• z0diaC

  neplánujete někdo ? – my už máme zaplacené zálohy na druhý termín …

  http://www.kudrna.cz/…klovani.html

  0 0
  • Smazaný účet  

   Neplánuji, ale neodpustím si komentář. Na Ukrajině jsem byl předloni dík kamarádovi, který zajistil na tamní poměry velice slušné zázemí (i tak to pro mne byl docela zážitek:-), které se po celodenním výletě v Karpatech docela hodí. Nechápu, že cestovka v zemi jako je Ukrajina nabízí spaní na tábořišti (zažít bych to nechtěl), když místní by se za pár hřiven rozdali a myslím, že doslova za pár peněz by byla střecha nad hlavou každý den (samo,že splachovací záchod nelze očekávat :-). No nic, třeba právě tohle někoho láká. Každopádně ať se líbí – mě se líbilo a snad se tam ještě podívam.

   0 0
   • karliner  

    My tam byli v létě 98, vlakem do Volovce, pak na těžko přes Boržovu, Mežgorje, Siněvir, Koločavu, Krásnou, Dugobu, Chust, Iršavu do Mukačeva. Jediné, co jsme měli byla mapa 1:200000 a průvodce Zakarpatskou Ukrajinou. Nocovali jsme, kde se nám líbilo, když hodně lilo, místní nás nechali u sebe doma, jinak ve stanu. Ale teď je to tam určitě všechno trochu jinak, stejně bych tam ale s cestovkou nejel, nemluvě o tom, že ta cena za kudrnův zájezd mi přijde šílená.

    0 0
   • capo  

    S tím ubytováním máš asi částečně pravdu. Cestovka ale potřebuje ubytovat celý autobus lidí se vzájemně srovnatelnými podmínkami, a není v silách dvou průvodců oběhat celou vesnici a individuálně každé menší skupince domlouvat ubytování. Takhle je to jednodušší. Já osobně třeba nemám ani tak chuť se s někým z domácích bavit a poznávat jejich kulturu. Možná mě můžete označit za barbara, ale jedu tak kvůli přírodě, ne lidem a vodce.

    0 0
    • oddie  

     Přesně, když někam jedu, rád se občas potkám s někým místním a prohodím s ním pár slov, ale o bydlení u nich nestojím. I kdyby to bylo zadarmo, není to pro mě otázka ceny.

     0 0
  • fredy86  

   Já jedu na ten první termín za týden.. škoda..

   0 0
   • zum  

    Já se vrátil asi před 14 dny. Ubytko ve Volovci. Cesty hvězdicově okolo. Čechy tam přímo milují. Po dotazu zda nejsme Amíci :-) a odpovědi ,že Češi, jsme někdy museli přímo prchat před stakany vodky. Jinak krásná příroda.Jen ty kopce.. Nekratší měl asi 5 km. Jo a silnice samá díra. Bez kvalitního odpružení bylo „kochání“ na hranici pádu.Ceny poviční jak u nás. Ale to poznáš…

    0 0
    • fredy86  

     My budeme spát ve stanech a koupat se v řece :) Každopádně mě teď chytla osmička, tak jsem zvědavej, jestli vůbec pojedu :(

     0 0
   • capo  

    Jedeme též na první termín. Už bych měl asi začít pomalu balit :)

    0 0
    • fredy86  

     Tak to se uvidíme teda :) Já dnes dostal injekci a stříkačku na hnisavou osmičku, bude sranda asi :D

     0 0
    • fredy86  

     Tak to bylo super, i přes horší počasí poslední dva dny. Užil jsem si to na plno. Nějaké komentáře ohledně ceny zájezdu, co jsem zde četl jsou zcela mimo mísu. Kudrnu mohu doporučit. Jen to chce mít štěstí na počasí.

     0 0
     • karliner  

      Proč jsou „zcela mimo mísu“?

      0 0
      • fredy86  

       Ve stylu, že je to drahé.. člověk neřeší nic, maximálně kde usušit věci, když prší.. jinak je vše namyšleno a obstaráno.. jestli chce někdo ušetřit pětistovku,může jet sám, ale uvidí tak půlku a neužije si to naplno..

       0 0
       • jIrI___  

        Řekl bych, že pokud pojede grupa lidí bez cestovky, tak nejnže je to vyjde levněji, ale uvidí to, co sami vidět chtějí. Samozřejmě máš pravdu v tom, že s tím je podstatně víc starostí. Já kdybych už měl na takový zájezd jet, tak i přes ty nevýhody jedu jedině s cestovkou.

        0 0
        • Smazaný účet  

         navíc když jedeš sólo, tak už to tam musíš znát, abys věděl, jak to kde vypadá a jaký tam jsou možnosti…

         tohle je přesně to, za co (rád) zaplatím cestovce…Jasně, že po dvou dovolených v Montenegro s cestovkou už bych tam byl schopnej jet sám…Ale to už mě zas neláká :-)

         A jak píšeš, je spousta starostí kolem a lidi jsou nespolehliví = cestovka je bez starostí

         0 0
       • karliner  

        Třeba já nepsal, že to je drahé, ale že cena mi přijde šílená, protože jsem si přečetl co cestovka nabízí a protože znám ukrajinské reálie :-)))

        Ale určitě jsou lidi, kteří si to naplánovat a zorganizovat sami neumí nebo nechtějí a nevadí jim, že to „dobrodružství“ prožívají plánované a ve skupině lidí, kteří jim třeba úplně nesedí.

        0 0
        • fredy86  

         Jasně, je tam levno, ale – neměl bys stanovat (možná nemůžeš) na neprověřených místech – pravda, potkali jsme borce, co jel sám a natěžko a spal kde se mu chtělo. Když si to zorganizuješ sám – neznáš tratě, nevíš jak vypadají po dešti, Kudrna zajistil hned několik variant. S partou lidí toho určitě uvidíš míň, musíš se vždy vracet zpět k autu. A taky nemáš doporučení – tady se klidně najezte, tady naopak ne,nezajistíš si prohlídku kostela atd. atd.

         Zkrátka ta cena není tak šílená mi přijde, jak si někteří myslí.

         0 0
  • z0diaC  

   video z druhého termínu : pro ty,co by váhali na další ročníky … http://www.youtube.com/watch…

   0 0
   • capo  

    To seš dobrej, já jsem natočil pár věcí na tom prvním termínu a ještě jsem to ani neviděl, natož abych to sestříhal :)

    No tak mě to motivovalo, a dal jsem na jutjůbko aspoň ten trailík do Bukovinky ;)

    http://www.youtube.com/watch…

    0 0
    • z0diaC  

     já to netočil ani nesestříhal :-) … Tvoje video taky dobré … bylo tam krásně !

     0 0
    • Člověk a jeho svět  

     To je zpomalené nebo tam vážně jedete jak s hnojem? Na tom trailíku…? :)

     0 0
     • capo  

      Ukaž nějaký svoje video z kamery a můžeme porovnat. Myslím že to zkresluje. Je to hrozně relativní, přesto si troufnu tvrdit, že opravdu jen hrstka lidí by tam napoprvé jela rychleji než já ;)

      0 0
  • hodny soused  

   Nechystáte se někdo na Ukrajinu s Kudrnou? Podkarpatské bicyklování

   Nebo nejel jste to někdo a nemáte záznam tras?

   Minulý rok jsem by Na kolech jihem Rumunska a absolutní spokojenost, až teda na tu zdravou kuchyni.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.