• pustipav

    Ahoj, prohlizel jsem historii, neco malo jsem nasel, nicmene stale nejsem 100% rozhodnut. Merim 171cm, zeme-rozkrok 77cm, hodi se spis 17,5 nebo 18,5? Podle tabulky bych mel mit 17,5. Dneska jsem na ni sedel, zda se mi ok, ale 18,5 taky, jen je delsi…

    Nema nekdo tento bike a treba jeste stejne miry? Rikam si, ze mensim bikem nic nepokazim, posed jde doladit, opacne by to asi byla horsi varianta..

    Diky!

    0 0
    • maajkee  

      jseš malej, 18,5 mi příjde dost, já mám 184cm, mám teĎ 19ku a je to ideální. určitě vem 17,5.

      0 0
    • bluma  

      O 18,5" ani nepřemýšlej…

      0 0
    • camlost  

      jen drobné doplnění k názorům výše:

      budeš-li mít menší rám, bude sedlovka více vytažená, což jí dává více prostoru pro pružení a tedy pohlcení rázů. s větším rámem toto padá.

      pokud člověk použije karbonovou sedlovku, je efekt větší (= větší pohodlí).

      (samozřejme se bavíme o větším a menším rámu, které ti velikostně vyhovují. nevyhovující rám nemá cenu kupovat.)

      za mě 17.5ku.

      0 0
    • walter.n  

      Malý neodborný pohled

      Trek 8500 (2010) má efekt. délku hor. rámové trubky ve velikosti 17,5" 588 mm. U 18,5" 607 mm. Délku představce si z fleku neuvědomuji jakou má, ale obě velikosti mají sedlovku s přímým zámkem. Rozměry těla nejsem oproti tobě asi nějaký extrém (mám 174 cm, země-rozkrok cca 78/79 cm).

      Pokud to vezmu z pohledu jako na sériovku, trochu porovnám s mým dřívějším výběrem HT, kde Trek 8500 (2009) hrál v rámci rychlé dostupnosti jednu z voleb finálních (nakonec Sup G7 18"), spíš bych přemýšlel trošku více o 17,5 Treku, ač tady ani 18,5" není mimo (sedlovka je s přímým zámkem, můj Sup má navíc hokejku, ef. délka hor. rám. tr. mám 605 mm + 90 mm představec). 17,5 Trek bude – subjektivně hádám – o kousek lepší volba, pokud nechceš mít delší posed a horní trubku příliš pod rozkrokem (pokud se dobře dívám, rozdíl je tady u 17,5" oproti 18,5" 445 versus 470 mm, to také zvaž při zkoušení, prostor se hodí).

      0 0
    • pustipav  

      Dekuji vsem, btw – jsem rozhodnut pro 17,5.

      0 0
      • pauliiii  

        A na výšku 189 byste radili kolik? :)

        0 0
        • bagr84  

          Merim 191 a vozim 19,5, navic jsem vymenoval predstavec za kratsi (8 cm mam pocit). Jsem ale nejakej divnej, normalnimu cloveku s moji vyskou by to bylo maly (kratky ruce / trup) :)

          0 0
    • vikicek  

      Dovolím si oživit tohle vlákno. Chci se zeptat zkušenějších, na 173–4cm výška a 81–82cm délka nohou, sedí více 17,5 nebo 18,5 ? Požadavek je více sportovní, než „turistický“ posed …

      0 0
      • vikicek  

        Tím jsem chtěl říct spíše delší než kratší rám .. ale aby ta 18,5 nebyla už moc dlouhá ..

        0 0
        • drhor  

          Brala bych 17,5, mám 18,5 a ten tám je opravdu dlouhý. Efekti délka 608 mm ! Možná bych se poskládal i na 17,5 při výšce 178 cm. Tak si tak.

          0 0
          • vikicek  

            Díky. Jak tak na to koukám, pravděpodobně by byla potřeba 400mm sedlovka .. snad nebude vytáhlá nějak extrémně moc.

            0 0
      • pustipav  

        Na moje vyse zminene rozmery je ta 17.5 naprosto OK a jsem rad, ze jsem si nebral vetsi. Ma diry i na 2 kosiky (resp tri; 3. je zespod spodni ramove trubky, asi pro frajery..)

        0 0
        • vikicek  

          Taky jsem si na výstavě všiml, že má díry na košíky i ve spodu .. No, já mám od 5cm delší nohy než ty, tak si říkám, jestli nebudu mít sedlovku vytaženou moc .. ale snad ne, důležitá je asi spíš ta délka, těch 605mm je asi vážně už hodně.

          0 0
    • Michalko  

      Zdravím, chcem sa opýtať mám možnosť kúpiť rám Trek 8500 model 2009 vo veľkosti 17,5 a mám 178 cm. Bude mi ten rám dobrý? Alebo sa radšej popozerať po 18,5? Vopred ďakujem

      0 0
      • DaSnail  

        tvoja merida je dlhá 605mm, trek17,5 588mm a trek18,5 607mm

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.