• KatanaKladno

  Ahoj, dneska jsem byl u MUDr. Dostála na diagnostice. V mých 41 letech mě potěšilo VO2max 61, nicméně ve zprávě taky píše že „Sklon k hyporespiraci – až téměř do max nízké dechové frekvence.“ Pořád na mně u testu řval ať dejchám víc… Ale mně to přirozeně nějak nejde. Poradíte jak trénovat aby člověk dýchal lépe? Dechovou frekvenci na ventilačním prahu jsem měl 21/min, na maximu 36/min a to u toho maxima jsem se fakt musel nutit abych dejchal co nejrychlejš to jde…

  0 0
  • Gaper  

   Můžeš se objednat na alergo / plicní na spirometrii, minimálně řeknou jestli máš malý průtok nebo objem. Po plicních onemocněních (nebo třeba covidu) se dává takovej dýchací „trenažer“, zvedáš tam kuličky nádechem a výdechem, tím posiluješ plíce.

   0 0
   • KatanaKladno  

    objem / výměna je v relativně pohodě, 102 – 103% normy, problém je nízká frekvence dýchání a cíl je naučit se ventilovat rychlejš

    0 0
  • Gaper  

   https://unizdrav.cz/…renazer-plic

   Přesně tenhle sem dostal v nemocnici.

   0 0
  • Kysky  

   A umíš používat bránici? To dělá strašně moc.

   Jinak na posílení plic je dobrej Powerbreathe https://www.powerbreathe.com , v ČR je prodává třeba s1w

   0 0
   • KatanaKladno  

    moc to neumim, pracuju na tom léta s fyzioterapeutem, umím zapojit spíš právě při pomalym dejchání; díky za tip na přístroj, kouknu (moje žena je product manager firmy co dělá SpiroTiger, to je špičkovej přístroj, ale stojí jak auto…)

    0 0
  • Georrge  

   Podle me je to podobne jako vysoka kadence slapani. Ze zacatku to pusobi divne, clovek se na to musi soustredit a rychle to unavuje. Musis tomu proste dat cas nez si to zvykne, pak z toho teprve budes tezit.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.