• vaseklazna

    Zdravím odborníky,

    potřeboval bych pomoct s výběrem nového Hardtailu 29, finanční rámec max 60tis. Rád bych si nechal poradit od zkušenějších a zároveň bych konečně chtěl jít do karbonu.

    Měřím 195cm, váha 90kg, žádné extrémní sjezdy ani závody nechystám.

    40% asfalt

    40% les, polňačky

    20% trail

    Nejvíc mě zaujaly tyto biky, zatím nejvíc Raven a hlavně zásadní bude aktuální dostupnost.

    https://www.bikero.cz/…021-p445448/ ( ravena bych mohl mít cca za 55k )

    https://www.kola-online.cz/…-2021/d74277

    https://www.kolokram.cz/…021-p218041/

    Děkuji všem.

    0 0
    • Cavendish  

      Vzal bych SUp. Kvůli SID vidlici.

      0 0
    • Velomiwookie  

      special vyskrtni je to bida osazenim, focus i sup oboje ok, obdobne parametry (sup ma treba horsi brzdy, ale zato karbon sedlovku) takze podel dostupnosti bych vzal jedno z nich, snad Ti nebudou v XLku male.

      osobne bych vzal ten sup

      0 0
      • vaseklazna  

        ten je moc pěknej, v XL skladem :) co se týče výbavy v čem vyniká od Ravena / Sup?

        0 0
        • Smazaný účet  

          V ničem, horší vidlice a děsný brzdy.

          0 0
        • ptrmurlik  

          Pravda ze oproti sup/focusu má osazeni lehce slabší. Nicméně je tam aspoň za mě hodně dobrej rám. Který umožňuje pohyb zadní stavby. Těžko říct v jakem terénu jezdíš. Tam kde bych ho vzal já by to pro mě mělo určitě potenciál. Na druhou stranu slabší vidlice nepotěší a pokud se nechystáš to případně odměnit, což vůbec nekrtitizuju. 60 tisíc je dost a když koupím chci abych nemusel dál sypat. Možná je pořad vhodnější ten sup

          0 0
          • vaseklazna  

            nechystám se dál investovat do lepších dílů v této cenové hladině, maximálně bych uvažoval o teleskopické sedlovce

            Jezdím v Jizerských horách, mírný až střední terén.

            0 0
        • esmo  

          Kromě lepšího rámu s ISOSpeedem v ničem, je to Trek, platíš za značku…ale za mě desetkrát raději rám od Treku než Superiora :D

          Nicméně to kolo žádnej ******* na to tvoje ježdění, který popisuješ, není. Plně dostačující. Možná ty brzdy na tvojí váhu, ale nový XT tě časem budou stát pětku. To bys měl přežít :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ehm ten lepší rám je dost spekulativní.

            0 0
            • esmo  

              Jistě Drobku :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ano jistě, ale marketing prodává. To je pravda.

                0 0
                • ToMášMarný  

                  Měl jsi možnost se na tom projet aspoň 2–3 hodiny?

                  0 0
                  • esmo  

                    Zcela jistě neměl, ale on ví, že je to marketing… .)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Přesně neměl, ony ty kola vlastně nikde nejsou a nikde je nepůjčují/nepro­dávají. Vůbec jich takovej Volráb nemá plnej krám.

                      0 0
                      • ToMášMarný  

                        Ani nedoufám že by to mohlo padnout na úrodnou půdu, ale stejně:

                        “Není ostuda mlčet, když nemáš co říct”

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak vidíš, tak bys mohl příště mlčet. Díky. Ono to loupání ložisek je taky celkem vyhlášení :)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Člověče nevím. Mám kolem sebe 3 kusy, jezdí dost a nikdo s tím nemá problém.

                            0 0
                            • pavliczeck  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován moderátorem.
                              0 0
                  • MI.KU  

                    Já jo, je to celkem fajn ale zas žádný zázrak, jede podobně jako FSI no Epic mi přišel lepší.

                    Ale rozhodně to považuji za jeden z top rámů pro současné HT. Co jsem jel starší Superior nikdy to nebylo nic extra prostě taková ta tuctovka.

                    Taky bych dal přednost rámu nad osazením.

                    0 0
        • seatik  

          Na Procalibru máš karbonové kola, SLX osazení funguje, bezudržbový Isospeed, brzdy zase tak hrozné nejsou. Já bych hlasoval pro Trek. Rám je delší, jízda klidnější. Mám 9.7 3 roky a nedám na to kolo dopustit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Seš si jistý těmi karbonovymi koly ;)

            0 0
            • seatik  

              Máš pravdu, promiň. Měl sem zafixováno, že je dávají od 2020 i v základním provedení, beru zpět. Díky za upozornění.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak kolo za 60k s karbon koly by byl hodně luxusní kauf.

                0 0
                • seatik  

                  Je to od řady 9.7. Ale dnes ty ceny už jsou jinde. Dřív byla 9.7 za 64

                  https://www.youtube.com/watch?…

                  0 0
                  • vaseklazna  

                    našel jsem poslední model skladem 9.7 XL rok 2020 – carbon sedlovka, carbon kola za 64tis, to už se vyplatí od té 9.6 za 62, že? Nicméně ta barva je hrozná…

                    https://www.trekbikes.com/…9-7/p/23361/?…

                    0 0
                    • esmo  

                      Rám je trochu jinej, než letošní ročník. Já bych nepřekousl vedení bowdenů venkem… :D

                      0 0
                    • seatik  

                      To je na preferenci. Já tu barvu viděl naživo a hrozně se mi líbí. Když svítí slunce, má to zase úplně jiný ráz. Hlavní je, že to není mat, to je na udržbu peklo. Ale je to na Tobě, každému se líbí něco jiného. Jako za ty peníze s tím co to kolo má si myslím to není vůbec špatný. Ale přiznávám, sem trochu zaujatý jakožto majitel podobného stroje :-D

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                    • humil  

                      Tak ta barva se mi fakt líbí! Do toho bych klidně šel!

                      0 0
    • Johny.Merida  

      Kámoš bral teď Ravena v XL, parametry má jako ty, pecka kolo.

      0 0
    • Lachtis  

      Specialized rovnou vyšktni, pokud ti teda nejde o speciální nápis na kole, to pak je specialized super a na cyklostezce zaboduješ.

      Supík i Focus jsou dobrá kola a rozumně osazená, osobně bych asi vzal Focuse, ale chybu neuděláš s ani jedním.

      0 0
    • Biker14  

      Cena je zase vyšší, ale za mě se to vyplatí.

      https://www.skibikecentrum.cz/…375428919-0/

      0 0
    • oldaka  

      Jestli vydržíš do srpna…

      https://www.canyon.com/…-6/2638.html?…

      0 0
    • Tomaaas  

      jednoznačně PROCALIBER 9.6

      0 0
    • vaseklazna  

      ten procaliber 9.6 mi vlezl do hlavy, nebudu lhát :), momentálně je to mezi focusem a tim trekem, nicméně focuse si mužu vyzkoušet a projet přímo v Liberci, pro trek bych musel do Prahy a otázka zda XL by stačila na 195cm, podle tabulek asi ano.

      Má tu někdo osobní zkušenost s tím ISO rámem? Je to poznat nebo „marketing“?

      0 0
      • MI.KU  

        Jak sem psal zkoušel jsem ho a žádný zázrak se nekonal oproti klasickým top karbon rámům jako je FSI a Epic.

        U HT daleko víc než takovýhle ,,fičůrky” fungují široké pláště na nízkém tlaku. To udělá výrazně víc.

        Přirovnal bych ti to asi jako alu sedlovka a karbonová sedlovka – ano poznat to jde, když vytvoříš podmínky a to poznat chceš, třeba nabušíš pláště aby tlumily minimálně. Tohle je něco podobného.

        Nic kvůli čemu bych do toho kola šel, naopak spíš bych v tom hledal potencionální problém časem.

        Ale pokud ti sedne proč ne. Raději bych šel cestou kvalitní rám a základní osazení než osazení střední třídy a základní rám.

        0 0
        • esmo  

          Souhlasím, přirovnal bych to k lehce ufouknutým plášťům. Hladí to malé nerovnosti, třeba na polních cestách to rozhodně poznáš. Rozdíl pak je, že lehce ufouknutý plášť hůř jede na asfaltu, kdežto ISOSpeed tě neomezí.

          Pár lidí ho tady na BF má, zkusil bych si je najít a třeba jim přímo napsat.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Asi tak přínos defacto žádný, problém do budoucna velký.

          0 0
          • esmo  

            Opět promluvil znalec s osobní zkušeností no… :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ano s osobní zkušeností.

              0 0
              • esmo  

                Ano ano, letitý majitel Procaliberu :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A ty ho snad máš?

                  0 0
                  • esmo  

                    Ne, kolega na něm odjel dvě sezóny. Otec jezdí Domane, který má také Isospeed (dokonce dva, dvojí marketing) a žádný problém.

                    Ale chápu, všem lidem ve tvém okolí, kteří ho mají se to rozbilo :)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nerozbilo, holt to vrže. Přínos nula, jak psal kolega, když vozíš bezduše.

                      0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
          • TK75  

            Ten přínos je jako u f-šoku pro obyčejné lidi co neznají bezduše :-) jedou natvrdo s duší, ale s komfortem jako člen bf na bezduších

            0 0
      • seatik  

        Kamarád má Procaliber s výškou 198 cm. Velikost XL a nemá s tím vůbec problém. Myslím, že jen dal jiný představec a kolo mu sedlo výborně. Trek má na rám doživotní záruku pro prvního majitele, rám je delší , tak se svojí výškou se na něj poskládáš. Myslím, že má rám i zvýšené zatížení 130kg. Isospeed nikdy nenahradí full, umí vyžehlit drobné nerovnosti na silnici či štěrkové cestě . Po dobu mého vlastnictví 3 roky a kolem 15 000km v terénu jsem nemusel s ním nic řešit. Když stojíš na místě a opřeš se o sedlo, je krásně vidět jak sedlová trubka pracuje . Za jízdy odfiltruje minirázy . Myslím, že ta cesta aspoň na vyzkoušení by za to stála. Já jel taky od Klatov do Prahy k Víškovi pro svého 9.7 SL Procaibra a nelituji. Jak je na tom Focus nevím, ale určité projeď toho Treka.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • snas89  

      Půjdu proti proudu:)

      A rovnou dodám, že nemám zkušenosti s ht a jezdím jen xc fulla.

      Ale z toho zaměření, co píšeš bych šel do epica:

      https://www.specialized.com/…ail/p/171127?…

      Jestli opravdu víš, že chceš HT a nebude tě to lákat do fulla, do těžšího terénu apod…

      Ano, osazení je tragický, vidlice asi taky, ale rám bude dobrej a zůstane ti fakt na dlouho.

      Díly vyměníš jak budou ocházet.

      U nějakých prodejců možná za menší příplatek i prohodíš vidli nebo nějaký vybavení.

      0 0
    • vaseklazna  

      Tak je doma, XL

      0 0
      • TK75  

        Moc pěkný

        0 0
      • esmo  

        Budeš spoko, vypadá parádně :)

        0 0
      • kamator  

        Kombinace červené a černé je moc pěkná. Užívej si nového stroje, ať jezdí!

        0 0
      • seatik  

        Pak napiš až to projedeš dojmy. V profilu mám taky 9.7 SL ,kdyby ses chtěl porovnat nebo něco okouknout.Ať jsi spokojený, líbí se mi to kombo.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • 21cmTrueDamage  

        Sedlovku máš už nastavenou na tvou postavu? Měřím 197cm. Máš tam ještě rezervu? Jinak nádherná barva!

        0 0
        • vaseklazna  

          ano, v prodejně mi to přímo nastavili, je tam cca ještě 3–4 cm rezerva

          0 0
      • Motyll  

        Moc hezký! Ať jezdí.

        0 0
      • Bobbybike  

        Krasavec, vítej v klubu, ať ti to frčí!

        0 0
      • jenda78  

        Krásný kolo, Treky se mi, co do designu, líbí moc

        0 0
      • vaseklazna  

        děkuju moc za pozitivní reakce a doporučení :), mám z něho opravdu velkou radost…

        Nedalo mi to a šel jsem se podívat i na toho focuse, ale tohle mi přišlo o level jinde..

        Teď trošku stupidní dotaz, náhodou nevěděl by někdo co je tohle za ráfky? Popřípadě jak sehnat ty polepy? Chtěl bych to mít podobně..

        0 0
    • MadMaf  

      Krásná barva, ať slouží a si spokojený. Pak nahoď na profil.

      0 0
    • AlesCL  

      Ahoj s dovolením bych oprášil toto téma. Sháním kolo s podobnými parametry. Finančně bych se rád pohyboval okolo 50tis, ale když nebude zbytí připlatím :-) Kolo chci využívat na sportovnější pravidelné vyjížďky na 2–4 h, párkrát do roka na tom objet nějaké mistrovství okolo hnoje, triatlon pro srandu. Velikost XL – 193 cm. Něco mám v hlavě, ale kdyby někdo měl tip na něco jiného, budu rád.

      scale 930

      canyon

      giant xtc

      BH

      https://www.sterba-kola.cz/…/mtb-ht-2022?…

      0 0
      • AlesCL  

        zatím bez reakcí, neřešil někdo v nedávné době něco podobného?

        Stále váhám mezi giantem xtc a canyonem exeed. Canyon vychází maličko levněji, giant je zase nyní skladem v mé velikosti.

        Neporadí někdo, jak rozlousknout dilema?

        0 0
        • Tuplak  

          Tak pohledem na rychlo tam vidím, že Canyon má o dost lepší brzdy. Kola taky budou asi lepší. Chtělo by si to zjistit, co ty DT Swiss kola jsou zač. Aspoň náboje. U Giantu bych si zjistil, jestli jsou na ty ne zrovna běžné kliky k dostání další převodníky, ovál atd. A taky co je zač ta jejich vidlice.

          0 0
        • libisenuj  

          Giant měl dřív docela dobrý poměr cena/výbava. Zrovna u XTC už mě to nepřijde. Sám sem ho chtěl kupovat loni, ale sleva prd a v plné za 60 koupit v podstatě jen rám se mě nechtělo.

          Exceed byla další varianta, už sem si s Canyonem i dopisoval, ale odradila mě geoška…v Lku vysoký rám.

          Nakonec jsem vzal Focus Raven 8.7 model 2021 (v únoru 2021) za 48 vč.dph

          0 0
          • AlesCL  

            Mě teda přijde, že když srovnám ostatní nabídky, tak Gianty cenově vychází ještě příznivě.

            Po Focusu jsem se taky koukal ale nikde jsem nenašel, modely 2022 vůbec.

            Je to docela bída s koly, e-shopy mají katalogy nabité, ale většinu kol mít ani nebudou, to nechápu.

            0 0
            • libisenuj  

              Priznive mozna jo, ale je to samy kompromis. Jejich zakladni tovarni kola jsou tezky. Vidlici neznam. Ale ram je pecka. Focus 2022 jsem taky nikde nenasel. Loni sem porovnaval Raven 8.7 a lonsky a predlonsky XTC a Orbea Alma M30. Focus byla jedna velka nahoda, ale zatim jsem spokojenej.

              0 0
              • Johny.Merida  

                Kámošovi jsem Ravena 8.7 doporučil… koupil ho nového za 52tis a je z něj absolutně nadšenej.

                0 0
                • AlesCL  

                  A máš typ kde by se dal sehnat?

                  0 0
                  • libisenuj  

                    Zkus zavolat bradsky nebo cyklosport prikryl (tady sem loni bral ja) letos to bude s kolama jak s bananama za komancu. Na cyklobazaru je Lko za 55, zalezi, kolik meris. Lko Raven je dle myho 180cm plus

                    0 0
                    • libisenuj  

                      Sorry, az ted se divam, ze mas 193, to je na XL

                      0 0
                      • AlesCL  

                        A názor na to BH ultimate ?

                        0 0
                        • libisenuj  

                          Taky jsem ho loni cekoval, ale Focus me byl sympatictejs a vic se mi libi. U modelu z vyberu je pro me nezratelna vidlice Recon…na karbonovym kole tenhle ingot nema co delat, na hliniku z dekace za 25 litru budiz (ale vydrzi vsechno). Sileny brzdy mt200, nechces ani sileny brzdy mt400 na vyssim modelu. Prvni pouzitelny z novych Shimano brzd jsou mt500(servo). Brzdy by se za normalnich okolnosti daly poridit na bazaru, ale jsou tam drazsi nez novy, protoze je jich nedostatek…Zbytek je bizuterie, ktera se po rozbiti nebo ohoblovani vyhodi a koupi lepsi.

                          Kdyz byl Raven 8.7 mod.2022 skla­dem, tak stal cca 70 a to je teda taky prepaleny…ale bude jeste hur…

                          0 0
                          • AlesCL  

                            Dneska na kolech kolem 50tis už velmi často není ani Recon ale Judy. Ale co mám tak načteno, tak Recon, vyjma váhy, není úplně špatná vidlice. Brzdy by se vyměnily až by nějaké byly, to bych asi dokázal přechodně zkousnout.

                            0 0
                            • libisenuj  

                              Ano, je v pohodě a odolná, ale na XC je to prostě těžké. Mladej má Judy na kole za 20 z Dekáče. Brzdy jsou na výměnu, ale určitě brzdit budou. Jen je třeba vyvinout větší sílu. BRM395 brzdí spolehlivě, rozdíl, když pak sedneš za SLX7100 je fakt mazec, právě v té síle na páku.

                              Neznám nikoho, kdo BH má, v podstatě jsem o té značce do loňska neslyšel.

                              0 0
      • Gwaihir  

        Ber Canyon, oproti Giantu už má microspline náboj na opravdové 1×12. A navíc má výrazně lepší brzdy. Ale sám mám Canyon Exceed, tak sem zaujatý :)

        0 0
      • mikymik  

        Tři lidi v mém okolí mají tohle kolo z Decathlonu a jsou spokojeni. Letos má být nový model.

        https://www.decathlon.cz/…_/R-p-300807?…

        1 0
        • Gwaihir  

          Vybavené to kolo je super za ty prachy. Osobně jsem to řešil v roce 2019 s podobným modelem a jen se mi to kolo nelíbí, ale teď moc není co jiného koupit.

          0 0
    • Micey  

      Já bych se toho toho Giantu nebál.. supr rám, kola časem případně potuníš (ale nemyslim si že by byly o moc horší než u Canyonu), vidlice nevim, to by u mě bylo zásadní. Pokud ta vidle nějak normálně funguje a je servisovatelná, šel bych s klidnym srdcem do Giantu, nemyslim si, že by u Giantu nevěděli, co dělaj.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.