UCI Mountain Bike World Cup 2013

256 nepřečtených
  • marco

    Tak pomalu máme po prvním závodu světového poháru XC, ale ono se to týká i DH a je na čase vytvořit vlákno,ve kterém bude jedna celistvá sezona tzn. všechny závody pohromadě.

    Tak jako vloni stream na http://www.redbull.tv/Redbulltv se ukazuje jako jistota něco zhlédnout a hlavně když už to někomu LIVE uteče lze se na to dívat klidně se zpožděním.

    0 0
    • MichaelSimek  

      http://mtbcrosscountry.com/…bstadt-2013/

      Jinak co rikate na Vos, vsichni rikali jak to vsem natre a sice jela vyborne, ale ne zase tak vyborne

      0 0
      • Tina  

        Musíš vziať do úvahy, že Marianne štartovala z 8 lajny, t.j. úplne z konca štartového poľa.

        0 0
        • MichaelSimek  

          jojo, to ja samozrejme beru, ale i kdyz se to pak rozthrlao tak mela cas na kolo ± jako ty ve predu kde se taktizovalo atd, urcite by byla nekde kolem podia kdyby jela zepredu, ale neni to takova raketa jak vsichni cekali asi

          0 0
    • vitan  

      tak klouže jim to jak sviňa a Jarda v prvním kole zatím třetí…:)

      0 0
    • Tina  

      Ondřej Cink 7.!!! Paráááda! Držím palce. Bude to na bedňu.

      Čo sa stalo Ninovi? V prvom kole veľký nádskok a zrazu sa prepadol. Technické problémy?

      0 0
      • Forky077  

        Praskl/zničil se mu Lock-out na vidlici.

        0 0
        • jonti  

          To je nejaka blbost, ne? Bez lockoutu se da bez problemu jet a moc to vysledek neovlyvni.

          0 0
          • Forky077  

            Bylo to neoficiální.Později mechanik řekl jen že to bylo něco s vidlicí,že to opravil a Nino již pokračoval bez problémů.

            0 0
            • MichaelSimek  

              to vypadalo ze ma moc mekou vidlu kdyz jel kolem tech zony tak se mu to houpalo jako kdyz jsem ja sedl na JakeF kolo

              0 0
    • Forky077  

      Tak Kulhec se zatím drží šestý,ale více mě překvapil Ondra Cink.Z 21. na 7. místo během jednoho kola.Jen tak dál.

      0 0
    • MichaelSimek  

      chudak Julien, tohle fakt hodne nasere…

      0 0
    • Lily-Brno  

      na to, že Jarda nejede na 100%, tak to vůbec nevypadá špatně…

      0 0
    • MichaelSimek  

      bud namotal hazku nebo neco na ten zpusob, proste odrovnal „drivetrain“ a zabalil to a ten silenej vyraz a vztek se neda moc popsat

      0 0
      • Hynas  

        Zasukoval řetěz mezi kazetu a výplet a utrhl patku přehazovačky…stane se i lepším bajkerům.

        Překvapil kanaďan McDonnell, viděl jsem ho prvně…a hned má moje největší sympatie…29 a k tomu TREK!

        A na bedně TREKY hned dva a až pak spešl…

        Jarda ovšem opět machr.

        :o)

        0 0
    • blisterexist  

      dá se někde shlédnout záznam?(ideálně přehratelný v mobilu) na redbulu se mi to seká

      0 0
    • Forky077  

      Nejede náhodou někdo z Ovy a okolí autem na svěťák do Nové Města na Moravě?Díky

      0 0
      • Azmir  

        Klidně bych se přidal, musí to být super :)

        0 0
        • Forky077  

          Souhlasím,ale na to abych to tam jel vlakem nemám mentálně :D nejlepší by bylo kdybychom se poskládali do auta a složili se.

          0 0
    • marco  

      Ach jo Kačko kde jsi dala rozum takto jedeš z kopce to bereš šusem a nějaká čarodejnice nadopovaná tě udělá v kopci. Kačko přál jsem ti tu výhru na druhou stranu 3. místo v hodnocení to jde. Tak něco takového bych Kateřině řekl. No a naše Terka 32. místo co dodat aspoň si pokecala se Škárnovou segrou na tom výletu po horách.

      0 0
      • vojta1212  

        Výletu po horách? Chtěl bych vidět Tebe, ani jedný by ses neudržel v žádnym kopci ;)

        0 0
        • jeffino  

          když budeš mít zázemí teamu, v sobě tak 3–4 malorky za rok a nedělat v podstatě nic jinýho, tak nevidím důvod proč s huříkovou nedržet tempo v kopci:), to taková sáblice to je jiný kafe:-)

          0 0
          • vojta1212  

            3–4 malorky v sobě možná Huřice má a uznávám, že je přeceňovaná, ale mezi Škarnou a Huřicí je propastnej rozdíl!

            0 0
        • marco  

          Tak to dopadá když někdo reaguje předčasně za což se omlouvám a neví co bylo důsledkem toho nic moc umístění. Terka jela dobře škoda toho přetrženého řetězu mohla se umístit na těch pozicích které plánovala. Spousta jiných které vyrazili jako k ohni skončila viz Maja

          0 0
      • Tina  

        Fakt by si Katke povedal osobne do očí, že kde dala rozum a Sabine je nadopovaná??? To si teda fakt frajer.

        0 0
        • marco  

          No z kopců jela skutečně dost odvážně i komentátoři na Redbull.tv to obdivovali a Sabine sama řekla že po zranění nemohla jezdit tak trávila veškerý trenink v posilovně podle vizáže bych se nedivil nějakému léčebnému přípravku od kamarádů Ulricha, Zabela a dalších.

          0 0
    • MichaelSimek  

      Kdyz uz jsem si stim dal tolik prace, tak se pochlubim i tady :)

      v Andore jsem udelal 3 interview, tak pokud to nekoho zajima:

      Kaca Nash

      Fontana

      Maja

      0 0
    • Pavel.ct  

      Nemáte ponětí proč nejezdí Christoph Sauser? Možná jsem tu informaci někde přehlídl…

      0 0
      • jonti  

        ukoncil karieru, svetaky xc uz jezdit nebude, jen maratony

        0 0
        • Pavel.ct  

          Díky, kdybych nebyl tak hrrr, tak bych to zjistil v novým Pelotonu, kterej jsem dnes zakoupil… :o)

          0 0
    • MichaelSimek  

      galerka ze zavodu v Andorre, trosku pozde, ale bylo jich dost a nebyl cas

      http://mtbcrosscountry.com/…llnord-2013/

      0 0
    • MichaelSimek  

      tak Kaca konecne ma zlato, ze ji to trvalo :)

      jinak pekny zavod zenskych a u chlapu se me libil hermida

      a abych nezapomel :)

      vysledky

      zebricek chlapu

      zebricek zenskych

      0 0
      • Coffin Corner  

        To co tam některé závodnice předváděly ve výjezdech, byla tragikomedie…

        0 0
        • vojta1212  

          Chtěl bych vidět tebe..

          0 0
        • MichaelSimek  

          upresni

          0 0
          • vojta1212  

            Asi mysli takovy ty esicka v prvnim ostrym kopci

            0 0
          • Coffin Corner  

            Třeba Lechnerová (myslím) v prvním kole. V tom esíčku na začátku stoupání se zasekla předním kolem a snažila se znovu rozjet odrážením, do kopce!? Vypadala jak babka co jede v neděli do kostela a samozřejmě za sebou přinutila všechny sesednout. Tenhle úsek dělal problém i mužům, ale ti okamžitě seskakovali, valili po svých a zdržovali ty za sebou jen minimálně.

            Jakkoliv tady nechci rozjíždět flame na téma devětadvacítek, při pohledu na některé malinkaté závodnice, které v technických pasážích nezvládali jejich vyšší těžiště, bylo evidentní, že devětadvacítka prostě není pro každého :)

            0 0
            • MichaelSimek  

              Jenze ono to odrazeni dost casto postaci a bylo to videt v dalsich kolech u nekterych zavodnic. Staci chytit balanc a naslapnout a jedes zase a to se s jednim odrazem da. Ji se to tam nepovedlo, ale to je proste soucast toho. A to je teda jedina vec ktera te zarazila a proto to byla tragikomedie?

              Kdo konkretne nezvladal teziste 29ky z zenskych?

              PS: nesnasim pocestovani cizich jmen! Eva se jmenuje Lechner!

              0 0
              • vojta1212  

                Je to marketing.. Emily je malinká a jezdí 29".. To mi přijde jako blbost.. Myslim, že budoucnost ženskýho mtb je 27,5 ".

                0 0
              • Coffin Corner  

                Hm, každý jsme nějaký. Já zase nemám rád text bez diakritiky…

                0 0
                • MichaelSimek  

                  chapu

                  a kdo teda konkretne nezvladal teziste? a kdo dalsi mel problem v kopcich ze to byla tragikomedie?

                  0 0
                  • Coffin Corner  

                    K prvnímu dotazu, viz. níže.

                    A jestli chceš po mě přesnou minutu a ještě jméno závodnice, tak to sorry. Ale některé holky, podle mě, prostě měly velké problémy s technikou, i spolukomentátor na ČT si toho všiml.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tam ale šlo imho o rychlost sesednutí a nasednutí, což Katka umí z CX perfektně…

                      0 0
                    • MichaelSimek  

                      nechci presnou minutu, chci priklady zavodnic…zajimalo by me opravdu jake zavodnice maji problemy s technikou, zvlast kdyz prenos ukazoval vetsinou jenom ty top, a jelikoz sleduju xc hodne dlouho a mam predstavu jak jezdi a co jezdi jelikoz jsem na vetsine xc trati byl se podivat a kamaradka je i jezdila

                      takovy obecny „byla to tragikomedie, zensky neumej na kole“ moc nemam rad.

                      a kdo byl spolukomentator na ct, protoze komentatori na redbull.tv rikali pravej opak (hlavni komentator je ex-downhiller)

                      0 0
                      • Turbo  

                        Tak problém maj, zejména ve srovnání s chlapama, to je ale normální. Ale i tak jezdí někdy hodně hustě, to se musí nechat. Ale pořád jsou to jen ženský, jinak fyzicky vybavený a to je limituje, to je snad jasný ne?

                        0 0
                        • vojta1212  

                          Pro Coffin Cornera neni ;)

                          0 0
                        • vojta1212  

                          Pro Coffin Cornera neni ;)

                          0 0
                        • vojta1212  

                          Pro Coffin Cornera neni ;)

                          0 0
                        • MichaelSimek  

                          tak to ze zensky jezdi jinak nez chlap je snad jasny, to tu doufam nikdo neresi…ale ze by mely nejaky extra problemy s technikou to bych nerekl, a urcite ne takovy aby to nekdo mohl nazvat tragikomedii…vi­cemene tam byl problem na tech sutrech kde ale meli problem i chlapi…a pak v tom hlavnim vyjezdu kde jim to obcas nevyslo v tech tockach nahoru a opet to nevychazelo i top chlapum obcas…samozrejme kdyz ma clovek vetsi „watty“ tak ma vetsi moznosti tu skalku vyjet, ale to neni az tak technika

                          0 0
                          • Turbo  

                            Hlavní problém myslím je, že kamery dost zkreslujou a někdo to vidí že na tom nic není, ale kdyby tam jel tak pochopí, že to není prdel to vůbec vyjet a to třeba 6× za sebou…

                            0 0
                          • jonti  

                            Co v minulosti jezdila treba Janka Stevkova bylo dost slabe, na to jakou mela fyzicku. Me nejvic dostalo, ze neumela udelat bunny hop pres kladu v zavode sprintu.

                            0 0
                            • MichaelSimek  

                              takovych je tam vic, blaža klemenčič se taky těžším technikam vyhejba…ale takovy jsou i mezi chlapama

                              0 0
            • marco  

              S první části souhlasím s tou druhou bohužel né toto prohlásí někdo kdo na 29" nejel nebo nemá dost info o konstrukci 29" rámů.

              0 0
              • Coffin Corner  

                O.K. Druhou část beru zpět, i když moje další kolo bude 29er, nemám prakticky žádnou zkušenost. Jen mi to vratké balancování některých závodnic připadalo v přímé souvislosti s jejich výškou a velikostí kola. Nehledě na to, že malinká závodnice vypadá na devětadvacítce otřesně, na to si zkrátka nemůžu zvyknout :)

                0 0
                • Turbo  

                  Když jsem viděl jak i chlapi maj co dělat tak ty ženský byly v pohodě.

                  0 0
                • Milvus888  

                  Jak uz bylo receno, chtel bych videt tebe.

                  0 0
                  • vojta1212  

                    +1

                    0 0
                    • Turbo  

                      Tadyty řečí jsou lichý. Kdyby mohl trénovat a dělal to profi jako ony, tak je někde jinde…

                      0 0
                      • vojta1212  

                        Tak možná KPŽ ;)

                        0 0
                      • MichaelSimek  

                        jenze kdyz by to delal, tak by naopak zjistil jaky kraviny tu mele

                        0 0
                        • Turbo  

                          Ježiš, tak se mu to nelíbilo a myslí si, že by to měli dávat levou zadní když jsou profíci. Což by tak správně mělo bejt, když je to SP, což je TOP! nebo ne?

                          0 0
                          • MichaelSimek  

                            jelikoz jsou ty trate staveny aby pro ty profiky byli tezky, tak je jasny ze ani profici je nebudou davat uplne levou zadni…i nino, julien atd tam obcas meli trable v tech vyjezdech, znamena to ze i jejich zavod byl tragikomedie?

                            0 0
                            • Turbo  

                              Já bych to tragikomedií určtě nenazval, ale každej na to má svůj názor.

                              0 0
                        • Turbo  

                          Třeba Katka má svaly co by jí kdejakej chlap mohl závidět… :-)

                          0 0
            • slavekRM  

              Já bych se chtěl jen zeptat, jak je to myšleno s vyšším těžištěm. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že těžiště je v podstatě stejně vysoko. Beru to podle sebe. Na 26 i 29 mám sedlo stejně vysoko, řídítka u 29 teda výš, ale to by nemělo podstaně měnit těžiště ne?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kola máš vyšší, náby výš,…

                Kačena pro mtbs o 29": Neměla bych o tom nějak moc mluvit, je to prototyp. Ale cítila jsem se na něm dobře, v zatáčkách jsem si sice nebyla tolik jistá, ale to je prostě tím, že ta kola jsou větší. Myslím, že na mojí postavu bude třeba ještě něco lepšího… ;)

                0 0
                • Turbo  

                  Nachápu co je to za prototyp? Je to sériová ALMA 29 H

                  Hlína dámy a pánové. I na tom se dá dnes vyhrát SP!!!

                  Nechápu proč nejela na karbonu, geošku maj stejnou…

                  0 0
                  • karliner  

                    Evidentně znáš její vlastní kolo líp než ona sama. Kráva blbá ani neví, že jela na sériovce.

                    0 0
                  • marco  

                    No když myslíš, že to byla sériovka. A co toto je to sériovka. To divně polepené auto na dálnici s F v SPZ je tesco tuning nebo to je nový rapid nebo nová fabia combi. Čím víc to namašlíš jako seriovku tím víc lidí si myslí že to je seriovka v hliníku.

                    0 0
                    • Turbo  

                      Já ty rámy znám trošku víc než ty. Orbea používá u karbonovejch rámů pár patentovanejch konstrukčních řešení (přímý vedení lanek, dvojitě zahlou spodní rámovou trubku) a ty na tom biku nejsou. Navíc polepy, navářky na lanka, uchycení brzdy, to vše prostě odpovídá hliníku. Navíc Orbea pracuje na 27,5. U 29 už jede jen novej design…

                      Kdyby to byl prototyp tak určitě 27,5.

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  čistě technicky: těžiště = centrum tíhy. celé kolo bude tak 1/6 váhy jezdce. takže abys změnil těžiště musíš hlavně posunout střed a sedlo (a tedy jezdce) výš, což se u 29 rámů snažej eliminovat… spíš půjde prostě o větší kola, jinou geometrii, jiné chování v zatáčce.

                  0 0
            • Mobidyk1  

              musim reagovat. Vyšší těžiště 29tky nemají, spíše naopak. Oproti osám kol má dvacetdevítka těžiště níže. Proto je třeba i lepší ve výjezdu.

              0 0
    • Coffin Corner  

      Nebudu odpovídat na každý post zvlášť, pokusím se to shrnout.

      Nečekal jsem, že se tady bude tak slovíčkařit a mám pocit, že se mi podsouvá něco, co jsem vůbec nenapsal. Jednak bych rád upozornil, že slovo „některé", neznamená všechny a slovo tragikomický nemusí vyznít zase tak pejorativně.

      Také, že nemám žádný problém se ženským závoděním a chápu rozdíly dané odlišnými somatotypy. Ale jsem na druhou stranu přesvědčený, že elitní kategorie by měly mít určitou úroveň.

      Co je platné, když má závodník skvělou výkonnost a techniku, když se neumí pohybovat v závodě.

      Jen znovu připomenu stejnou situaci na stejném místě:

      Závodnice/závodník se ve stoupání a navíc ve zúženém místě, zasekne, což je normální a pochopitelné, stane se to i nejlepším, z nejlepších.

      Ale zatím co v mužské elitě, závodník okamžitě seskočí a přejde na jinou stopu, takže bez zdržování pouští kolegy za sebou, zmiňovaná závodnice situaci řeší tím nejhorším způsobem. Pole za ní sesedá z kol a čeká, jak ve frontě na banány, až se milostivá s odrážením rozjede…

      Zdánlivý detail, který ale podle mě ukazuje opravdu zralého elitního závodníka. Přesto se může stát, že i mistr tesař se utne, to nepopírám.

      Jenže, jak už tady padlo, člověk zjistí až naživo, jak se opravdu závodí a jak je elitní kategorie žen obrovsky nevyrovnaná, protože kamery ukazují pouze čelo, ve kterém se automaticky prosadí ty nejlepší. Jenomže z důvodů dodržování určitých kvót, UCI pouští do elitní kategorie závodnice, které tam zdaleka nepatří. Nelze se potom divit, že tyto slabší závodnice vytvářejí komické situace, občas i s tragickým nádechem, tedy pokud ovlivní celý jeho průběh. Toť můj názor.

      K argumentům typu: „chtěl bych vidět tebe…“ se vyjadřovat nebudu, jsou jako ze školky :)

      0 0
      • vojta1212  

        Jo, jenže ty holky potřebují získat zkušenosti.. A kde jinde je mají vzít? Kdyby Cimbál nejezdil „odmala“ svěťáky, není tam, kde je.. Ty holky se prostě jen učí.. Je to pro ně dobrá škola, takže to tak ber ;)

        0 0
        • Turbo  

          Tak ty top holky by měly jezdit na dost závodů a platit si třeba i trenéry aby je tu techniku naučili, nemyslíš?

          0 0
          • vojta1212  

            To už je o zkušenostech.. A o talentu.. Nevěřim tomu, že to ty holky neumí..

            0 0
          • Tina  

            „platit si třeba i trenéry …“ možno si ich nemôžu dovoliť platiť, pretože ženy sú všeobecne v takmer všetkých športoch ohodnotené oveľa slabšie ako muži…

            0 0
            • karliner  

              Jestli ono to nebude tím, že jejich výkony se ve všech sportech mužským ani nepřibližují a že jejich sportovní „pachtění“ zajímá jen zlomky diváků ve srovnání s muži?

              0 0
              • Turbo  

                Hmm, no nějaký chlapi se cíleně na ně můžou jít kouknout, ale to bude menšina. Takže není sledovanost nejsou prachy. Jak je to silovej sport tak bohužel ženy hrajou druhý housle.

                0 0
                • vojta1212  

                  Jenže když do toho pronikneš a zjistíš, jak jsou ty holky našlapaný, s chutí si koukneš i na ženskej svěťák.

                  0 0
              • Tina  

                „jejich výkony se ve všech sportech mužským ani nepřibližují“ a ty by si sa chodil pozerať na ženy – športovkyne, ktoré sú schopné podávať mužský (testosterónový) výkon? Stačí mi prečítať si komentáre pod fotografiami niektorých top športovnkýň.

                „jejich sportovní „pachtění“ zajímá jen zlomky diváků“ :D tomu predsa nemôžeš veriť.

                0 0
                • karliner  

                  Tak to je tvoje klasická reakce. Někdo, kdokoli, na tebe zareaguje a když s tebou nesouhlasí (nebo máš špatný den, co já vím), otočíš se na něčem úplně jiným (viz – „jejich výkony se mužským nepřibližují“ vs. tvé „a ty by si sa chodil pozerať…“). Případně přidáš svoji vlastní spekulaci – to k tomu diváckému zájmu. Ale naštěstí, fanoušek sportu ví jaká jsou fakta a kdo neví, může si zagůglovat. Ale abych ti ušetřil práci – porovnáme soutěže, kde jsou k dispozici exaktní čísla pro pánskou i dámskou soutěž:

                  • mužská fotbalová bundesliga, průměrná návštěva ročníku2012/13 – 42.624 diváků
                  • dámská fotbalová bundesliga, průměrná návštěva ročníku2012/13 – 890 diváků

                  Dál si čísla ohledně dalších sportů můžeš gůglit sama. Uznávám, že čísla u akvabel, moderní gymnastiky nebo tance u tyče můžou být opačná ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    zajímal by mě plážovej volejbal. :-)

                    0 0
                    • Lada,s  

                      tak na dámský bych se mrknout šel, i přestože mě volejbal nebere :-D

                      0 0
                    • jIrI___  

                      Pokud ti stačí porovnání „normálního“ volejbalu, tak v ČR je návštěvnost ženské extraligy zlomková oproti návštěvnosti mužské etraligy. Ač to bude znít podivně, tak podobně to tipuju i u toho plážového :)

                      0 0
                  • Tina  

                    Tvoja typická reakcia je zase úplne odbočiť od témy, t.j. od cyklistiky prejsť k fotbalu. Porovnávať mužský a ženský futbal číslami návštevnosti a podľa toho hodnotiť výkony športovkýň je fakt smiešne. Rovnako môže porovnávať vesmírny program USA a Somálska. Rozdiel vo financovaní je podobný. ¼udia ako ty si ešte v minulom storočí ani nevedeli predstaviť, že by ženy niekedy mohli športovať. Keby tvojmu otcovi v tvojom veku niekto povedal, že ženy budú hrať bundesligu tak sa bude smiať. Zatiaľ čo mužský šport má historickú tradíciu niekoľko storočí tak ženy ešte pred 100 rokmi nemali ani len volebné právo (a niekde ho ani nemajú). To, že teba ženský šport nezaujíma a radšej budeš čumieť z „obrovským“ davom tzv. fanúšikov na „českú kopanú“ kde sa mimochodom podvádza, klame, filmujú fauly, kupujú zápasy ma neprekvapuje. Mimochodom, koľko s tých divákov, ktorí chodia na štadióny keď sa hrá futbalový zápas tam ide na futbal a koľko sa tam ide proste iba ožrať a pobiť s „fanúšikmi“ toho druhého týmu? Skús si mimochodom vygúgliť priemerné IQ diváka mužského futbalu a diváka ženského tenisu ;)

                    0 0
                    • karliner  

                      Psala jsi v takmer všetkých športoch ohodnotené oveľa slabšie ako muži…

                      Zase jsi zpočátku plácla kravinu a zase to zkoušíš uhrát na remízu množením a větvením těch kravin.

                      Protože je výsadou moudřejších ustoupit, tak tedy OK, vyargumentovala jsi mne ;-)

                      0 0
                      • Tina  

                        Opäť veta vytrhnutá z kontextu. Písala som, že si asi nemôžu dovoliť platiť trénerov na techniku jazdy pretože sú „takmer všetkých športoch ohodnotené oveľa slabšie ako muži“.

                        Jediný kto tu „hrá na remízy“ si jedine ty. Ja si dokážem uznať chybu a aj som si ich v minulosti sama uznala. U teba som uznanie chyby ešte nezaregistrovala, Mr. Remíz Neomylný ;)

                        0 0
                        • vojta1212  

                          A kolik ty máš odježděno Tino??

                          0 0
                          • Tina  

                            myslíš km alebo sezón?

                            0 0
                            • vojta1212  

                              Sezón ;)

                              0 0
                              • Tina  

                                O dve sezóny menej ako je tvoj vek v profile ;)

                                0 0
                                • vojta1212  

                                  Áha.. To neměla být nějaká narážka, to vůbec ;) jen mě zajímal Tvůj přibližný věk :)

                                  0 0
                                  • Tina  

                                    Jasne :) Nebrala som to narážku na môj vek. Ten sa dá ľahko zistiť na webe keďže absolvujem v sezóne niekoľko závodov ;)

                                    0 0
            • vojta1212  

              V Usa mají cyklokros stějně hodnocený jako muži.. Škoda, že to tu není stejné..

              0 0
              • MichaelSimek  

                no zensky v usa si stezujou hodne na rozdil v prize money u chlapu zenskych u mtb discpiplin, ale zase se tam ted objevuje dost zavodu ktery na tu kartu hrajou a delaji naschval stejny prize money a celkem to funguje zjevne

                0 0
                • vojta1212  

                  Tady nejde jen o cyklokros.. Ale hlavně o cross country..

                  0 0
                  • MichaelSimek  

                    vsak ja vim, ja mluvim o xc, ty si zminil cyklokros…xc v usa neni stejne hodnocene u zen/muzu ale zlepsuje se to tam

                    0 0
                    • karliner  

                      Chceš říct – vítězí afirmativní akce a holky dostávají zaplaceno stejně jako chlapi, přestože svoji práci odvádějí hůře a kratší dobu. Čili podobný nonsens jako v tenisu :-)

                      0 0
                      • MichaelSimek  

                        ty doby kdy ten rozdil byl tak velikej aby zenska dostala $20 a chlap $500 jsou pryc, takze pokud to bude vyrovnanejsi tak proc ne, nehlede na tom ze tam si na tom poradatel da zalezet, par top zenskych mu to retweetne a hned ma reklamu „zdarma“ tech par $ co da navic za prizemoney se mu vrati zpet dost rychle

                        ja nejsu zadnej feminista, ale zase nesdilim s tebou ten chlapackej postoj k zenskym ve sportu…a zrovna u kola me bavi obe kategorie stejne a nevidim v jejich snaze/praci velky rozdil i kdyz cas/rychlost je jina

                        0 0
                        • karliner  

                          Ano, zastávám „chlapácký“ postoj, který spočívá v tom, že si myslím, že každý by měl za svoji práci (jízdu na kole v tomto případě) dostat zaplaceno tolik, kolik si zaslouží (nebo kolik si dokáže vyjednat). Pokud nějaká kategorie nezajímá sponzory ani diváky tolik jako jiná, můj chlapácký postoj mi říká, že ta sledovanější a sponzory preferovanější by měla mít vyšší prize money (klidně i řádově) a tendence rozdělovat prachy podle nějakých genderových tabulek je pitomost.

                          0 0
                          • MichaelSimek  

                            vsak ja nemluvim o genderovych tabulkach, ja mluvim o tom ze az tolik nezalezi na tom jestli jsou zensky pomalejsi nez chlapy, o tom neni pochyb, ale o tom ze i zenska kategorie se da dobre „prodat“ kdyz se chce a pak tam ty penize jsou a pak to i zajima divaky a sponzory, a neni to o „přestože svoji práci odvádějí hůře a kratší dobu“

                            0 0
                      • vojta1212  

                        Hůře.. Věř tomu, že naplno ;) Zeptej se nějakýho učitele biologie, snad Ti to vysvětlí..

                        0 0
                      • destr  

                        No třeba v DH ji kratší dobu neodvádějí. Sem v pátek viděl sestřih nějakýho čp dh a nej žena to jela myslím 5:10, nej žák pod 3:50 :-)

                        0 0
              • karliner  

                Nikdo ti nebrání stát se sponzorem našeho dámského cyklokrosu a vyrovnat nebo dokonce i převýšit prize money u chlapů. Ale asi i ty chápeš, že vyhodit ty peníze do kanálu by mělo větší marketingový dosah :-)

                0 0
                • MichaelSimek  

                  ono se to musi umet prodat, pak i u toho to ma smysl…jenze vetsina organizatoru zavodu atp musi sice organizovat, ale neumi to prodat, a pak to samozrejme sponzory az tolik nezajima, a to neni jenom ohledne zenskych kategorii

                  0 0
                • vojta1212  

                  Ach jo.. To snad ani nemyslíš vážně..

                  0 0
                • vojta1212  

                  To snad ani nemyslíš vážně..

                  0 0
      • MichaelSimek  

        A kdyz rikas nektere, tak me zajimalo jake, prave protoze se kolem pohybuju uz nejaky patek.

        Takze pokud te dobre chapu, slabsi zavodnice vytvareji ty komicke situace jako ta s evou lechner. To je jako Eva slabsi zavodnice?

        Koukal si na zavod muzu, jak jim to obcas uklozlo na tom kameni a bylo jim fuk co delaji ti za nima a jestli je zdrzi nebo ne? Tohle je zavod, pokud te nekdo zasekne tak je to protoze nejsi pred nim, ne protoze je spatny ten pred tebou.

        Jinak ten velky rozdil mezi top a dalsima je i u chlapu, jenze to nikdo nevidi protoze to neni na kamerach stejne jako u zenskych…a to i v technice. Ale chce to jit se podivat na zivo.

        0 0
        • Turbo  

          Si vem, že ty první naloží těm vzadu klidně kolo, a ty vzadu by nám amatérům dali třeba další dvě…

          0 0
      • Tina  

        Zabúdaš na jednu drobnosť: to čo v pohode dáš na bajku na pohodovej výjižďke alebo tréningu bez stresu a boja o miesto z inými závodníkmi sa radikálne zmení počas závodu keď na problémové miesta prídeš na tepoch nad ANP a na chrbát ti dýcha ďalších X závodnic.

        0 0
        • Turbo  

          Jo přesně tak! Start do plnejch a pak každý kolo ti hodně vezme.

          0 0
        • vojta1212  

          Zrovna jsem to chtěl psát.. :)

          0 0
        • prodi  

          no já zase přesně naopak: v závodě dám toho mnohem víc než na vyjížďce, hlavně co se týče sjezdů, protože jsem tak nějak „vyplej“…

          0 0
      • JakeF  

        :D Tyvole, to jsem zas jednou prošvih vtipný vlákno… Ty budeš koukám expert.

        0 0
        • destr  

          Zdarec, tak co, těšíš se do Pece?

          0 0
          • Tina  

            Ahojky, nemáte voľné miesto v aute?

            0 0
          • JakeF  

            Což o to, těším :). Ale nějaký velký závodění to nebude, výkonnost je mizerná…

            0 0
            • Tina  

              Ako sa ti závodilo ;)

              0 0
              • JakeF  

                Bylas to ty, viď? :) Já jsem si to myslel, ale chtěl jsem si to stihnout projet ještě za světla, tak jsem se nedával do řeči…

                Jinak jelo se tak normálně, akorát na týhle trati se nedá flákat, což mi úplně nesedí :D. V cíli jsem byl celkem oddělanej, tak jsem si jel vytočit nohy do Rychleb :).

                Jak se jelo tobě? Pěkná trať v Peci, co? :D

                0 0
                • Tina  

                  jj, videla som ako sa rýchlo chystáš v piatok vyraziť na trať ešte za svetla :) Máš parádny bajk.

                  Trať bola najnáročnejšie XC aké som v živote jazdila. Nie len zjazdy, ale aj následne prudké výjazdy. Prakticky si nebolo kde oddýchnuť. Našťastie bolo sucho a tak všetko sa dalo pekne prejsť. Mám rada takéto technické trate. Formu som si do Pece priviezla dosť mizernú :( Nedokázala som po štarte tepať viac ako 170BPM. A to je aj na mňa strašne málo. To je na XC zvyčajne môj priemer a maximálku mávam aj okolo 180BPM. Tak som bola zvedavá či mi dá poľská majsterka kolo a ja ukončím svoje „trápenie“ už vo štvrtom. Ale nestalo sa a ja som si krásne odkrúžila všetkých päť okruhov (skoro 2 hodiny) a navyše som ešte v piatom kole predbehla Radku z Olomouca, ktorú som doteraz neporazila :) Najrýchlejší čas som zajazdila práve v piatom kole :)

                  0 0
                  • JakeF  

                    Ty okruhy jsem celkem nepochopil… Už když jsme my končili a říkali, že ženy pojedou 5 kol, tak bylo jasný, že to je hodně. Zvlášť na takhle těžký a technický trati. A co koukám, i když ta Polka byla o třídu jinde než zbytek, tak to byl delší závod než u chlapů.

                    0 0
                    • Tina  

                      Neviem koľko si nameral ty, ale mne kompjúter nameral na 5 okruhov necelých 20km, ale prevýšenie cca 1100m!

                      0 0
                      • biker jura  

                        závody se jezdí na čas…

                        0 0
                        • karliner  

                          Tak ono zní trochu jinak nastoupat za 20 km 1100 metrů up než ujet 20 km za dvě hodiny.

                          0 0
                          • JakeF  

                            Na trati v Peci jsou najetý kilometry naprosto nepodstatnej údaj… A to převýšení by mělo být ještě vyšší, ono jak to je nahoru a dolů, tak to měřiče úplně nestíhaj, zvlášť GPSky…

                            0 0
                            • karliner  

                              Proč to GPSky nestíhají?

                              0 0
                              • JakeF  

                                Ono vůbec sama o sobě GPSka není na měření výšky moc dobrá a když jsi na trati, která je mezi kopcema v lese, pořád nahoru a dolů a do zatáček, tak to umí udělat odchylku celkem velkou… Někde se udávalo 400m na okruh, to mi přijde trochu přehnaný, ale tak když jenom ten zadní kopec má přes 100m na nějakých 600 metrech, tak to celkem naskakuje :D. Navíc ten není zrovna zadarmo ani technicky.

                                0 0
                                • karliner  

                                  No, moje GPSka (Garmin 705) má barometrické měření nadmořské výšky (a podle vlastních zkušeností kvalitnější, než má Polar 725). Myslím, že i drtivá většina Garminů to má stejně – vlastně tedy ani nevím o Garminu, který by nastoupané metry měřil jinak než barometrem.

                                  0 0
                            • Tina  

                              To máš pravdu. Môj Polar vždy nameria menej ako Garmin. Polar zapisuje asi iba každých 4 – 5 sekúnd, ale Garmin vraj každú sekundu. Neviem či si to dobre pamätám. Raz mi to vysvetľoval pán Zdeňek Bartoš ktorý má myslím nejakého garmina.

                              0 0
                              • zbartos  

                                Podle mne přesnost měření nastoupaných metrů záleží hodně na frekvenci měření, protože kdejaký brdek lze projet během pár vteřin a pokud měření probíhá třeba 1 x za 20 vteřin, výškoměr ten brdek i větší brd nezachytí.

                                U GPS je problém s dobrým příjmem více družic (který je nutný pro přesné určení nadmořské výšky) v hlubokých údolích a pod vegetací.

                                U barometrických výškoměrů zase s kolísáním tlaku během dne.

                                Pokud je tlak stálý a trasa vede v otevřené krajině bez hlubokých úzkých údolí, měl by být podle mne výsledek nastoupaných metrů při stejné frekvenci snímání aktuální nadmořské výšky jezdce a stejném algoritmu (firmware) výpočtu nastoupaných metrů stejný u barometrického výškoměru i u GPS.

                                Výše uvedené podmínky jsou málokdy splněny a tak se výsledky dost liší. Pomůckou při rozhodování o tom, kde je pravda, může být např. cykloserver.cz , který to měří třetí cestou – z vrstevnic.

                                P.S. Jak mi to zapisuje Garmin nevím (stoupání z něho NIKDY nepoužívám – mám starý model, takže často nemám signál), ale můj bar. výškoměr to zapisuje každé dvě vteřiny…

                                0 0
                        • Tina  

                          To fakt?

                          0 0
                          • biker jura  

                            teď nevím jestli se ptáš vážně :D Jen jsem reagoval na to, že ženy měly delší závod než chlapy, což měly a ujeté kilomtry na tom nic nemění.

                            0 0
                  • MichaelSimek  

                    pekny vysledek, tak to ses dostala i do db mojeho webu :) kdybys tam chtela neco o sobe pridat/linky/co­koliv staci rict

                    0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Znáš Radku?

                    0 0
    • MichaelSimek  

      Jeste jedno interview, bez audia tentokrat, s Antonem Cooprem

      http://mtbcrosscountry.com/…r/interview/

      0 0
    • Turbo  

      Tak Julien Absalon má zase smůlu. Nedával prý pozor na Rock Garden a trošku se prolétl mimo trať. Naražená kolena, játra a zlomená dvě žebra. Ale prý zítra nastoupí!!!

      0 0
      • Azmir  

        To je blázen v takovém zdravotním stavu jet, to se divím, že mu to doktoři a všichni schválili.

        0 0
        • Turbo  

          On nepotřebuje nic schválit. On má poslední slovo. Prostě správnej závodník. I kdyby to po prvním kole zabalil aspoň to zkusil!

          0 0
    • MichaelSimek  

      Tak kace se moc nezadarilo…http://mt­bcrosscountry­.com/races/uci-xco-world-championships-pietermaritzburg-2013/women-elite/#

      chlapi jedou ted – http://live.redbull.tv/…013-xco-men/

      0 0
      • marco  

        Není důvod zde na to koukat když je to v PP na ČT Sport pokud nevyhovuje komentář českých komnetorů tak jo.

        0 0
        • MichaelSimek  

          ja defaultne koukam na redbull, pokud je to i na ct tak tim lip…kdo to komentuje na ct mimochodem?

          0 0
          • marco  

            Plně tě chápu protože CZ komentátor neví o údajném problému Absalona a asi angl. komentář bude pro tvé web stránky mnohem přínosnější i když mám ten pocit že u toho na redbullu hulí trávu.

            0 0
    • Milvus888  

      Tak Schurter znova nezklamal :) Kulhavý taky dobré 5. místo, na to jak se mu nedařilo v minulých závodech…

      Jo a komentátor na ČT sport je fakt strašný – hlavně mě sere jak pořád vyslovuje Hermida…

      0 0
    • MichaelSimek  

      tak komplet vysledky XCO http://mtbcrosscountry.com/…tzburg-2013/ zavod chlapu pekna nuda podle me :)

      0 0
    • MichaelSimek  

      http://www.cyclingnews.com/…ourse-safety nazor Spitz na narocnost trati

      0 0
      • jonti  

        Docela souhlas, kdyz se v rock gardedu vyndas, je to velky problem.

        0 0
      • logoman  

        Hm, snad jsou elita, tak maji jezdit v poradnym terenu, jestli to nedava at jde jezdit na silnicce.

        0 0
        • MichaelSimek  

          tak spis jde o to kde zacina a konci poradny teren, nikdo nerika ze by tam teren nemel byt nebo ze by mel byt zadarmo

          0 0
    • Milvus888  

      Chudák Ropelato, snad jediný kdo jel na 29tce a tak se vysekal hned na začátku :(

      0 0
      • wilda81  

        Náhodou mě to pobavilo. http://www.bike-forum.cz/…r-manie.html#… Hlavně proto, že jsem chvilku předtím četl na twitter účtu Spec… něco ve stylu „Make us proud“ :)

        0 0
      • Elwing  

        Jsem ráda, že vyhrál Minnaar na V10. Sice si ji poladil do šlapava, ale nedělá blbosti s vyměňováním kol na jeden závod a dokázal, že i na takové trati umí zajet.

        0 0
        • Baba-Ji  

          Tak je to jeho jeho domaci trat „za barakem“ (cimz nechci snizovat jeho vykon :)).

          Mne spis nadchnul/pobavil Graves na EN kole, skoda ze spadnul Hill, ale stejne to nebyl jeho typ trati(start>du­pu>dupu>dupu>cil), takze by tam zadny extra vysledek nezajel.

          0 0
          • Elwing  

            A na jakém kole že jel Graves? Ani nevím na jakém jezdí normálně, on je spíš 4X jezdec ne? To mu ta trať asi musela vyhovovat. Já jsem o víkendu neměla čas to sledovat, jen jsem včera večer mrkla na výsledky.

            0 0
            • Kubiczech  

              Teď už je z něj sjezdař a enduro jezdec, když fourcrossu nechal. Jel na enduro Yetině SB66, myslím.

              0 0
    • Tina  

      finále

      0 0
    • Tina  

      Kalentieva na Canyon 27,5"?

      0 0
    • MichaelSimek  

      Jarda pekny na poslednim zavode, ale je i super ze Cink a i Honza Skarnizl jsou videt. Skoda zenskyho zavodu, tam se to moc nepovedlo, ale zase i tam mame letos 1 vyhru svetovyho poharu a 3. misto celkove…

      http://mtbcrosscountry.com/…ld-cup-2013/

      0 0
    • Turbo  

      Prej 27,5 je nejvíc :-)

      0 0
      • fantozzi  

        Na cem dneska jela Katka? Prislo mi to jako 29…

        0 0
        • Turbo  

          Ještě jsem neviděl komplet celej záznam, ale asi jo. Navíc minule to byla taky 29 i když na MTBS měli vyfocenou 27,5.

          0 0
      • Kubiczech  

        To je celá cyklistika. Zlatej fotbal.

        0 0
    • MichaelSimek  

      Po poslednim poharu mame pekny UCI zebricek

      Cink 3.

      Jaro 4.

      Skara 11.

      Kaca 8.

      Vastl 2.

      Bara Prudokova 11.

      http://mtbcrosscountry.com/ranking/

      nejsou spatne cisla

      0 0
      • karliner  

        Čísla jsou to hezká. Blbé na tom je, že to skoro nikoho nezajímá..

        0 0
      • Azmir  

        A je to určitě dobře? Co si pamatuju tak po posledním závodě dávali jinou tabulku, kde tuším McDonell byl druhý, Absalon třetí, Jára čtvrtý a Cink pátý.

        0 0
        • Kubiczech  

          McDonell nebyl klasifikován, neb se ukázalo, že celou sezónu nepovoleně propagoval australskou společnost s rychlým občerstvením. (:

          0 0
        • MichaelSimek  

          to byl world cup rank, tohle je UCI rank :)

          0 0
      • marco  

        Startovní čísla pro příští sezonu v World cupu?

        0 0
        • MichaelSimek  

          to se teoreticky jeste drobne zmenit muze, pze par zavod se jeste pojede, ale za to jsou drobny bodiky, takze ano

          0 0
    • marco  

      Tak to mě nepotěšilo http://mtbs.cz/…orie/ostatni. Taky mohla počkat až se budou líp prosazovat ostatní závodnice do TOP 10 v cyklocrossu a XCO. Místo toho bude prodávat sportovní výživu.

      0 0
      • Tina  

        nakoniec to nebude také zlé

        0 0
        • marco  

          Tak jako tak v Evropě jí moc často nebo skoro vůbec neuvidíme. Nezapomeňme, že její další disciplínou je cyklocross a ten je na cestování a na četnost závodů na cestování náročnější i když se to dá pokud je mezi závody krátký interval řekněme 2 týdenní vždy někde přečkat. Z rozhovoru mě zaujalo to, že je spokojená se 2 psi, kteří jí nahrazují rodinu teda potomky. Možná je to díky tomu co se stalo její sestře Lucii. Mít kolem sebe neteře a synovce možná by o rodině mluvila jinak.

          0 0
    • wilda81  

      Pokud někomu uteklo, tak už začala sezóna 2014

      http://www.redbull.com/en/bike

      http://www.redbull.com/…ermaritzburg

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.