• deh

    Ahoj, vybírám nové HT na závody.

    Nevíte kde bývají i v zahraničí velké slevy ke konci roku?? Chtěl bych tipy které shopy sledovat…

    (Vybírám nějaký top model s velkou slevou, aby to bylo kolem 100k. Ideálně karbon kola DT swiss XRC 1200 apod., výbava XX1/X01/XTR 12spd. váha pod 9kg..

    Značky např. Cube,Speciali­zed,Canyon,Scot­t,Sup, apod.)

    díky za tipy

    0 0
    • novas752  

      Kross, Trek, Radon, Orbea…

      0 0
    • jonti  

      To nebude jednoduché, u levnějších značek jako Kross a Canyon velké slevy nebývají a u dražších, jako je Scott a Specialized, ani po slevě 30 procent nebudeš moc pod 150000.

      0 0
    • gemini  

      www.fahrrad-xxl.de

      0 0
    • deh  

      jaký máte názor na značku Radon?

      https://www.radon-bikes.de/…us-100-2019/

      U nikoho jsem ho ještě neviděl že by na tom jezdil.

      0 0
      • Cavendish  

        Kvalitou bych to postavil ke Cube. Nebál bych se toho.

        0 0
        • deh  

          Cube mám už třetí po sobě a vždy spokojenost, tak to bude ok. Jen už není velikost na mě.

          0 0
      • zdenek  

        Mám od nich už dlouho fulla a nestěžuju si.

        0 0
    • snas89  

      Zrovna na tech kolech dt swiss bych asi netrval.

      Me osobne se asi nejvic libi epic od speslu (verze expert v tomhle rozpoctu) nebo cannondale.

      A pak podle geometrie xo ti kde sedne a libi se:)

      0 0
      • deh  

        Jaké karbonové záplety podobné kvality a váhy do 30k?

        0 0
        • snas89  

          Naby dt swiss podle svyho vyberu a moznosti (350, 240, novy 180).

          Draty vetsinou sapim xray a rafky co uznas i podle sirky. Lidi i tady na bf resi hodne nextie (sice cina, ale kvalitni a overena).

          Nerikam ze ty dt kola jsou spatny. Jen bych na nich netrval:)

          0 0
          • deh  

            Já se teď právě zajímál aji o záplety, tak mě zajímalo co bys doporučil..

            Mám ted DT 391 s DT350 naboji cca 1580g a jsou dobré.

            Na novém kole už se chci posunout dál, tak karbony a do 1500g. Zatím vyhrávají ty DT swiss 1200, nebo ty Nextie , ale tam se mi moc nelibí to komplikované objednávání, Clo atd…

            0 0
            • Cavendish  

              V ČR se s dvouletou zárukou prodávají karbonové ráfky Javax. Velmi dobrá kvalita s cenou 4500–5500 za ráfek.

              K tomu dát DT240 + 2×28 Cn Spoke 424, mosaz niple + podložky a seš s prací kolem 27 tisíc.

              0 0
    • bednee  

      Co třeba https://www.tsbohemia.cz/…d323277.html – vyměníš kola, dáš bezduše a jsi na 9kg

      0 0
    • mr.nikdo  

      Chainreaction­cycles. Cely listopas Black Friday a kazdy tyden nova nabidka.

      0 0
    • tomxxx  

      Bud muzes cekat ma slevy a nebo vzit canyona Exceeda. Ja bych nad tim moc nehloubal, protoze se falt nic vyhloubat neda. Canyon je jednak za dobry prachy a hlavne ma rozumny kombinace osazeni, kolem 100 se dostanes i ma ty karbon kola.

      0 0
    • Venda  

      A co Giant XTC advanced? Karbon ram, kola, vidlice sid, ale jen sram gx. Zas ale MOC za 90 000, takze by se se dalo jeste mozna trochu slevit nebo povymenovat.

      0 0
      • tomxxx  

        Jenze kdyz bude chtit vymenit jen kliky a kazetu, coz jsou dve tezitka, tak v tom je za dalsich 16 tisic.

        0 0
      • jonti  

        Soucasny ram je hodne tezky, jedine ten 2020.

        0 0
    • deh  

      Máte někdo zkušenosti s obchody MHWbike.de a Lucky-bike.de?

      0 0
    • deh  

      https://superiorbikes.eu/…hrome-silver

      Co rikate na tohle?

      Rám a geo ok?

      Kazeta 10–45 bude to stacit?

      0 0
      • milan.v  

        A jak máme vědět, jaké máš nohy?

        0 0
      • Esi  

        V polabské nížině ano v Beskydech nebo Alpách těžko, teda pokud nemáš nohy jako Sagan 

        0 0
        • deh  

          No dobrý a co ten rám a geometrie?

          0 0
          • Esi  

            No geometrie sedí každému jiná to asi musíš vyzkoušet, za mě SUP ne už jen proto že má malý průměr sedlovky, tak že problém s teleskopem.

            0 0
            • jonti  

              To je spíš kolo do velkých hor, kde jedeš hodinu do kopce a potom 20 minut z kopce, než na nějakou těžkou techniku. Proto bych tam teleskop moc neřešil.

              Hlava docela postavená, ale mě to vadí jen v těch ultra prudkých pasážích, kde víc padám než jedu, a to stejně dost potenciálních majitelů ani jezdit nebude.

              0 0
              • deh  

                tak tak, kolo budu mít na Xc a maratony do 3 hodin jízdy, delší nejezdím. Mám teda raději 69–70° hlavový uhel. Projedu to a uvidím.

                0 0
      • raw 4  

        Dát kilo za HT Supa? To bych šel do fajnovejsich znacek…

        0 0
      • BB  

        z hlediska geometrie je ten SUP retro. Za mě určitě ne, ale zase nevím co jezdíš. Dnes kdybych kupoval HT, tak bych chtěl, aby kromě XC to bylo trochu trail bike a to tenhle old timer určitě není.

        0 0
        • honzabike  

          Ještě v roce 2019 supáci tvrdili, že není co měnit, že se soustředí jen na kosmetické změny, že geo je dobrá…

          A pic, 2020 kompletně překopaný geometrie. Hlavovky posunutý o 2–3 stupně. A jejich koment? „Museli jsme reagovat na vývoj trhu“.

          Faktem je, že to nový XFko 919, se mi hodně zamlouvá, kdybych už neměl doma Kellyšáka tak po něm asi šáhnu.

          0 0
          • deh  

            Ten novy sup 2020 je super uz kratsi zadni stavba a 69 hl.uhel ale cena nebude lepsi mozna za rok.

            0 0
      • blue.sun  

        Kazeta bude stačit. Vozím převodník 36 a kazetu 11–46 a taky stačí. Nevyjedu jen to, co už stejně neustojím technicky a stabilitou. Geometrie a rám jsou OK.

        0 0
      • honzabike  

        Doporučuju něco s plackou 36, jinak budeš furt prznit malý. Sám mám na XC fullu nejtěžší 36–11 a je to tak tak.

        0 0
      • Iron Maiden Man  

        Ten Cannon je krásnej :-)

        0 0
        • mikub  

          Tak u kanónu si hlavně rozmyslet, jestli ho nebudeš často převážet v autě s tím, že vyndáváš přední kolo ;)

          0 0
          • deh  

            Vidíš to mě nenapadlo, přední sundávám skoro pokaždé, jen když jedu sám tak ne… u cannona to bude asi složitější to sundávání

            0 0
            • mikub  

              Musí dolů i třmen brzdy (jestli se něco v posledním roce nezměnilo).

              0 0
      • Gwaihir  

        Cannondale je krásnej, ale stejnou službu ti asi udělá ten SUP za 85k. Nevím jaké máš závodní ambice, ale těch 33k navíc ti asi nepřinese tak velký užitek. Jde spíš o to, jestli si chceš udělat radost na hodně dlouhou dobu nebo to za 3 roky vyměníš za něco jiného. Ale schovanej za monitorem se mi to dobře kecá :D Finální rozhodnutí je na tobě.

        0 0
      • mikub  

        Protože se takhle ptáš, tak asi nemáš zkušenost s takhle drahým kolem. Kterékoliv z nich bude pro tebe pecka. Takže pokud nemáš iracionální vztah k nějaké značce…

        Jenom vidím, že máš velmi flexibilní rozpočet, kde by to mohlo vyjít i na slušného fulla. Za tuhle cenu tlumení nabídne víc, než extra kilo váhy. Neuvažoval jsi i nad tím?

        0 0
        • deh  

          Měl jsem doted Cube reaction GTC race vše karbon, kola DT391 (moje 3tí Cube po sobě,nic jiného neznám u HT) , takže není nejhorší. Většinou kolo tak po 2 letech měním ..Už ho mám 2 roky a chci něco zase lepšího proto vybírám v této kategorii…Co se týče závodních fullů tak to jsem nezkoušel , cenovka bude 150 v takové výbavě, tak jsem to ani nehledal..Myslíš že full bude rychlejší? no zase mám dalšího brouka :D

          0 0
          • mikub  

            Jestli bude rychlejší, nebo ne, záleží hlavně na tom, co jezdíš. Obecně jde ale říci, že ve valné většině XC maratonů ten full rychlejší je (aneb, proč by na nich jinak jezdili ti, kteří mají nafasovaný HT i FS).

            Ve stejné výbavě samozřejmě dražší bude. Možná ale vyměnit tu nejvyšší řadu (XTR za XT, XX1 za X01, DTSwiss 1201 za 1501), kde rozdíl stejně nepoznáš, na úkor toho tlumiče, který poznáš každopádně. Pak už ten cenový skok není tak výrazný.

            Ale jak píšeš, je to jenom námět na zamyšlení. Nechci ti nic podsouvat ;)

            0 0
      • ZdeNECK1  

        Pokud kupuješ HT za kilo, tak si to aspoň vyzkoušej, co ti sedne… za mě lefty ocho… a pak to relativně dobře prodáš…i ojeté

        0 0
        • tomxxx  

          Přesně, prodáš na pohodu, ocho bych ojetý za litr vzal.

          0 0
    • volyn  

      ja loni kupoval od Cube 9.2kg, na X01 a karbonovych NewMen kolech za 78, mrkl bych na ne jestli chces HT, fully moc dobre nemaj.

      Mrkni na katalogovou cenu a cca 10–15%dolu to u prodejce uvalcis. Ceske kramy maji nasazene doporucene katalogove ceny, za ktere se to ovsem nekupuje.

      bike-discount.de ma ceny uvedene rovnou „po sleve“, apriklad letosni model zeroblack bys dal pod kilco

      https://www.bike-discount.de/…black-767846

      0 0
      • deh  

        Tento co posilas mam v uzsim vyberu viz. vyse odkazy. Ukaz mi ho pod 100 nekde a beru ho! :)

        0 0
        • volyn  

          dyt jsem poslal za 3800eur na bike-discount, jinak tedav CR to uz mozna nesezenes. tyto top modely jsou jen v predobjednavkach do konce srpna. Cesi to na sklad neberou.....

          0 0
          • deh  

            Je tam 4570e. Musis si nastavit nahore ze jsme CR…tech 3.8 je US asi bez dph nebo nevim proc , jakmile das i do kosiku a das country CZ tak se to taky hned zmeni na 4570..

            0 0
            • obda  

              Je to bez DPH, viz malý rozdíl mezi českou a německou cenou.

              0 0
            • volyn  

              mas recht, jedine kolo z 2020, kde mas nadeji pod 100 je toto

              https://www.bikeinvest.cz/…eamline-2020

              Zajed tam a nenasilne se s nima pobav. Kupoval jsem od nich 3 cube a katalogovou cenu na webu opravdu neni treba brat vazne. I na prvni kolo mi dali 12% slevu. Loni jsem tam bral kolo z katalogu 94 za 78. Za zkousku nic nedas

              0 0
              • honzabike  

                Slevičky jak kde no. Si pamatuju když sem přišel s papírem z netu do kšeftu a chtěl u nás slevu na supa… Sem dostal pojeb že takhle se nenakupuje, že o slevě se budem bavit až pan prodavač uvidí že mám opravdu vážný zájem…

                Co člověk musí kolikrát zkusit, když má tu troufalost a chce někde utratit peníze

                0 0
                • volyn  

                  tady je to jednodussi. On ti takove kolo bez zalohy neobjedna. Ani me co zna roky, chtel po mne 10% a prijde mi to fer, jeho usili tosem dostat ho neco stoji. Ani by ho nestvalo,ze to by to zustalo neprodane na prodejne, protoze drive nebo pozdeji ho proda taky. Ale spis cash flow, bude ho prodavat mesice a za ty kacky muze mit na krame 4 jine kola za 25k, ktere proda do tydne.

                  0 0
                  • honzabike  

                    No zálohu klidně dám, ale až po slevě. A ne že musím napřed slíbit že si kolo koupím, pak laskavě dostanu slevu a pak zaplatím zálohu

                    0 0
                    • volyn  

                      ty jsi posedly slovem SLEVA

                      Jako nevim proc by nekdo mel davat zalohu prodejci,aniz by vedel finalni cenu kola. Proc?

                      Normalni je vzit zalohovou fakturu, kde je jasne napsane kolik bude stat cele kolo.

                      A ano, jit do kramu a hned u vchodu mluvit o sleve, to neni stastny pristup. Asi te poslou vedle do LIDLu. Normalnejsi je se kultivovane zeptat, za kolik to ci ono kolo mohu mit a pak se normalne rozhodnout.

                      0 0
                      • honzabike  

                        No tak posedlej… Když člověk vidí jaký sou marže a kolik ty slevy můžou dělat, tak je sakra rozdíl jestli dá člověk za kolo 100 nebo 70. Takže asi tak kté mé „posedlosti“.

                        Jinak vtom obchodu to bylo tak, že jsem měl vytištěné nějaké kolo se slevou a zeptal sem se zakolik by bylo kmání u něj.

                        Prostě představuju si nějaké vlídnější zacházení jakožto k potenciálnímu zákazníkovi. A ne aby prodavač určoval jestli mám vážný zájem nebo ne.

                        Nakonec sem si koupil kolo se slevou z netu a byl spokojenej a nemusel se snikym dohadovat.

                        0 0
                        • volyn  

                          asi moc nerozumim,jak prodejce urcuje jestli mas nebo nemas vazny zajem.

                          Prijdu do kramu, reknu model kola, zeptam se na moznou cenu odkupu. Beru , neberu. Pokud beru, tak se s prodejcem domluvim na objednani , zapaltim zalohu a cekam na dodani.

                          Tam neni zadny moment,kde by me mohl kdokoliv k cemukoliv nutit. Proc by melo prodejce vubec napadnout,ze o kolo nemam zajem. Vzdyt se proboha na nej ptam.

                          Jinak si myslim, ze marze obchodnika nejsou nici starost. On bud proda nebo ne a pak musi neco zmenit. Ale ver mi,ze znam nekolik prodejcu, kteri na sve marze nemusi zasadne sahat. Prodavaji dobre zbozi a jeste se o zaakznika staraji. Jen jejich rocni vysledovka jim rekne, jestli delaji dobre nebo ne. Ono casto je pro ne I dulezite,at u nich nakoupi clovek, co tam bude spokojeny, bude u nej upgradovat, servisovat atd…

                          0 0
    • deh  

      Pro ty co zajima jak to dopadlo, vybral jsem Cube.

      Jede suprove, jsem z nej nadseny :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.