UCI Mountain Bike World Cup 2019

713 nepřečtených
  • Tina

    Podobne ako silniční cyklistika aj MTB by mala mať svoje vlákno. Teraz ku koncu roka sa začínajú objavovať zaujímavé informácie o prestupoch pre sezónu 2019.

    Jednou z najväčších a najčerstvejších prestupov je prestup majsterky sveta XCO Jolandy Neff do Trek Factory Racing. Spolu s Emily budú asi najsilnejší ženský tím na okruhu. Na foto je okrem bezdrátovej sady Sram aj podľa môjho odhadu aj teleskop Rock Shox taktiež wireless.

    Ondřej Cink končí v Primaflor Mondraker Rotor. Svoj nový tím vraj oznámi začiatkom nasledujúceho mesiaca.

    Pavel Boudný do Ethic Sport a výmena kola Specialized za Merida

    Staršia informácia je, že končí Canyon Topeak a Kristián si hľadá nový tím.

    0 0
    • scalar  

      Nazýváš vlákno World Cup a většina informací patří spíš do vlákna KPŽ :-)

      0 0
      • doubleingram  

        Ale no tak, píše jen o Boudným. Nebuďme zase tak hnidopišští.

        Cinka jsem čekal, nebyl tam spokojený. Spíš se divím, že to měl jen na rok.

        0 0
        • scalar  

          Nebyl bych takový optimista :-)

          0 0
        • Singlespeed  

          Odchod Cinka byl jasný už od začátku, když zjistil, že jezdí de facto jen za kolo a dres. Místo něj vzali jakousi belgičanku, která na rozdíl od něj bude za to kolo a dres vděčná :-).

          0 0
    • Singlespeed  

      Na Jardu jsi zapomněla. Předpokládám, že ho ze spešlu po „úspěšné“ sezóně vyšoupli.

      0 0
      • jonti  

        Pořád ale doufám, že se dostane do nějakého zahraničního teamu, bude dál jezdit světové poháry a dá se zdravotně do pořádku. Přesun do českého teamu by byl začátkem konce.

        0 0
        • Singlespeed  

          Jarda za kolo a dres nejezdí ani náhodou, takže to určitě bude zkoušet v nějakém trošku štědřejším zahraničním týmu (např. Kross).

          0 0
      • Tina  

        Zatiaľ neviem o žiadnom prestupe v prípade JK. Ak o niečom vieš, sem s tým.

        0 0
      • Johny.Merida  

        Podle mě zůstane u Spešlu… přeci jen Cape Epic mu jde a žije z toho celý rok,reklama pro Spešl náramná a je s ním prostě spojenej… můj názor,uvidime.

        0 0
        • doubleingram  

          Spokojenej? Tomu asi sam neveris. Mozna mu daj max rok, pokud uz nepujde ted.

          0 0
          • Johny.Merida  

            Tak.....uvidime.

            0 0
          • tomxxx  

            Furt zapomínáte na to kolik jim Jarda „prodal“ Epiců. Sice neměl letos a loni sezonu, je to děsná primadona, jeho výmluvy nemám rád, ale furt jeho jméno táhne a nemyslim si, že ho odepíšou. Saucer má u spešlu taky asi spokojenej „důchod“.

            0 0
          • snas89  

            As se shodneme, že to nejlepší už má JK za sebou.

            Navíc když ho to už nebaví a podle mě spíš kouká na peníze, než aby nadšeně řval do okolí: dejte mi kolo, už se nemůžu dočkat až vyrazím. (Právě tímhle je podle mě Nino neskutečně silnej).

            Jenže zase tak moc v poli jiných lidí, kteří dokážou jezdit stabilně do první 5 není. Takže otázka je, jeslit by si Spešl pomohl dát někoho jinýho. Podle mě by si ho ještě tak rok dva mohli nechat na výchovu a předání zkušeností někomu mladšímu. A v tohmle ohledu mi právě ani Sam nepřijde jako spása do dalších let.

            Spíš si myslím, že se budou o trochu dýl handrkovat o peníze a podmínky, ale zůstane.

            0 0
            • doubleingram  

              Jj, nejen můj názor, že je na něm vidět, že ho to nebaví. X krát to vzdal po pár kolech, demotivace. IMHO už se nikdy nevrátí na původní výsledky. Škoda.

              0 0
              • Johny.Merida  

                No nevrátí… už má odkrouceno…ale pokračovat v jiných maratonskych disciplínách…viz Cape Epic může pořád dál......jsou to spekulace,uvidime.

                0 0
              • jonti  

                Vratit se do prvni petky dokaze kdyz bude zdravy, vyhravat asi ne. Jedine ze zhubne 8kg svalu.

                0 0
            • -b-n-x-  

              Kulhece ve Speslu nahradi Saganem :-)

              A Kulhec bude jezdit ve Scottu s Ninem :-)

              0 0
    • Pijer  

      Ze zákulisní šuškárny, jedna paní povídala, mám, že Ondra by měl jít do Krossu........ale nechme se překvapit, jestli se to opravdu potvrdí.

      0 0
    • pumpy  

      Mohl by me nekdo vysvetlit jak to je s tim E razenim a mozna sedlovkou jak nahore pise Tina? Dle pravidel UCI maji mit zavodnici stroje, ktere si muze normalni biker koupit (nechci tu resit penize co a kolik stoji), ale treba Nino uz dlouho jezdi na bezdratu ale nikde to koupit nejde. Chapu ze je potreba testovat atd – ale neporusuji tim pravidla UCI ? Treba Shimano udelalo nove XTR, a par mesicu uz jde koupit.

      0 0
      • tomxxx  

        Neporušují, testovat můžou.

        0 0
        • pumpy  

          A testovaci obdobi neni asi nejak casove specifikovane ze?

          0 0
          • tomxxx  

            Ja si myslim, ze v bikach moc pravidla na material nejsou. Hmotnost kol omezena neni, vozit se da i custom komponenty, jedine nesmej byt na plastich hreby a musis mit obe kola stejne velka do maximalni velikosti 29'. Treba plaste ma strasne zavodniku uplne custom co nikde nekoupis. Nino vozil scala s custom geometrii a nebylo to tajemstvi. Ono na biku nic moc lepsiho nevymyslis, nez se prodava, kdyz to ma vydrzet. Naopak casto maj profici i tezsi (levnejsi) komponenty kvuli vyssi tuhosti (treba nino rám, ráfky casto vozej nejaky odolnejsi trailove…) Dalsi vec je, ze se ten material nevyplati na biku vubec hrotit. Na silnici je to neco jineho – aero, hmotnost delaj dost rozdil. Na biku neni ani kilo navic na kole problem, kdyz je funkcni, coz hodne lidi nechape.

            Nevim jak je to s riditkama, casto na hnojacich mame zakazane berany, podle me ale tohle pravidlo na XC svetaku potreba taky vubec neni.

            0 0
        • doubleingram  

          Si pod to muzou dat co chteji, nebo jaka jsou pravidla?

          0 0
          • Tina  

            Na MTB môžu jazdiť aj prototypy, ktoré sa normálne nedajú kúpiť. Maxxis napr. dodáva factory jazdcom špeciálne verzie plášťov v 170TPI. Tie sa kvôli vysokej cene ani neplánujú vyrábať na predaj. Myslím, že pravidlá hovoria iba o minimálnej šírke pneu zákaze elektromotorov :)

            0 0
    • JK_Cookie  

      Sice to sem úplně nepatří, ale Ráfek si taky zajede domácí WC v Novém Městě..dnes zveřejnil že BikeRanch Team pojede v nové sezoně na kolech Kross, tedy na novém XC full Earth.

      Cinky ještě nic, ale také jsem někde našel zmínku o Krossu jak tu bylo již zmiňováno…

      0 0
    • team_daddy  

      Tak Cink skutečně do Krossu. Rozhovor v novým Velu.

      0 0
      • doubleingram  

        Jj, Mondraker byla znouzecnost, v Krossu si co se týká zázemí pomůže. Má našlápnuto na super sezónu. Mohlo by být na co koukat místo trápení Kulhavýho.

        0 0
        • milan.v  

          Na druhou stranu mu Mondraker byl jediný schopný poskytnout smlouvu, když se na poslední chvíli rozhodl přestoupit zpátky do MTB, asi mu nikdo moc tento krok nevěřil, přece jen to byl hodně zvláštní krok… O tom už jsme tu ale debatovali více než dost, já osobně a pár dalších lidí to prostě nechápeme a asi nikdy nepochopíme…

          0 0
          • team_daddy  

            Proč je to nechopitelný? Zjevně je srdcař. Já bych to spíš ocenil. Chtělo to koule.

            0 0
          • tomxxx  

            Já to chápu, na silnici ho za tu první sezonu totálně odprcali. No a né každej dělá něco co ho tolik nebaví jen kvůli penězům.

            0 0
        • team_daddy  

          Když mě i to Kulhecovo trápení baví. Protože pokud to překlepe a výkonostně se vrátí, tak to bude dobrý story. Horší by bylo, kdyby se „nevrátil“ do TOP10. A i tak je zajímavý to sledovat. Jak prostě „dokonalej stroj“ když se zadrhne, jak to jde postupně do kopru „všechno“…bolesti, nemožnost dejchat, hlava. Takový to „true story“ – na posranýho i hajzl spadne.

          0 0
    • Tina  

      Kate Courtney odchádza z tímu veľkého S do iného tímu s veľkým S a bude jazdiť po boku veľkého S :)

      https://bikerumor.com/…-wanna-ride/

      0 0
    • team_daddy  

      M. Stiernemann končí ve Scottu:

      https://www.instagram.com/p/Brcew99ABcx/

      0 0
    • Tina  

      Karla Štěpánová v sezóne 2019 bude jazdiť po boku Lindy Indergand alebo Fabiana Gigera za Superior XC Team.

      0 0
    • milan.v  

      Alban Lakata v Bulls (malý offtopic, ale u takového závodníka XCM mi to jistě prominete)

      https://www.instagram.com/p/BsGE9g6HIx9/?…

      Carlos Coloma v BH

      https://www.instagram.com/p/BsEeszfgftt/?…

      Hynek asi už má něco upečeného, zatím jsem ale nezachytil…

      0 0
      • motacek  

        Hynek už má svůj tým Vitalo a Cape Epic jede s nějakým mladým Norem

        0 0
    • novas752  

      Athertonovic odcházejí od Treku

      https://singletrackworld.com/…l-they-join/?…

      0 0
    • MiroHo  

      Jarda mění tým. Bude součástí svého projektu Jaroslav Kulhavy Cycling Team.

      0 0
      • Johny.Merida  

        Viz muj odkaz výše.

        0 0
          • satch  

            takže ten comment lze mezi řádky číst tak, že ho vyhodili?

            0 0
            • scalar  

              Ne, půjčí mu kolo a dají dres :-)

              0 0
            • mrofmoha  

              chteli si ho nechat na CapeEpic, ale ne na svetaky.. tak to takhle upekli napul…

              no bohuzel to dava smysl..

              0 0
              • tomxxx  

                Ja si myslim, ze ani on nechce jezdit tolik svetaku. Na druhou stranu potrebuje body na OH.

                0 0
            • milan.v  

              Na takové úrovni už se neříká, že vyhodili, tak se to takto zakamufluje… To je jako s top managementem, „přijal další výzvu ve své kariéře“…

              0 0
          • Singlespeed  

            To vypadá na začátek Jardova odcházení z „vrcholové“ cyklistiky.

            0 0
            • Namtos  

              Stejně jsem nepochopil tu jeho flustraci z minulé sezóny – buď chce vyhrávat Cape Epic a evidentně to směřuje tam anebo mít co nejlepší výsledky cross country, tak to by musel zkusit Epic vynechat ..

              Teď co má větší prestiž ? Pro Jardu i Specialized určitě Cape Epic..

              0 0
              • Melvin  

                Bych řekl, že větší prestiž bude mít světový pohár. Ten se vysílá v TV a určitě i víc lidí bude znát světový pohár a nebo to, že je nějaké mistrovství světa a biku.

                0 0
              • team_daddy  

                Tak řekl bych, že Cape Epic v únoru a svěťák od května se rozhodně nevylučují. To je dost velký rozestup, aby to šlo naplánovat. A proto bych řekl, že ta frustrace. Půlku závodů nedojet a v druhé půlce jezdit od 20. místa dál, to asi fakt není moc ambiciózní.

                0 0
              • mrofmoha  

                tak celkem dost bikeru to uspesene dalo oboje.. at uz Langvad, Courtney, Avancini, Schurter (2017)…

                takze bych rekl, ze to kombinovat jde…

                0 0
              • JFtryall  

                Frustrace je spis z toho, ze vis ze na to mas, ale telo nefunguje v nejvyssich zatezich. A bez toho se na XC pripravit neda. A SP je proste priorita pro vsechny.

                0 0
                • snas89  

                  No..jo a ne.

                  Co vím, tak švýcaři si už roky jedou vlastní tréninkovou linii a je to vidět.

                  Jedinej o kom vím, že tenhle trend už používá nějakej čas u nás je tým okolo Pavla Čábelickýho a Karla Martínka. A výsledky mají.

                  Naproti tomu Kulhec, který je zvyklý jednostranně našvihat na kole 30 000 a víc musel loni přiznat (si), že core rozhodně není na takový úrovni jak by potřeboval. Myslím, že zakomponování jiných věcí ho může ještě nějakej čas udržet.

                  0 0
                  • JFtryall  

                    Jasny, ale na tehle urovni to musis delat po svem, individualne. A hlavne to telo to musi vydrzet a to je obcas problem. Jara urcite uroven i vykonnost ma, aby byl stabilne v top 5–10 v jakemkoliv XCO i XCM, ale komplikuji mu to respiracni potize i drobna zraneni. Je to fakt tezke.

                    0 0
                  • marco  

                    To je ono, dnešní závody jsou o 100% intenzitě ve stylu dnešního cyklokrosu. Proto se tak dobře zapojil mezi TOP bikery všeuměl Mathieu van der Poel.

                    Nino ujede na kole za rok max 12 000 km a od listopadu do března na kolo už nesedá max 14 dní soustředění v JAR v rámci své dovolené a hlavně netočí stovky km denně na silničním kole, ale soustředí se na tréninky na MTB o délce max 2 hodin na trasách simulující profily XCO kolem svého baráku.

                    0 0
                    • JFtryall  

                      No od listopadu do brezna to ne, ale dava dost lyzi, telocvicnu atd. Staci sledovat jeho Instagram. Byt tak dlouho bez kola nejde, ale jezdi treba 3×-4× tydne. Nekdy endurko, nekdy ergac. Tem 12K stejne moc neverim a i kdyby, tak je dobry sledovat spis hodiny. A tech miva kolem 800 na kole.

                      0 0
                  • doubleingram  

                    Co je te linie presne? Core, telocvicna, nehrotit tolik mraky hodin v ZDV ale spis intervaly atd?

                    0 0
                    • JFtryall  

                      Jde o to, abys to telo nachystal na intenzity, aby si mel dostatecnej rozsah pohybu, je to mnohem lepsi v pripade padu nebo nejake komplikace. Hodne lidi zije v omylu, ze kdyz budes 3 mesice v telocvicne, tak ze najednou budes rychlejsi. Je to ale hlavne priprava na to, aby clovek vydrzel tezky trenink na kole a posunul si limit, s nejmensim moznym rizikem. Proto je Nino tak vyjimecnej, ze vsechny kroky dela v maximalni kvalite a hlavne to dlouhodobe vydrzi. A je to i hodne o hlave. Je strasne tezky byt v tom neustalym stresu, ze musis byt nachystanej na tu bolest. Nekdo to zvlada lepe a nekdo se k tomu dostava postupne pres objemove kilometry. Ale jezdit cilene dlouhe a pomale treninky uz pri dnesni podobe XCO trochu ztraci smysl. Na soustredeni se sice travi na kole hodne casu, ale uz to je spis o silovych trenincich, tempech v kopcich a dalsim specifickem treninku.

                      0 0
                    • snas89  

                      Jednak to co JFtyrall,

                      Ale hlavně drtivá většina lidí dnes má cyklistiku jen o šlapání. Tzn. jednostranně zaměřený vývoj na nohy.

                      Při tom je to komplexní sport, kde zapojíš celé tělo a hlavu (ta dělá i 20–30% výkonu). Komplexnost je ještě víc vidět na mtb než na silnici.

                      Takže když jdeš cestou celkového rozvoje těla a psychiky..tak je to ze začátku možná delší cesta, ale dlouhodobě nese víc ovoce.

                      A nejsou to jen švýcaři a Nino. I když ty jsou v tomhle nejvc progresivní a mají s tím už roky zkušeností.

                      Nino je podle mě výjimečnej hlavně tou hlavou. Je to vítěz a jde zatím aby vyhrál, ale je pro něj důležitá ta cesta. A je vidět jak ho to kolo prostě baví a užívá si to. Teď si vzpomínám na nějakej svěťák, kde měl dost technický problémy. Když na okruhu utrhl řetěz tak jel pořád dál a na kolobežce dojel do depa a pořád dál pokračoval. Kulhec v podobných momentech balil.

                      Pak třeba mrkni na Sagana, ten taky k trénování přistupuje komplexně.

                      Jitka Čábelická taky:

                      Přes zimu běžky, tůry se psem, je třeba nějaký čas kdy jede jen vymotat nohy aby neztratila motoriku, a samozřejmě práce s koučem/psycho­logem

                      A když to vemu na sebe:

                      Loni na jaře jsem začal každý den cviřit jógu a podporovat právě záda a core stavbu.

                      Nebyl už pak tolik čas na kolo, takže taková ta výkonost (vytrvalost a intenzita) na čas v závodě klesla a známí okolo mě mi teď víc ujíždějí. Jenže když jedu nějakej maraton, tak na tý samý trase nejsem prošitej tolik jako dřív a třeba záda na tom samým kole cítím až po 70km, ne po 40. Takže do budoucna můžu stavět na tom, že to tělo je líp připravený na tuhle zátěž. Tenhle rok mám v plánu na tom stavět a myslím, že ty kamarády už as i trochu na časy zase stáhnu. A za pár let, až oni budou odcházet kvůli tomu, že maj nepoměrně zatěžovaný a nerozvíjený tělo je budu předjíždět a užívat si to kolo víc než oni. Předpoklad samozřejmě:)

                      Tady nutno dodat, že jsem turista a pokud jedu nějakej závod tak pro radost a intenzivnější zážitek:)

                      Výkonost a zaměření v profi úrovni je úplně někde jinde.

                      0 0
                      • doubleingram  

                        Dik, mam to podobne, vyrazne vic cviceni, core apod. Bohuzem min kola, resp. ted spinningu. Je to ale hodne z donuceni, pohybovy aparat uz to bez mimokolovych aktivit zacal davat cim da min. Zada, tenis. lokty, kolena atd.

                        Asi to proste casem donuti kazdeho a dava to smysl. Ciste kolo je aspon pro me tak jednostrany, ze atrofovany ostatni svalove skupiny uz to prestaly davat bez velmi caste bolesti.

                        0 0
    • Tina  

      Návrat Jenny Rissveds s podporou Specialized. Podobne ako JK však zatiaľ nebude členkou Factory tímu.

      0 0
    • team_daddy  

      Tak Sunshine Cupu v Elite velmi slusne Cink a Skarnitzkl. A v juniorech mame snad i celkovyho viteze!

      0 0
      • Kaizr  

        Je to vůbec někde live?

        0 0
      • marco  

        Škárny dobrý vždy se mu zde na Kypru dařilo. Cinka jsem čekal pár míst vepředu. Kulhavý škoda mluvit na Cape Epic to bude pěkný boj. Jeho Americký parťák je a bude nabušenej ovšem Jaroslav se hledá stejně jako celou XCO sezonu.

        0 0
    • team_daddy  

      Kuci pokračujou v přípravě :-)

      A velmi dobře:

      https://mtbs.cz/…kovka-zavody#…

      0 0
    • team_daddy  

      Změna, Kulhec jede s Gazem

      https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm#…

      0 0
      • roud  

        Tak snad ho Kulhec nebude moc brzdit :/

        0 0
        • team_daddy  

          Nevím proč, ale na tuhle sezónu Kulhecovi věřím. Navíc je teda úřadující vítěz Epicu. Takže ty drzé poznámky o tom, že by brzdil kiwiho jsou nejapné :-))

          0 0
          • Johny.Merida  

            No kdo poctivě koukal loni, tak Jarda jel jako lokomotiva a ještě Howieho tlačil :-). Já mu v tomhle věřím a fandím, ale to XCO mu jde hůř a hůř.

            0 0
          • roud  

            Kromě epicu toho loni moc nepredvedl hlavně na svetaku bohužel:/ jinak samozřejmě mu taky fandím ale asi to vidím víc realisticky…

            0 0
            • Tina  

              Zatiaľ toho moc nepredviedol ani tento rok.

              0 0
              • roud  

                jj zatím to vypadá že s Cinkem se potká jen na startu a ve sprchách :(

                0 0
      • xaver  

        obávám se, že tito dva si příliš nesednou

        0 0
    • team_daddy  

      Tak se uvidí

      https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm#…

      0 0
    • team_daddy  

      Cink si připsal další vítězství. Škarnitzl až 5 minut za ním. Jestli se mu podaří udržet formu, mohl by na svěťáku fakt zaznamenat hodně slušnou sezónu. Vyhraná etapa na Epicu, v posledních týdnech tuším už třetí vítěztsví, dle vlastních slov – při testech nejlepší čísla ever. No jsem zvědav.

      0 0
      • Johny.Merida  

        No Škarna jel druhej a pak se něco stalo, zatím nevím, co, ale vracel se do závodu s velkým zásekem na Cimbála.

        0 0
    • snas89  

      Kulhec na slovensku třetí.

      Zatím vidím cinka jako jasnou mtb jedničku na letoční rok.

      Ani ne tak kvůli tomu, že má jarda horší čísla a bodu na start sezóny, ale hlavně kvůli tomu, že cink vypadá fakt natěšeně. A hlava dělá hodně:)

      0 0
      • team_daddy  

        Pravdu díš.

        0 0
        • team_daddy  

          Celkem si dovedu představit, jak v Albstadtu jede v 5. kole Nino s náskokem 40 sekund a za ním se bijou MvDP a Cimbál. Cimbál na pásce samozřejmě lepší :-) To by tenhle rok mohlo jít.

          0 0
          • team_daddy  

            A taky trochu optimisticky, Jarda to bude pro začátek jistit tak z 10. fleku. V Novým městě se vyšvihne na 3 :-)

            To jsou fantazie, měl bych se uklidnit :-))

            0 0
            • Singlespeed  

              Pokud dal v Drozdově M. Haring Járovi 4 minuty, nevím, co bude Jára dělat na SP v Albstadtu, pokud tam tedy pojede. To je zralé minimálně na –1 kolo.

              0 0
              • snas89  

                Chtěl jsem napsat něco podobnýho..ale zas na druhou stranu jsem tam nebyl a nevíme(e), jestli jardu píchlo v žebrech neo na plášti…

                • Nechci být hnusnej, ale prostě mi to nedalo:)
                0 0
              • marco  

                Kdo je Haring a ten Maďar z 2. fleku a kde se obvykle pohybuje v SP to abych věděl kde mám Jardu v této sezonně čekat.

                0 0
                • orm  

                  Myslim, ze Haring je ten co vyjel Saganovi misto na olympiade v Riu :-).

                  0 0
                  • Tina  

                    Mýliš sa. Najviac bodov v kvalifikačnej sezóne pre Slovensko „vyjeli“ bratia Michal a Franta Lami. Len pre upresnenie, body do rebríčka UCI sa zbierajú pre krajinu a nie pre konkrétneho jednotlivca, ktorý vyjazdil najviac bodov.

                    0 0
                    • orm  

                      Ja to vim, ale i tak mne to prislo hodne nefer vuci lidem, kteri objizdeji zavody, sbiraji body pro „vlast“ a pak tam jede nekdo, kdo za celou dobu na mtb nesedl, ale co uz, na SK se dejou horsi veci :-).

                      0 0
                      • Tina  

                        Lenže keby bol stanovený nejaký kvalifikačný závod podľa ktoré sa zvyčajne určuje jednotlivec, ktorý má najlepšiu výkonnosť tak by to bol aj tak Peter. Na nejakom ČP pohári v tom roku jazdil skoro celý závod na čele a nakoniec po nejakom páde alebo defekte skončil na 4tom mieste. To bolo v tom čase pre iného SVK závodníka utópia. Na druhe strane Peter ponúkol svoje miesto na silnici na výmenu.

                        0 0
                        • Singlespeed  

                          Tehdy porazil jen závodníky z druhé stovky rankingu UCI a horší. Lami byl v rankingu 76, zhruba na stejné úrovni jako tehdy třetí Jirka Novák (70.)

                          0 0
                        • mrofmoha  

                          taky mohl byt duvod Peterova prechodu na MTB ten profil silnicni trasy..

                          https://cdn.cyclingstage.com/…/profile.jpg

                          ty zaverecne 3 okruhy silnicni trasy davaly jasne najevo, ze tam Peter nebude mit sanci na dobre umisteni..

                          Nicmene start na XCO tam mel neuveritelny a kdyby mel i techniku tak si myslim, ze by bojoval o medaile..

                          (vim, ze je skvely technik, ale proste kdyz na MTB roky nejezdil, tak se to na technice projevi.. sam to i rikal, ze ty lepsi jezdci defekty nemaji..)

                          urcite tim zvedl sledovanost MTB, ale porad se nemohu zbavit dojmu, ze to byla lehce vypocitavost..

                          0 0
                        • orm  

                          Ja jen pisu svuj osobni nazor a byt zavodnik, ktery 4 roky dre, aby se vyjelo misto na olympiade, a po vetsinu casu s vedomim, ze on je ten nejlepsi, ktery pojede, tak jsem nastvany. Sagan prijde par mesicu pred olympiadou a rekne, ze chce jet horska kola misto silnice a slovensky svaz mu to odkyve, protoze Sagan. Sorry, pravidla nepravidla, mne osobne to neprijde fer. Kdyby to rekl uz od zacatku kvalifikace, ze chce jet, tak ok.

                          0 0
                          • Tina  

                            Takže teraz to už bude Ok? Pre pár mesiacmi sa totiž vyjadril, že v Tokiu chce opäť štartovať na bajkoch.

                            0 0
                            • roud  

                              To by měl začít ale ladit formu letos bych řek že mu to moc nejde :/

                              0 0
                            • orm  

                              Ano, tak mne to prijde korektnejsi, protoze ti ostatni zavodnici, kteri vyjizdeji body pro stat, budou vedet, ze oni narok mit nebudou a mohou se tedy lepe rozhodnout, zda chteji investovat sve, treba i nemale, prostredky na objizdeni zavodu pro nekoho jineho. Pokud budou vedet, ze nemaji narok, mohou sve usili a prostredky venovat jinam, pro ne a jejich sponzory vyhodneji.

                              0 0
                              • Tina  

                                Bratia Lamiovci mali na výjazdy plnú podporu SZC a na rozdiel od žien mali všetky preteky hradené. Paradoxne Janka Števková jazdila lepšie medzinárodné výsledky a divokú kartu si vyjazdila prakticky sama a za svoje.

                                0 0
                                • orm  

                                  Si to na slovensku delejte jak chcete, je mne to jedno. Jen pisu, ze je podle me korektnejsi dat tem lidem vedet, ze at budou delat cokoliv, tak nepojedou na olympiadu, nez je nechat 3 – 4 roky zit v tom, ze jet mohou. Pokud uz ted vedi, ze nepojedou, tak je to v poradku. Mohou se na zaklade te informace rozhodnout co je je pro ne lepsi.

                                  0 0
                                  • Tina  

                                    Však mohli sa viac „posnažiť“ a vybojovať 2 miesta. Veď na to dostávali podporu :)

                                    Robím si srandu. Teraz to už až tak nevyriešime.

                                    0 0
                • Singlespeed  

                  V sezóně 2018 byl M. Haring v žebříčku UCI XCO na 61. místě, maďar Palumby na 111. místě. Pro srovnání, Škarna byl 38. a Cink 16.

                  0 0
          • Pessinger  

            Já tomu teda moc nerozumím, ale tipl bych, že se všichni budou koukat MVDP na záda

            0 0
            • JFtryall  

              Jestli ted neonemocni, tak to je dost pravdepodobne. :-)

              0 0
              • snas89  

                To by musel Nino ochořet:)

                0 0
                • Pessinger  

                  Tak Nino to bude dohánět technikou a někde to nakonec ve stresu posere, silničáři už výuku na klasikách mají za sebou, teď je řada na bajkerech :-)))

                  0 0
    • jonys  

      Mám dotaz. Existují nějaké servery nebo časák, klidně i cizojazyčné, kde by se člověk mohl dozvídat věci z pozadí závodní XCO scény? U silnice ten problém není, ale zjistit něco z MTB je oříšek. O Cinkovi se člověk něco dozví, ale o zbytku pole nevím, kde hledat…Dík.

      0 0
      • JFtryall  

        Obcas ma pekne bikechecky i reporty Pinkbike, radi ukazou i vychytavky nebo individualni nastaveni. Pak se vyplati asi sledovat Instagram jezdcu nebo mechaniku. Do stories davaji celkem fajn veci z pozadi.

        0 0
        • jonys  

          Jo, díky, zkusím! Právě tomu sjíždění 850 sociálně síťových kravin jsem se chtěl vyhnout :-). To má twitter, facebook, instagram, totéž týmy…a každý ještě web. Úplně se bez toho nedá, ale spíš mi šlo o nějaký média, kde budou rozhovory, články, predikce…jako má silnice, nebo třeba jak se teď píše u nás o Cinkovi – jaký má rád tratě, počasí, kdy kde trénuje, kdy byl nemocný, na co se bude soustředit…

          0 0
    • team_daddy  

      Rozhovor s Jardou:

      https://mtbs.cz/…tymy-a-kluby#…

      Víceméně potvrdil to, co jsem si tak nějak myslel. Je prostě “spotřebovanej”. Popřejme, ať se z toho dokáže vyhrabat.

      0 0
      • marco  

        Ty změny v XCO za poslední 2–3 roky zamotali hlavu i jiným kapacitám. Někdy se to maskuje jako mít čas na rodinu, zhoršená alergie a orientace na disciplíny typu E-bike etapáky. Je nutné mu popřát mnoho zdaru a osobní pohody.

        0 0
    • jonys  

      Tak jak ten Albstadt??? Short track kdo?

      0 0
      • doubleingram  

        MVDP if jede.

        0 0
        • jonys  

          Jede. Urcite po XCC pujde,chce letos vyhrat SP a tohle mu muze na Schurtera delat body.

          Kdo dal? Avancini? Vime o nem neco? Gaze nejede,kdo je tam jeste z tech vybusnejsich ogaru?

          0 0
          • Tina  

            Jarda K…?

            0 0
            • orm  

              Myslis K jako Kulhavy? Ten psal na mtbs.cz, ze je uplne v prdeli a ze na to nema. Bohuzel. To uz spise Cink.

              0 0
              • Tina  

                Čítala som. Po treťom mieste na Slovenskom pohári XCO som jeho meno napísala trochu z recesie :)

                0 0
              • jonys  

                Tak hlavne se bavim o Shortu,kam Jardu vubec zebricek nepusti. Ze nema sanci v nedeli je naprosto jasny.

                0 0
    • Kaire  

      Antonu Cooper A vlastně celemu TREKu se nelíbí aktuální stav v Albstadtu.

      https://www.instagram.com/p/BxK006UJKHV/?…

      0 0
      • team_daddy  

        Anthroposizace Albstadtu? Žádná pecka. Little bit gay, řekl bych.

        0 0
      • jonys  

        Ani jinym.

        0 0
      • milan.v  

        Taková malá dálnice, no… To je příprava na čas budoucí, až budou potřeba řidičáky na jízdu v lese… :o/

        0 0
      • Pijer  

        co v Treku, ta trať se nelíbí ani ve Veltěži ;-)

        Ale souhlas s Mišákem, tohle je vážně hrůza, ale zas to tam třeba bude slušet elektrokolům a z těch potečou větší prachy :-(

        0 0
      • Risanek  

        Na druhou stranu – zůstane-li pouze u Albstadtu a nestane se z toho trend pro všechny tratě, tak proč ne? MTB je sport rozmanitý, ať je každá trať jiná, specifická a dá tak třeba možnost vyniknout jiným, jezdcům.........

        0 0
        • Kaire  

          To bych bral, tohle ale je prostě moc no… hlavně pro Albstadt byl ikonický přesný opak aktuální tratě.

          0 0
        • TheJD  

          Jenze ta rozmanitost spociva prave v tom, ze nestaci mit vykonnost.

          Ta trat urcite nebude jednoducha takhle za mokra a musim rict, ze z tohoto pohledu jim to docela vyslo, protoze to byl udajne hlavni duvod ke zmene trati-jeji narocnost za spatnych podminek.

          Jinak mi urcite prijde naprosto na hlavu upravovat prirodni cestu, ktera je trochu hrbolata s nejakymi mensimi kameny a koreny, a delat z ni piskovou cestu na gravel bike, kdyz se jedna o trasu na svetak v XCO.

          To mas podobne jako s Leogangem ve sjezdu. Ta trat rozhodne neni jednoducha, ale divaci dost nadavaji, kdyz pulka prenosu je o tom, ze zavodnici vali v top speedu, sbaleni co nejvic kolem kola, po hladke trati s par skoky, jako je tomu prave v prostredni pasazi trate v Leogangu.

          0 0
          • Risanek  

            Jo, jen jsem se snažil v tom najít nějaké pozitivum a nějakej smysl:-))))))))

            0 0
        • Stavel  

          Úpravy v Albstadtu neznám, ale NMNM jsem si teď po úpravách projízděl a podle mě úprava rozmanitosti trati naopak pomohla. Dříve všudé samé kořeny a teď tam přibyla zajimává průjezdná sekce a přitom spousta kořenů ještě zůstala.

          0 0
    • Frýbik  

      Nechce někdo vstupenku do NMNM ?

      Výhra z vela ale nemohu jet.

      0 0
    • snas89  

      Kdyz vidim tuhle dalnici ve stylu kpz, kde technika bude hrat daleko mensi roli nez obvykle, tak tipuju mdvp.

      Tesi me alespon to, ze se zvedla nalezita vlna odporu i mezi zavodniky a ze ostatni okruhy snad nasledovat nebudou.

      0 0
      • TheJD  

        Ono to s tou technikou nebude tak jednoduche v tech srackach.

        0 0
      • Paja  

        Myslis, ze zrovna toho limituje technika?

        0 0
        • snas89  

          Oproti ninovi jo.

          A nemyslím tím jen přejezd nějaký rockgarden nebo kořenů, ale i úzký koridory na mtb okruhu, kde ne všude se dá předjíždět. Tohle načítání tratí a jejich využítí má nino prostě top.

          Naproti tomu závod na takovýhle široký dálnici spíš nahrává MVDP, který má imho víc zkušeností s balíkem a výkonostních disciplínách (viz. jeho jarní řádění na silnici).

          0 0
          • mrofmoha  

            ja bych rekl, ze MVDP nejvic loni limitovalo, ze nedokazal jet srot 90min v kuse.. vzdycky byl hodne vpredu a po hodine zacal ztracet.. v cyklokrosu jezdi srot hodinu a na silnici taky nejedes na plny kule tak dlouho v kuse..

            shorttracky mu problem nedelali.. az tohle doladi tak si mozna bude muset Nino zvykat na druha mista..

            0 0
          • Kaire  

            Nino a technika k sobě opravdu patří… Nejlépe je to vidět vždy jak se hrne dopředu před technickou pasáží, když je tam první umí na tom vždy profitovat.

            Stačí ho trochu sledovat, kolo má uzpůsobené (např. XMC místo XRC ráfků, težší verze rámu…). Jeho bratr má MTB školu, Otec i bratr trail builderři… Už to někde říkal, když vyrůstáš ve vesnici v Alpách, kde nic jiného než jezdi na kole a lyžovat nejde tak se to projeví.

            0 0
            • TheJD  

              Nino je hodne dobrej, ale z prvniho mista v technicke pasazi profituje naprosta vetsina jezdcu. ;)

              0 0
            • jonys  

              No…tak teď bude mít utrum :-(

              0 0
          • Paja  

            Schurter je trochu vyjimka, ale mezi nej a MVDP se uz tech xc bikeru v technickych schopnostech moc nevmackne.

            Posledni odstavec je urcite pravda. Vubec jsem na MVDP zvedavej, jde furt nahoru a po tom co ted predvadel na silnici…

            0 0
        • jonys  

          Pri jeho vysce v MTB ano.

          0 0
          • Paja  

            On zas tak vysokej neni (pokud neni meritko malej Schurter), spis tak pusobi, uvadi u nej 184 cm, coz mi neprijde ani moc ani malo.

            Treba od oka bych nerekl, ze je mensi nez van Aert, kterej ma pritom skoro 190).

            0 0
            • Kaire  

              Já si myslím že má něco málo přes 170cm teda a právě to že je „prcek“ je plus.

              0 0
            • Paja  

              Resp. nez jsem si to nasel jsem si myslel, ze van Aert je naopak o facku mensi ;)

              0 0
            • jonys  

              Pokud je trať hodně na obratnost, znát to je. Výhoda pak na straně Schurtera, Marotta nebo Flückigera. Při CX to samozřejmě nevýhoda není, naopak, Stejně v XCO – tam budou silnější lidi jako MVDP, Avancini, Gaze (ten má asi 2 metry…).

              0 0
      • jonys  

        Ano. A Langvadovou.

        0 0
    • snas89  

      Tak ženský odjetý a koukal jsme na Jitku, že ve 4. kole byla ještě 30., v 5. kole už 24 a finish na foto 16.-19.

      Takže předjíždět se tady evidentně dá.

      V tomhle kontexty by mě zajímal i Cink jak si povede. Formu má, chuť taky. Mohl by se podívat do 1. desítky.

      • Teď koukám, že jolanda má axs i na teleskop:)
      0 0
      • jonti  

        Skoda ze neni axs I na lockouty.

        0 0
      • Johny.Merida  

        A je to tady :-)

        0 0
        • Johny.Merida  

          A Cimbálův,, šrot, kudla, maso" na Stravě

          0 0
          • snas89  

            Evening ride with 4 others.

            Takova typicka podvecerni vyjizdka se znamyma:)))

            0 0
          • jonys  

            Slo by najit nejaky short track z lonska-pro srovnani? Dik.

            0 0
            • Melvin  

              Tak pohledej na strave. Napriklad tento shotrack tam ma primo segment, ale loni tam Cink zaznam nedal. K cemu by Ti to vlasne bylo?

              0 0
              • jonys  

                Ja mam pres vikend jen mobil. Blbe se mi to v apce hleda nebo to neumim dost dobre…Nechci nikoho ukolovat,ale pomohlo by mi to. K cemu? Reknu ti zitra…

                0 0
                • Johny.Merida  

                  Myslim ze na YT loňský zaznamy jsou.

                  0 0
                  • jonys  

                    Mne nejde o zaznamy zavodu. Ja bych rad vedel,jaky jezdil loni v xcc watty…

                    0 0
                    • snas89  

                      Na mtbs ted bylo, ze oproti lonsku se s wattama o dost zvedl (snad o 30, jestli si to pamatuju dobre)

                      0 0
              • jonys  

                A lonsky Albstadt tam dat cink nemoh,nejel xcc. Jel ho az posledni 2 sp. Rad bych hlavne watty…jestli se skutecne diky vyrovnani vykonu obou nohou zlepsil…

                0 0
          • Pessinger  

            Jinak proč se furt otáčel? Jel z jedničky a furt mu cukala hlava dozadu, to musí brát sil

            0 0
            • jonys  

              On nejel spici kvuli tomu,ze by chtel vyhrat. On chtel,aby se na skupinu nedocvakli dalsi pote,co se trochu zvolnilo. Proto tam padl a kontroloval si,jaky maji naskok. On potrebuje konstantnejsi tempo,kdyby se jelo-nejelo-jelo-nejelo…skonci vza­du.

              0 0
    • team_daddy  

      Na Redbull.tv mě replay nefunguje, tak sem našel short track na Youtube. Bohužel bez zvuku :-(

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Polka  

        Odstraněno :-/

        0 0
      • Melvin  

        Mi to na redbull.tv jede normalne. Jinak Cink vypada, ze je letos v dobre forme. Ten tu bednu letos ve svetaku da.

        0 0
        • Pijer  

          Taky jsem na to ráno na RB koukal.

          Škoda, že Cimbál z té šestky vycouval.

          0 0
          • Johny.Merida  

            Pěkně si to chlapáci dávali, 7 kolo to rozerval MVDP, 8 kolo to zkoušel Nino a 9 kolo Forster. Cimbál visel, ale uvisel. To půjde. Čekám nastupy MVDP, Nino bude muset kontrolovat a pak to zkoušet v technice z kopce.

            0 0
            • Melvin  

              Van Der Poel byl v short tracku silny, ale trat sedela urcite vic jemu nez Ninovi. Proto i vic verim na nedeli Ninovi. Kazdopadne to bude zajimavy souboj.

              0 0
              • tomxxx  

                Ja si myslim, ze pokud poel neudela chybu a nelehne, nebo nebude mit defekt, tak to s nim budou mit strasne tezky. Vzhledem k tomu jakou mel formu na CX, jakou ma na silnici, je hodne jinde. Na short tracku mi prisel, ze si to tam odtocil a pred cilem 2× nastoupil a bylo vymalovato – poker face jak vzdy.

                0 0
                • mrofmoha  

                  no, ale zitra se pojede 90minut.. ne 20..

                  0 0
                  • robb  

                    No na Amstelu mu těch 270 km taky nevadilo.

                    0 0
                    • mrofmoha  

                      tam taky urcite nejel 90min v kuse na cca 185 tepu..

                      myslim, ze nelze srovnavat 270km na silnici a XCO, na oboje musis trenovat jinak..

                      nicmene tim nerikam, ze je bez sance na zitra, muj tip je, ze skonci treti za Ninem a Forstrem..

                      Doufam, ze se pletu a jednoho z nich „vystrida“ Cink ;)

                      0 0
                      • jonys  

                        Proc vidis tak vysoko Forstera?

                        0 0
                        • mrofmoha  

                          je to pro me takovej cernej kun zavodu.. poslednich par XCO nezajel vubec spatne.. bude se chtit drzet Nina.. vubec si myslim, ze bude mit velmi dobrou sezonu (pokud zdravi dovoli samozrejme..)

                          0 0
                        • jonti  

                          Letos minimalne 2× Nina na svycarskych a nemeckych zavodech predjel.

                          0 0
                          • jonys  

                            To byl Fluckiger na svycarskym poharu. Forster nevim. Ty zavody,co vyhral on byly na jeho oblibenym bahnisku…Taky sp se mu vic dari v mekkym. Ale jo,muze byt dobry.

                            0 0
                  • tomxxx  

                    A CX se jezdi na kolik minut? Na 20? Asi ne vid. Ja nesoudim podle short tracku, ja soudim podle toho jak v cyklokrose pokazdy vsechny rozvesil po stromech s rozdilem tridy. Podle me je momentalne jedinej kdo je schopny konkurovat ninovi (soude podle lonske formy nina)

                    0 0
                    • mrofmoha  

                      CX se jezdi na cca 60min to je porad oproti 90min dost rozdil. Minulou sezonu se to u nej projevovalo… vetsinou tak 2 kola pred koncem mu Nino ujel… jak to bude letos samozrejme nevim, jestli na to ma MVDP natrenovano, pak jedine dobre, ja mu budu fandit.

                      0 0
      • robb  

        Tady je záznam.

        https://www.redbull.com/…ack-albstadt?…

        0 0
    • robsol  

      CT4 nepřenáší závod žen?

      0 0
      • snas89  

        Kryje se to s hokejem, takže myslím, že spíš na ivysílání, nebo na nějakým jiným kanále v dvbtv?

        Ale i tak..poslední dobou už raději kuukám na redbull tv, kde mi ten komentář přijde živější a zajímavější.

        0 0
    • robb  

      Na pokecu a obhlídce trati v Albstadtu s Henrique Avancini

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • tomxxx  

        Kdyz vidim avanciniho, tak se mi otevira kudla v kapse. Nejmin ferovy mtb cyklista a nejvetsi plačka.

        0 0
        • team_daddy  

          Dodnes mám před očima to jeho předjetí v depu a znemožnění občerstvení celýmu vláčku bajkerů. Nemám ho rád.

          0 0
          • Paja  

            jj, je to „sympatak“.

            0 0
          • doubleingram  

            Taky ne, zjev, chovani, *****. Jako Fumic, ten mel taky nejaky vystup jak nekoho sejmul loni nebo predloni. Nemeckej cmoud.

            0 0
      • Smazaný účet  

        včera na tom pokecu před závodem si avancini pochvaloval jak je trať upravená a že mu tyhle umělé okruhy vyhovují… ostatní říkali že s tím souhlasí hlavně kvůli bezpečnosti, že to na mokru bylo už na hraně.

        0 0
    • Tina  

      Videla som dobre, Emily Batty späť na 29er? Predstavec na úrovni polovice hlavovej trubky.

      0 0
    • snas89  

      Závod super, lepší start do sezóny jsme si snad ani přát nemohli:)

      Uvidíme co Nino, ale minimálně má nějakou motivaci na další závody…

      Škoda Cink, snad bude ok do Novýmo města. Držím palce:)

      Víte co Kulhavý? Jestli mu jde o body, tak nevím, jak je tímhle odstupováním získá?

      A jestli takhle hodlá pokračovat…tak snad nebere vážně svojí účast na olympiádě.

      A Jitka super. Ukazuje, že je teď v čr prostě top. Lidem z Cabtechu fandím.

      A nejsem si úplně jistej, jestli čtou organizátoři z Albstatu tohle vlákno…:)

      …ale dlužím jim omluvu, po tom pršení byl myslím ten okruh tak akorát.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Muži i ženy pro mě příjemné překvapení. Nadvláda Jolandy a Nina končí? Holky se s tím praly statečně i přes pády. Jana Belomoyna parádní jízda, ta letos ještě něco předvede. U chlapů jsem čekal že naopak Nino půjde dopředu, ale vypadal utaveně. MvP ze začátku trochu zaraženej, pak pěkná stíhačka, je vidět že 90 minut už vydrží. :-) Ondry je škoda, rozjetý to měl pěkně, hodně lidí ze špičky vycouvalo nebo odpadlo.

        0 0
    • Pan.Fazole  

      mám tu dvě vstupenky na 26.5. do NVMNM , nechcete to někdo? je mi to k ničemu – je to nějakej E-ticket – kdyžtak napište

      0 0
    • Tobigun  

      Nino a jeho watty

      https://www.instagram.com/p/BxuBLSgIpL_/?…

      0 0
      • Kaire  

        Půlka BF takhle jezdí do práce.

        0 0
      • JFtryall  

        461NP pres 6 minut. Dost mazec na tu vahu. Ale pak mu seklo. :-) Spis se divim, ze to Nino zverejnuje.

        0 0
        • Johny.Merida  

          Se nemá za co stydět :-))

          0 0
        • tomxxx  

          Taky jsem nad tim premyslel, ale spis dela reklamu novejm sram watakum a kdyz nezverejni presnou hmotnost, tak se vlastne konkurence dozvedela co uz vedela – ze jel fakt peklo a ze mu pak seklo.

          0 0
          • Smazaný účet  

            v komentáři píše 68 kg?

            0 0
            • tomxxx  

              Aha, moje chyba, ale nemusi to byt pravda. Na silnici s hmotnosti schvalne furt mlzej taky. Ono v teoretickem vypocku pak hraje roli skoro kazde kilo, takze muze mit klidne 64 a hned mas skoro o 10% vykon jinak. Navic pri jeho vejsce se mi zda 68 docela dost.

              0 0
              • JFtryall  

                On je takovej typ jak Rafek, veril bych, ze bude mit 66–68kg na nejakych 175 cm.

                0 0
    • team_daddy  

      Hoši, tak toto už vážně nevypadá dobře. Když ani Nový město „nechce“ jet, tady očekávám „scénář Absalon“…za pár týdnů náhlý konec XCO kariéry :-(

      https://mtbs.cz/…ovy-pohar-xc#…

      0 0
      • Johny.Merida  

        0 0
        • Namtos  

          Čert vem Nové Město – stejně to mám z ruky :)

          Věřím, že Jarda přijede kvalitně potrénovat příští týden na Zadov. A proč tomu věřím, protože to pořádá jeho generální partner Strabag …

          0 0
      • snas89  

        Je to škoda.

        …a fanoušci si také nezaslouží abych závodil někde v hloubi startovního pole…

        heh, no ještě že si tohle loni neříkal Cink:)

        Velkej respekt vůči němu. Ale už je to přes rok, co „spíš píše a vysvětluje, než jezdí“.

        Je mi ho trochu i líto, že ho to zdraví dohnalo. Ale tenhle chleba je pro top sportovce stejný.

        Jestli ho to nebaví a tělo to nedává, tak nevidím smysl v tomhle trápení dál pokračovat.

        Za mě: totiž to co dělá v poslední době ani tak není moc inspirativní pro mladý nadějě a na zásluhy se nejezdí, nevyhrává.

        0 0
      • doubleingram  

        Taky bych rek, ze ende.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak může nahradit Boudnýho…

          0 0
          • doubleingram  

            Mozna ani to ne :)

            Mam pocit, ze i v tom uz nedaval vzdy bednu v posledni dobe, co jel.

            0 0
            • tomxxx  

              Tezko rict jak ted, ale driv si mylsim, ze na kpz jezdil jako osobnost, ale prachy za umisteni nechaval tem co to jezdej furt. Obcas to vyhral, kdyz bylo jasny, ze si potrebuje trochu zvednout sebevedomi.

              0 0
        • team_daddy  

          Myslim, ze i faktor Cink musi mit vliv. Koukat na mladsiho kolegu, jak si za rok vyjel z nuly 11. misto UCI ranku a mluvi se o nem jako o ceske jednicce, to psychice neprida.

          0 0
      • tomxxx  

        Ale prd, jeho budoucnost v maratonech je jeste hodne otevrena. Jen ted proste chce jeste zabojovat o OH

        0 0
        • marco  

          Taky bych řekl, že jeho budoucností budou na pár let maratony.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Já jsem nejdřív myslel, že chce vyhrát celej seriál, ale on asi chce vyhrát jen závod, když další dva vynechá.

        0 0
        • jonys  

          Taky me to prekvapilo. Co dnes to XCC? Skupina a spurt? Poel a kdo 2.-5.? Nasi asi ne,Cink tak ta druha rada?

          0 0
          • Johny.Merida  

            Tak MVDP zase úřadoval… On mu fakt nikdo nestíhá když se do toho opře.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ten okruh mu snad udělali na míru. Ještě že nemoh jet na cyklokrosce.

              0 0
              • Johny.Merida  

                Nino byl fakt uštvanej, když chtěl chytat nástupy.

                0 0
                • team_daddy  

                  Počkáme po neděli, ale smrdí z toho generační obměna. Absalon pryč, Cink nahradil Jardu, Nino nejspis vyklepanej z MvdP. Za posledni dobu 2× vitezstvi Flicky, loni Kersch. Asi se to do roka dvou zmeni.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jé, jak já Ninovi toho MvdP přeji :) A to mám ale obrovský respekt k tomu, co na biku dokázal.

                    0 0
                    • team_daddy  

                      Chápu jak to myslíš, asi nemyslíš, že přeješ, ale že bude zábava na to koukat. Starej mazák, závodící legenda a proti němu „smrkáč“ a „drzej spratek“, kterej má nohy od pánaboha. Trochu klišovitá zápletka, ale boží pro diváky. Snad má Nino dost rozumu – působí že jo – že až přijde čas odejít, že mu to nedoprasí hlavu a zvládne to se ctí šampiona.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        No, pakliže bylo něco pravdy na tom rozmazávaném vyjádření Avanciniho z Cape Epic, tak Ninovi MvdP opravdu tak trochu škodolibě (vím, že to není hezké) přeji. A i kdyby ne, zajímavá podívaná to bude. Tedy, bude-li na to Nino mít…

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Avanciniho vyjadreni snad nebere nikdo vazne. On sam je ***** cislo 1, takze jestli ho nekdo pojebal, tak si to zaslouzil.

                          0 0
                      • JFtryall  

                        Tak on je v pohode, rikal nekde ze je i rad, ze konecne nastupuje dalsi generace, ze on proste uz nic nepotrebuje a kdyz skonci, tak ze konecne zacne jezdit vic pro zabavu na trailech a na endurku. :-) Asi ma nasmlouvano do Olympiady a pak to zabali a bude delat srandy. Myslim, ze nema zapotrebi delat nejaky souboje ega.

                        0 0
                        • Risanek  

                          Tak ale, co by měl jiného říct☺ Přiznat veřejně, že ho to sere?☺ Navíc, je to závodník a vítěz – ego je jeho doména, diky které vyhrával☺

                          0 0
                          • JFtryall  

                            Vyhravat bude dal, ale asi uz ne tak s prehledem. Diky egu nevyhrajes, musis na to nejdriv mit parametry. :-)

                            0 0
                          • Tina  

                            Prečo by ho to malo s..ť? Nino je závodník a je to nová výzva. Má za sebou skvelú podporu tímu. Môže mu to dokonca pomôcť a dať mu novú motiváciu k zlepšovaniu sa. Dosiahol všetko čo sa v tomto športe dosiahnuť dalo vrátane veľmi ťažko zopakovateľnej 100% úspešnosti na sveťákoch v 2017 vrátane majstrovskéhp titulu.

                            Nikto nie je neporaziteľný. Aj Nino aj MVDP sú len ľudia. MVDP má potenciál, ale zatiaľ nevyhral ani jeden sveťák XCO. Mnohí Ninovi rivali skončili, alebo aj keď ho dokázali jeden víkend poraziť na ten ďalší už Nino bojoval o víťazstvo s niekým úplne iným. Nino sa dokázal pripraviť bez výhovoriek prakticky na každé kolo XCO. Či to bolo v Európe, alebo v zámorí, alebo vo vysokej nadmorskej výške. To nemôže povedať veľa pretekárov.

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak Nino mi přijde, že je pro něj ježdění v první řadě zábava… jak může, hodí whip pro diváky… takže bych se nebál toho, že nějak zahořkne. Nejpíš skončí v podobný roli jako Frischknecht, Brentjens apod.

                          0 0
                          • snas89  

                            Taky si myslim. Lidi ve scottu mi prijdou ze tu svoji praci delaj s vyhledem na ostatni generace a kdyz je moznost radi si ho nechaj aby predaval zkusenosti mladsim.

                            0 0
                            • JFtryall  

                              To je jasny, Scott to dela dobre a jejich team je hlavni motor progresu v XCO uz spoustu let. Takze Nino bude pak urcite pokracovat u teamu.

                              0 0
        • jonti  

          Asi ma velmi dobreho trenera, ktery ho brzdi a nenecha ho znicit se (Na rozdil od JK). Ani na silnici toho nejel moc, ale kdyz jel byl velmi silny.

          0 0
          • tomxxx  

            Tak on ma takovej kalendar za celej rok, ze fakt jet vse nemuze.

            0 0
    • jonti  

      Nemate nekdo misto v aute z Prahy, ze bych se k vam pridal podivat se na svetak v nedeli?

      0 0
    • Frýbik  

      Chce někdo lístek ?? Sz

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na Red Bull TV je krátkej rozhovor s Jenny Rissveds. Poučný.

      0 0
      • Pijer  

        A jak to s ní ve zkratce je?

        0 0
        • Smazaný účet  

          ve zkratce to neustála… tlak na výsledky, fanoušci, sociální sítě, ztráta motivace, mluví tam i o problémech s jídlem… prostě se sesypala. momentálně má charitativní tým, 31 odkazuje na článek z úmluvy o právech dítěte – právo na odpočinek, volný čas, hry. říkala že netouží po vítězství, spíš zkusit co dokáže z těla vymáčknout a dělat něco co má smysl.

          0 0
          • Pijer  

            Díky

            0 0
          • Tina  

            To si hodne zjednodušil a vysvetlil ala bulvár. Skutočnosťou je, že mala nejaké úmrtie v rodine. Nemohla cestovať na majstrák sveta do Austrálie pre nezhody so zmluvou a švédskym zväzom cyklistiky, ktorý ju tlačil do používania inej výbavy ako mala zazmluvnené so Scott teamom. Psychicky to nezvládala a tak sa dohodli na prerušení kariéry.

            0 0
    • Jaarque  

      Využil by někdo dva VIP lístky na zítra? VIPy mají navíc raut a parkování přímo ve Vysočina Aréně. Info do zprávy…

      0 0
    • team_daddy  

      Tak Nino poražen “na výkon”. Ten Matěj je “strašnej tvor”. Cimbál super!

      0 0
      • puka  

        Se tak radostně procházím směrem k cíli a najednou vidím, že moje oblíbenkyně spadne na čtvrté, šesté, osmé místo. A to se držela přes 4 kola.

        Ale za matýska jsem rád. Nina rád nemám. Bedna taky super. :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Matěj zaútočil přesně jak jsem čekal. Široký táhlý místo, kde za to může zabrat. Od loňska se posunul v technice, tam mu Nino už necukne, a na to Matějovo turbo už nemá. Ale byl to pěknej souboj, závod pro dva.

        Ondra do toho dal všechno, je skvělý vidět zas Čecha v takový špičce. Ale přišlo mi, že sjezdy jel trochu přibržděně, jak kdyby se bál pádu. Ztrácel tam vteřinky.

        0 0
        • jonti  

          Stejný pocit z Cinka ve sjezdech, Nino a MvdP o dost rychleji, stíhací skupina za ním taky.

          Překvapilo mě, že i během závodu byl MvdP na čele většinu času a Nino se před něj nedokázal dostat ani před sjezdy.

          0 0
          • ufoncz  

            Mně dokonce přišlo, že některý technický pasáže jezdil MvdP plynuleji a rychleji než Nino (konrétně to bylo vidět na Rock'n'Rollu). Ondra Cink podle mě trochu dojel na to, jak dlouho jel sám.

            0 0
            • tomxxx  

              Presne, obzvlast kdyz uz byli vyndany, tak mi prisel poel jistejsi, ale televize hodne zkresluje.

              0 0
          • snas89  

            Několikrát před ním Nino byl.

            0 0
          • puka  

            Nino byl asi rozhozenej z Mvdp sebevědomí. Mvdp výhrou nebyl ani moc překvapený :)

            0 0
          • prodi  

            MvDP jel vetsinou na cele a byla to kudla i pro Schurtera, ktery uz nemel na to nekde nastoupit a byl rad, ze je tam kde je.

            0 0
            • doubleingram  

              To tak IMHO po vetsinu zavodu nevypadalo, ale ten posledni nastup MVDP byla neskutecna poprava. To jsem zatim nikde nevidel.

              0 0
              • prodi  

                No a prave v tu chvili byl Nino uplne poblitej a nebyl schopen absolutne reagovat. Kdyby jeste mel z ceho brat, tak tak mu MvDP takhle neujede

                0 0
            • JFtryall  

              Takovej nastup po tak tvrdym zavodu je peklo. To by Nino nedal ani v naproste top forme, tohle byl jinej svet. :-) Jako uz ponekolikate od MVDP. Trosku jsem myslel, ze to necha na spurt a rozvesi to tam, ale asi se citil fakt skvele, tak nechtel riskovat. Skoda ze Skarna nebyl ve sve kuzi, top 15 by si zaslouzil a Ondra to na zacatku dost prehnal a pak to chybelo. Tak dlouho na samotku je tady trosku nevyhodne.

              0 0
              • orm  

                Zas se na Ondru dobre kouka. Mam rad tento styl zavodeni.

                0 0
                • Johny.Merida  

                  Jasný, full gas a chuť zavodit. Ne taktizovat a schovávat se. Ondra je borec.

                  0 0
                  • JFtryall  

                    To jo, ale ja myslim, ze vykonostne ten den mel na to byt 3 a ta snaha docvaknout prvni dva stala hodne sil, motivaci mel obrovskou, projev i bojovnost super, jen to mozna chtelo utocit az ke konci ze skupiny. V NMNM je hrozne tezke jet samotku.

                    0 0
                    • jonys  

                      Smula bylo,ze tam s nim za tema dvema nejel jeste nekdo. Takhle se tam opaloval hodinu sam,to by ubilo i vola :-)

                      0 0
                    • mrofmoha  

                      Kdyby se nejelo „doma“ tak by asi jel více hlavou a patrně dojel třetí.. Ale prostě ho dívaci hnali a tak chtěl Nína a toho blázna docvaknout… A zato má můj veliký respekt!

                      0 0
              • prodi  

                Cink si udělá chuť v Andoře:)

                0 0
          • Tina  

            Videla som to na živo a môžem ti povedať, že sa mýliš. Nino v technických pasážach MVDP mierne odchádzal a preto sa Matieu snažil dostať pred niektorými technickými úsekmi pred Nina.

            0 0
            • ufoncz  

              Taky jsem to viděl naživo. Ale nemůžu říct, že teda všechno (to právě přímo na místě moc ani nešlo) – za tím rocknrollem si ta kola, co jsem tam viděl průjezd, určitě stojím.

              0 0
    • jonys  

      Co Andorra? Vyhraje Ondra?

      0 0
      • Melvin  

        Je to jeho oblibena trat a nadmorska vyska mu narozdil od jinych nedela problem. Taky se na to hodne pripravoval, tak verim, ze tu bednu da. Navic nejede VdP a Kerschbaumer, ktery loni vyhral, letos nevypada v takove forme. Otazka jak se popere s nadmorskou vyskou napr. Fluckiger. Ale jako Svycarovi, by to asi nemelo delat problem.

        0 0
        • jonys  

          Ma byt brutalni vedro. To mu taky sedi. Mohl by vyhrat!!! Ale na Itala bacha, on miva pomalejsi rozjezdy. Zije v Alpach,jezdi na bezkach apod a kolo zacina pozdej. Ted uz bude nastrelenej,,nad­morskou ma jako hubenour rad,vyhral slusne obsazeny zavod ve Svajcu v 1600mnm a taky se pripravoval ve vysce (coz asi vsichni…). Fluckiger uvidime,ale on spis preferuje technicky tezsi traily.

          0 0
          • jonys  

            Cink fakt škoda…Jasně si jel pro výhru, bohužel ho začalo zlobit srdíčko a musel si zastavit. Nechápu, že ho pak ještě pustili pokračovat, nicméně poté, co prostál asi 5 minut jel zase jak zvíře a dojel 10.!

            0 0
            • Melvin  

              Bylo mi divne, ze ho tak najednou zacali stahovat, ale pak jsem si vsimnul jak se chyta za hrud, a bylo to jasne. Neco podobneho se stalo kamaradovi pri zavode taky. Je to fakt skoda, rozjete to mel pekne.

              0 0
              • Johny.Merida  

                Strava.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  to je hodně zvláštní, takovej skok

                  0 0
                  • novas752  

                    Hlavně ten tep, 230bmp

                    0 0
                  • ufoncz  

                    Už se mu to v minulosti myslím stalo. Opatrnost je asi na místě. Dneska všichni stejně viděli, že na tom byl jinak nejlíp.

                    0 0
                    • Johny.Merida  

                      Tady Ondrův koment..

                      0 0
                    • Haryk  

                      Mám právě strach, že ho začnou grilovat doktoři a bůhví co najdou. Kua, 230…to je ranec. Bylo by pěkný ho dneska vidět na bedně… Škoda.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        to je furt samý kafíčko a takhle to dopadá! :-) snad bude ok, hlavně kdyby přišel na to jak se toho vyvarovat.

                        0 0
                        • wladeq  

                          Kdyby jezdil sjezd, nemel by cas na takove pico*iny…meri to priblblyma hodinkama, pokud vim, to je spis vtip, nez smerodatne mereni…nebo ma na sobe deset prisavek?

                          0 0
                          • tomxxx  

                            Mně se tohle nestalo, ale když mám 195 (max), tak to bezpečně poznám, takže předpokládám, že vrcholovej sportovec to pozná ještě bezpečněji a arytmii ještě snáž. Hodinkama si to jen potvrdil

                            0 0
                          • TheJD  

                            Samozrejme mel hrudni pas. Jinak psal, ze mu najednou tepak zacal ukazovat 230 a jemu prislo, ze mu srdce vubec nebije.

                            0 0
                            • tomxxx  

                              Tak jasny, ale i pas obcas aktualni tep ustreli a pak se to v celkovym vyhodnoceni jako max ani neukaze. Nicmene cinkovi se to uz stalo 4 roky zpet. Tenkrat jsem si myslel, ze se mu vykurvil garmin a neni to mozny, jen se z toho cisla psychicky podelal a mel pocit, ze ma skoro infarkt…ale asi fakt ma nejakej problem.

                              0 0
                              • orm  

                                Mel jsem totez, alespon podle toho jak se to popisuje. Neni to tak, ze bys citil, ze ti busi srdce a mel bys umrit, ale vidis to na tepaku a koreluje to se snizenym vykonem. Mne se to treba spoustelo, kdyz jsem se na kole predklonil. Vydrzelo to pak hodiny, pokud jsem cilene nepracoval na odstraneni. U me to byly rozdvojene elektricke signaly v srdci, coz pak tepak meril jako vysoky tep.

                                0 0
                • orm  

                  Snad to neni neco vazneho, co by mohlo ukoncit jeho karieru. Mel jsem pred 10 lety neco podobneho a byl jsem s tim na operaci – ablace sini nebo tak nejak. Najednou se mne rozbusilo srdce a neslo to dolu. Pomohla stimulace nervu vagus.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Koukám eště na tu stravu, a je to zajímavý, jaký rozdíly ty přístroje měřej. Ondra prý nastoupal 812 m, ostatní přes tisíc a Jordan Sarrou dokonce 1100 m. A to přesto, že oba mají mít kompjůtry s barometrem. Někdo naměřil teplotu kolem 25°C, jiný 29°C…

                  0 0
                  • doubleingram  

                    To je bohužel normál. Každý měří jinak, málokdo před jízdou kalibruje barometr atd.

                    0 0
                    • 01carbon  

                      Kalibrace baro je pro určení absolutní výšky. Pro nastoupené m by neměla hrát roli pokud se pohybují všichni v cca stejné výškové hladině. Teplota vliv má ale teplotu by měli mít také všichni +/- pár st. C stejnou.

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Něco mohlo ještě udělat to polejvání vodou (jestli to někomu významněji chrstlo na přístroj).

                        0 0
                      • doubleingram  

                        Spojeni „nemela hrat“ indikuje, ze to muze byt uplne jinak.

                        0 0
                        • 01carbon  

                          Ano napsal jsem to špatně – pro relativní měření (nastoupených m) kalibrace v těchto výškách (do 11km) nehraje roli

                          0 0
                  • tomxxx  

                    Mereni vysky je pomerne narocny, takze chyby kolem 10% mi neprijdou prekvapive. Na geodeticke „gps“ zamerim X, Y s presnosti na 1cm, ale vysku kolem 10cm, tyhle maly pristroje bez korekce nemaj sanci. Navic je kolo silene rychle, na nejake mereni. Ta teplota je divna, ale treba to vyprumerovalo teplotu pri stani na startu.

                    0 0
            • marco  

              U něho vím, že se nebude vymlouvat. Když to měl na 37 sekund a za ním se to začalo spojovat a jeli a nejeli říkal jsem si týjo to bude otročina. Potom to bylo těch 24 sekund a když na té louce u prvního depa už si nevzal pití věděl jsem, že je asi zle. Vypadá to, že tam kde by mělo fungovat zklidnění tepu (sjezdy, rovinky) se jeho tepy drželi na maximu nahoře a nechtěli spadnout. Za tu stíhačku na konci do 10 místa teda paleček nahoru. Jiní naši olympionici by už dávno trhali pásku a jeli nejkratší trasou do karavanu. Pevně doufám, že do příštího týdne zregeneruje a uvidíme ho když né na bedně, tak na rozšířeném pódiu.

              0 0
              • team_daddy  

                Sorry jako, ale tyhle rýpance do Kulhece tuším nejsou nutný. Každej je nějakej, o jeho reálnejch problémech tu víme prd. Tak jak zpívá Hanička: nešlap, nelámej!

                0 0
                • marco  

                  Tak nenapsal jsem to moc šikovně uznávám. Já Jardu obdivuji, no je to jiný typ jezdce než Ondřej kterému to stálo za to dojet do cíle bez rozdílu jestli to má smysl. Jaroslav by si řekl než se tu honit další 2 kola s nejistým výsledkem raději pošetřím na další závod do Francie. Možná toho bude příští týden Ondřej litovat a bude to *******. Rozhodně se budu těšit na ME do Brna a bude jedno kdo té naší špičky bude vepředu.

                  0 0
                  • team_daddy  

                    Těším se, až se mrknu na záznam na iVysílání. Pohled na CZE na prvním místě bude příjemnou novinkou. Aspoň tu půlku přenosu. A on to Ondra dá, klepe na bránu čím dál víc, jednou (nebo víckrát) se to povede.

                    0 0
              • tomxxx  

                Jak by se mu měly prosim tě zklidňovat tepy na XC? To nefunguje tak, že když máš v kopcích 180, tak ti to za ty minikrátký slezdy, kde si pořádně ani neodpočineš, spadnou na 150. Mně ten tepovej profil, až na ten úlet, přijde docela uvěřitelnej.

                0 0
                • TheJD  

                  Tak zrovna na tech 150 ti klidne spadnou, pokud to nebude echt narocny sjezd. Jinak souhlas s verohodnosti te­pu.

                  0 0
                  • JFtryall  

                    Na tohle je expert Skarna. Tomu pada tep za 30 vterin treba o 50 ve sjezdu. :-) Ale to je celkem extrem.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Tak to se divim, ze neprohani nina, to je nahodou docela dobra vlastnost.

                      0 0
                      • JFtryall  

                        Protoze to je tempar, nema takovou vybusnost a pomalejsi starty. Kdyz by se jela dlouha casovka do vrchu, tak ma parametry na to byt stale kolem top 10. I pri kriteriu, kdy jsou ty pauzy strasne kratke, tak ma treba pokles ze 170 na 140 za par vterin. Je to uz spis nizkotepec a par lidi to tak miva, vsimam si toho. Dalsim extremem je kamarad, ktery ma klidovy tep i pod 40 a kdyz jede kompenzaci, tak ma avg treba 90 nebo 100 tf. Ale rozsah ma az do nejakych 192. :-))

                        0 0
                        • Manas  

                          Tohle ma Carys, klidovku pod 40, ale ten teda nema kolo jako prioritu. Vim ze se umi dostat i nad 200 aniz by to byla arytmie .. ale to mluvil o nejakym skluz nebo co a tomu ja houby rozumim.

                          0 0
                          • DaD  

                            V top formě jsem měl 36, ale jsem nízkotepec. Závody jsem vyhrával na průměrných tepech 160. Jen jednou v životě jsem na budíku viděl 180. Mít 200+ tak mi pumpa roztrhne hrudník jak vetřelec :)

                            0 0
                            • ufoncz  

                              Mam klidovej 41, max. v zatezi 193. A su celkem lemra. Pocit, ze zkolabuju mam pomalu kazdej kopec, na zavodech to zpravidla bejval uz ten prvni :).

                              0 0
                              • orm  

                                Jo jo, proto mas vsude kolem Brna KOMy, protoze jsi lemra :-).

                                0 0
                          • JFtryall  

                            Jojo Carys ma dobry cisla. :-) Ale neni to uplne prototyp vytrvalostniho sportovce, resp. dosahl toho trochu jinou pripravou.

                            0 0
                  • tomxxx  

                    No vsak pisu, spadnou, ale ne na XC. Na nejakym maratonu, kde se jede jinak a jsou delsi a pohodovejsi sjezdy to klidne mozny je.

                    0 0
    • snas89  

      Nevíte, jak dopadla v shortracku JItka?:)

      Cinka jsem čekal asi trochu výš, ale podstatný je závod, tak uvidíme:)

      0 0
    • DaD  

      Koukat včera na Ondru byla velká paráda. Energie z něj přímo čišela a jak parádně jel ty kopce, to už jsem dlouho neviděl. Nástup Avancinimu, když je sjížděl Nino na tom výjezdu na sjezdovce, byl prostě famózní. Fakt pecka! Nebýt toho problému, tak věřím že jim dá minutu a odchod na párky…

      Fluckiger i Avancini jeli také skvěle, ale Nino je ještě stále velmi, velmi silný. Doufám, že bude možnost přímé konfrontace Ondry, Nina a Mathieu van der Poela. Na to se moc těším :)

      0 0
      • jonys  

        Obavam se,ze mimo tuhle destinaci jsou pro nej ti dva jeste nehratelni. Uvidime.

        0 0
      • tomxxx  

        Poel je jeste krapet jinde, ono „jen tak mimochodem“ zajet si vyhrat jarni klasiku, neni uplne jen tak. Ja jsem na ondru zvedav a dost mu to preju, protoze je na nem videt, jak ho biky bavej.

        0 0
    • team_daddy  

      Od příštího roku končí tým Bianchi. Uvedla to Kenda. Kde asi skončí Tempier?

      0 0
      • jonys  

        No letos zatím nic moc, tak možná v propadlišti dějin :-)

        V týdnu se mu narodilo dítko, a zároveň se dozví, že bude bez práce…to jsou ty životní paradoxy.

        0 0
    • snas89  

      Tak MVDP bude oproti původním plánůmi ve Francii.

      Když vynechá jen jeden..tak by nakonec zvládl možná i vyhrát svěťák?

      0 0
    • snas89  

      Ondra hodně slušně v shorttracku 8. !

      0 0
    • zbartos  

      Ondra v první čtyřce a dělá v 6. kole při skocích parádičky jako Nino. Doufejme, že se tedy cítí velmi dobře. Viz https://www.redbull.com/…als-les-gets .

      0 0
    • ufoncz  

      Ondra tam parádně strčil kolo do cílové pásky před Nina, Honza Škarnitzl mimo kamery moc pěkný 11. místo. Jitka Čábelická taky tak a hned za Kate Courtney. Kdyby to zopakovali v hlavním závodě, tak je to fantazie.

      Turbo MDvP, to je teda něco.

      0 0
      • Johny.Merida  

        Result…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Škarna pěkně, to se vytáh.

        0 0
        • snas89  

          fakt čumím, je vidět, že něco změnil a funguje mu to.

          Už není tak marnej na startech.

          Prostě to nějak jde..je vidět:)

          0 0
      • Frankq  

        Dnes super závod a Mistři Evropy zase první.

        Konečně to dnes bylo zajímavý super podmínky. Těším se na neděli.

        0 0
        • snas89  

          Letos hodně zjímavý ročník.

          Nic nemá nikdo jistý.

          Teda…trochu to tak vypadá, že jistý něco bude, až se MVDP rozhodně, co chce primárně jezdit:)

          0 0
    • milan.v  

      Už víme, co se stalo Cinkovi dnes ve Val di Sole?

      0 0
    • jonys  

      Nemate nekdo odkaz kde se daji videt vysledky i s casy jednotlivych kol? Nekde to bude,driv jsem to pouzival,ale nemuzu najit…

      0 0
    • robb  

      Na tréninku s Ninem. 6×5' průměrem 440 W

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • DaD  

        Aby to stačilo na MVDP, tak by měl jezdit tyto intervaly tak na 550W + Neskutečné, co ten kluk zase ukázal na posledním svěťáku.

        0 0
        • jonti  

          To ne, u MvDP bych to viděl především na o dost vyšší výkon než ostatní na jednu minutu, silný je všude, ale jen v těch nástupech a zotavení z nich exceluje.

          0 0
          • JFtryall  

            Tak tak, jako malokdo dokaze z vysokeho tempa vystrelit 15–30–60. A hlavne ma neuveritelne zrychleni v prvnich 0–5 vterinach, kdy nikdo nema sanci reagovat.

            0 0
    • Yatza  

      Nevite nekdo, na cem jela tedka ve Svycarsku Terpstra? Ghost zadnej XC full nedela, pokud vim?

      0 0
      • snas89  

        Myslím, že je to už starší model právě.

        0 0
        • Yatza  

          Pokud to nekoho zajima, tak je to udajne SLAMR osazeny vidli a tlumicem s nizsim zdvihem. Se skoro nechce verit, jak sou v Ghostu genialni a vyrobili ram, co funguje se zdvihem od 100 do 140 :)

          0 0
          • Pijer  

            Tohle mě baví, všichni ladí desetiny stupně, milimetry, kdesi cosi a pak si někdo „vykutí bastl“ a je z toho bedna.

            Připomíná mi to Mathieu Van Der Poela, když suprově zajel první svěťák na Stevensu, o který by drtivá část veřejnosti ani pohledem nezavadila...­..protože to kolo není postavené pro vítězství ;-)

            Prostě když na to máš, tak zajedeš i na „houpacím koni“ :-D

            0 0
            • jonys  

              To mozna ano,ale kdyz fous prohrajes,muze byt pricina v marginal gains…

              Schurter ma novy zaplety,tusim 1350g…ufff!

              0 0
            • Smazaný účet  

              A co na tom Stevensu bylo špatně krom loga? V CX je to zavedená značka…

              Nedávno jsem zaslech rozhovor, kde Mathieu říkal, že v blatě je lepší CX než XC.

              0 0
              • Pijer  

                Právě že evidentně špatný není, jen minimálně do té doby byl vnímán masou jako kolo, na kterém se vyhrát nedá.

                0 0
    • Pijer  

      Nikde jsem nezachytil, proč v Lenzerheide nejel Škarna. Poslední závody to nebylo ono, tak vynechal a ladí, nebo hapruje zdraví?

      0 0
    • Plechovka  

      Could Emily Batty's Diet be the Reason for Her Poor Results in 2019?

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • ufoncz  

        Ze zacatku jsem to video chtel zavrit, ale nakonec su rad, ze sem dokoukal. Diky za odkaz.

        0 0
      • blue.sun  

        Docela zajímavé. Tedy jednak to, že jsem vůbec o takových nápadech od Emily nevěděl. A pak samozřejmě i vědecké podložení vlivu sacharidů na výkon a regeneraci.

        0 0
        • jonys  

          Muzu poprosit o strucny vytah v cestine? Ja pochytil,ze najela na tu moderni nizkosacharidov­ku,ty keto blbinky nevbo co? ale on tam vysvetluje,ze to nemusi byt tak jasny s pozitivy a hlavne ze spis ten prinos bude u silnice,vytrva­losti. Ne u hodiny mtb.?

          A jestli tam jde i o nejakou redukci vahy,tak to uz nekomentuju vubec. Se vsadim,ze neco takovyho stoji za cim dal horsim Bardetem.

          0 0
          • ufoncz  

            V podstatě hlavním sdělením je, že úplně drastickej lowcarb je pro XCO (nebo i World Tour) těžkej nesmysl i na tréninkový dny (mimo těch v nízké intenzitě). Dál ještě ukazuje třeba přínos sacharidů pro regeneraci a zkoumá i potréninkovej (pozávodní) rozdíl při příjmu sacharidů, sacharidů s proteinama, nebo jen samotným proteinem. Je tam toho o dost víc, doporučuju zapnout ty autogenerovaný titulky YT a dle potřeby video pozastavovat. Pak to (v nejhorším se slovníkem) pochytíš.

            0 0
            • biker jura  

              tak drastickej lowcarb je pro spoustu lidí v dnešní době nesmysl ikdyž nědělají „závodně“ žádnej sport… problém je v té hranici kterou mají dneska lidi zkreslenou. Ve SKY (INEOS) taky jedou některý dny/tréninky lowcarb, akorát je to pro ně 6gr cukru/kg :D což pro hobíka může být extrémně nezdravá dávka a přitom to většina z nich ještě překračuje tunou těstovin, ovoce a svačin denně :D

              0 0
    • team_daddy  

      Tak Kulhec na mistráku pojede navíc závod Éček!

      https://mtbs.cz/…tvi-sveta-xc#…

      0 0
      • snas89  

        „závod“

        0 0
      • robsol  

        No nevím jak to myslíš, ale to nejsou elektrokola :D, ale asi myslí katogorii ELITE. Zřejmě je to blbě napsaný.

        0 0
        • JFtryall  

          Jede Ecka, mel jet i Martin Stosek, ale dal prednost priprave na MS v maratonu. XCO je normalni zavod. E-MTB je zavod ebiku.

          0 0
        • creater  

          jojo, pojede elektrokola a XCO.

          0 0
          • Janes  

            Jak může, vždyť podle bike-fora to není sport!!! Měl by vrátit licenci a zahrabat se do nory, nesportovec jeden.

            0 0
          • TheJD  

            Jaky je format toho E-MTB zavodu? Jede se aspon stejna trat?

            0 0
            • creater  

              The 2019 E-MTB World Championships will take place on August 28th 2019 in Mont-Sainte-Anne (CAN).

              On Wednesday August 28th 2019:

              o Start Men: 14:15

              o Start Women: 16:30

              The categories for which a world champion title will be awarded as follows:

              • Men aged 19 and over and includes Masters
              • Women aged 19 and over and includes Masters

              It is the National Federation who select riders to participate in E-MTB World Championships.

              • Each nation federation can enter 15 men and 15 women.

              • The national federation of the organizing country may register a supplementary team B of

              maximum 15 men and 15 women riders.

              All participants are obliged to wear the national outfit. All riders must be registered by their national

              federation.

              0 0
      • palo7  

        Tak třeba se už konečně chytí a bude aspoň nějaká bedna ;-)

        0 0
        • Melvin  

          No ja nevím, jestli tam pojede Fontana, Absolon atd.

          0 0
          • snas89  

            Asi tak. Vzhledem k tomu, ze tihle dva se e mopedum venuji naplno a jarda to jede jen jako ulitbu sponzorovi, tak to nevidim na nejaky velky uspech.

            0 0
      • jonys  

        Jak vidíte XCO? Nino/Jolanda? Nebo někdo jiný?

        0 0
        • team_daddy  

          Lze odpovedet jinak nez Cink? :-)

          Proste verim, ze jednou se to povede.

          Ale uprimne bych se nedivil, kdyby Flueckiger nebo ten **** Avancini. Letos jim to jezdi.

          0 0
          • Tina  

            Avancini tu trénuje zjazdy na svojom závodnom kole. Dole mu podajú e-bajk a on si to vyšliape naspäť hore na e-bajku. Tam mu zase podajú jeho druhý závodný bajk a on zase trénuje prejazd na svojom druhom kole. Parťák s ním zíde zjazd na e-bajku. Dole mu ho zase podá a on ide opäť hore na ebajku. Medzitým mu hore vyviezli prvý bajk. A tak tu nacvičuje tú najťažšiu pasáž :)

            Jolanda si zase prechádza trať na pešo a má okolo seba niekoľko poradcov a skúmajú každý kameň a hľadajú najrýchlejšiu stopu. proste profíci tu nacvičujú týždeň až dva ideálnu stopu. My potom vidíme už iba to finále ako to „perfekte“ a dokonale zvládajú.

            Katka Pendrel tu nacvičovala štart. Neskutočné zrýchlenie a nástup do zavádzacieho okruhu. Nino si tu v pohodičke jazdí po okolitých trailoch :)

            0 0
            • doubleingram  

              Slusny, se mas, ze tam muzes byt.

              0 0
            • orm  

              Myslel jsem, ze pouzivani e-biku v ramci treninku na trati bylo zakazane – https://www.electricbikeaction.cz/…-na-zavodech, ale to bylo pred tim, nez UCI vytvorila zavod ekol, tak ted nevim :-).

              0 0
              • Tina  

                Možno to platí iba o oficiálnom tréningu. Ale fakt netuším ako to je.

                0 0
              • JFtryall  

                Myslim, ze nesmis pri ofiko treninku a jestli udelas smelo a jezdis mimo trat, tak je to jedno. :-)

                0 0
            • jonys  

              Ty ses tam? Jaky je pocasi? Je sucho? Bude sucha trat?

              Beatrice je bestie,se nedivim,ze ji Avancini nacvicuje.

              0 0
              • Tina  

                v týždni síce viac krát pršalo, ale momentálne je úplne sucho a cez 22°C. Hlásia však zase nejaké prehánky v piatok. Tam tie hory pritiahnu búrku veľmi rýchlo.

                0 0
                • jonys  

                  Dik. Optam se jeste pred sobotou. Kdyby se tam nekdo rozbil nebo tak,prosim o info :-)

                  0 0
        • tomxxx  

          Mezi chlapama asi Nino, za zensky poladi Kate.

          0 0
        • jonys  

          Rozšířím otázku: PROČ si myslíte, že to dopadne tak, jak si myslíte?

          :-)

          0 0
          • jonys  

            …a odpovím si sám.

            Chlapi: Flückiger, Schurter, Carod

            Baby: Neff, …..Pendrel/Pre­vot/Belomoina/Ris­veds/Frei

            Flücki letos tlačil na Nina a když se kopce zpřísní a technika utáhne, přetlačí ho. Má odsud titul U23, má odsud výhru v SP, má fantastickou sezónu. Nesmí moc podělat start. Škoda pro něj, že nebude mokro.

            Carod se k vrcholu sezóny zvedá, minule kdyby nepíchl v posledním kole, byl by na bedně. Výborný starty. Tady umí jezdit. Černý koník.

            Cink…sorry. Top 10. Nezabít se na Beatrice, to by měl být cíl.

            Jolanda miluje tuhle vraždu, při jejím frekvenčním styl jízdy nebude nikdy dobrá na kořenech v Lenzerheide, ale tady to pustí všude po hlavě a síly, které jí letos vždycky chyběly (zatím bez výhry v SP, i když ho vede = vyrovnanost), ušetří a vyhraje.

            Dál to může být nadupaný, pokud to Risvedsová dá v hlavě, má placku. Ale Pendrelovová je černá kobylka. Brzdily jí jet-lagy, pořád lítala do Evropy a zpátky, ale timing skvělý (v Lenzerheide 5.) a tady je královna! Od 2008 9× v top 4 (4–3–1–1). Jen pokud jela po zranění, byla horší! Jestli tu trénovala starty, tak ví proč, to bude důležitý.

            Droboučká Belomoina byla nedávno nemocná, ale pokud je 100% fit, může tu zajet výborně, nakonec předloni vyhrála tady i celý SP.

            Možná ale načasuje Courtney a bude po srandě…

            Z našich spíš Štěpánová, Čábelická je mizerná v technice.

            Je to strašně krutá trať bývá dost problémů s technikou, takže není vyloučeno i nějaké překvapení (i Nino tu loni dojel na defekt).

            0 0
            • Smazaný účet  

              Už nemusíš chodit do hokny? ;)

              0 0
              • jonys  

                Kurzy mizerny. Jako bych je psal sam :-)

                A holky se ani neobtezuji vypsat…Takze v pondeli zas nastup :-(

                0 0
            • doubleingram  

              Jak se vylučuje frekvenční šlapání a kořeny? T je IMHO přesně naopak. Když máš těžký převod, tak se na kořenu zasekneš spíš.

              0 0
              • jonys  

                Urcite se nevylucuji. Ale nejaky duvod,proc to ona sama rika,ze kvuli tomu nema v Lenzerheide vysledky,tam asi bude.

                Co treba castejsi kopnuti pedalem do korenu nebo horsi prace s tezistem-prenasis vahu,musis odsedavat,a pritom dupes,to stoji vic sil podle me. Pak mozna vic proklouznes-jako na jednicku v aute?

                Ty to beres kdyz jedes nulovou rychlosti,ale to u nich moc nehrozi,navic maji silu…

                Musis to brat ze se bavime o spicce a minimalnich rozdilech ve vykonnosti a technice,ne o tom,jak si uzit rodinny vylet.

                0 0
                • JFtryall  

                  Pres koreny nikdy nesmis jet nizkou kadenci, nedokazes reagovat v pripade chyby. Kazdy, kdo s tim ma bohate zkusenosti, tak vi, ze pred a v root garden musis kadenci trosku zvysit, mit optimalni stopu a nenechat se rozhazet. Obzvlast dulezite je to na mokru. S tim by ale prave Jolanda nemela mit vubec problem, spis se obavam, ze na te trati nema potrebny tah do kopce a v tech spojovackach. O technice to uplne nebude, ale je mozne ze nektera pasaz ji vylozene nesedi, ale tam se vetsinou zavod neprohrava.

                  0 0
                  • doubleingram  

                    Asi tak, na kořeny prostě spíš lehčí převod a větší frekvence.

                    0 0
                  • jonys  

                    Jestli má problémy s tahovýma tratěma, tak jak to, že je tak dobrá v XCC?

                    0 0
                    • jonys  

                      …a že by zrovna cyklokrosařka měla mít s tímto problémy???

                      0 0
                      • JFtryall  

                        Co je XCC- Short Track? Jolanda rozhodne neni prototyp tahouna, jako napr. Annika. To je dost videt na projevu v mirnejsich kopcich a rovinach. Jeji nejvetsi zbran jsou technicke vyjezdy, traily a hodne tezka technika smerem dolu, zmeny tempa, logicky ji nevadi vybusny short track. Samozrejme ma i super fyzicky fond a vysoky standart vsude, ale rozhodne to neni rovinarka.

                        0 0
                        • jonys  

                          Langvadová je skvělá silničářka a je obrovská. To je Van der Poel mezi ženskýma.

                          Ty short tracky mají přesně to, co píšeš, že Neffové má vadit. Pořád brdky do tahu, pořád rovina. Naopak: žádná technika, žádný prudký dlouhý kopce. V kombinaci s frekvenční jízdou by to měl být pro ni smrtící koktejl.

                          Zkrátka: ono je to tak, že já byl taky docela překvapený, když jsem cca 2 roky zpátky četl s ní rozhovor (a pak to ještě někde říkala v TV), že jí ty kořeny nesedí pro ten její styl. Uvažoval jsem, že je to divný. Ale pak jsem si říkal to, co píšu výš. A nemám důvod jí nevěřit, plačka asi nebude a určitě to má dobře podložený, vč. čísel, a neplácá nějaký slepý dojmy.

                          0 0
                          • JFtryall  

                            Short track neni zrovna dobry priklad. Zatez je jina nez v regulernim XCO, zavod je kratsi a je hlavne o nastupech a o tom se umet pohybovat ve skupine, dobre trefit zatacky atd atd…kdyz jedes ale 45 minut v xco a posledni dve kola se lame chleba v tahovem kopci, tak tam je to uplne o necem jinem a casto tam prave Jolanda ztraci.

                            0 0
                • doubleingram  

                  Přečti si to po sobě, píšeš tam, že tam NIKDY NEBUDE DOBRÁ…

                  0 0
            • jonys  

              Pendrelka neskutecna,lepsi jak model 2015! Neffova zase letos nee. Australanka sok.

              Mati jel neskutecne,jak si daval ten kamenolom kolmici,kam se bal i Nino…skoda defektiku,mohlo to byt drama. Tempierovi to spadlo do klina,Carod mi vydelal na sampicko a Cink…lip,nez jsem cekal,ale zazraky se nedeji.

              0 0
              • MichaelSimek  

                Asi si mysel Prevot ne Pendrel :), letela jak raketa

                McConnell zase takovy sok ne, vzdyt cely svetak jezdi hodne dobre

                0 0
      • Petr L2  

        Tak o tom už se mluvilo na jaře v souvislosti s podporou Specialized na tuto sezónu, že na oplátku pojede éčka…

        0 0
      • robb  

        Obhlídka trati s M. Charvátem a O. Cinkem

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
    • makimaki  

      Docela mě zaujalo, ža na MS v XCO je v elektrokolech nahlášen Jarda Kulhavý …

      https://mtbs.cz/…tvi-sveta-xc#…

      0 0
    • Nostromo  

      Běží na nějaké TV z MS v Kanadě přenosy? ČT jsem našel až XC, ale DH, E-MTB nic. :-(

      0 0
    • Tina  

      „Ty řiditka a představec jsou iba pro cross-country ježdění“. Rada by som vedela ako sa budú riešiť takéto reklamácie :)

      0 0
      • JFtryall  

        Tak zrovna tohle a 58 kg Honza Zatloukal to je jak do periny, do dopadu. To v tech rockgardens a nebo nastupu v hodne prudkem a technickem stoupani dostane mnohem vetsi sadu. A kdyz to pak ma pod sebou 100kg borec, tak to trpi uplne jinak. :-)

        0 0
      • jonys  

        Co pocasi? Bude to zitra na suchu? Zadny drzkopady krom Brandau?

        0 0
    • milan.v  

      Tak ten Rumun Dascalu si to letos v U23 jako dost slušně dává…

      0 0
    • team_daddy  

      Ve zkratce:

      1. Nino
      2. Flueckiger
      3. Cink

      V TOP10 čtyři Francouzi.

      V ženských vyhrála Absalonova stará.

      0 0
    • Manas  

      Teda, vcera jsem koukal se zenou na sjezd a ta mi rika – „ten starsi komentator, to je nejakej ***** ne?“ . Tvl, Mejtskyho nemuzu ani vystat z dob kdy jsem jezdil sjezd a koukal jsem ze se nic nezmenilo … hruza. To Rihu sice nemam rad kvuli jeho poslednimu vystupu s kolem, ale aspon to bylo zajimavy.

      0 0
      • -b-n-x-  

        Ja koukal na Redbull.tv a tam to bylo celkem ok.

        Akorat teda nechapu kdo stavel tu trat. Toho asi museli pribuzni zavodniku velmi milovat :-)

        0 0
      • doubleingram  

        Mejtsky mi ještě přijde zlatý proti těm kokotům co moderují na ČT XCO.

        0 0
      • Rubi  

        souhlas, komentovani strasny… Mejtsky vpodstate vzdycky sdelil, ze to drnca, nacez ho Riha doplnil ze nahore jedou 70km/h a ze to teda uz je fakt sileny… Riha to aspon zachranoval ruznymi postrehy, ale oproti treba redbullu to je teda hodne slaby odvar…

        0 0
        • -b-n-x-  

          Helee a kdo to tam vlastne komentoval s Claudiem?

          0 0
          • wilda81  

            Rob Warner

            0 0
            • -b-n-x-  

              Pobavilo me jak teda ten Rob povida neco o tom, ze nekdy v minulosti na te trati zavodil a ze skoncil paty. A Claudio na to, neco ve smyslu, ze jojo, to jsi zajel hezky. A Rob: „jakto, zee si to pamatujes?“ Claudio: „Ja skoncil ctvrty“ :-)

              Hele, ja nepochopil teda vubec tu trat a jakym zpusobem po ni leteli. Ale jedna vec mi utkvela v hlave jeste vice. Danny Hart – uklouznuti predniho kola doprava (dolu) na sutru. Jak tohle mohl sakra ustat?

              0 0
              • Manas  

                Nechapu jak to ustal, to byla slusna akce.

                Jinak Rob, to je kapitola sama pro sebe … hlavne vzdycky rekne neco fakt zajimavyho nebo vtipnyho. Ale ne tak trapne jak Ivan (kdyz nedejboze dojde na vtip).

                0 0
          • team_daddy  

            Spolukomentátor měl být Hermida, ne?

            0 0
      • JFtryall  

        Jakej vystup s kolem? :-)

        0 0
        • Manas  

          probehlo to pres FB – natocili si jak sedej na pivu a pak jedou po Naplavce v Praze, mezi mega lidma … jizda po zadnim a smyky tesne za lidma. no a parkrat to nevyslo a nacpali to do nekoho.

          0 0
          • JFtryall  

            Aha. To jsem asi nevidel.

            0 0
            • Manas  

              Se mrknu jestli to jeste nekde neni, ale myslim ze to stahnuli. Nebyla to moc reklama na nej a na Konu

              0 0
              • Pijer  

                je

                0 0
              • JFtryall  

                Hehe…no trosku smula, ze je natocil nejakej udavac. :-) Samozrejme tohle bych si na Naplavce asi odpustil.

                0 0
                • Manas  

                  Hele, jako uplne bych udavac nerekl, holt se v tyhle dobe nataci vsechno mozny. Nicmene taky mohla prijit reakce od nich ze jako ze jo, ze to bylo pres caru, ze se omlouvaji a ze s kazdym s kym meli problem to probrali a bylo to ok. Pak by to slo zamest pod koberec.

                  Druha vec je, ze to bylo uplne zbytecny, a akorat to zvysuje nevrazivost chodci/cyklisti.

                  0 0
                  • JFtryall  

                    Problem je, ze kdyz se toho chyti tihle aktivisti, co jedou nahodou kolem a toci vsechno, tak hned vidis nadpisy cyklogang a spol. v mainstream mediu atd., demence. Ja taky neschvaluju delat z chodcu kuzelky, ale tohle video je v porovnani s tim, co se skutecne deje za situace v realnym provozu naprosta banalita. A kdyz bych mel natocit, kolik chodcu, bruslaru, lidi na kolech(kolistu) nebo aut me kazdy den ohrozuje na stezce nebo pruhu pro cyklisty, tak spadne YouTube. :-) Nic to ale nemeni na tom, ze na exponovanych mistech se musi davat mega pozor, vyhybat se jim a nechlastat u toho, nestoji to za podobny nasledky viz tohle.

                    0 0
                    • jandoo  

                      Tady si to ale točili sami, sami to postli a místo lajků na ně dopadl zasloužený shitstorm.

                      0 0
                      • Pijer  

                        Podle popisu videa to točil někdo cizí:

                        „Musím uvést na pravou míru, že já nepatřím do "gangu“ :-) …kluky jsem prostě jen náhodně viděl, tak jsem využil příležitosti. Respektive už nějakou dobu mi práce umožňuje pohybovat se často po městě v rámci aktualizace podkladů pro posuzování stavebních změn ve veřejném prostoru a ideální je si to natočit…"

                        0 0
                    • Rubi  

                      se natocili sami, ale nez to stihli smazat z internetu po tom co dostali coud, bylo to xkrat zkopirovano vsude :-)))

                      0 0
                • Janes  

                  Mně to teda příjde, že to natočil nějaký jejich doprovod a přišlo jim to jako velká hustá prča.

                  0 0
          • snas89  

            To byl ten mladsi komentator?

            Tvl nechapu. Jak ho muzou po tomhle vystupu pustit do ct??

            Ja byt sponzorem, tak mu hned nejak sahnu na prachy nebo to snim nejak resim.

            Jeste “pochopim” tuhle demenci od nejakych mladych prazskych trubek.

            Od nekoho na tyhle urovni proste ne.

            0 0
            • Manas  

              jj, to byl on. Taky jsem se divil.

              0 0
            • JFtryall  

              Kuba normalne maka v N1, neni to profik. A je maximalne v pohode, tohle bylo asi trochu zbytecne no.

              0 0
              • snas89  

                V pohode byt sice muze.

                Ale tohle chovani je neobhajitelny. Bydlim kousek od naplavky. Kdybych tam v tu chvili sel tak nekomu z nich po ruce uplne klidne natahnu.

                Ale on je urcite v pohode. Tak by to prijal a jeli by si po svych dal…:)

                0 0
    • snas89  

      Docela zajímavý mi přijde, že Nino jel na 110 (ve předu)/120 (v zadu) kole.

      https://www.bikeradar.com/…tt-spark-rc/

      0 0
      • jonti  

        Chyba v článku, Spark RC je standardně 100/100. Jestli těch 110mm není boost vidlice. Pochybuji, že redaktor měřil pravítkem zdvih vidlice. Víc mě zaujali 680mm řidítka, co by mě osobně smysl dávalo, zejména pro drobnější postavu Kate Courtney.

        0 0
        • TheJD  

          Zdvihy nevim, ale mam dojem, ze v minulosti uz Nino 110 vidli vozil. Riditka vozi standardne 680 mm, takze to urcite udaj od KC neni.

          0 0
        • JFtryall  

          Nino uz dlouho vozi 110–120mm vepredu. Vzadu mohl mit custom nebo celou stavbu, aby dala 120mm. 680mm riditka vozi dlouho. Spis je mi divne, proc jel bez teleskopu, trat si o to celkem rikala.

          0 0
          • Cryzyy  

            třeba z nějakého důvodu nechtěl teleskop AXS a nemohl (nesměl) k AXS dát normální (?), JK jel taky bez

            0 0
            • JFtryall  

              AXS uz vozil po predstaveni, ale tezko rict. Tahle trat si o to ale vylozene rikala. :-) Jara jezdi bez teleskopu porad, jen ecka jel s teleskopem, ale moc to nepomohlo. :-)

              0 0
          • biker jura  

            protože gramaří :D je to přeci jen nějakých 420gr pro něj a to není málo, navíc to nepotřebuje, nikdo mu neujíždí, ani Flueck s teleskopem :)) Byl evidentně top připravanej, jel s rezervou když tam nebyl MVDP a vyvaroval se defektům apod.

            Jinak kvůli váze si nechává oddělávat i watták na závody SP :)) na švýcarský poháry apod. ho vozí :D

            0 0
      • biker jura  

        ne nejel, to je nějaká chyba bikeradaru… Nino nikdy 120mm vzadu neměl, vozí stabilně 110mm vepředu a jeden jedinej závod (na švýcarským poháru) laboroval i se 120mm, ale už mu to zvedalo pozici, takže vozí 110.

        0 0
        • ufoncz  

          Já ti nevím, ono to totiž není jen na bikeradaru, viz např.:

          https://www.redbull.com/…r-bike-check

          Solidnější periodika si navíc tyhle věci nechávají autorizovat, takže to nejspíš někdo z týmu Scott před vydáním viděl. A pokud ne před, tak by se nejspíš někdo ozval po vydání a tu chybu za ten měsíc odstranili. I čistě (laickým) okem se mi to třeba na tom Redbullu zdá vzadu víc než 100 mm.

          0 0
          • snas89  

            Hm, takze fakt to vypada na 110 vepredu a 120 vzadu…

            0 0
          • biker jura  

            okem to nemáš šanci poznat ani omylem, jsou to milimetry na tlumiči, který pak dělají centimetry na ose zadního kola ;)

            Je ale tedy možný, že má tlumič delší, pro větší zdvih. Ale je to hlavně kvuli jízdní pozici, aby dorovnal tu 110 vidlici a narovnal si položenej hlaváč a líp to točilo … otázkou je jestli to má na standartní zadní stavbě nebo na custom…

            0 0
    • robb  

      Ještě krátké video od M. Charváta z Kanady

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • robb  

      Odkazy na přenosy na Redbull,tv světového poháru v Snowshoe

      https://mtbs.cz/…ovy-pohar-xc#…

      0 0
    • team_daddy  

      Slušelo by se zmínit Cimbálovo 4. místo v Short Tracku. Uvidíme zda to přetaví v něco víc. Uvědomil jsem si, že sem byl občas zklamanej, že se zatím nepovedla ta bedna na svěťàku. Ale zas, když se na to podíváme tak, že ještě v roce 17 leštil galusky, loni dělal první body v XCO a letos patří pevně do TOP10. Tak on to není vůbec špatnej progres. Uvidíme co se stane příští sezónu.

      0 0
      • mischel  

        Cimbál má docela špatnou taktiku. Podívej se na poslední závody. Ze začátku pořád tahá a nastupuje a pak mu dojde. Včerejší short track byl to samé. Když by závodil víc chytře, tak si myslím bude mít i bednu.

        0 0
        • team_daddy  

          Dřív sem si taky myslel, že to dělá “blbě”. Ale spíš bych řekl, že to dělá velmi dobře. Už pár let se svěťáky vyhrávají tak, že musíš být schopen jet full gas “skoro furt”. A vzpomeň, jak se k vítězstvím propracoval MvDP. Jezdil úplně stejně. A s každým závodem vydržel o kousek dýl. A teď? Myslím, že Ondra prostě jede ten jediný možný styl dnešního XCO. Toť názor mě, gaučového mistra XCO a trenéra v jedné osobě.

          0 0
        • tomxxx  

          A co ma delat? Vlát na 5. fleku skupiny a nechat se odpojovat. Bud na to mas a jedes prvni a delas zavod, nebo na to nemas a vlajes. Neco jako schovat se vzadu u XC nefunguje. Je lepsi to kazdy zavod zkusit, jet o bednu a pak teda vycouvat, nez byt vycouvanej od zacatku a prat se uz rovnou o pozice mimo bednu.

          0 0
          • mischel  

            Proč vlát na 5. fleku? Pokud na to má, tak ať táhne všechny a pak jim nastoupí a bude na bedně tak na to má. Ale tohle se neděje.. Myslím je rozumnější jet lehce schovaný. Další problém je technika, kterou za ostatníma pokulhává. Proto možná jezdí ve předu aby mu nedali ve sjezdu treba 5 vteřin.

            0 0
            • team_daddy  

              Myslím, že se to „zatím“ neděje. Že ví, že nejezdí jako MvDP. Ale tohle je cesta, jak se k tomu propracovat. Mám pocit, že tohle se nedá natrénovat, ale musí se k tomu prozávodit. A proto se těším na příští rok. Až se ukáže, zda tohle je maximum možného nebo se ještě dokáže posunout výš.

              0 0
              • mischel  

                Byl bych rád když by jezdil každý závod o bednu. Jinak žádný nástupce Cinka není, což je blbé. Takže je jediný co může něco v nejbližších letech vyjet.

                MvDP je prostě z jiného světa. To co on dokáže asi dlouho nikdo nedokáže. Je schopný bojovat o vítězství v každém závodě a do kterého nastoupí.

                0 0
            • snas89  

              Ja te chapu.

              Tenhle vychcanej ceskej model je posledni dobou beznej. Vyuzivat ostatni, nechat se vyvyzt a pak pripadne zneuzit situaci.

              A ondra (a vsichni takovi jako on) ma u me obrovsky plus, ze to nepraktikuje.

              0 0
              • mischel  

                To není česká vychcanost. To je jen taktika. Co z toho, že jede prvních 5 kol na prvním fleku a pak poslední dvě kola už jen ztrácí pozice.

                Co z toho?

                0 0
                • team_daddy  

                  Co z toho? Je to cesta, jak se naučit vyhrát. Přehraj si svěťáky tohohle roku a řekni mi jediný vítězství, který si dotyčnej “našetřil v zákrytu”. Myslím že nenajdeš ani jediný.

                  0 0
                  • mischel  

                    Bavíš se asi o někom jiném jak o Cinkovi. Ja mluvím o něm. Pokud si vzpomínám tak ze začátku mu to jde a pak mu dojde. Toť vše.

                    0 0
                    • team_daddy  

                      Já o něm samozřejmě mluvím taky. A píšu, že dle mě Tebou navrhovaná taktika v dnešním XCO nefunguje. A že Cink zkouší taktiku správnou, ještě na ni nemá, ale doufá že se takto k vítězství propracuje.

                      0 0
                • tomxxx  

                  Tak se XC ale jezdit neda, jet vzadu ti nicemu nepomuze, naopak. To neni silnice. Nejdriv nejakej zavod zkus a pak vymyslej picoviny.

                  0 0
                  • mischel  

                    Ja nemluvím jet někde kolem 10místa. Ja těch závodů už mám dost za sebou.

                    Podívej se na páteční shortrack a pak mi řekni jaký to mělo průběh.

                    0 0
                    • blue.sun  

                      Shorttrack je něco trošku jiného, to je krátký a intenzivní masakr. V XCO z šestého místa na jedničku nedojede.

                      0 0
                    • BLACK1E  

                      V pátek jel ve předu, protože kdyby byl v zadu, tak ho tam někdo sundá. Jinak on má takovou povahu a kvůli tomu i odešel ze silnice. On nechce dojíždět ani dvacátej, ani pátej. Chce vyhrávat a snaží se tomu jít naproti. Nevím, jestli jsi někdy jel xco závod, ale jestli jo, tak musíš vědět, že to není žádnej cyklomaraton, kde 50km hákuješ a pak se o něco pokusíš. Kromě týhle specifický trati ve Snowshoe jezdí každej na svoje triko a spíš člověku dost vadí jet za někym. Když na to máš, tak se to snažíš ostatním znepříjemnit, přinutit je dělat chyby.

                      0 0
                  • Karaya  

                    Když na to mám, tak taky radši jezdím vpředu. Tady si ale myslím, že najíždět na tu dlažbu v cíli v předposledním kole na 1. pozici nebylo takticky moc dobrý. Těžko se pak reaguje na ten nástup zezadu.

                    0 0
                    • mischel  

                      Jenže když by na to měl tak by neskončil pod bednou.

                      Podle mě je blbost tahat celý balík několik kol.

                      Technika je taky horší jak u těch nejlepších. Na MS to bylo stejné. V pátek se klidně mohl vozit kolem 3 místa a stálo by ho to mnohem méně sil a mohl reagovat na nástup, případně sám nastoupit.

                      Jediný závod co jsem mu věřil, že to dotáhne do vítězného konce byla Andorra, ale bohužel přišel problém ze srdcem.

                      0 0
    • robsol  

      Je někde nějaká zpráva o tom proč se vlastně na svěťák MvDP „nedostavil“ když po svých 3 vítězstvích měl docela šanci celý pohár vyhrát?

      0 0
      • snas89  

        Je:)

        0 0
      • team_daddy  

        Chce vyhrát MS na silnici a uzpůsobil tomu program. Už na začátku sezóny řekl, že celkové pořadí WC ho tento rok nezajímá.

        0 0
      • team_daddy  

        Ale představte si tu paniku Nina, kdyby se ráno Mathieu objevil na startu :-)

        0 0
        • robsol  

          to by byla fakt sranda, docela bych si to i přál. Nino by musel hodně zabojovat.

          0 0
      • BLACK1E  

        Nevim jestli už je znám jeho plán na příští rok, ale buď nám bude dělat radost na tour a nebo si na SP XCO nikdo ani neusere. Pokud mu vydrží taková forma jako letos, tak se fakt nemá s kým srovnávat.

        0 0
        • robb  

          No cíl má Olympiádu na bajku. Podle toho si to poskládá, ale čekám že sem tam někoho ztrapní na krosce, pak pro změnu na silnici, pak zase na bajku, atd.

          0 0
    • robb  

      Tady by měl běžet přenos z Ameriky

      https://sport.ceskatelevize.cz/…259ea44be7ce#live

      0 0
      • roud  

        Dík už to běží :)

        0 0
      • team_daddy  

        Dobrý, Nino si oddechl, MvDP asi fakt nestartuje :-)

        0 0
        • milan.v  

          No, stíhat jet Tour of Britain na silnici a pak vyrazit do Ameriky na XCO, to už by byl fakt Superman… :o)

          P. S.: Cink v háji… :o/

          0 0
      • Smazaný účet  

        A je to v pytli, Ondra vycouval s defektem. :-(

        0 0
        • roud  

          Jede dál narozdíl od Kulhavýho kterej to zabalil v prvním kole :(

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak zaplaťpámbu Ondra je ten typ že se popere, loni to takhle zezadu dopředu měl celej rok. ;-)

            0 0
          • team_daddy  

            Kulhec to zas zabalil? :-(

            0 0
            • roud  

              podle komentátorů byl ve druhym kole poslední a nejspíš skončil :(

              0 0
          • robsol  

            Nějak nechápu proč tam Kulhavý vůbec jezdí když soustavně nedojíždí. Ono to taky nebude úplně nákladově za malé peníze.

            0 0
            • roud  

              škoda že to aspoň neobjede celý min jako tréning by mu to určitě neuškodilo :/

              0 0
            • doubleingram  

              Aby nedostal rundu.

              0 0
            • marco  

              Už tam byl v Kanadě s repre na MS tak to prodloužení o týden ho stálo max. letenku a na spaní se někde u Čechů podělil na nákladech na bydlení a servis měl od velkého S. A ten rozpočet co měl na celý rok na závody které nejel se musí někde utratit.

              0 0
    • team_daddy  

      Pekne Forster. Ale zdalo se mi, ze Nino svesil uz par set metru pred cilem. Ten atak Larse byl autentickej, ale ten gap co Nino mel nezeru. Ale nic proti tomu, Nino je format.

      0 0
      • roud  

        pěknej závod sice hlavně kvůli defektům ale i tak :)

        0 0
      • robb  

        Asi jo. Je to frajer. Když tak si vyhraje nějaký závod příští rok.

        0 0
      • Goob  

        No docvakával půl minuty…

        0 0
        • Yatza  

          To docvakaval i Forster, ne? Dyt Nino po defektu najizdel do te skupiny. Jako jo, tahnul to, ale i tak musel Forster jet s nim. BTW, si stejne myslim, ze ho Nino nechal :)

          0 0
          • BLACK1E  

            Nemyslim si, že by ho zrovna nechal, ale kdyby měl před sebou Avanciniho, tak by to možná zkusil i přes závit. Ale těžko se to odhaduje, zvlášť na týhle trati bylo to tempo neuvěřitelný.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kombinace obojího… když mu stájovej kolega pomáhal táhnout a navíc už měl Nino celkový vítězství jasný, tak jedině snad ještě udělat špurt pro diváky a nechat mu to tam.

              0 0
    • jonti  

      Taky vám to poslední kolo v Showshoe připadalo jako takový dlouhý shorttrack?

      Možná to ale vůbec není špatně, že jsou i takové tratě.

      0 0
      • team_daddy  

        Dokud takova bude jedna trat rocne, tak za me dobry. Celej rok bych se na to divat nemusel, ale takhle fajn.

        0 0
    • Tina  

      RED BULL HARDLINE priamy prenos práve teraz

      https://www.facebook.com/…12467198662/

      0 0
    • Tina  

      XCO Japan. Gerhard Kerschbaumer na jednom zo skokov, alebo čo všetko musia vydržať ľahké komponenty určené „iba pre cross-country“ jazdenie. Pohľad na nájazd do jednej zo sekcií rockgarden.

      0 0
      • Vyry  

        Vite o nejakym prenosu?

        0 0
      • tomxxx  

        Však stačí, aby to kolo vydrzelo jeden zavod.

        0 0
        • snas89  

          Pro nejaky tymy to mozna plati.

          Ale pro vetsinu ne, natoz pro hobiky…

          0 0
          • Singlespeed  

            J.K. kdysi v nějakém ropzhovoru psal, jak je to s komponenty závodních strojů. Co si matně vzpomínám, tak každý závod nový řetěz, pláště, každý druhý nový převodník a kazeta, ob dva závody nový rám… Po každém závodě kompletní rozborka a sborka bajku. A to tehdy se tak technicky náročné závody moc nejezdily.

            0 0
            • jonti  

              To bylo ale nejspis jen o zavodech SP, zbytek jezdit jako ostatni. A taky jezdil v top teamu.

              0 0
            • JFtryall  

              Ram vetsinou 4 mesice da.

              0 0
            • snas89  

              Kdysi…jak dlouho zpet?

              Myslim, ze zrovna u nej to bylo tak, ze dost ramu po nem pak spesl pouzival na marketing ne? (Napr po cape epicu se prodavaj ty kola charitu).

              Ted co ma svuj tym, tak bych si tipl, ze uz to nebude tak tocit.

              0 0
          • tomxxx  

            A ty jako hobik bezne jezdis ma XC kole takovyhle trate?

            0 0
    • Tina  

      .

      0 0
    • Tina  

      Výsledky testovacích pretekov na OH trati:

      Ženy Elite:

      1. Jolanda Neff (SUI) 1:16:12 hod.
      2. Sina Frei (SUI) +1:46
      3. Anne Terpstra (NED) +2:30
      4. Alessandra Keller (SUI) +3:11
      5. Ronja Eibl (GER) +3:16

      komplet výsledky https://mtbs.cz/…10-women.jpg

      Muži Elite:

      1. Nino Schurter (SUI) 1:17:18 hod.
      2. Victor Koretzky (FRA) +0:02
      3. Luca Braidot (ITA) +0:10
      4. Jordan Sarrou (FRA) +0:14
      5. Henrique Avancini (BRA) +0:18

      komplet výsledky https://mtbs.cz/…2010-men.jpg

      0 0
      • team_daddy  

        Cink super a Jarda zcela bez ironie taky super že dojel.

        0 0
        • orm  

          Tak treba si to tu precetl, myslim ten obrazek, a chtel nam udelat radost :-).

          0 0
      • jonys  

        Kdybyste nekdo mel odkaz na zaznam,budu rad. Ten stream mi rano nejel. Podle AVG to bude prumerne rychla trat (pocitam,ze jeli pomaleji nez co daji na OH),podle casu ale hodne kratky. Nebo pojedou vic kol?

        0 0
      • jonys  

        Najit ten zavod se mi nepovedlo,nicmene z tech ukazek se mi zda,ze ta hlina,po ktere se jede,se destem zmeni v paradni lepivy sajrajt,a az se navic navozi na ty balvany (uz tak budou za mokra super),mame se na co tesit. A ze v Japonsku prset umi,to vime…

        0 0
    • team_daddy  

      1. řádnou etapu na Brasil ride dojel Kulhec s parťákem na druhým fleku před Cannondelama.

      0 0
    • team_daddy  

      Ve druhé etapě dojeli Kulhecovi čtvrtí a jsou třetí celkově!

      0 0
    • team_daddy  

      Ty jo, tak nakonec Kulhec, Ulman vyhráli poslední etapu a jsou 3. v GC!

      0 0
    • nick183  

      Nějaké info o přestupech před příští sezonou? Tým mění Czeczinkarová, Průdek končí v Cabtechu a někdo z maratonské špičky by měl posílit Boudu v Ethic Sportu.

      https://mtbs.cz/…tymy-a-kluby#…

      0 0
      • jonys  

        Já bych čekal, že tradičně po roce se někam bude stěhovat Ondra Cink :-)

        0 0
        • snas89  

          Proč?

          0 0
        • tomxxx  

          Jestli to je narážka na to, že se poslední dobou furt stěhoval, tak to ale od začátku snad chápali úplně všichni, že v mondrakeru a silniční meridě bude vždy rok. Kross už je lepší tým.

          0 0
          • snas89  

            Co jsem zaslechl, tak v Meridě mu nabízeli smlouvu, ale on by to nedal s kolenem.

            Návrat zpět na mtb chápu a to (ne)zázemí v Moondrakeru a přechod jinam taky.

            Teď je prý spokojenej a má co potřebuje.

            0 0
            • jonys  

              2016: „Táhne mě to na silnici, chci to zkusit, taková možnost se neodmítá…“

              2017: „Je to jako sen, první rok a pojedu Tour…“

              2018: „Chyběl mi terén, tam patřím, na silnici to není ono, málo respektu v balíku atd., tohle mi nevyhovuje, vracím se zpátky, děkuju Moondrakeru za tu možnost…“

              2019: „To kolo bylo hrozný, nešlo nastavit jak jsem potřeboval, Kross je úplně jiná liga, jsem nadšený…“

              2020: ???

              :-)

              Byl to fór, mám ho rád a fandím mu. Ale trochu nevyzpytatelný z tohoto pohledu je, ne?

              0 0
              • team_daddy  

                Sorry, ale absolutně nesouhlasím s tou „nevyzpytatel­ností“.

                Mě to přijde naopak, že něco zkusil, zjistil, že to není ono.

                Uvědomil si co chce, vrátil se.

                Takže za mě takhle:

                2016 – Ajaj, to nás Merida pěkně vypekla, ten konec nikdo nečekal. A teď na podzim už místa v týmech nejsou. A hele, nabídka silničářů, ale jo, zkusím to, dycky sem to chtěl zkusit.

                2017 – „Je to jako sen, první rok a pojedu Tour…“…ale zjišťuju, že to asi není ono

                2018 – „Chyběl mi terén, tam patřím, na silnici to není ono, málo respektu v balíku atd., tohle mi nevyhovuje, vracím se zpátky, děkuju Moondrakeru za tu možnost…“.....bože to je strašnej tým, ale co sem měl dělat?

                2019 – „To kolo bylo hrozný, nešlo nastavit jak jsem potřeboval, Kross je úplně jiná liga, jsem nadšený…“

                2020 – Kross, 2021 Kross.......

                0 0
              • milan.v  

                Trochu víc…

                0 0
              • Smazaný účet  

                nic tak nelogickýho mi tam nepřijde. koho chleba jíš, toho píseň zpívej. přece nezkritizuje hned na začátku team, do kterýho jde. a s tou silnicí to navysvětloval dost.

                0 0
              • Smazaný účet  

                nic tak nelogickýho mi tam nepřijde. koho chleba jíš, toho píseň zpívej. přece nezkritizuje hned na začátku team, do kterýho jde. a s tou silnicí to navysvětloval dost.

                0 0
              • tomxxx  

                Vsak se silnicni meridou nemel moc jine moznosti, kdyz uz byla bikove sezona odepsana, kdo z cyklistu by nekejvl na nabidku tour. Kdo to aspon trochu sledoval, bylo docela jasny, ze pokud sezene tym, pujde zase na biky. No a on tym nesehnal, ale chtel tak moc, ze do toho sel s mondrakerem, kde mel podporu mozna horsi jak letos kulhec. Bylo jasny, ze pujde jinam. Ja v tom nevidim nic nepredvidatelneho.

                0 0
                • jonys  

                  Pokud mi tu vyhledas svuj prispevek z doby,kdy Cink odchazel na silnici a vsichni (vc redaktoru cyklocasaku) resili jaka tam bude jeho role,kam az to muze dotahnout atd.,na tema „bude delat vse pro to,aby se zase vratil na mtb“,smeknu.

                  0 0
                  • team_daddy  

                    Jaký je význam Tvého příspěvku? Nepochopil jsem o co jde. Cink sám řekl, že to zkusit chtěl. To, že zkusil a nechtěl u toho zůstat, to je něco nenormálního? To pořád nechápu, co v tom kdo furt hledá. Udělal jediný pokus za kariéru a poté se vrací a hledal pro sebe co nejlepší podmínky. Co je na tom tak odsouzeníhodného?

                    0 0
                    • jonys  

                      BOZE!!! Ja jsem zacal debatu prispevkem,ktery mel byt vtipem-kdo bude v zime menit dres,ptal se kolega. Napsal jsem,ze tipuju Cinka na zaklade pravdepodobnosti-prestupoval posledni 4 sezony. Byl to ale pokus o vtip. Dobra,neumim byt asi vtipny,omlouvam se za to.

                      Tento konkretni prispevek je reakci na kolegu,ktery mi tu serviruje,ze Cinkuv navrat do terenu byl lozenka a hloupy ten,kdo v dobe jeho odchodu na silnici myslel,ze tam vydrzi.

                      0 0
                      • team_daddy  

                        Tak to taky sorry, ale ze jde o vtip sem nepoznal. To bych se tolika pismeny nenamahal :-)

                        0 0
                  • tomxxx  

                    A rekl sem snad neco o tom, ze si to mysleli v dobe kdy nastupoval.na silnici. Ani sam cink nevedel, co bude, jestli dostane prodlouzenou smlouvu atd. Ale nebylo to tim, ze by byl nestalej, proste jen nemel jistej tym a smlouvy na rok. Po tech problemech s kolenem a po tour uz to bylo docela jasny.

                    0 0
      • jonys  

        Jinak kdyz to teda uchopim vazne,tak konci BMC,nekdo prechazi k Absalonovi (Carod),nekdo si hleda flek (L.Fluckiger,In­dergand).

        0 0
      • Smazaný účet  

        já jsem zvědavej na to jak jí ten giant/liv ve výsledku vyladěj. ty promofotky jsou taková rychlá naleštěná bída, ani ty gumy tam za sponzorský nevyměnili. a hlavně mi ten rám nepřijde jako kdovíjaká xc střela.

        0 0
      • marco  

        Otázkou je kam ti mladí končící v nižších kategoriích budou do budoucna chtít směřovat. Jsou asi ve fázi, že si z toho kolotoče na cestách plné dřiny chtějí vystoupit, zvolnit a svoje dospělé roky věnovat např. studiu a potom civilnímu životu úplně u jiného povolání.

        0 0
    • Breakpain  

      Amaury jde do Intense a opouští Commencal nebo je to hoax?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Už jsem to taky četl, Amarouny do Intensu místo Moiry že?

        0 0
        • Breakpain  

          netuším, jestli místo něj, ale už jsem viděl fotku, kde má na rámu nápis Intense a sedí na tom :-)

          0 0
      • l-e-t-o  

        To ne. Amaury je můj oblíbenec a navíc ještě k tomu jezdí na značce, kterou mám i doma.

        BTW Intense tento rok neměl WC tým, nebo se mýlím?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Peat už nejezdí, Minnar už asi o moc víc vítězství nedá a Gee taky ne. Ostatní jsou už jiná generace a jsou mi docela buřt…

          Myslíš ten UCI tým, kde jezdí takový nuly, jako třeba Gwinn a podobně? :)

          0 0
          • l-e-t-o  

            a jo vlastně. Furt mám v hlavě zafixováno, že Gwinn jezdí za YT a on už je přitom v Intense :-D

            0 0
    • milan.v  

      Byl to strmý pád, na nějž člověk není nikdy připravený, říká zlatý olympionik po nejhorší sezoně kariéry

      https://www.sport.cz/…kariery.html#…

      0 0
      • robb  

        Uvidíme příští rok no. Nevím jak dlouho on a Shurter budou chtít ještě jezdit, jestli ještě rok po olympiádě nebo dokuď to pro ně bude mít smysl.

        0 0
        • milan.v  

          Já si myslím, že Kulhavého smlouvy a peníze jsou přímo závislé na účasti na olympiádě a mediální prezentaci sponzorů při přípravě na ni, Dukla tam dodává jen ten pevný základ na stravné a ošatné…

          0 0
      • Frankq  

        Je super že forma jde nahoru.

        Držím mu palce a fandím mu. Pro cyklistiku udělal dost a jde vidět že to má v srdci jinak by se na to už vykašlal.

        0 0
      • robsol  

        Dlouhodobě ukazuje, že mu už více sedí spíše maratónské soutěže. Bohužel věk a tělo člověk neoblbne. Jen to dokáže správnou přípravou oddálit. V dnešní době je vidět, že v XCO se začínají prosazovat mladší výbušnější jezdci.

        Nino není už taky žádný sportovní mladík, ale je to talent od přírody a hlavně velký dříč v přípravě. Takových moc taky není a proto je zatím výjimkou. I když poslední sezónu už měl taky co dělat udržet ty mladé kluky za sebou.

        Jardovi přeji opravdu moc aby se z toho problémového kolotoče vymotal, ale asi si bude muset udělat v hlavě a se sponzory trochu revizi kam se bude ubírat dále jeho cesta. Na vítězství v XCO disciplínách to moc už nevidím.

        0 0
        • jonys  

          Presne. Schurter je brilantni technik,dostatecne vybusny. Jemu vlastne ty zmeny v tratich prisly v dobach,kdy souperil s Kulhavym,vhod. Ale jak pises-ani on uz neni nejmladsi a to zkracovani uz mu taky tak nevoni…k tomu regenerace po XCC…

          0 0
      • marco  

        Neztratila se někde záhadně Jaroslavova žena od svatby ticho po pěšině i na soc sítích. I na těch pár závodech v cíli už mu druhým rokem nestojí po jeho boku a nepodává v paddocku pití. Ok beru soukromí, nikomu do toho nic není, ale taková věc dokáže zamotat šišku i jiným frajerům a potom chtějte po někom výsledky.

        0 0
    • milan.v  

      Cink řeší varování z Andorry. Olympijský rok zahájí operací srdce

      https://www.idnes.cz/…klistika_par

      0 0
      • novcze  

        tak asi lepší teď než později, škoda že nešel dříve …

        0 0
        • jonys  

          Mně by zajímalo, jestli je tu nějaký lékař, co mu jako budou operovat? Preventivní zákrok na hercně…to jsem netušil, že něco takovýho může být. Kdyby napsal, že mu našli nějakou vadu, ale tomuhle moc nerozumím. A hlavně: jak vědí, že to vyřeší problém – myslím to tak, jestli reakce srdce na šok v podobě najednou ochlazených cév ledovou vodou ve vedru a těžké zátěži prostě není tak nějak potenciálně předvídatelná i u nejzdravějšího srdce na světě.

          0 0
          • Singlespeed  

            V Andoře vypadal Cimbál neskutečně naspídovaně, nařachaně, přemotivovavně, tak kdoví, co před tím požil. Na srdce má taky neblahý vliv oblíbená tréninková droga kokain. Takže kdoví, v čem je skutečný problém, pravdu se zřejmě nedozvíme.

            0 0
            • Tobigun  

              To je strašná kravina si právě vyplodil. V článku psali ze se jedna o nějaký nervový signál do srdce, který to způsobuje a je to vcelku jednoduché to odstranit. Proste spatne spojení dratků v srdci.

              0 0
            • tomxxx  

              Si s dopingem zamrznul nekdy v dobe, kdy i ty nejstarsi na BF netahali ani toho kacera, co?

              0 0
              • Singlespeed  

                A já myslel, že dnes už ví opravdu každý, že slovní spojení „čistý vrcholový sportovec“ je učebnicový příklad oxymoronu :-)

                0 0
                • tomxxx  

                  A tvrdim snad, ze je cistej. Jen koks uz je pekne dlouho out.

                  0 0
                  • Singlespeed  

                    Kokain je naopak evergreen, nikdy neomrzí:

                    https://www.seznamzpravy.cz/…kainem-83302

                    0 0
                    • JFtryall  

                      Jenze hokej je hra. To se s vrcholovou cyklistikou moc srovnat neda. :-)

                      0 0
                      • Singlespeed  

                        Hokejisté jsou neskutečně bohatí, mohou si koupit tu nejlepší péči a nejdražší preparáty a metody. Ale pořád jedou v koksu, takže zjevně funguje a velice dobře.

                        0 0
                        • Manas  

                          No nevim no, dovedu si to predstavit tak mozna u DH, ale fakt ne u neceho co trva dyl jak deset minut.

                          0 0
                        • JFtryall  

                          To nerozporuju, ale v NHL a spol ty pravidla maji dost rozvolnena, staci se podivat i u nas viz Bartosak, Pardubice a dalsi zakulisni info zacinaji prosakovat. Ze borci proste nakopavaji jiny veci, nez flatwhite. Tohle kdyz si dovoli nekdo z vytrvalostniho sportu v dnesni dobe, tak ma ban hned. U lidi, co hraji hry se to moc neresi.

                          0 0
                          • -b-n-x-  

                            A ja si zase myslel, ze kokain je takova vec, ktera se uz ani nezkouma. Zee se to v tech kruzich bere jako povinne jidlo :-)

                            0 0
                        • jonys  

                          I z toho clanku je zrejmy,ze byt jde o zakazanou latku,neni primarnim duvodem jejiho uzivani zlepseni vykonu. Proste nekdo padne do alkace,nekdo do automatu,jinej do koksu…a nekdo do vseho,to je vubec nejhorsi :-)

                          0 0
                      • Singlespeed  

                        Luca Paolini nebo Tom Boonen by mohli vyprávět :-).

                        0 0
                  • doubleingram  

                    A co teda frci, pouc nas?

                    0 0
                    • tomxxx  

                      To kdybych vedel, tak bych ty informace prodal dopingovce. Frci to, co neni zname a netestuje se.

                      Nicmene furt frci epo.

                      Koks na hobby zavodech bude urcite u kryplu, co si neco dokazuji. Jinak profikum ho najdou asi dost snadno.

                      Hokej je neco jineho, pac je otazka, jestli to frkaj pred zapasem a nebo na nějaký párty.

                      Ondru bych do toho ale netahal. Nemam o vrcholovym sportu iluze, ale myslim, ze nejaky kecy o dopingu a jeste v souvislosti s tim srdcem si nezaslouzi.

                      0 0
          • prodi  

            Pokud vím, tak měl nějakou arytmii, takže nejspíš podstoupí RF ablaci.

            0 0
          • ufoncz  

            Tady to máš trochu detailněji (zhruba uprostřed):

            https://mtbs.cz/…orie/ostatni#…

            0 0
          • tomxxx  

            Kluci co maj stejnej problem se tu o tom rozepsali. Skutecne te to relativne banalni. Tak zadna operace srdce ani neni banalni, ale tohle je dost neinvazivni a uspesnost je hodne vysoka.

            0 0
            • Kaizr  

              Tak už to má Cink za sebou ale podle toho co píše se to úplně nepovedlo – Instagram

              0 0
              • tomxxx  

                Já se o tom bavil nedávno s kamarádem doktorem a řikal, že úspěšnost těhlech zákroků (myšleno vyřešení problému) je docela malá, takže sem kecal – respektive jsem věřil tomu co někde psal cink.

                0 0
                • orm  

                  Prave ze uspesnost tech zakroku je velka, tak to bylo receno kardiologem mne po zakroku, kdyz jsem se ptal, zda mam pak chodit pravidelne na kontroly nebo to jeste nejak resit. Uz pres 10 let mam klid.

                  0 0
                  • orm  

                    Ted jsem si precetl cinkuv instagram a tvoji zpravu a pochopil jsem, jak jsi to myslel. Pise tam, ze se jim pri zakroku nepovedlo vyvolat problem a nasledkem toho nemohli provest odstraneni problemu. Je pravda, ze mne to lovili take nekolik hodin, nez se to podarilo.

                    ps: Nevim jestli je to jen fotka pro instagram nebo mel jiny zakrok, ale vypada dost vyrizene, na to, ze cloveka defakto druhy den poustej domu :-).

                    0 0
              • marco  

                Jak už uvedl není to poprvé co se mu to stalo a za podobných podmínek jako v Andoře tak snad do budoucna na sebe bude lít o kapánek odraženější vodu.

                0 0
    • Pijer  

      Ufff, Jolanda se asi hodně nepěkně rozštípala, tak snad se jí podaří dostat zase do fazóny :-(

      https://www.instagram.com/p/B6ijQGWgIkv/?…

      0 0
      • Plechovka  

        Google translator:

        Ahoj všichni, doufám, že jste všichni měli Veselé Vánoce!

        Když jsem jezdil na horském kole v Pisgah Forest v Severní Karolíně, sjel jsem z vysoké stezky a narazil jsem na hromadu kmenů stromů se špičatými větvemi. Plíce se mi částečně zhroutily, zlomil jsem žebro a praskla slezina, což způsobilo vnitřní krvácení. Aby se zastavilo krvácení, lékařský tým nejprve chtěl odstranit mou slezinu pomocí pohotovostní chirurgie, ale naštěstí měl traumatický tým v Mission Hospital v Asheville v NC odborníka, který mohl provést postup zvaný embolizace, což znamenalo, že šel do mé tepny noha jít nahoru do tepny mé sleziny zablokovat to zátkou. Jsem velmi šťastný, že jsem v tak dobrých rukou !! @luca_shaw se o mě tolik staral a nemohu poděkovat mu a jeho fantastické rodině natolik, že tu byl pro mě 24/7. Také velké díky @steelcitymedia za to, že jste mě dostal z lesa. Lidé v nemocnici mise odvedli vynikající práci v život ohrožující situaci a můj anděl strážný byl posledních pár dní úžasný. Trek velmi podporoval a poslal mi kytici krásných květin. Stále mám hodně bolesti a dýchání je těžké, ale teď je můj stav stabilní. Hodně spím. Další plány zatím nebyly vytvořeny.

        0 0
        • Frankq  

          Chudák holka, hlavně že to dobře dopadlo díky dobrým doktorum. Myslím že když to půjde bude hned na kole ale musí to vědět sama kdy to je nejlepší.

          0 0
          • robsol  

            Je to velké štěstí, že to přežila. Ale snad se z toho rychle dostane. Určitě dostane tu nejlepší možnou péči o které se nám asi jako rekreačním sportovcům může jen zdát. Tak snad se to podaří a bude rychle zpět.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Já měl jen žebra a plíci a na kolo asi po 3 měsících. Ona je na tom hůř, tak odhaduju možná druhou půlku sezony.

        0 0
        • Pijer  

          Jedna otázka je kdy, ale druhá jestli se vůbec dokáže vrátit do své top formy.

          0 0
        • Breakpain  

          Tzn celá sezóna v tahu

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já nejsem kometa Jolanda, ta bude za měsíc na válcích, pokud to jen trochu půjde.

            0 0
            • DaD  

              Dvě žebra a plíce a na kole jsem drandil po měsíci. Táhle mi na padesát, ale na pohodu…

              0 0
      • robb  

        Podle toho co píše, může být ráda že je naživu. Něco takového bych zažít nechtěl.

        0 0
    • robsol  

      Pro novou sezónu jsem si dovolil založit nové vlákno. Prosím nové informace pro přehlednost již sem:

      UCI Mountain Bike World Cup 2020

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.