      vyřešil by ten problém s tim drhnutím řetězu o přesmykač tyto kliky?:

      http://aukro.cz/…o_bonus.html

      0 0
      • hradman  

        NE, taky je tam 4 hran a ten se bude vždy trochu hýbat ale pokud se tam podíváš pořádně tak jaou ty převorníky pěkně jeté. radejí se vyplatí si koupit nové. nikdy nevíš co s těmato z aukra bude.

        0 0
    • ojanek  

      Jedno takove z bazaru je treba zde : http://www.kolbazar.cz/…ormance-165/ .

      0 0
      • JakeF  

        :-D Tak to dej spíš do threadu „Inzeráty na kola k smíchu“.

        0 0
      • Mr.Duck  

        To je docela brutální stroj :O Ten dual control na jedný páce se mě sakra líbí :P

        0 0
        • jIrI___  

          A já tam Dual Control nevidím ani jeden :-(

          0 0
          • bystryi  

            tak už jsem doladil přesmykač a řetěz už v žádném převodu nedrhne o přesmykač :)

            0 0
            • bystryi  

              už mam doma rohy,ale asi budu potřebovat zkrátit gripy nabo koupit kratší,co do poručujete?

              0 0
              • maajkee  

                proč bys musel zkracovat gripy? normálně povol brzdový a řadící páky (jsou to 4 imbus šrouby) a posuň je o velikost rohů do středu, koukal jsem, že na řiditkách máš místa habaděj.

                Jinak mám taky tractiona, ale 09, za ty prachy podle mě hodně slušný kolo, už jsem ho prověřil i v alpách a všechno v pohodě. Mimochodem hned při první vyjížĎce jsem taky hned píchnul, a včera zas, myslím, že ty author pláště jsou na hovno, aspoň ty co tam mám já, maj strašně málo hustej vzorek a já preferuju trochu měkčí pneu, tak je to hned.

                0 0
                • JakeF  

                  Chce to lepší pneu, já dlouho jezdil XC Dry2 a jede to na silnici zhruba stejně jako ty slicky od Authoru a v horšim terénu je ten rozdíl propastnej.

                  0 0
          • Mr.Duck  

            No maš pravdu :-| Sem koukal na popisek a pochopil sem že ta speciální brzda s bla bla bla bude asi ono, tak nic no :P

            0 0
            • bystryi  

              no jo to mě nenapadlo to posunout :) ale diky už je tam mam

              0 0
              • maajkee  

                A doporučoval bych zbavit se toho hnusnýho plastovýho kolečka pod kazetou, vypadá to pak jak kolo pro maminy na nákup ;)

                0 0
    • bystryi  

      tak se mi tu sešlo pár peněz a možná koupim nějakou jinou vidli-nejspíš epicon,ale je jech tam více druhů,pls poraďte mam 3000kč a půjde to poznat,že to lépe tlumí?

      diky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.