Trekové kolo pro holku do 14000Kč

12 nepřečtených
  • Alvin77

    Sháním kolo pro holku (172cm/65kg) a představa je:

    Raději trekové než horské (bude jezdit max 20% v lehčím terénu)

    Lehkou a citlivou vidlici, takže asi vzduchovou (pevnou už nechce :-))

    Kvalitní V-brake, Avid 3 nebo 5 apod.

    Celková váha kola do 12kg a cena do těch 14kKč

     

    Nějaké tipy, nejlépe z vlastní zkušenosti?

    0 0
    • yoggi  

      za tie peniaze nerealne a este k tomu vzduchovu vidlicu.

      skus pozret vyrobcov co ponukaju za 14t a uvidis ze sa to realne nie je pokial sa bavime o novom.

      0 0
    • Hejdik  

      Nechápu požadavek na citlivou vidlici,když bude jezdit 20% lehkým terénem.

      Asi bych spíš zvážil ten výběr MTB-Cross/trek.

      0 0
      • Hejdik  

        Ale když už,co tohle? té bílé nevypadá zle…

        0 0
        • Hejdik  

          Sorry blbej odkaz.Tady je ""dámskej"":http://www.bradsky.cz/…-p-1947.html?…

          0 0
          • Alvin77  

            Jo tak přesně na tohohle Pellse jsem už předtím koukal :-) a zatím nejlíp odpovídal tomu co hledám.

            Jenom ta vidlice Suntour NCX-D je pružinová, což může být pro holku pěkné závaží a při moc tuhé pružině navíc k ničemu. Proto jsem uvažoval spíš o vzduchové, kterou jí nastavím podle její váhy a měla by být i citlivější než ta pružina. Sám jezdím Rebu a jsem spokojený. Co jsem koukal, tak vzduchová je řada s „E“ Suntour NCX-E, ale většinou až na dražších kolech.

            U toho Superiora cos posílal bych měl obavu z těch kol 2×16 drátů. Vypadá to sice hezky, ale jaký to má jízdní vlastnosti, tuhost a hlavně jestli to vypletou i normálním shopu nevím.

            A co ty kliky, který jsou lepší? Truvativ 5D 3.0 na Pellsu a FSA Dyna Drive 9spd trekking 26/36/48 na Superioru?

            0 0
            • Hejdik  

              Mám trochu pocit,že to moc řešíš.Na všech kolech v této cenové relaci bude více méně obdobná výbava a řešit tuhost,nebo podobné věci se mi zdá zbytečné.Z těch drátů bych obavu neměl a co se týká vidlic,tak pokud vím,tak pružinovky jsou vetšinou citlivější než vzduchovky a řešit nějaké půlkilo navíc nemá smysl.Srovnání s rebou a nějakou vzduchovou crossovou vidlicí je navíc asi trochu zcestné,nemys­líš?Podle toho ,co píšeš,že ta dívčina bude jezdit bude asi nejvetším faktorem v rozhodování to,jestli se jí to kolo bude hlavně líbit.Zkrátka za tyhle prachy to bude slušné spolehllivé kolo a řešit nějaké detaily nemá valnej smysl.

               
              0 0
            • Žulda  

              Ten výplet 2×16 mám na krosu Superior RX610 taky, po 5000 km s mýma 85 kg není potřeba centrování. Jezdím dost často lesní cesty a polňačky.

              0 0
    • zdenek  

      Za tuhle cenu je třeba Author TRACTION ASL. Nemá ani vzduchovou vidlici, ani super brzdy Avid a do 12 kg se těsně nevejde. :-( Nebo těžší, levnějsí, ale barvnější KINETIC ASL.

      Ale zase má holčičí geometrii a hlavně DESIGN. Ten bude asi důležitější než kvalitní vidlice. :-)

      0 0
      • Hejdik  

        No nevím jestli zrovna Artur ASL by byla ta pravá volba?

        0 0
        • zdenek  

          Na ježdění po asfaltu a 20% v lehčím terénu (= polní cesta) asi vyhoví cokoliv. Jen když to bude dobře vypadat a nebude to extra těžké.

          Možná by stálo za úvahu, kolik najede ročně. Jestli investovat do kvalitní výbavy nebo jestli to za 10 let zrezne s 500 km na tachometru. :-)

          0 0
    • Hejdik  

      Ještě jeden typ za 12000 se dá sehnat vpohodě.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.