UCI Mountain Bike World Cup 2024

90 nepřečtených
  • snas89

    Nová sezóna se již rozbíhá a první závody už máme za sebou.

    Pojďme pokročit s novým vláknem:)

    Kam myslíte, že se letos posune technika v rámci xc kol? Nebo je hotovo?:)

    Jak si letos budou stát češi? A jak vyjde letos Cinkovi Andora?

    A mnoho více…pole máte otevřené:)

    2 0
    • ufoncz  

      Jelikož je kvalifikace taky pod taktovkou UCI, budeme tu diskutovat i OH v Paříži?

      https://en.m.wikipedia.org/…ualification

      0 0
    • rk1  

      Andorra vyjde podle toho jaké bude počasí :D

      0 0
    • rejdy  

      Dnešní Chelva XCO:

      1. Dascalu
      2. Gaze
      3. Valero

      Cink 7.

      Sagan 49. –2kola

      3 0
      • Melvin  

        Jsem zvědav jak dlouho to bude Sagana bavit, když v každém závodě bude dostávat rundu.

        1 0
        • andy97  

          No jsem zvědav jestli to přehodnotí a uzná, že na olympiádu a světový poháry, už nemá výkonnost, techniku. Radši se měl dát na Gravel závody. K tomu si dat Cape epic.

          Ale na dynamicky XC už to není.

          3 0
          • Melvin  

            Přesně. Cape a gravel, je ideál pro ty bývalé profíky. Jinak letos se zase postaví na start Jarda a měl by jet i nějaké gravel závody.

            0 0
          • sheenecek  

            Jo. Měl se nasáčkovat do USA na ten jejich Life Time Grand Prix. Kombinace gravelu, mtb a jsou to dlouhé vytrvalostní závody, to by mu mohlo ještě sedět :)

            2 0
      • dan001  

        Ženy:

        1. Blunk
        2. Richards
        3. Belomoina
        4. Tauber
        5. Neff

        .

        .

        16. Čičina + 14 min

        2 0
      • jonys  

        Takto je dost hrůza.

        Není někde video na zpětný kouknutí? Asi byl live na youtube, ale nebyl jsem doma…

        0 0
      • snas89  

        Ondra asi pekne

        0 0
    • BSA  

      Tak Barča Vojta nám letos v enduru radost dělat nebude… prý těhule… :⁠-⁠)

      0 0
    • Milonak  

      Rauchfuss a Karla Löffellmann druzí na Far West: https://mtbdata.com/…ayud/results

      3 0
    • Milonak  

      Cape Epic na ČT + přehled: https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm

      3 0
    • JK_Cookie  

      Vysledky pro uvodim prologu..

      Prenos byl teda bida, furt kosticky,vypadky signalu..

      Ve sjezdech v singlech ti nejlepsi leteli,hlavne teda Nino uzjizdel i kolegovi Finimu,ma to neskutecne v ruce.

      Stosek/Vakoc trosku za ocekavanim..cekal jsem je kolem 10 nejhur.

      0 0
    • JK_Cookie  

      Jinak kluci ze Singer racing team jedou na prototypu KTM Scarp, Bulls team jede taky novy full bike.

      0 0
    • Milonak  

      Cink druhý v Langenlois:

      https://kamptaltrophy.at/…_me_1543.pdf

      2 0
      • andy97  

        Dostát přes minutu od noname Rakušáka je dost teda.

        0 0
        • Singlespeed  

          Alespoň si naši 88 získanými body pojistili místo na OH.

          1 0
        • tomxxx  

          Tak nevíš co se při tom závodě stalo. Ale nevyzdvihoval bych to 2. Misto.

          0 0
          • JK_Cookie  

            Nestalo se bohužel vůbec nic, běželo to live na YT…myslím, že ve 2–3 kole zkusil Ondra nastoupit v nejdelším výjezdu, orval Lukasika, ale za půl kola kdy zase zvolnil se to sjelo. Při nájezdu do dalšího kola nastoupil mladý Bair, Ondra zareagoval, ale po pár metrech si sednul a pak už se ani nepřiblížil. Dokonce Ondra snad kolo/kolo a půl jezdil až 3 s odstupem na Lukasika, ale nakonec ho dojel a byl z toho 2 flek. Škarnitzl dojel 4. Jinak mě zaujal jak Bair odjel Ondrovi, tak jsem se na něj podíval a je mu 22 let, před 2 týdny dojel v Německém poháru na 2 místě za Schwarzbauerem o 28s a to není žádné ořezávátko. Tohle je jeho zatím největší úspěch v elitě.

            4 0
    • jonys  

      Mairiporá:

      https://www.youtube.com/watch?…

      Názory, postřehy, tipy?

      1 0
      • Azmir  

        umělá, úzká, nudná hrůza na zelené louce

        1 0
      • mirorek2  

        to mohli jezdit na antuce na oválu

        0 0
      • snas89  

        Nevidím to až tak kriticky:)

        přijde mi ta trať dost podobná té v Novém městě…

        0 0
        • rk1  

          :D aha

          0 0
          • snas89  

            Nebo…v cem vidis technicky ty trate tak rozdilne?

            Obe to jsou spis ty lehci v ramci svetaku. Teda aspon mi to tak prijde z videa.

            0 0
            • jonys  

              Naprosto neselektivní okruh, kde nemělo cenu něco zkoušet. Získáš pár metrů, jenže pak úseky o ničem kde si tě zase krásně nasajou. Technika omezená na 37 skoků (v Araxá si zalítají ještě víc). Moc se Avancini nevytáhl. Ale jestli měl záměr, co říkal – udělat závod aby nebyl dlouho rozhodnutý – tak to se povedlo. Poslední kolo byla pěkná palba. Chyba Koretzkyho a Colomba, že si nechali často skupinu tahat brzdícím Dubauem, jakmile si vezeš Blevinse do finiše, přijde co přišlo.

              Přenosy bohužel taky dost trága – rozhodující nástup jsme neviděli a při XCC během posledního kola půl hodiny zpomalený replay! Co bylo super tak Avancini jako spolukomentátor. Bylo by bezva kdyby byl nejen pro Brazílii. Ty postřehy borce, co ještě včera jezdil, jsou fajn.

              3 0
              • Singlespeed  

                To, že se to sjízdělo, rozjíždělo a pořád nějak přesypávalo mě bavilo více než když se jezdci po půl hodině rozsypou jako korálky a pak závodí hodinu sami se sebou.

                1 0
    • jonys  

      Kteří jezdci mají jistý místo na OH nebo by se muselo stát něco hodně nečekanýho aby o něho přišli?

      MVDP, Pidcock, Schwarzbauer, Hatherly, Luca Braidot, Valero, Blevins, 1 Číňan, Nino (nemá jistotu, ale věřím, že bude jezdit zase výborně a kdyby ne a Švýcaři ho nevzali, dostane tu divokou kartu). Uloa by byl na seznamu jako vítěz loňskýho Americkýho mistráku, ale podělal si to a je v trestu za vyhýbání se testům.

      0 0
      • jonti  

        S tou divokou kartou při výrazném zhoršení výkonosti bych si na to nevsadil. Možná po případném zranění.

        0 0
        • Singlespeed  

          Divokou kartu určitě nedostane. Maximální počet jezdců z jedé země jsou 2 a Švýcaři mají vyjeté právě 2 místa, takže žádný další Švýcar už se tam nedostane.

          0 0
    • fantozzi  

      Vidim dobre, ze letos se da divat na svetovy pohar zdarma na YouTube???

      0 0
    • jonys  

      Araxá pěšky:

      https://www.youtube.com/watch?…

      A starší průjezd s Tempierem:

      https://www.youtube.com/watch?…

      To vypadá mnohem lepší než minulý týden. A nápaditý. Zajímavý jak je to někde kilák široký se spoustou možností průjezdu. A technický, prověří to jezdce i kola. Akorát u toho jednoho jumpu je blbý, že dopadneš hned u spojení s B-lajnou a když tam někdo pojede, už nic neuděláš.

      2 0
      • Melvin  

        V tréninku se tam na jednom z dropů nehezky rozsekala závodnice U23 Patrície Srnská. Odvezli jí do nemocnice, ale nakonec by měla být v pohodě, jen trochu potlučená. Tak snad se to v závodě obejde bez podobných incidentů.

        edit: už prý dělají nějaké úpravy na některých místech. Tak to asi více lidem přišlo trochu moc.

        2 0
        • embi  

          šla na boudu v jednoduchý rockgarden. mozna kdyby nejela na kole s brainem, tak to vyzehli :-p

          1 0
        • jonys  

          Urcite je dobry mit B-lajny. Nektery ty skoky vypadaji fakt masivni. Pro top chlapy parada, ale nezavodi tam jen 30 nejlepsich bor­cu…

          0 0
        • novcze  

          v prvním závodě šla přes rodla Gwendalýna a skončilo to zlomenou kliční kostí, prý by mohla stihnout se vrátit na NMNM

          0 0
      • tepovka  

        Ještě nějaké aktuální VIDEO zde.

        https://youtu.be/ma096j5RRW0?…

        2 0
        • enjoy  

          Vidím to reálně tak, že co nevidět bude muset spousta bikerů přestat říkat, že jezdí XC. A začít tomu říkat třeba turistika neb tak něco.

          Protože tohle na XC jezdí málokdo :-D

          3 0
          • Singlespeed  

            Spíše by se měla přejmenovat disciplína XC, která už má s crosscountry pramálo společného.

            4 1
            • ufoncz  

              Dá se tam používat ta zkratka XCO k odlišení od turistického korzování krajinou.

              0 0
              • Singlespeed  

                Kdysi bylo XC opravdu crosscountry. Rubalo se třeba dvě a půl hodiny krajinou, žádné malé brdky jako teď, ale pěkně po sjezdovce nahoru. Pak se to zkracovalo, zrychlovalo, přidávaly se umělé překážky až se to od crosscountry v původním slova smyslu zcela odklonilo a zůstal jen název.

                3 0
                • ufoncz  

                  Amen.

                  Sice to moc nefunguje jako odpověď na odlišením tím XCO vs. XC, ale ano, taková změna se tam udála. A za mě dobře. Rozhoduje víc kombinace talentu pro výkon a techniku než samotný výkon.

                  0 0
                • jonys  

                  Počkej, tak Tobě se líbí kriterijní závod, kde se to sjíždí, rozjíždí, natahuje, a poslal bys je na sjezdovku?? Bys měl po zábavě za 5 minut :-)

                  Důvody těch změn je především možnost TV pokrytí, atraktivita pro diváky na místě (vidíš víc míst, projíždí kolem tebe hodněkrát) a taky posun vývoje kol.

                  0 0
                  • enjoy  

                    Mně se to takhle líbí.

                    Ale pokud by se v tom měl běžný biker trošku vidět(a pojďme si to říct na rovinu. Je to vlastně jen reklama a prezentace nových kol a komponentů. Závodník je jen element, který je nutný k pohybu té věci), tak se obávám, že tímto způsobem se to od běžného XC bikera velice vzdaluje. V podstatě jsou ty tratě technicky náročnější, než kdysi downhill tratě.

                    Ale jak říkám, mně se to líbí. Taky mám tendence si do švihu zakomponovat nějaké dvojáky atd. Ale to co tam předvádí oni, tak tam ještě nejsem :-D

                    0 1
                    • rk1  

                      tak naštěstí si na tu náročnost stěžují jen lidi co vnímají jako správný XC závod projížďky typu Primacup a KPŽ :)) závodníci na svěťáku si nestěžují nebo si to dokonce chválí, včetně holek

                      3 0
                      • BSA  

                        No i na některých tratích KPŽ jsou lidi, co si stěžují, že jsou tam těžký sjezdy. Ono se to pozná podle počtu účastníků.

                        1 0
                      • embi  

                        nevim jakej primacup jezdis, ale tri zavody primacupu jsou technictejsi nez XCO na svetaku, kde to spousta lidi jede bez teleskopu:-)) Samozrejme vic techniky je spravne a mne se to libi, ale porad tam vidim velkej prostor. Skoky uz tam jsou. ale nejaky rozbity sekce moc ne.

                        2 0
                        • rk1  

                          tak to jo :D

                          0 0
                          • Wilhelm  

                            Srovnávat KPŽ a Prima Cup skutečně nejde, to si děláš legraci, nebo jsi třeba Stolové hory nikdy nejel :) V tomhle má Embi samozřejmě pravdu.

                            1 0
                • TheJD  

                  To se porad jezdi a rika se tomu XCM, tedy XC Maraton. Akorat z XCM svetaku neni takove pokryti pro TV, podobne jako na Cape Epic treba, protoze se jede to, cemu ty rikas opravdu crosscountry.

                  3 0
          • BSA  

            Né že bych to všechno dal, nebo ne tak čistě, ale tady je to všechno celkem nezáludný. Atraktivní, ale ne nebezpečný.

            0 0
            • jonys  

              Ono to dobře řekl Zapletal: super když si věříš, pak to odsejpá a je to zábavný. Ale jak začneš pochybovat, brzdit, tak amen. V závodě pochopitelně máš eště problém, že tam nejseš sám a musíš si poradit i s tím, že tě rozhodí někdo jinej.

              Mně je jasný, že v TV to vypadá tak o 70% jednodušší než v reálu, takže za mě bez šance, končil bych na hraně prvního skoku :-)

              6 0
              • BSA  

                jo, to je jasný. před závodem na pohodu, v posledním kole už jen přežít a hlavně netrefit strom… :⁠-⁠D

                0 0
                • jonys  

                  Bylo vidět ty rozdíly. Na těch vysokých kořenech třeba Nino vždycky mnohem rychlejší. Koretzky pech, ale Andreasen tam zase zůstal na začátku za pádem. A o turbo co zapnul na konci! No tak nakonec má medaili z MS XCC, takže žádný slimák to není. A nemusí všechno vyhrát Spešl, ne :-) Cink vzadu. Jestli měl zdravotní trable, tak škoda. Snad ten flek na OH nějak vyjede. Naopak Dubau už asi bez šance, Carod totéž. Griot. A docela problém začíná mít Fluckiger. No a Lucu Braidota jsem prohlašoval za jasnýho účastníka, a vida. Najednou jsou tam rafani jako Avondetto, Zanotti, Luca v háji.

                  0 0
    • snas89  

      Short track dnes vysila CT:

      https://www.ceskatelevize.cz/…ram/hledani/?…

      1 0
    • Sulka  

      Cimbal prosedel tri dny pred poslednim Brazilskym zavodem na zachode a pak se citil prazdy. Smula, normalni stav? Prijde mi ze uz je to takova klasika v pozavodnich vyjadrenich.

      5 0
      • Johny.Merida  

        Přitom Short track , řekl bych že dobrý.

        0 0
        • rejdy  

          Tak těch 20 minut nějak dal na zásoby glykogenu z předchozích dnů, ale když se pak nedoplní, tak je další den prázdnej. To samý Schwarzbauer, ten měl taky „běhavou“, XCC 5., XCO špatný.

          0 0
      • lith  

        Co je tom klasika? Ty jsi vždy 100%? Holt to tak měl, někdy se to nesejde a může to vypadat pro některé jako výmluvy. Každopádně sezónu jakou měl při minulé olympiádě už těžko potká, to měl životní. Ale jak při MS, tak OH smůla.

        Brazilské závody byly ale super z pohledu diváka, hlavně ten z Araxá. Bavil jsem se, bylo to napínavé

        4 1
        • andy97  

          Je to krása sledovat, když tam není nikdo odskočen a je to napínavé až do cíle.

          2 0
        • Sulka  

          Ja jen ze mi to prijde jako casty jev. Coz je skoda. Plus ne stoprocentni zimni priprava…

          0 0
    • PDean  

      Nemá to čirou náhodou volňásky na UCI Mountain Bike v NMnM? :D

      0 0
      • esmo  

        Nojo, ty by se hodily … :-)

        0 0
        • PDean  

          Já kdysi k dispozici měl, jelikož tam známý dělal dobrovolníka. Ale letos se na to vykašlal a tím pádem nejsou ani volňásky :D.

          0 0
    • gerrard  

      Nevím jakou náhodou se to stalo, protože sem to záměrně nevyhledával, ale sledoval jsem všechny závody za oba dva víkendy z Brazílie a příjemně mně překvapilo extrémně atraktivní závodění. Pořád se něco dělo, akce až do konce, trať co to podpořila. To bylo prostě super.

      3 0
      • enjoy  

        Taky jsem to hltal.

        Ale když tam skákali trojáky, tak mi bylo trošku mdlo:-D

        1 0
      • snas89  

        Jankdu koukat dnes na muze…jsem zvedavy:)

        0 0
      • andy97  

        Plus hodně diváků takže i atmosféra byla fantastická. Ale to v jižní Americe je celkem pravidlo.

        1 0
    • rk1  

      https://www.redbull.com/…s/race-tapes

      Pěkný pohled dovnitř mtb závodů od Redbullu, z XC je tam epizoda s Trekem a o rivalitě mezi Ninem a Fluckigerem…

      3 0
      • jonys  

        Velmi dobry. Dik. Budou i letos delat Beyond the line? Skoda, ze uz nemaji vysilaci prava. Aspon kdyby Eurosport mel Avanciniho na celou sezonu, ale to je asi unreal.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.